Prerušovaný pôst 14/10

alofinka
16. feb 2023

chcem skúsiť prerušovaný pôst 10 hod jesť a 14 postiť, raňajkujem o 6 hod, a večera tým pádom o 16.00 hod, na iný si netrúfam, raňajky musia byť, má niekto skúsenosti, dá sa takto schudnúť?

gejb
16. feb 2023

@alofinka dá, my sme s mužom držali 8/16, on dal dole 7 kg dole, ja tri . Ale ja som vydržala asi len týždeň 😁 mne sa na tom najmä paci ten pocit ľahkosti keď sa ráno zobudím, ziadna tažoba na žalúdku a chuť jesť.

milanemila
16. feb 2023

@alofinka je to velmi jednoduche, ak pocas tych 10 hodin prijmes viac kalorii ako mas vydaj, tak neschudnes, ak menej tak schudnes. Fasting je fajn, je dobre ak je zaludok niekedy prazdy a travenie nie je non stop zatazene, inzulinove vlny atd. Mne viac vyhovovalo dat si az o11 obed (rano iba kavu) a potom posledne jedlo o19 cize 8/16, ale je to asi individualne, mne by bolo posledne jedlo o16 ak som hore do 11-12 dost skoro.

sense
16. feb 2023

Da ak budeš v kalorickom deficite.

lujza123
16. feb 2023

@alofinka to sa ti iba zdá ze si netrufas, keď si zvykneš na 10/14 zvykneš si aj na 8/16.
Najhoršie sú prvé dni, ale telo si rýchlo zvykne a nepyta jest kedy nemá.

Ak chceš chudnúť tak samozrejme musíš okrem postu dodržiavať aj zdravý životný štýl. Športovať, zdravo jesť - žiadny cukor, vyprážane, mastné, múčne jedlá, ak si zvyknutá na klasickú Slovenskú kuchynu budeš sa musiet trochu preorientovať vo varení aj nákupoch.

tenerifka
16. feb 2023

Ja mam posledne jedlo o 16,00…ale prve az o nejakej 10,00, pracujem vecer a spat chodim okolo polnoci. Som s tym uplne ok, najedena by som nezaspala. Pocas dña sa snazim jest nutricne plnohodnotne jedla, aby telu nic nechybalo.

tenerifka
16. feb 2023

Ked mam volno, tak zhresim a dam si aj nieco tak do 20,00 h., ale tak strazim si vsetko, co dam do ust, v mojom veku si uz treba davat pozor na vsetko

ppetinka
7. apr 2023

Ahojte, za tych 10h kolko jedal si rozlozit ? Chcela by som to skusit, len neviem, ci 5jedal na 10h nje je vela ?😂