Prerušovaný post, IF, diéta 16/8

18. feb 2024

Ahojte, prosím vás, ktoré ste schudli týmto spôsobom stravovania, môžete mi napísať,koľko a za aký čas ste zhodili, aký ste mali cca jedálniček, hlavne tie,ktoré ste jedli v podstate bežnú stravu a nevarili si zvlášť a aké ste mali okno? Pocítili ste aj iné pozitívne účinky tohto stravovania! Dakujem

lujza123
18. feb 2024

Ja sa takto stravujem, vyhovuje mi to. Pri mojej bežnej strave nechudnem, ale ani nepriberam, co je úspech lebo po 40 tke sa tie kilá začínajú lepiť na každú druhu zenu…
Stravujem sa veľmi zdravo, nejem žiadny lepok ani laktozu, cvičím 3 x týždenne silový tréning, 3 x beh. Postavu mám normálnu, ani chuda ani tučná, nosím veľkosť 38 - 40

Pri bežnej slovenskej strave v style raňajky chleba so salámou, obed polievka + rezeň, šalát a večera nejaké halušky, do toho koláč a sladký jogurt na desiatu a žiadny pohyb …z takejto stravy by som mala zachvíľku 90 kg…

Prerušovaný pôst je super, ale ak chceš schudnúť treba porozmýšľať aj nad stravou. Z niečoho si pribrala a ak to nezmeníš nikdy neschudnes.

lujza123
18. feb 2024

Pozitíva 16/8 vidím najme v tom ze ta to naučí ovládať pocit hladu, nevyžierat po večeroch hlúposti, nezobkať vkuse niečo. Telo si zvykne a hlad nemáš. Myslím si ze človek toho aj menej zje, do tých 8 hodín napchas akurát tak 3 jedla, no pri klasickej strave ked začneš skorými raňajkami a končíš neskorou večerou tak mas viac času na rôzne snacky a pochutiny počas dňa zjesť. A ono sa to nazbiera potom, na konci dňa zistíš ze si toho zjedla až príliš vela

autor
18. feb 2024

@lujza123 ďakuje ti😊