Prerušovaný pôst a dojčenie

baska2244
12. júl 2024

Ahojte, mamičky,
som 5,5 mesiaca po pôrode a nedarí sa mi schudnúť posledných 5kg. Pred pôrodom som aktívne cvičila 6x do týždňa a mala som vzorový jedálniček. Po pôrode som sa trochu opustila, nedokážem sa znova naštartovať a rada by som prešla na prerušovaný pôst 16/8, ale neviem, či môžem, keďže synčeka plne dojčím.
Máte, prosím, niektorá s tým reálne skúsenosti? Hrozí mi s pôstom strata mlieka?

tani777
12. júl 2024

16/8 je v pohode post,ved to nehladujes 😊 urcite si davaj pozor na to,co zjes-aby si mala dostatok zivin a vitaminov,a kludne chod do toho 👍

babovka2321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellaa12
12. júl 2024

@baska2244 urcite by som nesla do ziadneho pôstu. Skor by som to dala len na úpravu stravy . Veeeela zeleniny , malo sacharidov .

deti95060810
12. júl 2024

pri kojení by som tiež do toho nešla...

hederamonstera
12. júl 2024

Urcite nie, nikto z tej komunity toto neodporuca

ivangeline
12. júl 2024

Jem malo, chudnem, mlieko mám. V týchto teplách ozaj veľa. Hlavne pijem.

dixitka
12. júl 2024

@baska2244 o mlieko z takéhoto režimu pravdepodobne neprídeš, ale ja by som umierala od hladu a teda pri tom nevydržala 🫣 telo si vyslovene pýta jesť častejšie, odkedy dojčím (čiastočne už aj v tehotenstve) a v noci mi škŕka v žalúdku od hladu, keď sa navečeriam skôr a potom už nejem. Pred tehotenstvom / dojčením mi to problém nerobilo. Ale ty to máš možno inak 🙂

janci27
12. júl 2024

Neviem preco si niekto stale mysli, ze prerusovany post 16/8 je nejaka hladovka. Ved da sam tam normalne do syta najest, hlavne treba jest vyvazenu zdravu stravu co sa da aj bez hladovania, nevyjedat ziadne blbosti, a aj ked zena koji to neznamena, ze musi kazdu chvilu nieco do seba tlacit. Ked si das ranajky napr. o 10h a posledne jedlo o 18h, potom uz nic, tak kvoli tomu mlieko urcite nestratis a budes sa citit aspon lahsie, nez vyjedat este nieco o 20h alebo nebodaj este neskor. Lebo takym stylom potom urcite neschudnes. Takze vobec sa toho neboj, nemas preco stratit mlieko, ked budes normalne vyvazene jest, akurat ze v ohranicenom okne, neboj, toto nie je ziadna hladovka ako si niekto mysli. Ved 8 hodin na jedlo bohato staci, netreba jest v jednom kuse. To ze vecer pocitis trochu hlad je len dobre, hlavne treba pit vela vody, to sa odporuca aj pri kojeni.

ninah1486
13. júl 2024
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

ahoj, ja som tiez velmi tazko davala dole popôrodne kila, az ked som prestala dojcit siahla som po KetoDiet a s nou sa vratila na pôvodnu vahu, ktoru stale udrzujem