Prečo nechudnem?

lenuska9999
13. jan 2023

Som po pôrode pol roka, konkrétne po sekcii. Jazva ma nedávno prestala bolieť, tak som sa pustila do športu. Chcem schudnúť. Ešte pred mesiacom som vážila 82kg. Teraz som sa postavila na váhu a už vážim 85 kg. Neviem čo robím zle, že váha nejde dole , ale hore. Stiahla som si kalorické tabuľky. Vypočítalo mi to, že mám prijať za den cca 1300 kcal. Niekedy prijmem aj menej, tak 1000. Jem prevažne zeleninu, ovocie, viaceré pečivo, polievky a mäso hlavne kuracie alebo rybu. Do posilky sa pri deťoch dostanem tak raz do týždňa, tak keď nemôžem cvičím doma. Zapnem si workout a denne cvičím tak pol hodinku cviky s vlastnou váhou, odporovymi gumami, kardio. Mam 2 deti, je pravda , že teraz v zime chodíme von pomenej, ale snažím sa som raz denne ísť na prechádzku.. viete mi poradiť prosím co robím zle ? Nepijem ani žiadne sladké vody, len čistú vodu z vodovodu.

kvetinka75
13. jan 2023

štítna žľaza, hormony - všetko OK?

sundew
13. jan 2023

@lenuska9999 pretoze malo jes! 1000kqloeii je velmi malo! Musis jest pravidelne a vyvážene a.plus cvicenie by malo byt dlhsie, telo nezačne spaľovať kalórie silovym polhodinovým tréningom.treba pridat kardio minimalne 40minut

luccija
13. jan 2023

A na veciach cítiš rozdiel?vahou by som sa až tak neriadila.Mne sa zdá pol hodina pohybu málo plus prechádzka s deťmi.Ono záleží aj či nejes veľa ryže, cestovín, celkovo sacharidov, ale jogurty a pod...menej nejedz ako Ti ukazujú tabuľky snaž sa to dodržať nech si ešte viac hespomalis metabolizmus.Mozno máš pred menzesom ja mám vtedy aj o 2,5 kg viac

ninka99865
13. jan 2023

Skús niekoho kto ti presne nastaví kalorický príjem čo a koľko.. mne trenterks hneď povedala že žena by všelijak nemala ísť pod 1500 kým nemá obezitu, 1000 denne sa mi zdá strašne malo, telo potom nechutne lebo je v strese že nedostane výživu a robí si zásoby

veronikaszabova
13. jan 2023

@lenuska9999 priberas, lebo prijimas malo kcal - telo si uklada do zasoby

janett_332
13. jan 2023

presne tak, znie to sice paradoxne, ale potrebujes aj jest, aby si nieco schudla. ak budes jest malo, tak si telo tie zasoby zacne tvorit samo, to neoklames. cize toto je totalny nezmysel. normalne sa najedz, samozrejme nie porciu ako pre slona, pridaj pohyb, nevaz sa kazdy den a uvidis, ze vysledok uvidis. :D

janai1
13. jan 2023

Bože to je aký nezmysel ze priberáš lebo málo ješ 🤣
Príjem < výdaj platí stále 😉 Len ľudia ktorý jedia 1000 kcal to nevydržia a potom jeden deň sa dotrieskajú aj 3000 kcal a preto nechudnú

livuska124
13. jan 2023

Treba si tie tabuľky v prvom rade správne nastaviť. Odporúčam pridať sa tu na MK do skupiny Cesta k mojej premene. Hneď v úvode je pripnutý príspevok ako správne tabuľky nastaviť + ako ich správne vypĺňať.
Chudneš na veľmi nízkom príjme. Zjesť 1000 kcal je hladovka a si pod bazálnym metabolizmom (to je to, čo potrebuje telo iba na fungovanie orgánov, aj keby si celý deň ležala a nepohla prstom). Ja som chudla na príjme 1600-1700 kcal a váha išla dole! A to som vážila ešte menej než ty. Áno, ak budeš chudnúť naďalej na takomto nízko príjme, zrejme sa chudnutie rozbehne a aj schudneš. Ale keď sa vrátiš späť k bežnému stravovaniu, priberieš všetko (možno aj viac) späť. Treba nájsť rozumnú mieru, zlatú strednú cestu....
Takže:
1, nastaviť správne tabuľky (to znamená - zadať režim podľa toho, či a koľko cvičíš, vypnúť trávenie, odkliknúť presný zápis gramov a aktivity už nezapisovať, sú zohľadnené v režime, takže tabuľky, keď nastavíš cieľ schudnúť, ti vypočítajú príjem už na chudnutie - teda s deficitom, netreba nič odrátavať, ale ich naplniť na 100%)
2, naučiť sa ich správne vypĺňať (vážiť všetko a zapisovať PRESNÉ gramy, najmä nezabúdať na OLEJE v jedle, ktoré dvíhajú kalorický príjem do výšin)
3, dať pozor na zloženie jedálnička - mať dostatok bielkovín a nezabúdať na pitný režim, je veľmi dôležitý
4, mať dostatok spánku
5, nečakať, že schudneš za dva mesiace to, čo si priberala roky, mať reálne ciele, nechcieť schudnúť 20 kg za dva mesiace. Zdravé chudnutie je 2-4kg za mesiac.
6, pokojne sa sem tam odmeniť nejakou dobrotou, ktorú máš rada ale tak, aby ti to vošlo do príjmu - aby si nemala pocit, že si na diéte, akurát nezjesť napríklad celú obľúbenú čokoládu, ale len kúsok (ja keď som chudla, každý deň som mala koláč - taký kúsok, aby sa mi vošiel do príjmu a bola som v kalorickom deficite)

