Priberiem z proteínu?

dominikamacakova
30. sep 2022

má niekto skúsenosť? Kúpila som si proteín v domnení, že priberiem. Ale som z neho strašne unavená. Otázka znie, oplatí sa mi to piť? Nechutí mi 😆 Pijem to 4dni. Je to hovädzí proteín s obsahom železa. Ja mäso vôbec nejem, tak som mysela, že mi to pomôže. Mám 45kg a to čo vypijem denne je cca 90g bielkovín. Plus sa samozrejme normálne stravujem ako vždy.

123kika1234
30. sep 2022

Nezáleží na samotnom proteine ale kaloriach 😀

natiska
30. sep 2022

@dominikamacakova ak chceš pribrať, odporúčam pridať do stravy aj malé, ale energeticky bohaté potraviny - napr. oriešky, avokádo...tým prijmeš viac kalórií v malom množstve jedla. A proteín je samozrejme nápomocný, ak má niekto problém prijať viac "klasickej" tuhej stravy a ľahšie ju prijme v takejto tekutej forme. Hovädzí proteín mne osobne tiež nechutí, ale na trhu už nájdeš aj iné druhy proteínov, a to nielen živočíšneho, ale aj rastlinného pôvodu. Každopádne odporúčam zohnať aj niekoho, kto ti na mieru vypočíta kalorický príjem, prípadne ti to vedia vypočítať aj smart váhy. Držím palce v dosiahnutí cieľa 👍

surama
30. sep 2022

@dominikamacakova Preco si si vybrala prave hovadzi protein? 🤮 Skus vanilkovy, slany karamel...to su mnamky 🙂

dominikamacakova
autor
30. sep 2022

@surama to je s príchuťou čokolády a problém je v tom, že je to pre mňa moc sladké 😬

dominikamacakova
autor
30. sep 2022

@natiska orechy a takéto srandy jem. Aj chipsy a nezdravé veci. Ale ja mám pocit, že musím zjesť tonu jedla aby som pribrala. Mám strašne rýchly metabolizmus až moc 😨

dominikamacakova
autor
30. sep 2022

@123kika1234 387kcal čiže asi nič moc 😆

pukina
30. sep 2022

@natiska suhlasim

@dominikamacakova protein ma zmysel, ak silovo cvicis, pretoze bielkoviny ti pomahaju pri raste svalovej hmoty a tym padom k zvyseniu hmotnosti ako doplnok pri zdravom jedalnicku, ak potrebujes umelo navysit kalorie a necvicis, zarad viac zdravych tukov - orechy, semiacka, avokado, ked pouzijes google, najde ti rozne zdroje. Vyslovene si pocitat kalorie nemusis, ak nechces alebo nemas cas, no protein ti tvoj energeticky prijem nejak dramaticky nezvysi ak ho nepijes 3x denne (a to ani neodporucam kvoli obsahu umelych sladidiel). Na to su tie tuky.

123kika1234
30. sep 2022

Záleží aj koľko zjete dokopy kalórií a koľko spálite. 😀

pukina
30. sep 2022

@dominikamacakova este mi napadlo - stitnu zlazu mas vysetrenu? ak mas problem pribrat, moze byt problem v nej - vypytaj si vymenny listok na endokrinologiu.

dominikamacakova
autor
30. sep 2022

@pukina obsahuje to prírodné sladidlo stéviu. No cvičím s deťmi 😆 Ja si nesadnem celý deň a odkedy ich mám tak mi išlo 5kg dole a nie a nie pribrať aspoň na 50kg

dominikamacakova
autor
30. sep 2022

@pukina nie nemám 🤔

pukina
30. sep 2022

@dominikamacakova ak si si ista, ze prijem mas dostatocny, pre svoj pokoj si daj vysetrit, ci nemas zvysenu funkciu stitnej zlazy, ta moze byt zdrojom tvojho problemu

panb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surama
30. sep 2022

@dominikamacakova Skus si kupit len napr. vzorky. Ten vanilkovy a slany karamel je fakt super. Ked ich miesas s vodou, tak su menej sladke ako ked s mliekom. Ja pouzivam Whey po cviceni.

