Pribrala som 10 kg a strašne ma bolia nohy a celé telo

3. júl 2024

Myslíte, že to môže byť z toho? Ráno keď sa zobudím tak sa musím normálne rozchodiť lebo ma bolia chodidlá tak, že nemôžem stúpať. Nerobím žiadne namáhavé cvičenia ani nič neobvyklé. Napríklad dnes ma bolí celé telo a najmä nohy a ja netuším z čoho. Pribrala som cca za 4mesiace (prestala som fajčiť)

autor
3. júl 2024

Ešte dodám, že predtým som vážila málo. Kosti mi trčali

dzulli1980
3. júl 2024

No rapídne si nabrala za tak krátky čas ... záťaž na kosti, kĺby, srdce, pľúca ... samozrejme, že to s tým súvisí.

autor
3. júl 2024

@dzulli1980 a dá sa to do normálu keď si telo zvykne?

anjelicek26
3. júl 2024

tak na nosenie vahy potrebujes svaly. Takze zacni mierne a pomaly cvicit.

autor
3. júl 2024

@anjelicek26 áno máš pravdu. Mne až teraz napadlo, že sa opýtam aj chatgpt a dozvedela som sa, že sa mi aj zmenilo celkové ťažisko tela a že asi nemám žiadne svaly no. Len ja absolútne neviem cvičiť, nechcem si ešte viac ublížiť

anjelicek26
3. júl 2024

Tak treba do posilky, do poriadnej, kde mas k dispozicii trenera, co ti ukaze, ako mas cvicit. Nauci ta to a potom mozes aj sama. Ale nie tak na blind podla nejakych youtube videi, ktore ta nikdy nevideli nazivo... kazde telo je ine, treba k nemu inak pristupovat. Ked mi syn zacal chodit do posilky bol tiez take tintitko, ale treneri tam na neho dohliadli, cvici len vahy primerane jeho postave, len stroje, ktore su pre neho vhodne a raz mesacne spolu plany upravia a pozru, ake spravil pokroky...

ktochytavzite
4. júl 2024

Tak záleží koľko.vážia,ak máš ak napriek prebratie normálnu váhu tak telo by tá nemalo bolieť.

autor
4. júl 2024

@ktochytavzite teraz mám 55

darinkaninka
4. júl 2024

Daj si skontrolovať štítnu žľazu, základné odbery robí obvodný lekár. Môže to mať súvis s fajčením, to nárazové pribratie, ale aj nemusí. Hlavne tá bolesť nôh a tela.Štítna žľaza vie narobiť v tele šarapatu.

autor
4. júl 2024

@darinkaninka práveže minule som bola na krv a robili mi testy na štítnu žľazu a všetko je v poriadku

autor
4. júl 2024

@darinkaninka fajčenie zrýchľuje metabolizmus a ja som nezačala jesť ako šialená. Jem úplne normálne a zdravú stravu a aj tak som pribrala. Dúfam, že to už nepôjde hore...

kastia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alickapusinka
4. júl 2024

čo kg

autor
4. júl 2024
alickapusinka
4. júl 2024

55 čo si písala

ktochytavzite
4. júl 2024

Predtým si mala koľko?55 kilo nie je dôvod na pocit ťažkých nôh a slabosť,skús reumatíogicke vys

kastia
4. júl 2024

Ja som za posledný rok pribrala asi 20 kg, a to aj fajčím. Mam nadváhu a cítim to už na sebe. Keď mám svoj bežný deň, že robím z domu (mám homeoffice) a mám minimum pohybu, tak to je fajn. Ak dlho stojím alebo veľa chodím, tak na druhý deň ráno ma bolia hlavne lýtka, chodidla a trochu chrbát. Mam aj ploche nohy to viem a podla mňa aj zle držanie tela. Samozrejme aj svalová hmota chyba. Pomohlo by mi schudnúť a začať sa viac hýbať, ale zatiaľ chodím raz za dva týždne na masáže to mi pomáha. Nepredstavuj si to tak že mám nejaké veľké bolesti ale cítim to. Takže skús ísť k lekarovi/ortopedovi ci tiež nemáš zlé držanie tela a ploché nohy a samozrejme trochu zapracovať na tej svalovej hmote. Nepribrala si tak veľa ze by ti to malo robiť nejaké závažné problémy.

smajcii
4. júl 2024

Neviem či to je z toho, ale asi áno, keď žiadna iná zmena nenastala. Mňa osobne začali bolieť chodidlá v tehotenstve a ostalo mi to doteraz a to už má malá 9 mesiacov. Ráno keď vstanem tak mám problém urobiť prvých pár krokov, ale potom to prejde 🤷 u mňa to váhou ale nie je, vážim tak isto resp. trošku menej než pred otehotnením.