Problém schudnúť po pôrode a nulové sebavedomie

mravcek31
12. dec 2014

Ahojte ženy. Potrebujem sa vám trošku vyzalovat so svojím problémom. Som mesiacov po pôrode, mám nádhernú dcérku s ktorej sa veľmi teším. Super muža na ktorého je spolah, no mňa veľmi trápi moja postava, dokonca až tak že sú dni kedy mám pocit že. Má prepadá depresia. Pre.tehotenstvom som bola štíhla, veľa som cvičila, behala a dávala si veľký pozor na postavu. Dokonca som.sa liečila na bulimiu istú dobu. Vždy mi veľmi záležalo na postave. Počas tehu som pribrala skoro 30 kíl, chcela som aby moje dieťatko bolo zdravé a tak.som si nič neodopierala. Myslela som že po pôrode to ľahko zhodim. No figu borovu. . Už je to osem mesiacov a ja sa nemôžem zbaviť ešte asi 15 kíl čo mám navyše..malinku kojim takže drastické diéty nemôžem držať ale už som si upravila stravu a začala cvičiť.. No ono to akosi.nechce ísť dole.. strašne ma to ubija. . Nedokážem sa na seba ani pozrieť do zrkadla, sexu s priateľom sa radšej vyhnem ak môžem a keď tak mám vrch stále na sebe bo sa veľmi hanbím za svoje brucho.. Niekedy mám naozaj hrozne depky. Často krát sa s priateľom kvôli tomu hádame, lebo.mna napádajú hluposti, že má opustí alebo podvedie kvôli tomu ako vyzerám. .No. čo vám poviem asi mi to harasi. . Chcela by som vedieť či ste mali niektorá podobné obdobie po pôrode a ako dlho vám trvalo zhodiť tie kilá. . A či aj to že kojim môže byť príčinou že nie a nie schudnúť ?Dakujem vopred

mravcek31
autor
12. dec 2014

8 mesiacov

sense
12. dec 2014

nuz moja ma 19 mesiacov a este stale mam par kil na sebe.....myslim ze by sa mala v prvom rade zmenit myslenie, ako pises mas zdravu dceru muza na kt. sa da spolahnut....a neboj aj tych zvysne kila pojdu dolu ako si napisala zacala si cvicit a upravila si stravu...po case sa urcite vysledky dostavia...

su zeny kt. kojenim schudnu a su zeny kt. nie....

a poviem ti jedno muz ta skor opusti pre tvoje zmyslanie a hadky, ako preto ze mas par kil naviac....

a to ze po porode lahko zhodim som si myslela aj ja ale zial nie je to tak...

dollynkaa
12. dec 2014

@mravcek31 boze jak keby hovoris o mne. 8mesiacov po porode a 13kil navyse.uz dva mediace nekojim.myslela som ze ked dokojim teda zacnem chudnut bo kojenim som nic neschudla. Aj som zacala cvicit menej jest a ta vaha sa nepomhla ani o kilo.a to si myslim ze je dost dlho 8m od porodu

mravcek31
autor
12. dec 2014

@dollynkaa nie.som skodoradostna ale som rada že nie som sama.. ☺ aj ja si myslím že 8 mesiacov je už poriadna doba. Mňa to teda trápi veľmi.. Stále dúfam že sa to rozbehne. . Držím palce aj tebe ☺

mravcek31
autor
12. dec 2014

@sense asi máš pravdu.. No už. Mnohokrát som sa snažila zmeniť myslenie. . Úplne som si vedomá toho že mám obrovské šťastie keď mám zdravú rodinku. . A nie každý deň je zlý. . Sú dni kedy som happy a vyrovnaná. .

ammellia
12. dec 2014

Urcite nekonci s dojcenim. Ako sa stravujes, ako sa hybes. Kolko merias a vazis?

