Prerušovaný pôst a sladkosti

16. jún 2024

Pekný večer. Žienky, ktoré dodržiavate prerušovaný pôst - jete počas povolených 8 hodín aj niečo nezdravé, prípadne sladké? Lebo ja áno 🙈🤦 prerušovaný pôst mi plne vyhovuje, aj váha ide dole, ale nie som si istá ohľadom tých sladkostí a nezdravého...som naučená na dennú sladkosť ku káve..radšej by som sa vzdala obedu ako sladkosti, čo asi nie je najlepšia voľba.. myslíte, že keby som úplne vyradila sladkosti, tak by váha išla dole ešte rýchlejšie a chuť na sladké by ma časom prešla úplne? 😁 Zaujíma ma len tak zo zvedavosti, ako to majú tie žienky, ktoré sa úplne vzdali sladkého..

zic
16. jún 2024

Prerusovany post nema s chudnutim nic. Kaloricky deficit ma s chudnutim vsetko. Ak by si za 8 hodin zjedla 4x 1000 kaloricke cokolady a uz nic. tak asi zacnes priberat.
Samozrejme, ze ked sladkosti vynechas a uz teraz chudnes, tak budes rychlejsie... Taka sladkost - zalezi uplne a iba od kalorii daneho "jedla" moze mat kludne viac kalorii ako obed...
Chut na sladke ta nikdy neprejde.

autor
16. jún 2024

@zic áno jasné viem že základom je kalorický deficit len mi to ide ľahšie s prerušovaným pôstom, keďže je menej času na jedenie a mám to tak viac pod kontrolou..je mi jasné že ak niekto za 8 hodín dokáže zjesť také množstvo jedla ako za celý deň tak neschudne ani ťuk..ja chudneme ale tak zasa nie je to až také prevratné..len ma zaujímalo či tá zatratená chuť na sladké niekedy človeka prejde😁🙂

akvi
16. jún 2024

nie, neprejde 😅😅 a ja teda som sa sladkeho tiez nevzdala, len proste dokazem miesto tabulky cokolady zjest len dva stvorceky a staci mi to.. Tiez sa mi s postom chudlo lahsie, mne nastastie nechuti jest ani rano, ani neskoro vecer, takze to nebolo tazke dodrzat. Ale sladkeho som sa nevzdala a ani sa nemienim, samozrejme s mierou.

autor
16. jún 2024

@akvi môj človek 😁🙂ako hovorím, niekedy sa radšej vzdám obeda a dám si sladkosti🙈snažím sa uberať množstvo..napr. zjem polovicu z káveniek a tak, ale niekedy to proste zhltnem celé😁trochu s tým ešte bojujem..no pokiaľ ide váha dole som HAPPY..keby som však začala cvičiť a vyradila sladkosti, potom by sa diali divy..som si toho vedomá ale asi je chuť na sladké a lenivosť silnejšia ako ja😁🙈

akvi
16. jún 2024

Pozri, radšej šťastná s polkou Kaveniek, ako nervózna bez a s neustálou neukojenou chuťou na sladké. Aj psychická pohoda vplýva na chudnutie 😁

autor
16. jún 2024

@akvi toto som potrebovala počuť 👍🙏😁😁

rozculena
16. jún 2024

daj si namiesto kavenky s palmovým olejom 1 štvorček vysoko percentnej kvalitnej čokolády...85-95%

evcagabi
17. jún 2024

@rozculena lenze ta kvalitna cokolada jej nezazenie chut na sladke 😅

h2
17. jún 2024

Nie je pravda, že chuť na sladké ťa nikdy neprejde. Prejde. Je to, ako odvyknutie od závislosti. Ale musela by si cukor vysadiť úplne.

