Prečo som prestala chudnúť?

29. feb 2024

Ahojte, snad mi niekto poradi. Podarilo sa mi schudnut cca. 8 kg. Isla som z vahy 70 kg, no a posledne 2 tyzdne sa to vobec nepohlo. Dokonca mi vaha skace +-1kg (raz 62 raz 63 kg). Velmi rada by som schudla este 4-5kg. Nechapem, preco aktualne stojim na vahe. Nic v ramci stravy som nemenila. Mali ste prosim nejaku podobnu skusenost? Dakujem pekne.

luciemolnarova
29. feb 2024

ahoj, možno by chcelo zmeniť ešte stravu trochu. Ak ti to zastavilo na určitej váhe. Telo už viac nepotrebuje schudnúť a preto to už dole ísť nechce. Treba určite niečo zmeniť, skúsila by som tú stravu najskôr.
a ako sa ti to prosím ťa podarilo? čo si robila? 🙂

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
29. feb 2024

pricin moze byt viac: zmena bazalneho metabolizmu schudnutim a nie si uz v kalorickom deficite, zavodnenie, stres, rast svalovej hmoty pokial cvicis, chudnut tuk mozes ale vaha stoji, atd atd...po dlhsom kal.deficite sa odporucaju pauzy, aby sa telo restartlo, alebo treba nieco pridat: tazsi trening, dalsia uprava strava...

mmoni89
29. feb 2024

Zmenil sa bazal a tym aj kaloricky deficit.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandra383
29. feb 2024

Ja ked som prestala chudnut, musela som zmenit taktiku a napriklad sa to pohlo ked som pridala fasting. Telo si zvyklo, tak treba zas nieco pozmenit, aby sa to znovu nastartovalo

autor
29. feb 2024

Dakujem za vsetky prispevky. Ono cvicit necvicim, velmi rada by som, ale pri hroznych nocnych spankoch mojho 1,5 rocneho dietata na to zial nemam energiu, skusala som to, ale nedavala som to...takze chudnem iba skrz stravy. Mam 168 cm, takze pre mna by bola idealna vaha 58 kg, brucho skoro nemam, za to stehna a zadok ano 😮‍💨...
Chudnem pomalycky, ziadne drasticke diety. Vynechala som nezdrave veci, u mna to bolo hlavne sladke, veci ako vyprazane a mastne veci som nejedla nikdy, kedze to mi nikdy ani nechutilo. Ostatne jem vyvazene a s mierou.
Mozno vsak budete mat pravdu, skusim na to netlacit, dat telu oddych, hlavne si vahu udrzat a snad to znova nabehne! A ano, akurat dnes mi napadlo, ze by som mohla skusit fasting, ako pise @alexandra383. Fasting si prosim robila 12 hod. alebo 16 hod. bez jedla?
Dakujem kazdemu este raz za tipy!

zazrak1991
29. feb 2024

Akým spôsobom chudnes? Kaloricky deficit ? Alebo aj cvičis? Treba niečo zmeniť ,telo si už zrejme zvyklo tak potrebuje niečo čo ho zas naštartuje. Ak necvicis tak skús začať , alebo niečo úprav v strave . Mne sa tiež zastavila váha ,schudla som 16 kg prerušovaným postom . Tak som ho nedodržiavala cca 2 týždne , pribrala som len 1kg a teraz som zase nabehla na svoj režim a váha ide zas pekne dolu

panda21
29. feb 2024

Schudla si dosť, telo potrebuje pauzu. Pridala by som 200-300kcal na mesiac až dva a potom znova išla do deficitu na nejakých 1 500kcal. Tie posledné kila sa dávajú ťažšie dole.

ivka79
29. feb 2024

Mne sa osvedčili najskôr KT - dodržiavala som ich iba Po-Pia. Cez víkend som ich nesledovala, ale snažila som sa jesť zdravo a už som aký taký prehľad o kalóriach mala. Neskôr, asi po troch mesiacoch som pridala prerušovaný pôst - 18/6. Takže cez týždeň som doobeda nejedla, prvé jedlo bolo o cca 12:30-13:00 a posledné o cca 20:30. Samozrejme som sa snažila dodržiavať v týchto dňoch kalorický deficit. Takto fungujem doteraz. Týždeň dodržiavam a dva dni mám voľnejšie. Ide to síce pomaličky dole, ale ide...

alexandra383
29. feb 2024

Ja aj ten fasting som robila tak postupne, ze som si posuvala ranajky neskor a neskor. Nemusi to byt nic drasticke.. ono sa to pohne aj tak. Drzim palce

janci27
1. mar 2024

@zazrak1991 prosim ta, z akej vahy si chudla, ked sa ti podarilo schudnut az 16kg, a za aku dobu? Drzala si post 18/6? Prve vysledky si videla cca po akej dobe? Na tento post som nabehla len nedavno a vyhovuje mi to zatial, co sa stravy tyka. Nebyvam vobec hladna, lebo sa snazim prijat vela bielkovin, ale nepocitam si kalorie, takze neviem ci som v deficite. Ale jem podstatne menej, nez predtym, lebo mi uz tak nechuti.

zazrak1991
1. mar 2024

@janci27 ahoj, ja som začala v júli a chudla som z 86kg , trvalo mi to asi do decembra. Mala som 16/8 od 14:00-22:00 som mala okno na jedenie. Myslím si že by to šlo aj rýchlejšie ale ja som zo stravy nič nevyradila ,ani vyprážané ,sladké ,pečivo , alkohol . Ale všetko s mierou ,jem oveľa menej ako predtým lebo sa mi stiahol žalúdok takže už toľko nezjem. A samozrejme bežne nejedavam o 10 večer ,mám to tak preto že si niekedy zvyknem dať pohár vína a oriešky večer pri telke a vedela som že by som to porušovala 😁 a prvé výsledky som videla zhruba po mesiaci , po 2 mesiacoch si už aj ľudia okolo všimli že som schudla. A teda kalórie si nepočítam ,mám to ako tak v oku lebo som sa tak kedysi stravovala ale keď si niesom istá tak dám do tabuliek či mi vychádza deficit

adaluc338
1. mar 2024

Ja by som chcela tiez z 70 kg schudnut 5 kg. A nedari sa mi, co si robila ze sa ti tak pekne podarilo schudnut? Drzim palce aby sa ti darilo dalej.

fido69
1. mar 2024

Pri tvojom kalorickom príjme si sa dostala do rovnovážneho stavu. Teraz to už bez cvičenia ďalej pravdepodobbe nepôjde. Teda ešte môžeš menej jesť.. ale neviem či je to ta správna cesta. A pokračuješ ďalej. Držím palec 😉