Prečo nejdú kilogramy dole?

5. júl 2021

Ahojte možno mi niekto bude vedieť poradiť. Myslím že stravujem sa celkom zdravo, samozrejme raz za týždeň si dám niečo menej zdravé/sladké. Môj jedálniček cca vyzerá takto
Raňajky buď 2 rohlíky s nátierkou alebo maslo šunka zelenina alebo jogurt a müsli.
Obed (väčšinou chodím na obed v práci ) ale chodím kde varia zdravo obed má tak vyjde na 600kcl. Aj menej toto je taký Max.
A večera tiež buď si niečo kúpim, alebo čo mám navarené.. tiež sa snažím zdravo variť. Alebo keď sa mi nechce tak tortila s tuniakom, jogurt.
V práci som na nohah celý deň od 6 do 14h. Ináč chodím hore dole. Je pravda že keď prídem domov cvičiť sa mi vôbec nechce uz. Robím chybu tam že necvicim? Viem asi je ťažko takto pomôcť len ma zaujímalo či náhodou niekto nevie kde.je chýba. Pre info mám 170cm a 70kg aj keď keď poviem majú váhu tipujú mi menej. Brucho veľké nemam prsia skoro žiadne.

s_a
5. júl 2021

Verím že je náročné byť celý deň v praci na nohách, ale chodením v práci ešte nikto nechodol 🤷🏼‍♀️ robíš do druhej poobede, to je dosť luxusný čas aby si si po práci oddýchla a išla zacvičiť na polhodinu aspoň na začiatok

nely1704
5. júl 2021

Dva rožky na ráno - podľa mňa zle. Ak rátaš kcal zistíš, že na raňajky prijmeš veľa. Nátierky majú takisto zbytočne veľa kcal ..
Večeru by som volila čisto zelenina , tortila nie

ella_price
5. júl 2021

Aj keď sa ti zo nezdá, podľa popisu to vyzerá na viac prijatých kalórii ako tých vydaných. Skús kalorické tabuľky.

autor
5. júl 2021

@s_a áno na prvý pohľad je to super čas. Ale keď.idem ešte na nákup to je minimálne.pol hodina. Cesta domov hodina. Prídem okolo tej 16h potom sa najem sprcha nieco poupratovat. To je tak 18/18:30 a chodím.spat dosť skoro lebo 4:15 stávam. Viem možno sú to výhovorky ale keď si ľahnem nohy má strašne bolia

autor
5. júl 2021

@ella_price skúšala som. Podľa nich som stále bola v limite. 🤷 A to som sa snažila fakt všetko zapisovať správne. Rohlíky nemám každý deň tak raz dva krát do týždňa.

s_a
5. júl 2021

Veď hádam nechodíš na nákup každý deň a ak žiješ sama a podľa toho čo píšeš ani doma nie si poriadne, tak toho ani na upratovanie hadam nemáš. Stačí keď budeš cvičiť 3x do týždňa.. z toho jeden deň cez víkend

lorin29
5. júl 2021

A ved 170cm a 70kg nieje zase dáke strašné.. Ale tak jasne ze každý sa cíti dobre v inej vahe🙂
A čo sa týka stravy už len tie rožky sú nie moc dobre riesenie🙂v robote veľa krát zahustuju múkou co tiež nieje bohvieco... 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
5. júl 2021

Pri chodeni pocas dna nespalujes tuky,
Cvicit kardio bez toho to nepojde, odporucam trampolinu (kupis do 100 euro ziadna strata casu ides rovno doma)ked sa chce da sa vsetko 40 minut denne 2-3x do tyzdna si musi najst kazdy, ked ja si najdem popri robote, dvoch detoch, ulohach, vyletoch atd ...

ckocka
5. júl 2021

Stravovať sa zdravo neznamená chudnúť. Chudnúť budem keď prijmem menej kalorií ako spotrebujem /a je fuk či budem jesť rezne alebo uhorky/.

