Priberanie po sekcii aj napriek kojeniu

osi22
4. feb 2014

23.októbra 2013 mi robili indikovanú sekciu, keďže malej sa nechcelo von... rozrezali ma od jednej slabiny po druhú, lebo to bolo narýchlo, čiže cvičiť ešte neviem, po pôrode som dala dole 8 kg a odvtedy som 4 kg pribrala... Kojím a jem primerane, myslím si 🙂 Je toto normálne??? Hovorí sa predsa, že kojením by to malo ísť dolu a u mňa je to práve naopak?! 😒

83lenka83
4. feb 2014

Ahoj , ja som mala tiez sekciu, ked som išla rodit mala som 75kg, po porode 65kg a tato vaha sa ma držala este pol roka, jedla som normalne ale je pravda, ze sladkosti som jedla aj vecer, potom som to obmedzila, jem iba do 17:00 a po 17:00 som si davala iba ovocie a takto išli dole dalsie kila. Teraz ma moj syncek 1 a pol roka, stale kojim a moja vaha je 53kg.

marcelatje
4. feb 2014

@osi22 nie každá žena má to šťastie a dojčením chudne 😉

adelakk
4. feb 2014

ja som dojcila prve dieta rok a pol a schudla som cca 5kg, ale nie preto ze som dojcila, zacala som menej jest. Teraz znovu dojcim a zda sa mi ze len tak lahko neschudnem, lebo mam stale chut na sladkosti a tak si pri kazdom dojceni, hlavne v noci nieco dobre doprajem. 🙂 takze som na dobrej ceste nejake to kilko nabrat. Takze ak chces schudnut treba sa obmedzovat v jedle, samotne dojcenie na to nestaci.

julia75
4. feb 2014

Veru aj u mna to bolo tak...po porode som schudla 8 kg ale asi po 3 mesiacoch som nabrala 3 kila naspat. Proste sa mi ziadalo jest hlavne vecer. A myslim si, ze aj tym ze som bola nevyspata z noci a chybajucu energiu som doplnala najma sladkostami. Podarilo sa mi zhodit az po roku ked som obmedzila vecerne jedla.

senta_sofia
4. feb 2014

@osi22 kojim uz 22 mesiacov a furt vazim tolko, ako ked som prisla z porodnice, takze to su kecy... ono asi dost zavisi aj od toho, aku si mala postavu predtym, ci si mala problem schudnut a tak, co mam kamosky, vsetky, co boli stihle, tak aj stihle su a tie, co sme vzdy mali problem s postavou, tak mame aj teraz, bez ohladu na dojcenie... tak hlavu hore 🙂

osi22
autor
4. feb 2014

:D super, bude sa mi žiť ľahšie s vedomím, že nie som sama a že mám nádej schudnúť aspoň na pôvodnú váhu, tých 10 kg navyše je dosť, cíti to aj moja chrbtica aj nohy, už len taká básnická otázka: "Ako mám preboha prestať jesť veci na ktoré mám chuť? :D

popsika
4. feb 2014

ja ked som isla rodit som mala 81 kg, pred otehotnenim som mala 54 kg, po porode som mala o 15 kg menej, malinku kojim este aj dnes🙂, myslela som si, ze tie kg nezhodim uz nikdy, ked som konecne mala vecer, ci lepsie povedane v noci🙂 trosku casu tak som tlacila same sladke do seba, jednoducho som potrebovala dobit energiu, ako malinka rastla aj jej naroky rastli a aj moj pohyb bol narocnejsi🙂 a tak kg isli dolu, dnes vazim 52 kg, ale je pravda, ze aj ja som potom uz neskor obmedzila nocne papanie a aj mnozstvo a cas dokedy som jedla, tak sa drz a neboj to pojde same dole, ale chvilku to potrva🙂

ivet1371
5. feb 2014

@osi22 ja som chudla počas tehu horko tažko som za cele tehu pribrala 6 kg a nič som nejedla čo mi bolo zle a len čo sa narodil maly začala som jest a priberat.ale niečo musime obetovat pre naše deti 🙂

amisa
5. feb 2014

Co ma sekcia a priberanie spolocne? a to ze sa po kojeni chudne no ako kto.. ja som tiez opacny pripad po porode som pribrala pri kojeni. Odporucam cvict cvicit cvict (aj kojace matky mozu, len pozor na tep), davta si pozor na stravu (ale zas nie radikalnu dietu, ale zdravu stravu). A neopustat sa na duchu vela robia aj hormony. A to sa mi stalo pri oboch detoch. Po prvom to islo dole v zaciatku druheho tehotenstva 3kg. Nastastie po tom sa to zastavilo a ako som prestala kojit zacinam klesat (pribrala so 6kg), a mam co este robit 🙂, ale nevzdam to, takj ty hlavu hore.

