Prerušovaný pôst

iveta6868
24. jún 2021

Môžem sa opytať, držal niekto prerušovaný pôst 16/8.Chcela by som to skusiť, ale neviem, ako začať, čo môžem jesť . Poradite prosím?

martinka13
24. jún 2021

Praktizujem dlhšiu dobu. Ráno 9.30 si robím ovocné smoothie, obed okolo 12 z Vitaboxu. Okolo 17 večera. Teraz v teple rôzne šaláty. V zime si dám aj chlieb s niečím.... Potom už nejem.

kkovacovak
24. jún 2021

@iveta6868 ano fungovala som tak dlhú dobu a veľmi mi to pomohlo. Začínala som obedom takže som bola bez raňajok. Dôležité ale je aby si prijala dostatok živín počas okna kedy ješ. Dostatok bielkovín, sacharidov a tukov aby tvoje telo netrpelo a normálne fungovalo. Ja som jedla normálne a vedela som si aj dopriať ale zároveň som to potom kompenzovala inými jedlami. Aj som schudla ale hlavne sa mi upravili pokazené črevá a to bolo hlavné

katkaandy
24. jún 2021

to znie zaujimavo. Ja to teda počujem prvý raz, 🙂
na akej báze to funguje, resp. ako by som mohla začať, a čo by som mala vedieť o tomto type stravovania?
- na čo si dať pozor a pod.
ďakujem vopred

martinka13
24. jún 2021

@katkaandy asi najlepšie si vygooglit nejaký odborný článok, kde bude všetko vysvetlené. V podstate sa potrava prijíma iba počas 8 hodín a 16 hodín max. čistá voda, nesladeny čaj a čistá káva

kkovacovak
24. jún 2021

@katkaandy pozri články na nete. Zvolíš si variantu ktorá to najviac vyhovuje 16:8, 18:6, 20:4 je to jedno. T.j. že 16 hodín neješ nič len vodu a max čierna káva a potom v tých 8 hodinách ješ klasicky ale tak aby si prijala dostatok pestrej stravy. Takto to dodržiavaš. To v akom časovom intervale si to nastavíš je na tebe. Môžeš buď vynechávať raňajky alebo večeru. To už ako ti je príjemnejšie.

katkaandy
24. jún 2021

@kkovacovak posledná veta mi znie v hlave.. 🙂 raňajky v podstate nejedávam, lebo nestíham a večeru tiež nie, lebo nie som hladná. 😀 a to bude môj problém. každopádne ma to zaujalo, idem googliť.
ďakujem za info a vysvetlenie. .-)

katkaandy
24. jún 2021

@martinka13 ako som už písala kočke nižšie, zaujalo ma to, idem googliť. Veľká vďaka za info. 🙂

kkovacovak
24. jún 2021

@katkaandy nie je za čo. Keby čosi tak kľudne napíš správu. Ja takto fungujem už dlho

katkaandy
24. jún 2021

@kkovacovak ešte ma napadlo, taká hlúpa otázka, no kvôli tomu väčšina z nás hľadá iný spôsob stravovania a pod.....ako rýchlo môžu byť vidno prvé výsledky, /úbytky/ na váhe? - je mi jasné, že to je individuálne, ale ako si to pociťovala ty, keď si začínala.

kkovacovak
24. jún 2021

@katkaandy ani neviem už je to dávno. Ono ani tak nešlo o to že som zhodila ale o taký ľahší pocit. Mala som dlhodobo problémy so žalúdkom a všeobecne travením takže som mala nonstop pociť nafúknuteho a plného brucha. Keď som začala s pôstom tak som si zrazu pripadala o 10kg ľahšia. Úbytok nie je rýchly lebo to nie je také nezdravé chudnutie takže to ide pozvoľna ale s dlhším efektom

arcanne2
24. jún 2021

@katkaandy ahoj, ja som začala vidieť zmeny po 2 týždňoch, teraz po cca 6-7 mám dole takmer 7kg, a to som občas aj porusila, že som niečo zobla aj pomimo, hlavne ráno, keď som sa zabudla. Cholesterol sa.mi upravil o 8,2 na 6 a mám oveľa viac energie. Som až.prekvapena ako mi to sadlo 🙂