Priberanie po odstavení

mariangela122
10. sep 2024

Ahojte maminky, prosimvas mala niektorá taký prípad, že priberala počas dojčenia a aj po odstavení ?
Ja už som nešťastná a neviem čo mám robiť ☹️
Štítnu mám v poriadku
Po pôrode mi ostali len 4 kila..tešila som sa, že ako super
Potom som za 5 m, kedy som intenzívne dojčila pribrala 10 kg..potom za 4 mesiace keď som dojčila len 4x denne váha stala, čiže nepriberala som.
Teraz som dojčiť prestala / v nádeji, že to pôjde dole/ a za dva týždne od odstavenia mám zas hore tri kila proste každý deň ručička na váhe ukáže viac a viac ☹️
Ešte neviem či je to dôležité ale menzes som od pôrodu ,čo je 9 m , ešte nemala ..
Ja už neviem čo s čím ma súvis ☹️
Poraďte prosím ..alebo Vaše skúsenosti ako ste to mali.
Dakujem

nina004
10. sep 2024

@mariangela122 Ja som mala to isté. Počas dojčenia u oboch detí šla váha hore a po odstavení u jedného váha stála u druhého šla váha hore. Pomohlo fakt len dávať pozor na pravidelnú stravu a kalorické tabuľky.

surama
10. sep 2024

@mariangela122 Mne to tak islo po porode hore asi 3-4kg hore. Bola som nonstop hladna a neriesila som kedy, co, kolko jem. Ked sa na to pozriem spatne, tak som mala velmi zlu stravu, dost som jedla sladke pecivo, takze sa uz necudujem. Takze musis poznat svoj prijem/vydaj a uvidis kolko si nad prijmom. Ked som zacala pouzivat KT, tak som to cele pochopila...a hlavne u mna, ze napr. jedna sladka buchta ma aj 500kcal a zjedla som aj 3 cez den a okrem toho ine jedla, takze som hned vedela, co som robila zle.

fairyy
10. sep 2024

@mariangela122 no skus nam povedat aj co jes tak bezne denne a kolko merias a vazis ...pretoze ak si zdrava a nie je tam zdravotny dovod na priberanie, tak to bude vela kalorii prijatych a nevhodna strava

anjelicek26
10. sep 2024

No nemá to priamy suvis.. Je to len o stravovani. Ano pri dojceni máš narazovy hlad a zjes možné aj nemozne ale to je o planovani a sebakontrole. Pribrat za 9m 10+3 kila a mat ešte 4 spred tehotenstva dobre ratam? To je strava a veľmi zlá;( Ja to chápem ešte malý komplet na materskom mlieku, hlad je aj v noci kedykoľvek a nič nestíham, ale dávam si po čertoch pozor na to,či si dám.. ráno si nachystám snacky do chladničky na celý deň- rozumej syr,zelenina,ryžové chlebiky- a už si to len vyberiem. Plus som vylúčila cukor. Žiadne sladké pitie,žiadne sladké blbosti pomedzi. Váha sa drží na -1/2kg pred tehotenstvom, menzes tiez este nic,maly ma dnes pol roka..

mariangela122
autor
10. sep 2024

@anjelicek26 ahojte ďakujem Vám všetkým za odpovede…ano keď to rátam tak mám 16 kil viac ako pred tehotenstvom .to je strašne …najhoršie na tom je, že ja mám pocit, že jem rovnako..veď väčšina žien priberie v tehotenstve najviac ..ja som sa stravovala ako vždy aj sladké ku káve som mala..aj sem tam prehrešok a pribrala som len 11 kg..z toho v pôrodnici ostalo 7…tak nechápem že prečo teraz letí tá váha tak závratne hore ..keď si to tak spätne pozriem , tak keď som dojčila intenzívne fakt tak bol vlci hlad a nepojedla som piate cez deviate nezdravých veci..skôr som jedla väčšie porcie toho čo vždy / zelenina, maso, ovsené vločky atd/potom ako som začala dojčiť 4 krát denne tak som sa plus mínus dostala na také porcie ako pred tehotenstvom ..aj skladbou stravy..vlci hlad už nebol ..a terat ako som úplne prestala dojčiť tak stále jem rovnako / to čo pred a počas tehotenstva a posledné 4 mesiace / a tá váha ide hore ..ja nechápem ..fastfoody nejem, vyprážané tiež nie, sladkosť mám ale to som vždy mala jeden krát denne ku káve ..na obed mám polievky ale hnedá ryža avokado mozzarelu , maso..ráno ovsené vločky s kockou čokolády a ovocie zo záhrady ..večer chlebík so syrom šunkou cottage vajíčko …no fakt si na viac veci asi nespomeniem čo také jem…toto je asi taký základ ..
Ale tak chápem že niekde musí byt chyba keď to ide hore ..

any3108
10. sep 2024

@mariangela122 ja som pribrala 12kg po odstavení prvého syna 🙈po pôrode po šestonedelí som bola na svojej predtehotenskej váhe a po ukončení dojčenia to išlo rapídne hore
Teraz som po pôrode druhého syna, tak dúfam, že sa to nebude opakovať 😁

mariangela122
autor
10. sep 2024

@any3108 ahoj a prosimta ako si sa zbavila potom tých 12 kil? Alebo spätne keď sa na to pozrieš , tak kde myslíš že bola chyba v priberáni? A gratulujem k synčekovi❤️

selenka7
10. sep 2024

Skus kaloricke tabulky a poctivo si vsetko vazit a zapisovat. Aj kazdu kocku cokolady. Dbaj na to, aby si nesla nad zakladny denny kaloricky limit (pokial nemas nejaky cieleny pohyb) a aby Ti sedeli podla tabuliek sacharidy/tuky/bielkoviny. Cudovala by si sa, ako s dennym limitom zamava napr. len taky nanuk. Mozes si dat sladkost, ale zapis si ju a potom uvidis, kam ta to pusti s vecerou. Ja napr. ked zhresim nejakym nanukom, keksikom, tak na veceru uz len Caprese (paradajky + mozarella light + 5g oliv. oleja a kvapku balsamica).

3petka
10. sep 2024

@mariangela122 Ja som po pôrode schudla na svoju predpôrodnu váhu. Čo bolo super. Ale počas dojčenia som to naspäť pribrala. Neviem nepamätám že by som nejak moc jedla, ani nie. Ale bola som nenormálne unavená. Nevyspatá, a to sa tiež na tom odrazí.
Ale ak chcem schudnúť musím riadne makať, ja sa liečim na štítnu.

elli333
10. sep 2024

Ahoj, ja len napisem moju skusenost lebo mne z toho vychadza, ze nejes vela a nezdrave veci, ale asi ako ja, ze som sa proste popri dojceni nalievala vodou, ale netusim cim to bolo a preco. Pri prvej dcerke sa mi to nestavalo, ale teraz pri druhej hroza. Ja som vzdy bola velmi stihla...do 50kg a ako tehotna som pribrala 8kg a po porode isli dole a zrazu bum popri dojceni 57 kg pri vyske 160cm, mne to prislo ako masaker. Mala som vlci hlad, ale zase nejedla som vyrazne inak ako predtym. Vyslovene moje telo zadrziavalo vodu a zrazu z nicoho nic akonahle mala mala 8mesiacov tak som za mesiac schudla 8kg, ale nic som nerobila, stale som dojcila, jedla som rovnako a uplne vidiet, ze proste ta zadrziavana voda odisla z tela. Ak uz nedojcis skus nejaky caj na odvodnenie ci nepomoze

janci27
10. sep 2024

Mne po obidvoch porodoch pomohlo schudnut to, ze som si dala 28-dnovy detox od Macingovej. Tym, ze som bola doma na materskej, mala som cas si jedla v klude pripravovat cerstve kazdy den. Mne toto velmi pomohlo a mozem to len odporucit, vysledky sa dostavili za par tyzdnov, len treba dodrziavat okrem predpisanych jedal aj pitny rezim. Je tu na to aj skupina, ale najlepsie si precitat minimalne aspon tu uvodnu knihu. Ziadny jojo efekt sa nedostavil, dodnes si niektore tie jedla varim a naucila som sa prist na chut varenej cvikly, dovtedy som poznala len zavaranu 😀 Za mna odporucam, aj ked viem, ze mnohi akykolvek detox alebo diety odsudzuju, toto vsak nie je dieta, skor zmena zivotneho stylu, precistenie tela, mnohym to pomohlo aj so zdravotnym problemom. Myslim, ze nie je na skodu sa nacas odlahcit trochu 🙂

surama
10. sep 2024

@janci27 To ta obdivujem, ze si to zvladla. Ja som prvy den takmer skolabovala cestou z prace od hladu a ledva som trasuci sa dosla domov. Uplne vazne.

janci27
10. sep 2024

@surama ja mam rada velke porcie a tu je pravidlo najest sa do sytosti 🙂 cize uplne v pohode som to zvladla vydrzat medzi jedlami, stacilo hlavu zamestnat niecim inym, a nemysliet na jedlo. Tak samozrejme prve dni som hlad pocitovala, ale potom si telo zvyklo. Ale zase taketo stavy ako pises som vobec nepocitovala, vypila som aj 3l denne prevarenej vlaznej citronovej vody a ta ma udrzovala aj sytu. A mala som kopec energie.

mariangela122
autor
10. sep 2024

@elli333 ahoj ďakujem Ti veľmi veľmi pekne za radu , ano keď sa tak zamýslim nad tým tak môže byt fakt aj toto jedna z príčin..🙏

any3108
10. sep 2024

@mariangela122 nijako 🤣 otehotnela som druhýkrát (čiže som mala plus 12kg oproti váhe pred prvým tehotenstvom) a počas druhého tehotenstva som pribrala ďalších 8🥲
Ale teraz som necele 2 mesiace po pôrode a mám dole 15kg ( čiže mi ostalo ako keby 5 -6kg oproti pôvodnej váhe spred prvého tehotenstva) -cize sa to spravilo nejako zázračné samé, preto dúfam, že sa mi to nepodarí nabrať naspäť
U mňa bol problém ten, že som si robila doktorát počas materskej s prvým synom a bola som často do druhej rána hore a samozrejme som jedla aj po večeroch, keďže cez deň som ako prvorodička s náročným bábätkom často nestihla zjesť ani normálny obed
Preto si už teraz dávam pozor čo a kedy zjem 🙂