nigguska
7. feb 2014

@osi22 Ahoj,ja som otehotnela 64kg,ked som isla rodit 88kg,z porodnice som isla domov ako 78kg (tiez akutna sekcia)....a doteraz mam 71kg a to ma maly skoro 4 roky 🙂 kojila som ale dole to neslo....proste je to tak....niekto schudne,niekto nie...ja sa vecer napchavam a je mi dobre 🙂 hehehehhe tazku hlavu si z toho nerobim.....ked uz fakt budem chciet schudnut tak zacnem cvicit,zdravo jest a dole to pojde...len sa mi nechce a dam si na co mam chut 🙂

ppetinka
7. feb 2014

ja tiež som po sekcii - pri pôrode som vážila 79 kg, potom som po pôrode dala dole na 69 kg, potom nazad + 5 kg - teda 74 kg ... obmedzila som sladkosti -a za necelý mesiac dole 2 kg .. a zatiaľ to stojí :/ Bohužiaľ, nie každá žena má to šťastie, že pri kojení schudne .. ja budem musieť po odkojení určite cvičiť, keďže som vždy bola ten typ, že som ľahšie pribrala ako schudla ...

sandri
8. feb 2014

ja som pocas tehotenstva pribrala 18 kg, porodom islo dole 8, cize stale mam +10 kg. Tiez som po sekcii, rodila som v oktobri 2013. Od 1.1.2014 som zacala denne cvicit a po 3 tyzdnoch som takmer prisla o mlieko. Takze som sa na to vykaslala, kojenie je mi prednejsie ako vaha. A ano, jem vela sladkosti, lebo maly je za noc 4-5x hore a inak som uplne bez energie... 😉

ivinka77
12. feb 2014

@osi22 som podobny pripad... po porode som "kojenim" pribrala pri prvej dcerke 16kg a pri druhej 13 :( takze po roku, ked sa odstavili, som mala este viac, ako ked som sla rodit :( btw. obidve su cisarakom

osi22
autor
12. feb 2014

...niekedy mám pocit, že som vôbec nič nejedla, ani sladké a na druhý deň ráno mám plus 0,5 kg hore :D tak toto je ťiež záhada, buď som námesačná chodím v noci "žrať", alebo ja už naozaj neviem z čoho :D

osi22
autor
12. feb 2014

@ivinka77 a potom keď si prestala s kojením, išlo to dolu?

ivinka77
12. feb 2014

@osi22 same nie :( po prvej dcerke ked vaha ukazala 86, tak som sa proste brutalne zatala a makala som...ale ze brutalne...denne 2hodiny cvicenia + detox od macingovej som drzala a za 3 mesaice som dala dolu skoro 20kg, a dostala som sa skoro na povodnu predporodnu vahu (62) lenze akonahle som zacala jest normalne, tak za rok a pol sa to pomalicky lepilo a zas som bola na 74 kilach a s tym som zacinala druhe tehu...lenze pri druhej mi bolo tak zle, ze som polovicu tehu pregrcala a nejedla a schudla 8 kil a az posledne 3mesiace pribrala , v podstate pri oboch som sla rodit cca 83 kilova a z porodnice som odchadzala presne 70 kilova pri oboch no a teraz rok a nieco po druhej dcerke mam 20 kil navyse stale :( a citim sa uplne najhorsie, ako som sa v zivote citila...takze od pondelka som zase zacala makat! lebo takto to uz dalej nejde :( ty mas velku vyhodu, ze nemas ani 30...pojde ti to podla mna ovela lahsie...ja uz som stara korytnacka a nejde to len tak :( tak drzim silno palce !

