Priberanie svalov podľa kalorických tabuliek

29. júl 2024

Vie niekto poradit, kto pouziva kaloricke tabulky? Moj brat cvici, ale doteraz to robil len tak lezerne, no teraz by sa tomu chcel venovat serioznejsie a hlavne pravidelne. Potreboval zostavit spravny jedalnicek, poradila som mu tie kaloricke tabulky. Ja ich sice nepouzivam, ale pocula som o tom, tak preto. No a trosku cudne veci tam vysli.
Brat ma 19 rokov, 60 kil, a chce ist na 85kg. Samozrejme vie ze to je na dlhu trat, a chce to robit kvalitne, nema ziadne nerealne predstavy, ze za mesiac bude Arnold (to ani nechce, ani sutaze, nic, proste vyzerat dobre).
Prave preto sa cudoval, a hned aj povedal, ze tie kaloricke tabulky nech hodim do kosa 😀, pretoze nahodili sme tam jeho vek, vahu, vysku, cielovu vahu, nabratie svalov a vyhodilo to, ze ciel (85kg) dosiahne buduci jul. Akoze 25kg za rok?? A denne by mal jest 2677 kalorii, 170g bielkovin, 333g sacharidov a 77g tuku.
Ale tych 25kg za rok je trosku vela, nie? On sam predtym povedal, ze ked aj 5-6kil pribere za rok, to bude ok, hlavne ze to bude kvalitne. Aj 10 pivazoval za vela. A aplikacia dava 25 kil za rok. Ved z toho minimalne polovica bude len tuk, ak nie viac.
On potreboval len zostavit jedalnicek, ale toto co vyslo je najaka blbost

raztovsetkozmizne
29. júl 2024

Normálne závídim tvojmu bratovi, ja by som sa chcel práveže dostať na 60kg z tých mojich 86 :D

hipuska
30. júl 2024

ak to chce robiť seriózne, nech si zaplatí konzultáciu a zostavenie jedalnicka. Pôjde na istotu. Inak 25 kg za rok nie je vôbec veľa. To máš za mesiac cca 2 kg.

autor
30. júl 2024

@hipuska to je pravda, ze nie je problem pribrat 2kg za mesiac, a tiez ked niekto zacne cvicit, najprv ten rast je rychlejsi, potom sa to postupne spomaluje. Ale za rok 25kg svalstva nie je mozne pribrat. Minimalne polovica z toho bude tuk

sense
30. júl 2024

Je naivné si myslieť že pri naberani ak zvýši príjem bude všetko len ciste svalstvo. Nech si o tom niečo viac naštudujte. Teraz urobím možno nechtiac reklamu ale po pozerajte videá od Jarda Pecku. Má aj videá ako si zostaviť jedálniček aj s akým príjmom.

autor
30. júl 2024

@sense ved prave o to ide, ze on ani nechce bezhlavo zvysit kalorie, prave preto sme pouzili tie kaloricke tabulky, a tie vyhodili takuto blbost, ze 25kg priberie za rok. Toto nechapem. Vsetci chvalia tie kaloricke tabulky, a bum take nieco

sense
30. júl 2024

Pozri neber kalorické tabuľky ako svaty grál....fungujú na báze vzorca výpočtu. Nepoznajú tvoje telo, tvoje percento tuku ,tvoj metabolizmus., nerozlišujú či chces zvýšiť váhu celkovo o 25kg alebo nabrať čisto svaly 25kg. A to ti povie každý tréner že keď naberas nenaberies len svaly..keby áno neboli by zadarmo....vyrátajú ti hodnotu na základe vzorca a to je odrazový mostík,
A áno chválim aj ja kalorické tabuľky na trackovanie jedla....vieš si vytvoriť vlastnú databázu jedál, ako aj presných produktov ktoré ty používaš....nemusíš mať odhad...ale výpočet príjmu je len bod od ktorého sa odrazí.preto tam máš možnosť si stanoviť aj vlastné ciele, zadať vlastné hodnoty...

autor
30. júl 2024

@sense ano, uz to chapem. Len nas to prekvapilo, pretoze sa tam dalo zadat aj taky parameter, ze naberanie svalov, preto sme si mysleli, ze dobu dosiahnutia ciela stanovi realnejsie. Pretoze ked priberie 25kil za tri roky napriklad, tak z 25 bude viac svalu ako ked tych 25 priberie za rok. Ale trosku som to prezrela, da sa s tym pracovat celkom dobre, s tymi tabulkami. A postupne to prisposobovat podla potreby.

autor
30. júl 2024

@raztovsetkozmizne ak mas svaly, tak sem s nimi 😀

sense
30. júl 2024

Áno tak možno tam malo byť naberanie hmotnosti, aby to ľudí nemýlili že naberú len čisto svaly. Ale nech popozra tie videá ak je začiatočník veľa sa z nich dozvie

autor
30. júl 2024

@sense uz to skuma 🙂 teda on cvicil aj predtym trosku, ale len tak halabala, nevenoval sa tomu nejak vazne, ale ma taku slachovitu postavu, takze nejake zaklady ma, len teraz to chce robit tak, aby mal aj viditelne a kvalitne vysledky. No nieco popozerame