akvi
17. jún 2024

Akože klobúk dole pred každou, ktorá sa vzdala chuti na sladké. Ja milujem ovocie a čokoládu a neplánujem sa toho vzdať ani keď by to šlo 😂😂😂

monismie
17. jún 2024

@h2 toto som skusala, ale nedokazala som to 😀 podarilo sa mi sladke vyrazne obmedzit, ale nie je den, kedy by som to bez sladkeho vydrzala 😀

h2
17. jún 2024

@monismie Ja som o tom niekde čítala, že nestačí obmedziť, treba to úplne vynechať. Že potom za nejaký čas (2-3 týždne?) sa človeku vymenia baktérie v čreve, tie, čo chcú cukor, vykapú a nahradia ich iné a vtedy tá chuť na sladké pominie.

monismie
17. jún 2024

@h2 z mojho pohladu je to lepsie ako nic. nie darmo sa hovori, ze cukor je zavislost. ja som sa necitila uplne dobre, ked som skusala ho vysadit. som si povedala, ze mi to za to nestoji. akoze snazim sa take tie typicke sladkosti aspon nahradit ovocim, kvalitnou cokoladou a podobne.

evkamotka
17. jún 2024

Ja som sladkosti zrusila uplne a vaha mi ide dole. Ale ide aj tebe tak ak nemas nejaky deadline, radsej pomalsie ale so sladkym, ci?

nelka93
17. jún 2024

U mňa chuť prešla. Prestala som so sladkým v januári. Prerušované post neriesim, nemám čas na to. Schudla som už 12 kil

rozculena
17. jún 2024

@evcagabi zaženie

rozculena
17. jún 2024

@monismie momentálne som 5 deň bez sladkostí,jediná sladkosť je domáci jogurt s jahodami alebo banán.Ja teda nejem sladkosti každý deň,ale 1-2x do týždňa som mala keksy alebo zmrzlinu

akvi
17. jún 2024

@rozculena tak banán je pre mňa sladkosť. Ja to beriem tak, že bez sladkostí znamená samozrejme bez klasických sladkostí ako keksy, čokolády, zmrzlina a pod. ale aj bez ovocia typu banán, hrozno, melón, lebo majú vysoký glykemicky index. A aby prešla chuť na sladké, tak ani zemiaky, biela ryža, už vôbec nie cestoviny a pod. No toto ja napríklad odmietam a tým pádom nie je reálne, aby chuť na sladké prešla. Pre mňa je prijateľnejšie jesť všetko s mierou. Klasické sladkosti jem tak 3x do mesiaca. A sladké typu banán, melón a pod. jem každý deň.

jablkovastrudla
17. jún 2024

@h2 toto podla mna vobec neplati, kazdy rok sa vzdame sladkeho na cca 2 mesiace pocas postu a chut tam je stale. Posledny tyzden je najhorsi 😅

h2
17. jún 2024

@jablkovastrudla Neviem, píšem, čo som niekde čítala. Na sebe som to neskúšala.

rozculena
18. jún 2024

@akvi ale ty popisuješ nízkosacharidovú diétu

akvi
18. jún 2024

@rozculena nie, nepopisujem žiadnu diétu, konštatujem, že chuť na sladké neprejde len tým, že človek vylúči keksíky a čokolády. To proste nestačí.

dariaaa
20. jún 2024

@h2 to uz nemusim zit potom.Sa mozem rovno zabiť Teda,keby islo o mňa 🙊🙊🙊

dariaaa
20. jún 2024

Presne viem o com pises.Ja nejem cely den,az ked pridem domov z prace A to je okolo 16-17hodine.Ale potom zozeriem vsetko.Moj syn ked ma vidi,je mu doslova na ...Viem,je to tým ze potom chcem všetko dobehnúť.Zjem normálne jedlo a dorazím sa celou studentskou,dám si kolac,jogurt,banán,spravím si bagetu s medom a maslom,dám si čokoládové lupienky s mliekom...no hnus.Ale ako mi je potom najprv dobre a potom zle.To si poviem...tak ti treba ty prasica.Zajtra uz nebudeš.A pride zajtra a všetko sa opakuje.Vaha mi skáče medzi 55-58.Ked uberiem z tych sladkostí, vrátim sa o týždeň na 56.Ale umrela by som bez sladkého.To sa neoplatí žiť 🤣🤣

cukroska
20. jún 2024

@dariaaa kým si držíš takú váhu nie je co riesit.