ivinka77
12. feb 2014

@osi22 ale teda musim uznat, ze pocas kojenia som pri oboch zrala ako kyselina...lenze nemohla som si pomoct, ja ked som nakojila, tak som mala pocit, akoby som bola po tyzdnovej hladovke, proste v kuse hladna :( a podla mna dost mi k tym kilam pomohlo aj pitie vinei :( lebo vraj...dobre na mlieko 🙂 prd ! no a dalsi faktor...veget 🙂 ja mam doma totiz mimozemstanky 🙂

aluxka
12. feb 2014

@osi22 ahoj, nič si z toho nerob...ono to je práve tým slovíčkom ,,hovorí sa " niektoré maminky môžu povedať že kojením schudli ale takých je myslím si málo a aj tak môžu dakovat skor svojmu metabolizmu než kojeniu...viacej je nás takých čo máme stále kilečká navyše....jediné čo pomáha je zdravá strava a pohyb... 🙂

za3eura
12. feb 2014

Tak ja mam asi cudne okolie ale schudli sme vsetky, ktore sme nezrali. Tj sladkost jedna denne a nemyslim ym megamilku, aspon 3 hod pred spankom uz len caj a voda, ziadne sladke bublinkove zbrndy. A zdrava strava v zmysle pravidelne, normalne porcie a kvalitne zlozenie. Teda aj sacharidy vo forme zemiakov, cestovin, peciva, aj bielkoviny v masku, rybach, syroch, tvarohu aj vitaminy vo forme zeleniny. Ziadne detoxy, diety, dukanky ani nic tomu podobme. Proste normalna strava pre zenu, ktora je doma na materskej, nie v bani na dozivotie. Niekedy mam pocit, ze zeny zjedia na ranajky dva krajce chleba, zaleju to kakavkom, potom na desiatu banan, jablcko a jogurt, k tomu sladku kavu, keksik, na obed polievka so zaprazkiu, druhe jedlo aspon 500g porcia a poobede este nieco sladke, slane, kysle, vinea, cola, ochutene mineralky, na veceru donaskovy hambac a potom zalost prevelika, lebo priberam.. to je ale mnozstvo stravy ore drevorubaca a jie ore zenu, ktora ma na starosti jedno dieta a jednu domacnost. Mimochodom, nemam spave dieta, kojila som do roka a pol, vstavala vela krat v noci a mam aj strasie dieta o ktore sa staram cez den. To len, aby neprisli zase hlasy o tom, ze netusim, co je fyzicka namaha pri detoch.

A este detail, sladkosti vam sice dodaju bleskovu energiu ale v konecnom dosledku ste z nich len unavenejsie. Je to ako s kavou. Na chvilku super a potom utlm jak svina. Ludia, ktori nejedia sladkosti alebo nepiju kavu predsa nemaju menej energie..len menej tuku a srdcovych problemov. Takze ocakavat chudnutie sucasne s jedenim kopy sladkosti je proste blbost.

godyna
12. feb 2014

@ivinka77 si ma nepotešila 🙂 najprv som sa utesovali ze kojenim to pôjde dole - nejde , potom ze ked dokojim ( jedna milá pani tvrdila - moooc milá ) tak dobre ze som začala s chudnutím lebo zda sa ze ja nemám to šťastie možem si povedat ze som dala dvacku dole ani neviem ako ... Co je toto za život - obed bez dezertu 🙂 tebe to ako ide?

ivinka77
12. feb 2014

@za3eura nechcem skakat ani rypat...ale co by si robila, keby si po kazdom kojeni mala pocit ako po 10dnovej hladovke? 🙂 lebo to som presne ja mala ! a bol to pocit, ktory som dovtedy v zivote nepoznala...proste ze absolutne brutal vlci hlad, zozrala by som aj vola na posedenie...🙂 ja som si vedoma, z coho som pocas kojenia pribrala...len proste... inak sa nedalo :(

godyna
12. feb 2014

@ivinka77 ja ti fakt rozumiem lebo ja som videla na ulici dieta s čokoládou a chcela som mu ju čmajznut 🙂

osi22
autor
12. feb 2014

@ivinka77 začnem makať aj ja! ale až keď sa na to budem cítiť, teraz mi je prednejšie byť šťastná s malou ako mať depresie z toho, že nie som najedená alebo mám nízku hladinu cukru 🙂
@za3eura doprajem si všetko načo mám chuť, ale s mierou a napriek tomu to ide hore neúmerne, proste ako som písala nezjem nič a priberiem...