leilak1
30. sep 2022

Protein ktorý ti nechutí je blbosť. Dôležité je spomaliť metabolizmus dlhšími prestávkami bez jedla . A mať občas aj pocit hladu. Chudí ľudia obyčajne dokážu veľa zjesť a to nie je dobré lebo si udržujú rýchly metabolizmus. Treba telo vystaviť laknutiu že nebude mať dostatok potravy potom si bude robiť zásoby.... Ako keď sa rozšíri panika že nebude toaletný papier ....tak ho ľudia vykúpia ...pri nedostatku sa robia zásoby veľké ...podobne funguje aj telo .... Poznáme to u tlstých takzvaný jojo efekt. Odporúčam jesť tri krát denne ráno o 7 napr. potom 13 a potom 18 hodine ....medzi tým ani gram ničoho len čistú vodu ...pred jedením mať pocit hladu ... Raňajky alebo večeru by som odporuručil aj dať si niekedy minimum ...napr. raňajky len jablčko a čaj alebo káva. .... Jednoduchý silový tréning v tom pomôže ... stačí trikrát do týždňa 15 minút... trikrát po 5 klikov tri krát po 10 drepov ...doma sa dá zvládnúť ..🙂 Veľa zdaru.

dominikamacakova
autor
30. sep 2022

@pukina mne to už napadlo, či nemám štítnu žľazu, ale skôr si myslím, že som po otcovi. On bol strašne chudý vždy. Teraz som pozerala kalórie tých orechov a naozaj sú to bomby, tak ich musím jesť každý deň a dávam tomu nádej 🙏😀

dominikamacakova
autor
30. sep 2022

@leilak1 ďakujem 🙃

sienkoo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagas
8. okt 2022

@dominikamacakova ja mám problém s priberaním...vždy keď som si aj kupila nejaký proteín tak som si ho dala pár krát a viac som to nedala..bolí ma z toho žalúdok...mne chvílku pomáhalo keď som si zapisovala kalórie..vydržala som asi pol roka..mala slm 48 kg..(predtým 43)potom som nastúpila do roboty stres,nepravidelna strava,zvracanie a váha išla zase dole...teraz sa neviem dokopať k tomu aby som si to zase začala zapisovať a dodržiavala to..🤦

sienkoo
8. okt 2022

@dagas skúšali ste si protein napríklad vmiešavať do ranajkovej kaše? - možno by vás z toho nebolelo brucho, keby ste to kombinovali s inymi potravinami (ovocie, arašidove maslo, vločky...)

retep00
8. okt 2022

Z proteínu priberieš ale najprv sa musíš poriadne "nachálovať" a tak to ešte zapiť s proteínom. Inak vyhodené peniaze.

stanulienkat
8. okt 2022

Skus jest kalorickejsie potraviny, viac chleba....A este je dolezite aku mas vysku. Inak vyzera taka vaha pri 170cm a inak pri 155cm.
Mozno priberies, ked budes menej behat okolo deti, ked podrastu. Ja som tiez nevedela pribrat, postupne sa to zlepsilo a som rada, ze nie som tucna.

dominikamacakova
autor
9. okt 2022

@dagas ja to pijem stále, ale nasilu lebo mne nechutí sladké a toto je dosť sladké. Nepribrala som ani gram zatiaľ 😬😂 A snažím sa jesť aj kalorické jedlá. Ale čo zjem to aj s prepáčením 💩 Brucho ma nebolí, práveže mi to robí dobre na žalúdok.... Ale všimla som si, že mi narástli svaly, vážne som spevnela. Čiže aspoň mám svaly no 🙄

dominikamacakova
autor
9. okt 2022

@stanulienkat mám 162 cm. Nevyzerám vyslovene ako anorektička, ale takých 5kg by som prijala lebo sa mi robia vrásky a nemám žiadne prsia 🙄

sienkoo
9. okt 2022

@dominikamacakova potrebuješ navýšiť bielkoviny, ide to aj bez proteinu (alebo vieš protein použiť inak ako pitím)