monique89
12. dec 2014

@mravcek31 myslim, ze tie depky raz za cas prepadnu kazdu mamicku a urcite za to mozu aj hormony... Aj ja som zo seba nestastna - po porode mi ostalo 8 kg a uz predtym som mala nejakych 5-6 navyse... No rovnako ako ty mam krasne polrocne dievcatko a uzasneho manzela, ktory mi moju postavu nijako nevycita. A prave PRETO mu chcem dat darcek - chcem ho prekvapit stihlejsou a pevnejsou postavou. Bohuzial nam od marca ide na pol roka na misiu, z coho sme obaja nestastni, ale som odhodlana vyuzit ten cas a po prichode ho prekvapit. Viem si predstavit, ze ked si bola predtym uplne fit a stihla, teraz je to pre teba tazke a nebudem ti pisat take veci, ako ze pozri sa na malu, ci ti to za to stalo, bud rada, ze manzel ti nic nevycita... Ved to vies velmi dobre aj sama 🙂 Len ti chcem naozaj poradit - nezmen aj svoju povahu. Ak mas naozaj dobreho manzela, ako pises, kvoli postave sa neodcudzite, ale ak sa zmenis, prestanes byt usmievava, vesela a budes sa stale stazovat, to by mohol byt podla mna vacsi problem... Uvidis, kilka pojdu dolu. A neodmietaj sex - ved aj to je cvicenie 🙂)

sense
12. dec 2014

@mravcek31 este tebou kyvu aj hormony preto si jeden den tak a jeden onak....a uplne suhlasim s @monique89 negativne naladenie a zbytocne hadky sa mozu stat vacsim problemom ako to ze mas par kil naviac....a ked ti dietatko zacne behat budes mat pohybu este az az....

mravcek31
autor
12. dec 2014

@ammellia s dojčením končiť určite nebudem.. to mi nestojí za to.. Pre mňa sú to tie najkrajšie chvíle s maličkou a ona by už ani bez či či nemohla byť. . Keďže nie je náučná na fľašku ani cumel bolo by to teraz nesmierne ťažké. A stravujem sa tak že raňajky cereálie s mliekom a banánom. Obed nejaká polievka alebo masko s ryžou a večerať sa snažím okolo piatej a to len spaldovy chlebík so šunkou alebo syrom.. A pomedzi to.nejake ovovie a zeleninu zobnem. A meriam 171cm a vážim momentálne 75 kíl. Pre tehu som mala okolo 59-60 kil

missrussia
12. dec 2014

Ja to velmi doverne poznam. pred tehotenstvom som cvicila, vaha sa pohybovala v rozmedzi 45-50 kg. Za Tehotenstvo som pribrala 22kg. Po porode mi ostalo 10-11kg ktore ani za nic nesli dole. Jasne o bruchu nehovoriac. Situacia sa zlepsila ked som zacala maxima menej kojit (cca od pol roka) vtedy som ako keby "odpuchla". Sice som viditelne pochudla, vaha ukazovala to iste. Potom som uz dostala prvu menstruaciu, citila som ze telo sa "unormalnilo" a zacala som s upravou stravy a cvicenim a schudla som tych 10 kg za 4 mesiace. A dovtedy som si pomahala stahovacimi pancuchami, nohavicami s vysokym pasom a podobnymi srandami na zakamufloanie🙂 svoju premenu mam aj na svojom profile tu na mk. @mravcek31

monique89
12. dec 2014

@mravcek31 asi bolo tvoje telo zvyknute na pravidelny pohyb, preto sa ti teraz nedari schudnut, lebo jedalnicek mas zjavne super... keby som ja taky mala, hned by som inak vyzerala, ale mojou drogou su sladkosti 🙂 a mas uplnu pravdu - uzivaj si kojenie, nam sa to podarilo len do styroch mesiacov a este stale s tym nie som zmierena, no co uz... Pravdu povediac, nemienim si kazit vianoce dietovanim, budem si uzivat (samozrejme s mierou) dobroty a rodinku, najma moju polovicku, ktora nam dva mesiace po Vianociach odide... No a POTOM to zacne 🙂 Najprv sa chystam na nejake radikalnejsie nastartovanie metabolizmu a ked sa uz bude dat, sup malu do sedacky na bicykel a ideme na to 🙂 A kedze mam uzasnych rodicov aj svokrovcov, mozno to doplnim nejakou tou permanentkou na plavanie alebo do fitka... Tak hlavne nebud smutna, vytesuj sa zo svojich pokladov a uzivaj si krasne chvile, lebo to raz budes lutovat 🙂

