Prvýkrát do fitka

16. jan 2023

Ahojte,začínam chodiť do fitka,dnes idem prvý krát! Vždy chodím skôr na jumping,aerobic tak neviem čo a ako.Zacat behom na páse a potom stroje ? Nieiake rady? Osobného trénera nechcem dik

zojazoja
16. jan 2023

zacat behom alebo na bicykli stacionarnom..cca 15 minut si daj takto kardio a potom šup ho cviciť. takto sme my aspon cvicili vzdy s trenerom. bez bicykla nas nepustil zacat cvicit.

kacernakokse
16. jan 2023

Začni pásom alebo iným kardiom na zahriatie a nájdi si aspoň tréningový plán na internete aby si tie stroje necvičila bez rozmyslu ale malo to hlavu a patu. Inak to cvičenie nebude mať takmer žiadny efekt. Treba si o tom niečo naštudovať, inak sa môže kľudne stať že polroka budeš dvíhať činky a na postave to nebude vidieť

ibrunova
16. jan 2023

Vo fitku som ja vždy videla, že sa tam niekto motal, nebol to osobný tréner, ale personál, ktorý ti všetko poukazuje, keď bude vidieť, že si prvý raz.

autor
16. jan 2023

Idem s kamoškou tá bola už párkrát ,ale ona tvrdí že pás či bicykel nakoniec? Bude to ok či?

kacernakokse
16. jan 2023

Ja by som dala na 10 minút na začiatok čistí len na zahriatie a potom na koniec nejaké dlhšie kardio ale to môže a nemusí byť. Ale na začiatok určite prekvit svaly treba, ma to aj bezpečnostné dôvody.

melanta
16. jan 2023

Ja na pás či bicykel nechodím vôbec, ani na začiatku ani na konci. Vôbec to nepotrebuješ, ak chceš chudnúť či formovať. Jedine že ťa to baví. Na začiatku si urobím dôkladný strečing a po cvičení taktiež. Ak myslím dôkladný, tak dôkladný, žiadne 2 minúty. Ak trénera nechceš, minimálne si každý stroj a cvičenie na ňom odkonzultuj s trénerom, ktorý tam je na to, aby ľuďom pomohol. Jednak ako už bolo písané, nesprávne cvičenie nebude efektívne. Nesprávne dýchanie je bežný jav nováčikov a keď sa naučíš cvičiť so zlým dýchaním, ťažko to budeš meniť. Ale hlavne, nesprávna technika cvičenia ti môže spôsobiť zdravotné problémy, dokonca aj vážne. Že kamoška bola pár krát je irelevantné, nie je žiadny odborník len preto, že pár krát už vo fitku bola.

panda21
16. jan 2023

4min. kardio pás, nejaká rýchla rozcvicka, ponatahovanie svalov, potom stroje podľa toho či máš vrch alebo spodok na dnes a na konci 10min. kardio bike 😁 takto fungujeme my s trénerkou.

jaga18
16. jan 2023

Kardio je základ, aspoň 15 minút bike, pás... S cvičením na strojoch neporadím, to je najlepšie s trénerom. Ten ti okrem tréningového plánu ukáže, pomôže, mnoho začiatočníkov robí pri cvičení na strojoch chyby a takéto cvičenie je žiaľ len na škodu. Zváž trénera, hoc i len na 10 tréningov, určite sa to oplatí

oomina
16. jan 2023

Ako ja by som nezatracovala ani toho trénera. Na začiatok by sa ti podľa mňa v celku zišiel. Ukázal by ti čo a ako a potom by si si mohla cvičiť sama

evita11223
17. jan 2023

na zaciatku je dobre mat trenera, aspon mne to padlo vhod, lebo mi vysvetlil, ukazal kde co ako a necitila som sa tam ako take teliatko 🙂

talia6410
Odpoveď bola odstránená
Zobraz