ivinka77
12. feb 2014

@osi22 presne tak som to brala aj ja... radsej tucna a stastna so spokojnym dietatkom 🙂 ved Lili je este malinka, casu mas dost 🙂

za3eura
12. feb 2014

@osi22 to ze mas po noci o pol kila viac neznamena, ze si pribrala, mozes mat naliete prsniky, plne creva atd...vazit sa kazdy den nema zmysel. A nezjest nic je pre telo signal ukladat. Takze jest s mierou, nevyhovarat sa na dojcenie a zacat makat. Nemusis hned robit brusaky, rychla chodza s kocikom tiez urobi zazrak.ma co sa tyka hladiny cukru v krvi, sladkostami si ju akurat tak rozhodis. Prave ony ti ju najskor zvysia a nasledne brutalne klesne, kedze telo vychrli mnozstvo inzulinu, na slracovanie cukru. A zase si hladna.
A ked nechces s problemom nic robit, naco je potom tato tema?

@ivinka77 aj ja som bola po kojeni riadne hladna, co ale neznamena, ze vyzeriem chladnicku. Ku kazdemu dojceniu som jedla.. ale nie kilo sladkosti ani drevorubacsku porciu. Zula som susene jablka, jedla vela zeleniny, nakrajala som si jedlo na male kusky a zobkala... teda pomedzi jedla, inak som sa stravovala ako normalny clovek. Akurat som jedla o dost viac zelen7ny, zeleninovych stiav, ovocie a pila som viac mlieka ako mimo dojcenia. Ale aby som to uviedla na pravu mieru, nejem vyprazane jedla, lebo ich pokladam za nechutne, nejem lacne polske a turecke sladkosti, varim vacsinou zncelozrnnou mukou a vela jedal pripravujem na pare. Schudla som od dna porodu do prvych narodenin malej 34kg. Pohyb som pridala az po 3/4roku, deti mam sekciove obe.

ivinka77
12. feb 2014

@za3eura 34 kil za rok je skvele ! tak to klobuk dolu... len u mna bol problem prave ten, ze mi nechutilo nic zdrave...proste mohla som zjest kilo jablk a stale som slintala po cerstvom chlebe s maslom 🙂 ale aspon to stalo za to...neviem, co je odsavacka na sople, co su lieky, ani co je to doktorka 🙂 baby este neboli chore ani jedna, takze sa tesim, ze tie moje pribrate kila snad boli aspon na nieco dobre 🙂 aj ked teraz ma caka masaker, mam ciel aspon -20 kg :( btw kolko mas rokov ?

ppetinka
12. feb 2014

ja som tiež odkedy dojčím hladná ako pes ☹( Ale snažím sa obmedzovať sladké,ako to len ide ... pohybu veľa nemám, keď je také blbé počasie, ... takže za mesiac mi obmedzením sladkého šli len 2 kg dole :(( btw ... môžem zaviesť nejaké ľahšie kardio bez toho, aby to malo vplyv na mlieko ? Nerada by som totižto prišla o mlieko a na druhej strane by som nerada vyzerala akokeby som opäť čakala prírastok 😀

monulik303
16. feb 2014

ja som tiez po sekcii v septembri a od septembra som pribrala 5kg tiez som to prehanala ani nie s jedlom ale hlavne so sladkostami posledny tyzden sladkost maximalne jedna za den a snazim sa varit a jest viac zeleniny a ovocia aj ked mam chut len na sledke.vecer som obmedzila jedlo takze si dam mliecny napoj s ovocim a napijem sa veeeela vody a snazim sa chodit s malym aspon 3hod denne vonku na prechadzky aj ked je to boj lebo zaujem o malého velky ale nechcem nabrat veeela kg lebo nabrat je lahko ale zhodit tazsie.pocas tehotenstva som pribrala 11kg a po porode som schudla 12kg lenze teraz mam opat navyse 5takze musim aspon takých 8 zhodit verim ze pohyb a zdrava strava tomu pomoze ale na vahu sa nemam odvahu este postavit tak o 2az tri tyzdne 🙂

mon1001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz