Pri akej konfekčnej veľkosti je vhodné spozornieť?

31. júl 2024

Ahojte, nebola som nikdy nijak obzvlášť veľká postavou. No aktuálne som pribrala, nepripadám si byť veľká ani teraz ale pri veľkosti ktorú nosím, neviem či sa mi iba nezdá, že mám ešte ok postavu. Pár rokov dozadu, mi taká veľkosť oblečenia pripadala úplne nepredstaviteľná, a teraz ju nosím a ešte sa aj cítim v nej dobre 🫣. Až sa mi to celé nezdá akosi. Si vravím, čo ak mám skreslenu predstavu, že je moja postava ešte ok a pritom som už tučná. Nikdy som nechcela byť tučná, snažím sa aj jesť zdravo, prosím poraďte. Aká konfekčná veľkosť ešte objektívne môže vyzerať štíhlo?
Ja teraz nosím L a nohavice občas potrebujem už XL. No strašne som zhrozená z tej veľkosti, ale pritom moja postava sa mi páči 🫤 môžem byť takto mimo realitu hlavou?

onedaynick
31. júl 2024

Ja nosim L a som stihla.

sissy27
31. júl 2024

každému sa páči niečo iné, takže pokiaľ sa ty cítiš dobre a nie si obmedzovaná tým, že napr. neprejdeš cez dvere alebo sa zasekneš v záhradnom kresle, prípadne nejaký pohyb už je pre teba náročný, tak je to ok...
Konfekčná veľkosť nemá nejakú extra výpovednú hodnotu, jednak čo výrobca to iná norma, a inak vyzerá xl baba s výškou 180cm a inak so 160cm...

valandra26
31. júl 2024

velkost xl podla mna stihlo uz nevyzera... druha vec je, ako sa citis ty sama... podla toho, co pises a ako pises to vyzera, ze si vies uvedomit, kedy uz je to moc... je na tebe, ci sa uspokojis s tym, ako je to teraz, alebo s tym budes nieco robit 🙂

ss1908
31. júl 2024

no ja som sa tiez citila dobre ked som nosila L/XL, teraz S/M a ked sa pozriem na stare fotky pri tej velkosti tak musim povedat ze som sa citila ovela lepsie ako som vyzerala :D

luccija
31. júl 2024

Niekto má robustnú postavu a pritom nemá tuk.Kamaratka je vysoká, väčší zadok a nosí xl, ale má 63 kg a nemá faldy..Mango a niektoré iné značky majú L,XL a su malé nedajú sa porovnať s HM či Zarou velkostne

laurita285
31. júl 2024

Podľa označenia oblečenia by som sa teda neriadila :D
Moja suseda nosí Sko oblečenie a má cca 170 cm a cca 80kg :D teraz tie oversized oblečenia nemajú nič s realitou :D

zuzuliennka1
31. júl 2024

najlepsiu vypovednu hodnotu by pre teba mali podla mna fotky teba, keby ta teraz niekto pofotil na vylete, doma,.. vobec nejde o konfekcnu velkost, kazda znacka to ma uplne ine

veronka12123
31. júl 2024

Dôležité je páčiť sa sama sebe🥰 ja som v minulosti bola ako špáradlo prsia som mala C ale brucho ploche rit žiadna veľkosť XS 51kg🙈 po pôrode sa to konečne zmenilo a mam vytúženú postavu ostal mi aj zadok z bruška sa da krásne schudnut aj prsia sú stále 😀 a ako 57 kilova sa cítim oveľa lepšie ako predtým.. a mam 164cm🙈 a tiež som z veľkosti XS na gatoch prešla na veľkosť M nohavice z 32 na 36.

autor
31. júl 2024

@ss1908 no veď toho sa presne obávam 😅

barborachors
31. júl 2024

ja mam 55 kil a nosim bezne m,l... a poznam baby s nadvahou a nosia S. takze konfekcna velkost absolútne nerozhoduje ani Bmi nie je casto hodnoverny udaj.

lucia13022023
31. júl 2024

Pre moju výšku a typ postavy je Lko už na upozornenie. Ale mam kamarátku, je vysoká, ma pevnú postavu ale nie je tlstá, nosí veľkosť L/XL.
Všetko záleží od typu postavy a výšky. Inak vyzerá 60kg na 175cm babe a na 160cm babe.

moonlight1210
31. júl 2024

Spozorniet mas vtedy, ak kazdy rok vytiahnes odlozene letne/zimne veci z minulej sezony a su ti uzke a musis ist nakupit nove vacsie.

To uz nie je uplne ok, ak kazdym rokom postupne naberas viac a viac.

lakebabe
31. júl 2024

To je individuálne akú máš stavbu tela, ja som dost vysoka a par legin mam aj v L, lebo menšie ma ťahali medzi nohami kvôli dĺžke. A to cvičím a nemám nadváhu ani nič. Ale číslovanie v dnešnej dobe je brutal mam veci aj v XS a par aj v L . Napríklad tričká mam v pohode esko aj šaty, ale gate nie , lebo by mi boli krátke 🤷‍♀️
Kamoška je mini ma 155 a všetko nad XS jej je veľké. To je podľa čísla ťažko povedať

la_dolce_vita
31. júl 2024

Ja nosim bezne L, ale som vysoka a nikdy som nebola drobna.

tilly
31. júl 2024

Toto sa asi nedá všeobecne posúdiť. Ja som nikdy nemala Sko, ani keď som bola ultraštíhla a mala som BMI pod 18 🙊. Mám 180, zo Ska mi vždy niečo trčalo..
Možno tak XL keďže je to vlastne extra large, tak to už je asi dosť, ale vysoké štíhle baby môžu mať aj XL 🤷‍♀️

lenvam
31. júl 2024

Záleží od toho kde nakupuje keďže každý predajca ma iného dodávateľa a ďalšia vec to co bolo pred 5 rokmi M dnes už je L. Všimla som si to hlavne na oblečení v Lidl a už aj v Tesco. Co sa týka strihu new yorker, Terranova,gate... dámske XL mi je malé, pánske M dobre takže ja sa už vôbec nezamyslam nad konfekcia hlavne sa trafiť

lakebabe
31. júl 2024

@lenvam presne pre toto ma prestalo baviť objednávať a vracať oblečenie z eshopov. Otras číslovanie

januska12323
31. júl 2024

Veľkosť oblečenia vôbec nič nehovorí o tom či si tučná alebo nie. Napríklad ja oblečiem všetko Od S po L, 36 po 42 a pritom oblečenie vyzerá skoro rovnako len je z iného obchodu.

lenvam
31. júl 2024

@lakebabe no a presne pre toto idem radšej do predajne lebo je to na nervy okrem toho ze to nafotia eno nuno a dojte ti handra na okna

lakebabe
31. júl 2024

@lenvam aj to a nesedí mi skoro nič iba klasické športové veci ktorých číslovanie poznám. Kedysi som mala všetko z netu teraz radšej idem narazovo po obchodoch a všetko skusam aj keď sa mi nechce

majamat
31. júl 2024

to predsa nesuvisi s velkostou,. vezmi si, ze si povies, ez M je ok.
a vezmi si zeny vo velkosti M to to taku, co ma 150cm a taku co ma 180cm. to bude sakra rozdiel, ta drobna bude mat mozno aj viac podkozneho tuku a ta vysoka bude vlemi stihla. nehovoriac o tom, ze este bude rozdiel v zenach, ktore su a ktore nie su vysportovane.

3petka
31. júl 2024

Ja nosím M,L a som dosť pribrata podľa mňa. Takže ja už som si vystrčila varovný prst a pracujem na tom aby to bolo S,M. Potrebujem dať dole 15kg aby som sa cítila dobre vo svojej koži.

deborahzelenkava
31. júl 2024

To zalezi od typu postavy a kostry ako takej.Niekto tu pise,ze pri Lku spozornie.Ja som mala M/L alebo Lko nohavice aj ked som mala 65, aj ked som mala 85kg.Zalezi od znacky strihu,typu postavy,rozlozenia tuku,svalov,sirky kosti.Ja som medzi hruskou a presypacimi hodinami.Mam uzky driek a ploche brucho,zato bedrove kosti mam take siroke ze by som porodila dve deti naraz.Preto len velmi vynimocne sa vpracem do Mka nohavic ci sukne.Ja by som si realne musela nechat odpilit z kosti,aby som sa vopchala do Mka a S je uplne nerealne.To som nosila ako dievcatko na zakladnej.Prsia mi rastu aj nadalej,len dufam,ze to nedotiahnem do F/G/H ako ma moja stara mama,lebo ma porazi.A zatial ani dieta nemam.Takze je to relativne.Obliekaj sa podla seba a toho co sa paci tebe.Nikomu nemusis vysvetlovat aku nosis velkost a preco.Taki co rypu,budu rypat kvoli prsiam,kvoli nosu,kvoli vlasom,obociu.Stale si nieco najdu.Kasli na ne.
Ja mam 170cm,hore som S oversized,M normalna velkost,L slim fit.,dole som medzivelkost M/L alebo L.Chcem dat dolu 5kg a ist na 65.Vtedy som sa citila najlepsie.Ale,u mna velkost zostane rovnaka,akurat trosicku mi pojde dole zo stehien a brucha.Ale kosti mi zostanu.Nohy totiz nemam vobec tucne,ale zadok mam gulaty a kosti siroke no a teraz co,sa zabijem? ;)

mariska1989
31. júl 2024

No u mňa už je teraz výstražný palec 🙈 a to je to že som pribrala 6 kg behom 3 mesiacov a nechápem prečo nakoľko som s tým problém nemala ešte cez Vianoce som nič bepribraka a koncom januára bum . . V mladosti veľkosť S/M po 3 tehu M krátkodobo som tiež maká po tehu L no nosila som si dlhodobo veľkosť M no bum M mi začalo byť tesne 🙈 neprešla som k veľkosti L ani za nič vravím nie takže u mňa veľkosť L nehrozí ani keby len že také voľné mala nosiť dvaja som dole 2 kg áno ešte mi ostáva tých 4 aby som bola tam kde pre tým no nechcem ani pri tej váhe ustáť a pôjdem o pár kg dole ešte . Áno pre iných som fajna postava prečo by som mala chudnúť no sama pre seba sa chcem cítiť fajn . Takže ak sa ty cítiš vo veľkosti L a XL dobré je to tvoje osobná vec no u mňa by to už bol stop ďalej nie

deborahzelenkava
31. júl 2024

autorka pre ilustraciu toto je typo postavy,ktoru mam ja.Nohy relativne chude,zadok gulaty,kosty siroke,pas uzky.Kupovat nohavice a rifle na taku postavu,no ani ti nejdem hovorit,na pase vsetko odstava.A ako pisem najcastejsie medzivelkost alebo L.Ja si nemam sancu realne zuzit spodok.Ano teraz chudnem 5kg,takze na bruchu mam trosku tuku,takze nieco malinko pojde zo zadku a hlavne z brucha,ale pomer mi zostane.Chcela by som byt dolu uzsia,ale u mna to nejde,takze som sa s tym zmierila a rifle na pase si musim zuzovat sama.

nikoletta1712
31. júl 2024

Ja nosím veľkosť XS riflí (Zara, Pull&Bear, Stradivarius)…Kebyže si už musím kúpiť S, tak robím so sebou niečo, nechcem mať veľkosť S…Mám 165cm…

lavender94
31. júl 2024

Podľa mňa zmena konfekčnej veľkosti celkovo je taky výkričník. Každý mame inu postavu. Ja nosím S ale poznám baby čo M a maju postavu lepšiu ako ja. Ale keby ja S/36 neoblečiem, už by som sa nad sebou zamyslela. Raz som sa dopracovala k tomu, že som neobliekla 38, to som sa za seba fakt hanbila ako pes, že jak som sa mohla tak vyžrať.

zuzanka.zuzu
31. júl 2024

@barborachors zbožňujem BMI práve vďaka tomu že to nie je hodnoverný údaj a aj tučné baby či laty vedia mať údaj "normálna váha" 😁😂 však rozptyl tuším 20 kíl či koľko 🙈

mamamasama
31. júl 2024

Mám 178cm a nosím oblečenie od S-L. Sama neviem 😅

zuzanka.zuzu
31. júl 2024

@deborahzelenkava hej mať takúto postavu musí byť utrpenie 🤦😀