Prerušovaný pôst

mia247
8. jan 2022

Ahojte, celý život bojujem so svojou váhou. Žiadne diéty mi zatiaľ dlho nevydržali. Čo to schudnem a zas priberiem . Počula som o prerušovanom poste. Je tu niekto kto mi vie čo to o Tom povedať? Budem vám vďačná.

zuziiiii
8. jan 2022

To počujem prvý krát, pripnem sa. 😉

jenn82
8. jan 2022

@mia247 napr. 8 hodin mozes jest, 16 nic, iba cista voda, nesladeny caj, kava bez cukru,bez mlieka...Samozrejme to meznamena, ze tych 8 sa budes prejedat...

littlefiona
8. jan 2022

@mia247 ahoj, ja dodržujem prerušovaný pôst 16/8, niekedy 18/6 prvé jedlo obed a posledné okolo 18-19.00. Musíš si to nastaviť, ako to tebe vyhovuje, či nejesť ráno, alebo radšej večer.

mamamasama
8. jan 2022

Cele je to založené na tom, že napr. 18 hodín postíš a 6 ješ. Takže ušetríš kalórie, lebo za tých 6 hodín nezješ celú chladničku( Aj keď, aj také sú prípady) A v podstate môžeš schudnúť, lebo sa dostaneš do KALORICKÉHO DEFICITU. A to je to jedniné vďaka čomu zhodíš.

deti95060810
8. jan 2022

ja to poznám takto... 8 hodín môžeš jesť a 16 neješ nič... Takže ak začneš jesť o 10 hod. ráno - ješ do 18 hod. a potom už nič neješ do 10 hod. ráno na sledujúceho dňa... Ja som to skúšala - chudne sa...

mia247
autor
8. jan 2022

@deti95060810 Ďakujem za odpovede. 🙂 Nakoľko ja vstávam každé ráno o 4 hod , raňajkujem v práci Max o siedmej teda jesť môžem do 15 hod áno ? A potom zas až o siedmej ráno. Smoothie sa zrejma tiež berie ako plnohodnotne jedlo však ? :D len sa pýtam..

zuziiiii
8. jan 2022

@mia247 skúsim aj ja

benit
8. jan 2022

@mia247 toto prevadzkuje aj moj muz. Zacne okolo 16.00 a potom do polnoci vyzere chladnicku. Takze pribral. Treba si to rozplanovat. Toto ti fakt musi vyhovovat. Lepsie je rozlozit jedlo pocas dna, ale sledovat prijem vydaj. Nie kazdy vie byt uz 17.hladny.

mia247
autor
8. jan 2022

Ďakujem vám všetkým za odpovede ste úžasné ♥️

katulienocka999
8. jan 2022

@mia247 ano, smoothie sa berie za jedlo, aj kava s cukrom, jedine cista voda, čistý caj bez cukru/medu sa neberie ako jedlo

dzejn80
8. jan 2022

@mia247 pogoogli si intermittent fasting ak vies po anglicky, je viac moznosti ako si nastavit fazy jedenia a nejedenia, najcastejsie ludia praktikuju 16/8, teda 16 hodin sa postis a 8 mozes jest

livuska124
8. jan 2022

Iba upozorním, že aj v tomto prípade platí, že výdaj energie musí byť väčší, než príjem. Darmo sa budeš stravovať 8/16 ak za tých 8 hodín zješ viac, než vydáš, chudnúť nebudeš....

kotvickaa
8. jan 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@mia247 kvoli chudnutiu by som to nedrzala, to ti musi vyhovovat dlhodobo….skusala si upravit svoju stravu na zdravsiu a tak aby si zo dokazala jest dlhodobo? Ci len chvilkove diety?….mam klientky ktore drzali vela diet, vdaka ktorym pribrali vzdy este dalsie kila navyse, ale ked pochopili ze mozu jest co im chuti v zdravsej verzii, zistili ze mozu chudnut a prilis sa neobmedzovat 😉

mia247
autor
9. jan 2022

@kotvickaa dobré ránko. Samozrejme že skúšala 🙂 už roky práveže takto fungujem. Sebe vždy varím zvlášť, nesladim si, okrem čistej vody nič iné nevypijem. Sladkosť si dám len veľmi striedmo.. pečivo minimum.. dokonca mastné nejedavam tiež pretože už nemám žlčník.. vždy som vedela schudnúť aj si udržať váhu, dokonca aj po pôrode som schudla raz dva. Prišlo to až ako som vysadila antikoncepciu pred pár rokmi. Išlo to nekontrolovateľne hore.. a teraz mám o 20 kíl viac ako keď som ju vysadila.. a to nie je málo nA to ako sa stravujem. Aktuálne mám diagnostikované polycysticke vaječníky, mám už rok zavedené teliesko ale vraj, ním to byť nemôže. Štítna žľaza je tiež ok.. čiže už naozaj potrebujem vyskúšať aj túto možnosť

mimikarol
9. jan 2022

Ja tiež praktizujem prerušovaný post, jem len raňajky a obed. Ale aj pri tomto spôsobe stravovania musíš byť v kalorickom deficite. Inak neschudnes

kotvickaa
9. jan 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@mia247 ten prirastok na vahe moze suvisiet aj s tymi polycystickymi vajecnikmi...kedze pri nich byva casto narusena funkcia inzulinu, bolo by dobre tu stravu nastavit rozumne....uz je niekolko studii, ze prerusovane hladovanie vyuzivaju aj cukrovkari, mozno by ti to mohlo pomoct, ale hovorim, ze nastavenie tej stravy bude dolezite...robim aj online konzultacie bez vypracovania jedalnicka, ak by si chcela mozme sa na to pozriet ci je to stravou alebo v niecom inom

ysseba
9. jan 2022
evkamotka
11. jan 2022

Ja jem len raňajky a obed. Potom až ďalší deň raňajky. Plus denne 30min cvičím . Zatiaľ som schudla 9kg za 2.5 mesiaca. Pokračujem ďalej. Dá sa na to zvyknut