autor
5. júl 2021

Ďakujem za rady. Najhoršie pri mne že keď nevidím výsledok tak ma to nemotivuje. Počas lockdownu som začala cvičiť každý deň cca hodinka. Asi je to krátko neviem ale chcela som vidieť aspon nejakú tú zmenu po 3 mesiacov. A keď prídem domov najhoršie je to že uz keď si sadnem už sa mi vôbec nechce a viem je to moja lenivosť. Nechcem drastický schudnúť len aspoň tých 5/6 kg. Na obed chodím do jedného podniku kde múku nepoužívajú je to nejaký zdravý bio podnik. Pri všetkých jedlách majú uvedené aj kalórie.

s_a
5. júl 2021

Tak keď si nevieš rady tak si zaplať trénera čo ti aj vypracuje jedálniček na mieru.. ono môže byť problém aj to že ješ len 3x do dna. Veľa ľudí odporúča 5x menšie porcie

autor
5. júl 2021

Podľa tabuliek som mala na deň tak od 800 do 1200kcal na deň. Tam som si zapisovala koľko kcal som spálila pocac chôdze, podľa aplikácii čo počíta kroky aj kcal

mabenn
5. júl 2021

Ja si myslím, že strava celkom fajn, pridala by som len pohyb, ale nie cvičenie, ale chôdzu ideálne denne hodina po práci v rýchlejšom tempe, reps. do kopca.

mabenn
5. júl 2021

Hoci sa čudujem, že ti stačí 3x za deň jesť...ja by som pridala olovrant alebo desiatu aspoň ovocie...môže byť že máš nízky príjem a telo nepustí tuk

nateeka
5. júl 2021

Ahoj, nainstaluj si kalorické tabuľky, váhu akú chceš dosiahnuť a hneď ti budú veci jasnejsie, čo sa týka príjmu k tvojim požiadavkám 👍

autor
5. júl 2021

@mabenn zabudla som to pridať..nie stale ale sem tam si dám niečo medzi obedom a večerou. V práci keď máme ovocie tak to alebo doma ovocie alebo niečo sladké. Aj väčšinou k obedu dávajú listovy šalát s paradajkami uhorkou a kukuricou bez dresingu. K tomu si dám pečené zemiaky a nejaký proteín. Aj to zemiaky nie stále dojem

mabenn
5. júl 2021

tak keď takto dávaš pozor na stravu, tak niečo "nesedí"...buď už telo nechce pustiť z nejakého dôvodu tuk, lebo máš v podstate dobrú váhu pre teba, alebo teda skús pridať ten pohyb, ale v jedle by som sa už viac neobmedzovala, to by si mohla ísť do dlhodobého deficitu a urobiť si opak

autor
5. júl 2021

@mabenn síce teraz má napadlo môže to byť aj s používam HAK. Síce výsledky z krvi som mala dobré ale predsa sú tam hormóny. Nemyslím že sa nejak prejdam a taktiež nechodím vyhladovana. Túto váhu už mám dosť dlho aj keď som nepoužívala HAK. Viac krát som sa snažila dať dole kg ale stále to číslo neislo.

autor
5. júl 2021

Ale skúsim to cvičenie hlavne. By som chcela spevniť viac telo

mabenn
5. júl 2021

odporúčam plank pozíciu...je to minúta-dve denne - koľko vydržíš, ale skvelé výsledky to má po relatívne krátkom čase

autor
5. júl 2021

@mabenn ďakujem 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
5. júl 2021

No, ja som začala 2x do týždňa chodiť a je to rozdiel keď som cvičila doma a keď s trénerom. Chápem, ja keď už sadnem na zadok pred TV tak sa z nepostavím. Bohužiaľ, chce to čas, pevnú vôľu a sebazaprenie. V tvojim prípade by som to videla tak, že rovno z práce na cvičenie. V ten deň si urobiť jedlo do práce, čo zjes pred cvičením. Prídeš domov-sprcha a už sa nemusíš hýbať. Mne po 2,5m cvičenia, začalo konečne byť vidno, že cvičím. Taký zadok som nikdy nemala 😊

autor
5. júl 2021

@elizabet173 napríklad

autor
5. júl 2021

@hipuska keď môžem vediet cvičis podľa videii na YouTube alebo máš nejaký program?

hipuska
5. júl 2021
autor
5. júl 2021

@hipuska ano tuto mám.

hipuska
5. júl 2021

Autor: nie, chodím do fitka. Je nás tam asi 6 dievčat, jeden tréner. Tak to je 100 a 1. Doma to bolo o nicom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz