Problém s chudnutím - váha ide pomaly dole

28. sep 2024

Ahojte, som 10 dní na kalorických tabuľkách. Mám to nastavené dobre, doma sa snažím cvičiť, mám veslovací trenažér, denne urobím 12tisíc krokov a viac, mám aj bicykel - ten striedam s trenažérom. Idem z váhy 95kg, dnes je desiaty deň. Vážiť sa plánujem vždy na desiaty deň. No a mám dole iba 1 kilo! Stravu dodržiavam, mám pekne vyvážené jedenie, mám to niečo cez 1600kcal, vďaka splneným bielkovinám vôbec nie som ani hladná, všetky krúžky mám zelené, fakt to poctivo dodržiavam. Prosím kde je chyba? Akože mám od včera menzes, už štvrtý deň som ako keby nafúknutá, to vždy tak bývam pred menzesom. Je možné, že ako mi skončí, tak mi skočí dole ešte aspoň jedno kilo? Alebo ja robím chybu? Prosím o rady, o pomoc. Nesedím na zadku, snažím sa každý deň tie kroky a každý druhý deň po 20 minút buď bicykel alebo trenažér veslovací. A ešte jedna otázka, je veslovací trenažér dobrá pomôcka na cvičenie alebo je to hovadina? Ďakujem všetkým.

biba_18
28. sep 2024

kilo za 10 dní je dobrý výsledok!!

zuzubb007
28. sep 2024

Súhlasím však za 10 dni je to perfektne, nedá sa schudnúť hneď čo sa roky nabalovalo, najlepšie na chudnutie je kardio, ten trenažér moc za mňa nie

biba_18
28. sep 2024

a keď trenažér striedaš s bikom, tak môže byť, len ja by som odporúčala trochu zvolniť, chodenie by som nechala, ale bike a trenažér by som dala kľudne každý druhý deň…

jajanka31
28. sep 2024

Neviem kolko chces schudnut ale 100 dni je 10 kg.. to su 3 mesiace.. za mna ideal. Zdrave chudnutie. 1kg za tyzden by uz asi bolo vela..

autor
28. sep 2024

@biba_18
@jajanka31
@zuzubb007 Aha, tak okej, myslela som si, že je to málo to jedno kilo. Každý mi hovoril, že zo začiatku to pôjde úplne super a rýchlo, že za mesiac aj 6 a viac kg zíde dole. Ale tak nevadí, jasné, ako to prepočítam každých desať dní kilo tak časom to bude super.

biba_18
28. sep 2024

držím palce

autor
28. sep 2024

@biba_18 Ďakujem veľmi pekne, dúfam, že to dám.

autor
28. sep 2024

@zuzubb007 A prečo prosím veslovací trenažér nie? Je to neúčinné alebo ako? Ďakujem za info. Nevyznám sa do toho, tak sa rada dozviem.

biba_18
28. sep 2024

dobré to je, aj na kardio… ale pokiaľ to preženieš, môžeš si poškodiť svaly alebo šlachy. ale to pri mnohých športoch…

autor
28. sep 2024

@biba_18 Zatiaľ mi to celkom vyhovuje, nerobí mi to zle, necítim nejakú extra svalovku z toho. Ja som zvyknutá bežne na 10tis krokov napríklad, alebo previezť sa na bicykli aj s rodinou, to robíme roky každý víkend skoro ak to počasie dovolí. Len som proste tlstá lebo sa neviem kontrolovať v jedení. Vidím koláč tak len chodím okolo a beriem si. Urobím hranolky tak si dám, dcéra nedoje tak dojem po nej. Muž donesie pizzu, nemám problém celú zjesť. Ale vďaka tabuľkám sa strážim, musím proste fakt musím aj hlavne pre svoje zdravie.

dragon29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. sep 2024

@dragon29 Prosím? A kto vlastne si? Ak sa ideš baviť na môj účet tak si daj pohov, prosím.

dragon29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
29. sep 2024

Ja som mala nastavené podľa tabuliek chudnutie 2 kg za mesiac, čiže 1 kg za dva týždne. Takže 1 kg za 10 dní je úplne OK, aj keby si práve nemala menzes. No a keď ho ešte aj máš, tak to si schudla aj viac, len máš teraz v tele zadržanú vodu. Uvidíš o ďalších 10 dní, alebo sa odváž, keď ti skončí menzes.
12 000 krokov + veslovací trenažér je podľa mňa super. Držím ti palce, budem rada, keď napíšeš, ako ti to ide.

urshullita6541
30. sep 2024

Vynikajúce to máš. Ja keď som začala s chudnutím tak som mala kalorický deficit 1400-1600 a dala som za 17 dní 4,6 kila a behávala som 3x do týždňa.

autor
30. sep 2024

@urshullita6541 to je super, ja chcem s behom začať ako pôjdem aspoň pod 85 kg