Schudli ste len zmenou stravy?

21. máj 2024

Mile zeny,

schudli ste len pomocou stravy?
Vstupna vaha je 116 kil.
Snazim sa aj cvicit, ale viac ako 20 minut nezvladnem :(
Upravila som stravu, doslova si vsetko vazim a zapisujem.
Kazdy den sa snazim byt aspon v 500kcal deficite.
Viem ze je predomnou dlha cesta a viem ze sama som sa vyzrala, ano mala som sa spamatat skor, som hlupa atd (setrim vam komentare)….
Teraz sa len pytam, ci je to mozne aj stravou, extremne cvicenie aktualne nemozem, nakolko moje klby by odisli na dovolenku aspon na Miami.
Ak mate nejake dobre rady, nech sa paci, som im otvorena.
Resp, ak by sa tu nasla kosicanka, ktora tiez chce chldit cvicit a vzajomne sa podporovat, aom tomu otvorena 🙂
Pekny den

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. máj 2024

@zuzudrnda biele pečivo som vysadila uplne, jem ten večerny chlebik, iba na ranajky, nakolko som zvyknjta ranajkovat a ja sladke ranajky ako kasa do ust nedam. Uplne som vysadila sladke keksiky, ako horalky maty mily a podobne. Jedine ked mam neznesitelnu chut na sladke si dam kusok ovocia. Ja mam dost problem so zeleninou :( neviem akosi sa s nou skamosit

nyusika
21. máj 2024

Chudne sa vždy kalorickym deficitom

autor
21. máj 2024

@sheila121 pohyb aky? Cvicenie? Joga? Beh?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. máj 2024

@sheila121 wau! Klobuk dole

thereisabear
21. máj 2024

Ideš podľa tabuliek? Lebo zas aj keď budeš jesť príliš málo, tak nebudeš chudnúť.

minenkak
21. máj 2024

Cvičiť môžeš aj viac krát do dňa ,netreba hneď vydržať hodinu

leskky
21. máj 2024

Áno, chudnem stravou.

ktochytavzite
21. máj 2024

Da sa ro 80% je strava 20% pohyb.Vladzes len 20' ale meboj sa cim dlhsie budes cvicit ,tym sa ti aj kondicka zlepsi.Ako ja y sim ti len poradila ze musis to brat ako ziv styl a nerob to nasilu s nechutou,to vazenie snad ti vydrzi,ale musis sa aj pro doete citit dobre a nie ze dnes si musim dat len tolko a toto.Ber to ako zmena ktora bude pre teba odmena.

autor
21. máj 2024

@minenkak vstavam o 4:45 pracujem do 16:00 potom musim doma navarit (ak nechcem jest restauracne jedla) postarat sa o domacnost. A popravde, ja som o 20:00 tak unavena, ze som rada ak zvladnem denne 20-30 minut cvicenia (mozno to casom bude viac)

autor
21. máj 2024

@ktochytavzite ano snazim sa to tak brat, snazim sa jest vsetko, len v zdravsej forme a v mensej davke (nedam si na ranajky 4 biele rozky ale dva krajce celozrneho chlebika) len toez som naro nechcela ist tak, ze zrazu vsetko prec zo zivota a len zelenina, lebo
viem, ze to by som vydrzala len par tyzdnov.
Chcem zacat chodit aj do fitka, len nato zatial este nemam sebavedomie 🙂

minenkak
21. máj 2024

Určite bude,snaž sa veľa chodiť a relaxovať,priberá sa aj zo stresu,kľudne aj prechádzky,večer alebo cez víkendy ,rýchle tempo

lenicka999
21. máj 2024

Hlavne pridaj zeleniny. Skús ju na viacero spôsobov, napríklad ak spravíš chutnú zálievku na šalát tak hneď super chutí. Navrch trochu syra alebo šunky alebo krutony alebo varenej fazule a hneď to je mňamka. Zeleninu (koreňovú napr) môžeš aj okoreniť a zapiecť v trúbe. Alebo osmazit na panvici (cuketa).
A čo s cvičenia týka, kľudne na začiatok stačí chôdza.

