Rýchle chudnutie do svadby

quss
19. júl 2016

Ahojte... Potrebujem rychlo schudnut do svadby ktora bude uz za necele 3 mesiace. Som uz po porode skoro 11 mesiacov ked som otehotnela mala som 75 kg, pri porode som mala neuveritelnych 105 kg. Hned po porode 15 kíl zislo dalsich 5 prvy mesiac ale jak som zacala brat antikoncepciu a prestala kojit tovyslo naspat..... tak som sa rozhodla drzat 90 dnovu dietu behom dvoch mesiacov zislo desat kil ale potom som prestala drzat dietu a teraz pred nedavnom som zacala zasa drzat tu istu dietu uz mi zisli 4 kila ale potrebujem to urychlit lebo sa musim zmestit do svadobnych siat pozna niekto nieco co by pomohlo nemyslim tabletky lebo na take nie som a zelenu kavu nemozem kvoli tlaku... Viem ze nieje spravne takto rychlo chudnut ale musim ked chcem byt pekna na svadbe 🙂 🙂 momentalne mam 76 kg

bosoriak
19. júl 2016

@quss Zajdi do fitka, skontaktuj sa s osobnym trenerom, nejedz po 17:00 a jedz pat jedal denne, tak, aby aspon tretina bola zelenina. Inak je podla mna blbost chudnut do siat, ja radsej chudnem kvoli sebe 🙂 Na svadbe je dolezite, ze sa lubite, nie ako vyzerate a svadobne saty dostat aj vo vacsich velkostiach.

moni244
19. júl 2016

@quss ak chces trvalo schudnut, prestan drzat diety, to je najvacsia blbost, pravidelna strava, pohyb a pojde to

quss
autor
19. júl 2016

@bosoriak do fitka chcem ist len mi nevie nikto postrazit maleho muz pravuje v kuse... jedine vecer by som mohla len vecer som uz taka unavena ze si sadnem a som radabze este zijem... vedla maleho sa nezastavim ani na sekundu.. 11 mesiacov ma a je dost vycerpacajuci cely den len beham okolo neho uz sa postavi uz chce chodit.... tak z e fitko sa zatial vylucuje z moznosti ako schudnut...
Viem ze to je dolezite ze sa lubime ale chcem byt aj pekna nie jak bublina v bielych satach 🙂 🙂 a jest 5 krat za den to sa mi velmi nedari 🙂 niekedy aj zabudnem ze som vlastne nejedla 🙂

sibalka21
19. júl 2016

Tak cvic doma, najdi si nejake cvicenia... Moj maly bude mat za par dni rok a stale okolo neho beham ale kazdy den si najdem aspon tu pol hodinku na cvicenie 🙂

ragulca
19. júl 2016

@quss skús bielkovinovú, je rýchlejšia, teda aspoň mne fungovala lepšie, v priemere som išla 7 kg mesačne dole

bosoriak
20. júl 2016

@quss Tak potom ked "sa ti neda", tak neschudnes. Iny sposob, nez zmenit zivotospravu neexistuje. Ak sa teda nechces otravit tabletkami alebo drzat nezmyselne diety, po ktorych aj tak priberies naspat.
A vsetko sa da, len musis chciet.

bosoriak
20. júl 2016

@quss Este ma napadlo, na youtube si najdi cvicenia Jillian Michaels - 30 day shred a Ripped in 30. Ale ak to nebudes robit pravidelne a nebudes dodrziavat zasady jedenia co som ti napisala hore, tak je to zbytocne.

lorela
20. júl 2016

@quss Vo fitku - myslím so železom 🙂 sa ťažko chudne, pretože je to anaeróbny druh športu, pri ktorom sa prednostne spaľuje cukor a nie tuk. Keby si žiadala o radu ako schudnúť - bez časového obmedzenia, tak ti určite poradím v prvom rade upraviť stravu, a to nízkoenergetické vyvážené menšie porcie 5 - 6x denne + pitný režim + pohyb (aj posilňovňa na spevnenie a tvarovanie svalstva).
Avšak, za podmienok, aké si uviedla ti poradím takto: Zo stravy vynechaj chlieb a pečivo - nahraď ho ryžovými chlebíkmi, výrazne obmedz prílohy, resp. len jednu denne (varený zemiak, kopček celozrnnej ryže alebo cz cestovín na obed). Žiadne zahusťované polievky, len číry vývar príp. so zeleninou. Veľa kvalitných bielkovín (biele mäso, zajac, ryby, divina, biele jogurty, tvaroh) veľa zeleniny a zdravé tuky (avokádo, natural orechy a semená, extra panenské oleje). Spôsob prípravy jedla: Grilovanie, na pare, vo vlastnej šťave alebo s KL spomínaného oleja.
Čo sa týka pohybu, v zmysle vyššie napísaného uprednostňuj aeróbne druhy, t.j. také, pri ktorých sa prednostne spaľuje tuk. Pri nich je nesmierne dôležité tempo, na čo existuje jednoduchý test: Pri vykonávaní športovej aktivity sa nesmieš zadýchať do takej miery, aby si nemohla plynule rozprávať (tzv. talk test). Napr. bicyklovanie, rýchla chôdza, plávanie, stepper (s minimálnou záťažou) - všetko v miernom tempe bez zadýchania. Inak pôjde telo na kyslíkový dlh a prednostne sa budú spaľovať cukry.

zuzaneckanr
24. júl 2016

skus chudnut s piperine forte, k tomu obmedz sladke napoje a pecivo a pojde to rychlo
🙂

buckovak
24. júl 2016

Ziadny piperine su to len zbytocne vyhodene peniaze, na diskusii o piperine pisala kopa ludi co to skusali, ze neschudli nic a ani peniaze im nevratili, len im naklamali, ze im vratia

evittam
24. júl 2016

@zuzaneckanr Ty to tu už konečne prestaň spamovať kravinami a reklamu si keď tak zaplať!

evittam
24. júl 2016

@quss Pozri, tak ak sa celý deň ani nezastavíš pri dieťati - tak máš pravdepodobne pohybu dosť....Na tvojom mieste by som sa zamerala na úpravu stravy - aj tak úspech je v pomere strava/pohyb-80%/20%. No a potom čo sa týka spevnenia tak tam už naozaj len cvičenie - ja za seba odporúčam kardio - napríklad ja som max.spokojná s kombináciou bežiaci pás, vacushape, vibračné plošiny, rollen. Držím prsty.

buckovak
24. júl 2016

@evittam presne , ked obmedzi clovek sladke napoje a pecivo tak schudne bez piperinu, ale ona co prispevok to piperine, no neviem ci sa niekto este da nabalachat na taku do neba volajucu kravinu 😀

evittam
24. júl 2016

@buckovak No ja len pevne dúfam, že nie.....Ale pochybujem o tom-vždy nájdeš hlúpych a zúfalých ľudí a nemusí to byť len PF - tých "zaručených,zázračných" výrobkov je na trhu veľa.....

bosoriak
24. júl 2016

@buckovak
@evittam
VZDY sa najdu zufalci, ktori budu riesit chudnutie nejakym "zazracnym" prostriedkom. Jediny sposob, ako schudnut, je menej jest a viac sa hybat. Jediny. Akurat je pohodlnejsie zobrat tabletku, vecer sa natlacit troma bagetami, zaliat to kolou a potom knucat, ze to nefunguje. 🙂

bee_1
22. sep 2016

Ja ked som chcela schudnut vacsnou som hladala na nete a nasla som stranku http://www.magazinzena.sk/ kde bolo nielen o cviceni ale aj o stravovaní a celkovo pohybe, to je moja skusenost, inak ja skor cvicim