Prečo nechudnem?

13. máj 2024

Mám BMI 19,57 ale chcem schudnúť. Robím všetko správne, cvičím 4-5 krát do týždna, zdravo jem, žiaden alkohol, žiadne sladkosti, dostatok spánku, dostatok proteínu, málo sacharidov, veľa zeleniny a ovocia. Napriek tomu chudnem len 200-300gramov týždenne. Prečo to tak je?

ivangeline
13. máj 2024

Tak predsa chudneš…

luccija
13. máj 2024

Ako dlho chudnes?veď to je pekné minule som čítala koľko potrebuješ kal na schudnutie 1 kila.pojde to postupne a radsej pomaly

januska12323
13. máj 2024

Keďže máš normálnu hmotnosť nemôžeš chudnúť ako ľudia s 30 kg navyše.

autor
13. máj 2024

@luccija zatial len 2 tyzdne

autor
13. máj 2024

@ivangeline ano, ale velmi pomaly. Na to kolko namahy a odopierania ma to stoji, som cakala viac.

mabenn
13. máj 2024

preco chces chudnut ked mas BMI 19,57? Ides do podvahy? (od 19 dole)

majamat
13. máj 2024

cim ma clovek nizsi objem tela, tym nisziu súpotrebu ma na bazale. a teda aj tym nisuz spotrebuma aj vratane aktivit.
prakticky je to v tele dobre zatŕiadene, pri takom BMI co mas, by sa chudnut nemalo a ludske telo je tak nadstavene,a by sa chudlo tazko.

radkaradix
13. máj 2024

Ja mam BMI 18,5. Tiez chudnem druhý týždeň, prvé kilo som dala dole za prvý týždeň a druhé kilo ide teraz slimačím tempom. Beriem to tak, že najskôr som trochu odpuchla, odvodnila sa a teraz si už len vyformujem postavu cvičením a verím, že aj zvyšky čokoládkových tukových zásob do leta zmiznú 🙂

negymama
13. máj 2024

pri tych proteinoch a cviceni 4-5 x do tyzdna budujes hlavne svalovu hmotu a ta je tazsia ako tukove tkaninvo.
ja sa skor cudujem ze pri tom vsetkom cviceni a prakticky idealnom BMI chudnes AZ tak rychlo . ved 300-400 g tyzdenne je super.
velke ubytky vahy byvaju hlavne u ludi co maju naozaj co zhodit maju nadvahu plne creva a zavodnenie.

barborachors
13. máj 2024

cim si chudsia tym pomalsie to pôjde. cize kaloricky deficit, zrataj si kolko kcal prijmes denne a este 500 daj dole a schudnes cca kilo za dva tyzdne. zalezi kolkoxkil chceš dat prec alebo sa chces len odvodnit a vyrysovat.

rorino
21. máj 2024

@negymama sval nie je ťažší ako tuk,kilo je vždy kilo,nech je čohokoľvek.Len kilo tuku je oproti kilu svalu obor😂😉

negymama
21. máj 2024

@rorino a nieco take som tvrdila?
hovorila som autorke ze cvicenim a jedenim proteinov nabera svaly, a tie su zrejme rychlejsie naberane ako ubytok lahsich tukov.
ale ked ti dobre robi sa posmievat, bez toho aby si chapala, ako som to myslela, tak ok.
mam vs vzdelanie ek. smeru, matiky som mala dostatocne vela, aby som chapala, ze kilo hocicoho je vzdy kilo.

majamat
21. máj 2024

@rorino ako sa to vezme, sval je tazsi, len to musis zbrat z ineho uhlu. vezmi si mnozstvo tuku,c o sa zmesti do dlane a sval co sa zmesti do dlane. cize inak povedane, rovnake mnozstvo svalu a tuku objemovo. co bude tazsie? samozrejme ze sval.

adriana1980
21. máj 2024

Si moc chudá. Už nemáš z coho schudnúť. Mala by si pribrať

rorino
21. máj 2024

@negymama ja sa neposmievam,ak to tak chápeš,tvoj problém.Len som reagovala na to,čo si napísala.Pekny večer.

rorino
21. máj 2024

@majamat lenže tam boli napísané,že svalová hmota je ťažšia ako tukové tkanivo Čo je úplne zavádzajúce,.O objeme tam reč nebola,to už pleties jablká z hruškami.Objem je objem a váha zas váha

majamat
21. máj 2024

@rorino absolutne nic nepletiem., je to len iny uhol pohladu a to vyjadrenie vobec nei ej nespravne.
tu jednoducho ide o pomer velkosti a hmostnosti, cuze sui tu 2 parametre pre porovnanie, resp pomer medzi nimi. cize da sa to brat z 2 zhlov pohladu, no prakticky obe su nepsravne.

negymama
21. máj 2024

@rorino moc sa v tom vrtas...ak niekto napise ze svaly su tazsie ako tuk...mysli tym, ze svaly su NA OBJEM, tazsie ako tuk. cize pri tom istom objeme, je sval tazsi ako ten isty objem tuku.
kazdy to tak chape, a zrejme len velmi nechapavy ci zaostaly clovek si mysli, ze kilo svalu je tazsie ako kilo tuku.