mabenn
21. máj 2024

ake cvicenie pri 116kg? zacni normalne chodit, denne, polhodinu, hodinu...jedine co potrebujes je trpezlivost..od noveho roka som z 84kg isla na aktualne 71kg...som z Ke, ale ty nepotrebujes nikoho, kto ta bude tahat, ty musis kazdy den nieco pre seba rozumne urobit sama od seba, je to sucast zmeny mentality a zivotneho stylu

emaemese
21. máj 2024

Ahoj 🙂 čo ti môžem okrem stravy doporučiť, je aj silové cvičenie. Pokojne s malými váhami. 1,5hod denne… a za tým kardio. Efektívne sa pri tom chudne, nakoľko telo je už po silovom tréningu vyčerpané a energiu si “berie už aj z tukov”. Teda sa to rýchlejšie spaľuje. 3-4krat do týždňa si dávať taký tréning. Pre mňa to bolo efektívne 🙂

babkaland
21. máj 2024

Strava je 70% a pohyb 30% takže bez phybu strava. Ťažký ludia ani nesmú športovať lebo preťažia organizmus. Asi plávanie je jediné čo môže robiť a nezaťaží telo. 130kg je už morbídna obezita. Tam už aj pri zohnutí sa dá zadýchať. Tam je nemyslitelné aby cvičil. Ani 5 drepov by nespravil.

terry658
21. máj 2024

U mňa stačila zmena stravy. Prvých 20 kg som zhodila len tak a potom sok začala športovať.
Dôležitý je spánok. Nikto o tom nehovorí ale pokiaľ nebudeš mať režim v spaní tak budeš telo iba trápiť.

janica_
21. máj 2024

Skoda tej zeleniny, pretoze ta nielen zasyti ale na jej travenie telo spali vela kalorii. Odporucam varenu, po surovej som bola vzdy velmi hladna. A tie silove cvicenia. Isla som dolu 27 kil, ale pomohol mi Naturhouse.

conta22
21. máj 2024

Ahoj ja ti by som poradila hlavne si najať trénera alebo nitricneho poradcu kľudne aj oboch alebo niekoho kto sa špecializuje na chudnutie už pri obezite. Držím ti prsty, ale nešla by som do toho bez pomoci odborníkov a kvalifikovaných ľudí aby si si neublížila 🙂)

missviolet
21. máj 2024

Vstupna vaha 118kg, schudla som 44kg, cisto stravou a chodzou - kvoli klbom. Naozaj zarad dlhe prechádzky a pôjde to

zuzudrnda
21. máj 2024

@terry658 áno, spánok je nesmierne dôležitý. Aby aj pečeň správne pracovala. Lekárka veľmi zdôrazňovala pri chudnutí. Prvá otázka: koľko spite?

autor
21. máj 2024

@missviolet Blahozelam. Si super!

zic
21. máj 2024

@thereisabear "Ideš podľa tabuliek? Lebo zas aj keď budeš jesť príliš málo, tak nebudeš chudnúť.".... to mi volako nevychadza 🙂 🙂 ... Zdrave a udrzatelne to sice nie je, ale urcite by schudla... Ibaze by bola prvy uspesny breatharian 🙂

jaja1979
21. máj 2024

Môj syn, keď mal štrnásť, tak už bol obézny. Vždy som sa snažila, aby veľa nejedol, aby mal pestrú stravu, ale nedal si povedať, od mala proste ľúbil jesť. A Korona to dorazila, vtedy boli dlhé mesiace doma , minimum pohybu a stále v chladničke, takže ešte pribral cca 12 kg. Doktorka nás už poslala na endokrinologiu a tam mu lekárka tak prehovorila do duše, že chlapec sa zaťal, sám sebe našiel na internete kalorické tabuľky. Jedol menšie porcie a častejšie a všetko si vážil. Ale podstatné bolo, že denne prešiel minimálne 10-15 km. A bola to len rýchla chôdza...žiadny šport, žiadny beh... A za pol roka schudol 20 kg. Potom sa ešte vytiahol do výšky a je so sebou maximálne spokojný, až je chudý teraz 😉 držím Ti palce, aby sa to aj tebe podarilo, ako si praješ 😉

denithestrange1993
21. máj 2024

Nie ,fastingom 16:8.

caroline_
21. máj 2024

@emaemese fuha, neviem si predstaviť ze niekto kto ledva dá tých 20 minút denne (ja) by cvičil dve hodiny denne 🤔

monillia
21. máj 2024

@autor dôležité je aby si mala správne nastavené tie tabuľky, ako bolo vyššie spomenuté ak budeš jesť málo tak chudnutie nepôjde. Super je ,že cvičíš 20 min denne aj to je lepšie ako nič. Treba robiť malé udržateľné zmeny.Drzim palce aby sa ti to podarilo