mravcek31
autor
12. dec 2014

@monique89 Áno súhlasím s tebou vo všetkom. . Viem že by som.to mala zmeniť no sama neviem ako.. Máš pravdu aj V tom že si mám dať pozor na to.aby so sa nezmenila.. priateľa to veľmi trápi že ja sa trápim postavou.. Nikdy mi.nic nedal najavo, že by mu vadili kilá. . Je to len a len O mne.. Často krát mu plačem na ramene kde to už na mňa dolahne. Budem sa snazit viac zamysliet nad mojim zmyslanim.A tebe držím palce a zároveň ťa obdivujem že sa dávaš na take odlúčenie. . Ja osobne si to neviem predstaviť..

ivkadracova
12. dec 2014

@mravcek31 Napisem Ti ako som to mala ja, moje pokusy a riesenia, a vezmi si z toho, co uznas za vhodne: Meriam 170cm. Ked som bola najchudsia v 19r mala som 58kil, sexipostava. Moja bezna vaha s pripudajucimi rokmi sa ustalila na 68kil v 30tke. Sem tam som trochu pribrala sem tam schudla. Pri tehotenstve som sa po milniku 85kg v 7mes prestala vazit, a dobre som urobila. Nikto nikdy nevedel kolko je moja porodna vaha ;) Po porode som schudla automaticky na 76 kil za par dni. Ale kedze som nemala mlieko, zacala som jest, nemohla som este cvicit, a zacala som opat priberat. Trapilo ma to, o depkach sa nejdem rozpisovat, tie som mala najma so zdravotnych problemov po porode, navyse sa mi objavili hemeroidy (kt. mam dodnes, dcerka ma 7mes). Cvicit som sa snazila odkedy to bolo mozne, asi od 4mes dcerky, diety som nedrzala, ale prestala som sa uz prezierat zaprazkovych polievok, s vyhovorkou, ze kvoli mlieku. Mlieka uz bolo dost, tak som zacala jest zdravo, hemoroidy nehemeroidy, vsetko: ovsene vlocky, zdravy chlieb, maso, zelenina - vela, ovocie, syry a jogurty (nemam rada mlieko), a varila som si zdrave veci, prestala som jest v akejkolvek restauracii s polotovarmi. Vaha nesla dole, iba take mierne kolisanie. Dobre som sa citila ked som sa dostala na bicykel a vyslapala som si na kamzik. Sice som bola na 1x znicena, ale citila som v sebe posun. No chutnutie ziadne. Manzelovi som dala do kalendara 2x do tyzdna moj aerobik, vtedy musel byt s dcerkou, a ja som isla civicit. Vtedy som nesledovala vahu, ved mi pribudaly svaly, a videla som, ze mi uz rifle sedia inac, no vaha bola taka ista. Stale ziadna slava. Zasadna zmena nastala, ked som vysadila zo stravy chleba a vsetko z psenicnej muky (cestoviny, krekry, zahustovanie...). Ze na skusku. Cudujsasvete, nahradila som si chybajuci objem zdravym jedlom, objavila som pohanku a pseno a pod. haraburdy. Zrazu som potrebovala jest omnoho menej, ci cvicim ci nie. Prvy mesiac som bola mozno unavenejsia, ale to sa napravilo. Ked som mala doma dve suroviny a nevedela som, co z toho (lebo nie sme na take zvyknute..) isla som do googlu, dala tam klucove slova tie dve suroviny a nasla som recept. Upravila som si ho, ale parada, na nete je vsetko. Sem tam som to porusila, ked som napr. piekla jablcnik a dala som tam spaldu, ale necitila som sa potom dobre. Nasla som aj kolace bez muky. Ked som taky domaci bezlepkovy doniesla na navstevu, zjedol sa za 5 min. Uz druhy mesiac nejem lepok VOBEC. Mozno aj podla krvnej skupiny 0 to vlastne ani nepotrebujem (0 su lovci). Zboznujem stejky a zeleninove ragu kt. urobim z cohokolvek, a dam to na ryzu, na pseno, sosovicu, zemiaky.. Dcerka uz dlhsie obeduje so mnou. Jej lepok davam, nech si zvyka. Ale ja ani omrvinku, ani za nou neoliznem lizycku. Navyse som prestala chodit na aerobik, lebo vela vybavujem, zvykam dcerku na nocnik, nemam casu nazvys, cvicim doma vecer tak 2x do tyzdna ked stihnem, cize nic moc, a ja mam uz iba 70kil. Rifle sedia lepsie, ale uz si dam na seba aj saty a nemam pocit ze to brucho vytrca pol metra dopredu. Pomaha mi aj pustit si dakedy cvicenie na nete, a tak cvicim brusaky s nimi. Casto nemam cas a vecer som uz unavena, ale celkovy zaver je, ze prirodzene zjem menej, som menej hladna, cvicim ked sa mi chce a hoci mi este nie su dobre uplne vsetky veci, citim sa lepsie, depky uz s manzelom neriesime, iba obcas tie hormonalne vykyvy PMS a ine zenske stavy 🙂 Zdravie sa mi dlhodobo lepsi, pobolieval ma obcas pankreas, nic take som uz 2-3mes necitila. Stale si naivne s manzelom myslime, ze hemoroidy odidu, ked prestanem kojit.
Este v lete som si dala jedno pravidlo, ktore mi na depky velmi pomohlo: kazdy den pojdem s dcerkou von. kdekolvek, kedykolvek, akokolvek, kociarik, nosic, boli ma, neboli ma, prsi, neprsi. Aj to pomohlo. Stretavat sa s ludmi aj s dietatom je dobry liek. Dokonca som s nou isla aj na firemnu akciu.
Ziadny logicky zaver ma vsak nenapada, lebo stale som v stadiu premeny, ale myslim, ze sa da tymito mojimi pokusmi na sebe samej inspirovat.

