Prerušovaný pôst

22. máj 2022

Baby ak drzim Pp8/16 zacinam ranajkami o 7 koncim o 15:00 mozem si pred pracou doma dat kavu s mandlovym mliekom kedze mma awegiu na mlieko? Ci?

matovicova
22. máj 2022

Nie, len čistá káva (bez mlieka a bez cukru)

autor
22. máj 2022

@matovicova ok dakujem

smoulingirl
22. máj 2022

V pohode môžeš, tých pár ml mlieka ti nič nespraví. A k tomu má ešte aj nízky GI. Netreba to hnať do absolútna, to je cesta k ortorexii.

nicicka
22. máj 2022

8/16 by som začala jesť az od 11:00. Myslím že je to aj zdôvodnené prečo sa má začať jesť neskôr...mne to nepomohlo 😁ale manželovi ano

autor
22. máj 2022

@nicicka ja robim fyzick narocnejsiu robotu a o 9 ci neskor je premna zacat jest nerene nezvladla by slm to a nevydrzala

nicicka
22. máj 2022

A idú kilá dole?

autor
22. máj 2022

@nicicka to este neviwm iba zacinam

nicicka
22. máj 2022

Aha

deti95060810
22. máj 2022

@nicicka áno... pekne sa chudne pri tejto diéte - skúšala som...

nicicka
22. máj 2022

@deti95060810 mne nesli

autor
22. máj 2022

@nicicka pri diete celkovo? alebo pri tom ze si skusala skoro rano jest?

nicicka
23. máj 2022

Celkovo. Ja som začínala tak o 9:00..Lenže mne ta dlhá pauza urobila to, že som bola strašne hladná a na obed som potom zjedla 3x toľko ako normálne. A potom som čítala jeden článok kde to rozoberal taký fitnes tréner a tiež tam vravel že ide o skôr o príjem a výdaj a nie kedy jes. Že z nejakých vyskumov sa nepotvrdilo že je to zaručené že sa pri nej chudne. Ale švagrovi aj manželovi to pomohlo. Mne a sestre nie ...

zuzana9393
23. máj 2022

Baby, neviete ci mozu tuto dietu drzat aj zeny ktore koja? Ci radsej nie?

autor
23. máj 2022

@nicicka aha velmi vela s tym chudne ako s kaoriclymi tabulkami. Len ja nemam nervy na vazenie

nicicka
23. máj 2022

Ja tiež 🙈

zlomika
23. máj 2022

@zuzana9393 v takom pripade by som do nej nesla. Pri kojeni potrebujes mat proste vyvazenu stravu, aby si nestratila mlieko a tak isto aby malo vsetky potrebne ziviny pre babatko

livuska124
23. máj 2022

Len pozor na to, baby, že aj pri prerušovanom pôste musíte byť v kalorickom deficite. To znamená, že ak v tom časovom úseku, v ktorom môžete jesť, nahádžete do seba piate cez deviate a budete prijímať príliš veľa kalórií, chudnúť nebudete....

matkahelka
23. máj 2022

@zlomika ale ved vyvazenu stravu mozes mat aj tych 8 hodin. neznamena, ze ak zena dojci, musi jest 15 hodin denne kazdu hodinu.
@zuzana9393 to nie je dieta ako taka, je to forma stravovania. ja mam 5-mesacnu dcerku, dojcim, a fungujem tak uz druhy mesiac. mne to vyhovuje. ja sa vsak aj vela hybem- behavam, chodim na dlhe prechadzky. schudla som 6kg, este 10 potrebujem dat dole

nicicka
23. máj 2022

@livuska124 to bol presne môj prípad 😁🙈

daja07
23. máj 2022

@nicicka poznam zenu, ktora neje po 17-tej, a kila idu skor hore ako dole, alebo ostavaju na tej istej vahe. Pohyb chvilu pravidelny, chvilu ziaden, ale malo zatazovy. Efekt ziadny, aj ked si mysli, ako jej to dobre robi. Teda aj mentalne nastavenie je dolezite, ale sama vidi,ze to nema efekt, ale po 17 sa snazi nejest, nech sa to nezhorsi.
Ja som minuly tyzden zachytila, ze robili rocny vyskum, kde ludom davali nizkokaloricku stravu, mali urcene pocet kalorii zeny aj muzi. Jedna skupina jedla vo vymedzenom case (nepamatam od kolkej do kolkej) a dalsia mohla jest kedy chcela. Mohli ale prijat len tolko, kolko mali predpisanych kalorii. Po roku zistili, ze v oboch skupinach nie je vyrazny rozdiel, a v priemere schudli narovnako. Zaver je, ze nie je az tak dolezite kedy jes (samozrejme nie hned pred spanim) ale je dolezite co zjes.
Spominali tam aj to, ze kazdy ma dietu, ktora na nho funguje a na ostatnych nemusi. Dolezite je mat zivotny styl, ktory si vies udrzat a nie dietu.