dollynkaa
12. dec 2014

@mravcek31 to dufam aj ja. Lenze teraz zas sviatky no koniec. Mne aj brucho ostalo dost.aj tebe?ja som mala cisarak tak tvrdia zw preto ale to pochybujem vela bab aj po cisaraku uz savno 8m po porode nemaju brucho

monique89
12. dec 2014

@mravcek31 no ci som sa na take odlucenie dala, to je otazne, proste to prislo a jednoducho nas ten polrok neminie... prvy termin bol s odchodom dva mesiace pred mojim terminom porodu, z toho sa este manzel vykrutil. no teraz ho posielaju znova, takze skor ci neskor by tam musel ist... a radsej teraz, nez budeme cakat alebo mat druhe. a inak ja som mala dost divne stavy po porode - riadne hormonalne vykyvy, stale sa mi chcelo plakat a vsetko ma rozculovalo, nic nebolo ako predtym... nastastie ma to rychlo preslo (nehovorim, ze aj teraz ma to obcas nechyti, ale ved sme zeny :P) a vsimla som si, ze obe moje lasky, velka aj mala, su takym zrkadielkom mojej nalady. ked som nervozna a nestastna, nehram sa tak veselo s malou, nespievam jej tolko, moje pohyby pri prebalovani a kupani su prudsie a ona to citi... okolo manzela len chodim, malo rozpravam, pripadne nieco odseknem a krasny vecer je na svete :P on je uzasny, super tieto moje nalady znasa, ale samozrejme ze na jeho nalade a stasti to nepridava... a ak by to bolo dlhodobe, neviem, neviem... a ako hovori @ivkadracova - veeela chodit vonku 🙂 precistis si hlavu, niekoho stretnes, ja obcas kocikujem aj s mp3-kou v uchu (len v jednom, aby nas nic nepreslo :P) a aj to je nejaky pohyb 🙂

junova
12. dec 2014

@mravcek31 Ja mám opačný problém. Meriam 170 cm a vážim 55 kg, pred tehotenstvami som vážila okolo 60 kg. V tehotenstve som pribrala 14 kg a po pôrode som schudla 18 kg. Obe deti boli dlho kojene. Manželovi sa našťastie páčia štíhle ženy. Snáď sa mi podarí pribrať aspoň 5 kg. Tebe želám, aby si dosiahla svoju vysnívanú váhu. S manželom sa smejeme, že keby sme mali tretie dieťa, tak sa celkom stratím;)

ivkadracova
12. dec 2014

Este si na zaklade sledovania seba a okolia myslim, ze kojenie, hoc je dobre pre dieta, nie je dobre pre Zenu. Tie vitaminy co vstupuju do tela sa predsa nerozmnozia, a vsade sa vravi, kojenie ma vsetky ziviny co treba, ked je dieta chora, kojte, uzdravi sa skor.. Ono sa to zakonite musi niekde prejavit, takze hoc to nemam rada, v takomto pripade, ak je zena slabsia, nevie schudnut, alebo naopak prilis schudne, padaju jej vlasy, je cas siahnut po chemickom doplneni vitaminov. Jedna znama mi poradila jest vela jogurtov, lebo sa mi nehojil zlomeny prst (nikdy pred tym som nemala nic zlomene). Ale obavam sa, ze tie nebudu stacit. Kojim uz len 2x denne, aj tak mam dojem, ze vacsina zivin, co do seba dostanem ide prave do mlieka. Nejak to treba vykompenzovat, ked uz nie odstavit dieta (uvazovala som aj nad touto moznostou, ale zatial na to nemam srdce).

ivia25
12. dec 2014

@mravcek31 ahoj ja som do 38 t. tehotenstva pribrala cez 35 kg,a to som sa už do pôrodu radčšej nevážila.S odstupom času môžem povedať,že všetko je to o psychike.Priznám sa necvičila som,nedržala diéty a váha sa mi vrátila na pôvodnu hmotnosť.Takže hlavu hore -teš sa z dcérky ,z tvojej polovičky.Myslí na niečo pozitívne.Keď si porazila bulímiu,nedovoľ,aby sa znovu vrátila,pretože by ti zničila život a nie len tebe ale aj tým koho miluješ.

katarinamarkova
12. dec 2014

@mravcek31 tvojim skutocnym problemom nie je tvoja vaha, ci tvoje telo....tvojim skutocnym problemom je tvoja psychika, tvoje nizke sebavedomie, podcenovanie samej seba.
popracuj na tomto....ak si trufas sama, nauc sa mat rada, taku aka si, si to stale ty, ci mas 50 ci 80kg...ci mas jednu vrasku ci 100, ci mas dlhe vlasy, alebo sa das ostrihat, ci mas na sebe make-up, ci nie....stale si to ty, jedna a ta ista osoba - tu osobu sa nauc mat rada, vazit si, to je totiz jedina osoba, s ktorou budes bezpochyb dokonca svojho zivota.
ak si sama netrufas, kludne navstiv na par pokecov psychologa, nie preto, ze si sisi, len preto, aby ti poradil nejake samomotivacne techniky, aby ti ukazal, ze mas mat rada aj samu seba.

a ano je to aj tym, ze kojis...telo si jednoducho prirodzene drzi vodu, tuky, ved musi zivit okrem teba aj dieta....ked dokojis pojde to s pohybom a normalnou stravou jedna radost dole.

pri prvom som pribrala horko tazko 12kg - po porode som bola povodnej vahe, po dokojeni cca 3kg minus
pri druhom som pribrala asi 18 kg - po porode mi ostalo 5 kg cca.....aj dalsie dva roky potom
pri tretom som pribrala nieco cez 20kg....na konci som to uz neratala radsej 🙂 po porode mi ostalo takych 7kg naviac.....ako som dokojila to slo doleee....asi aj tym ze pri 3 je pohybu 3krat viac 🙂 teraz mam zas 3kg pod svojou ,,beznou,, hmotnostou.
chystam sa nabrat 5kg 🙂 takze ak mozes kludne mi ich posli

zvieratko31
31. mar 2023

@mravcek31 rýchla chôdza! 😉 kamoška tak veľmi schudla, keď chodila s dcérkou kade tade