livuska124
23. máj 2022

@nicicka
@autorka
No, bohužiaľ, chudnutie je proste matematika. Rátanie kalórií je jediná cesta. Áno, niekomu to ide aj bez toho, ale to je väčšinou tým, že napr. prestane človek jesť sladkosti, dá si menšie porcie.... Lenže ľudia majú tendenciu skĺzavať ku svojim starým zlozvykom, naberať na tanier "od oka" - veď som si nenabral veľa... Pritom to pláva v oleji a celodenný príjem razom prešvihnutý.... Ja som zistila, koľko veľa jem, až keď som si poctivo zapísala do tabuliek úplne všetko, každý gram, aj nedojedenú piškótu od dcéry.... Ďalej je chybou, že veľa ľudí, keď začne cvičiť, alebo sa viac hýbať, začne aj viac jesť, čo je samozrejmé - lebo veď po cvičení je človek hladnejší a myslí si, že veď som spálil toooooľko veľa kalórií, môžem si dopriať. Aj toto je omyl - po takom polhodinovom cvičení z youtube-u by človek zjedol pomaly celú pizzu, pritom reálne spálil kalórie cca jedného 150g jogurtu.
Viem, že mnohým sa do tých tabuliek nechce - lenže ja stále vravím, že ten, čo ich na dva - tri mesiace vyskúša a poctivo zapíše všetko čo zje, bude mať skvelý prehľad o strave, o potravinách, koľko čoho obsahujú, že mu to môže pomôcť aj v budúcnosti.
Ja som chudla s tabuľkami (po pôrode 71kg, aktuálne 60kg, 170cm). Momentálne ich nepoužívam a váhu držím aj bez zapisovania do tabuliek, pretože už to mám skutočne v oku, koľko čoho môžem zjesť. Ja som pri chudnutí absolútne nič nevyradila zo stravy. Každý deň som jedla pečivo, prílohy a každý deň som si dopriala koláč, alebo niečo sladké ku káve. Jediné, čo som musela urobiť, bolo odvážiť a zapísať do tabuliek - prispôsobiť hmotnosť tak, aby sa mi to vošlo do príjmu.
Treba si uvedomiť jedno - ak chcete schudnúť, treba tomu čosi obetovať - čas, energiu,... nikto to nespraví za vás, Na svoju váhu ste sa dostali za nejaký časový úsek, neprišlo to zo dňa na deň a rovnako je to aj s chudnutím - nebude to za týždeň, ani za dva. Ja som chudla približne 2kg mesačne. Chcela som chudnúť pomalšie, zdravšie a aby som si to hlavne udržala. Chudnutie záleží od vás, či ozaj chcete, alebo budete hľadať výhovorky - nechce sa mi vážiť jedlo - ja na to nemám nervy, nechce sa mi študovať zloženie potravín, nechce sa mi cvičiť.... Chcete schudnúť len tým že budete jesť len v určitom časovom úseku dňa, alebo nejakou inou "zaručenou" diétou, ale takto to nefunguje....

livuska124
23. máj 2022

Ešte sa opravím, aby ma nezačal niekto chytať za slovíčka rátanie kalórií - nie je to jediná cesta ku schudnutiu, ale podľa mňa je to jedna z najsprávnejších, najzdravších a najjednoduchších ciest a najmä je dlhodobo udržateľná.

autor
23. máj 2022

@livuska124 no namna davnejsie platilo iba dve jedla denne jedla typu icoxie o 10 vajce sunka proteinova tycinka bolo na mna vela

nicicka
23. máj 2022

@livuska124 súhlasím. Nerátam kalórie, ja som vždy v januári začala len s tým že som začala jesť pravidelne cca každé dve hodiny, veľa piť, trocha viac pohybu. Každý jeden rok som do leta vyzerala tak ako som chcela. A úplne stačili dva mesiace, potom len udržiavacka. Tento rok jem ešte menej sladkého a veru potim krv a jednoducho to nejde tak ľahko. Ja zas nechcem neviem koľko schudnúť, možno stačí spevniť. Ale asi to bude aj spomaľovanim metabolizmu lebo je to neskutočný rozdiel pominule roky a teraz ...

livuska124
23. máj 2022

@nicicka určite, vekom sa metabolizmus spomaľuje, preto sa napríklad aj pri výpočte potrebných kalórií zohľadňuje vek. Mne tiež išlo chudnutie v 20tke omnoho jednoduchšie, než teraz po 30tke 😀 To stačilo ozaj vylúčiť sladkosti a hneď išli kg dole. Teraz je pre mňa rátanie najschodnejšia cesta. Nemusím zo stravy vylúčiť nič, jedine upraviť množstvá. Samozrejme, že pri chudnutí dávam pozor aj na dostatok bielkovín, nejem vyprážané a pitný režim je u mňa samozrejmosť.

hacula1816
23. máj 2022

akoze pokial to drzis tak striktne tak nie, i ked si osobne myslim ze pokial mas taku narocnejsiu pracu ako si napisala tak kludne si daj taku kavu.,

autor
23. máj 2022

@hacula1816 ok dam alenina. Som aj citala niekde kde ludi tvrdili, ze za tych napr 8h mozes hocico

nicicka
23. máj 2022

@livuska124 no ja keby som ubrala na množstve tak už asi hladujem 😁. Možno aj to je problém že jem malo a cez víkend samozrejme vinecko 😭.. Som sa včera odhodlala že skúsim na mesiac Macingovu. Trošku detox. Som zvedavá dokedy potiahnem. V sobotu máme prijímanie, koláčiky, tortička 😁🙈

autor
23. máj 2022

@nicicka a mozem napr ked rano nechcem davat budik mozem si dat napr post v inu hodinunapr od 9-17;00?

matkahelka
23. máj 2022

ja mam od 12 do 20. cas si urcis sama. len to treba dodrziavat.