teleskop
13. jan 2023

@lenuska9999 ked jes 1000 cal co je pre deti na ZS tak sa necuduj ze priberas

livuska124
13. jan 2023

Aha, ešte som zabudla - váha sa mení v závislosti od cyklu. Pred menštruáciou, počas nej a aj počas ovulácie, môžeš mať pokojne o 2kg viac, pričom ješ ako bežne, ale telo zadržiava viac vody. Rovnako, ak cvičíš, môžeš vážiť viac, alebo rovnako, ale pritom cm ubúdajú, takže odporúčam sa merať (nie počas menštruácie, to mám obvod brucha o 2 cm väčší 😀 ).
Je skvelé, že cvičíš. Netreba však zabúdať na regeneráciu, minimálne 1-2 dni v týždni si dať pauzu.
Netlač tak na pílu. Ja som bola rovnaká, začala som chudnúť, všetko som obmedzila, cvičila som každý deň, niekedy až hodinu a váha stála, alebo išla mierne nahor. PARADOXNE až po tom, čo som si začala dávať častejšie pauzu od cvičenia, teda som nakoniec cvičila cca 4x týždenne a každý deň som si dopriala koláč (stále tak, aby som bola v deficite) som začala chudnúť..... proste menej je niekedy viac 🙂

beatta7
13. jan 2023

to, ze malo jes si robis velmi zle, lebo telo si uklada vsetko, co sa da, skus si zvyknut jest menej a viackrat denne, telo si zvykne, ze sa nemusi bat a nemusi si zbytocne nejako vo velkom ukladat 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balaskovae
13. jan 2023

jasne, treba velku davku trpezlivosti a jednoznacne to hned nevzdat, ak sa okamzite nedostavia vysledky.

kp7333
13. jan 2023

@lenuska9999 ten narast moze byt svalova hmota, ktora je tazsia ako tuk. dalsia vec je, ak kojis, telo zadrziava vodu.

mimibabybell
13. jan 2023

Naozaj je to pravda. Ak skutočne zješ len 1000 kcal tak to je dôvod prečo nechudneš. Proste ješ príliš málo a z toho, čo telo dostane si automaticky ukladá do zásob. Vážne, ver mi, mám za sebou cestu mínus 35kg,skusila som toho dosť... Pozri si Bukovského o chudnutí, Mira Veselého.. Hovoria dobre, dá sa to vypočuť aj pri inej robote a lepšie sa človek zorientuje koľko čoho zjesť a ako často. Držím palce ❤️

diamondsspaces
13. jan 2023

Ako píšu hore 1000kcal že veľmi málo , investuje do seba , hlavne do budúcnosti , navstiv dietologičku , vezme ti krv alebo ak máš rozbor od obvodnej vezmi ho a vypočíta ti koľko máš deje prijať kcal na redukciu a HLAVNE z čoho sa má skladať tvoj tanier ... Bielkoviny 25% tuky 30% a sacharidy 45% ... Ty to môžeš mať inak napr bielkoviny 30% , tuky 15% a zvyšok sacharidy ... Plus ak dojčíš treba jej to povedať , ona ti to všetko vypočíta , ja som tiež nechudla lebo som jedla málo kcal a mala zle rozloženie makro živin 🙂

simonka_ba
13. jan 2023

@lenuska9999 Keby si mesiac mala prijem 1000 kalorii co je dost velka podviziva tak vaha Ti pada dole. Nemas tie kalorie dobre zratane. Niekto tu pisal ze telo nechudne ked ma podhodnoteny prijem kalorie atd. To nie je pravda, pri takomto prijme co je urcite hlboko pod bazal by vaha sla rapidne dole, aj ked to nie je ani zdrave ani trvalo udrzatelne. Si si teda ista ze uz mesiac prijimas iba 1000 - 1300 kcal denne?

lilitela
13. jan 2023

@lenuska9999 Treba vydrzat, to pojde dole. Urcite robis maximum, co sa ti da. Ak si obmedzila stravu, ale mas ju vyvazenu, tak to pojde. Hmotnost mohla ist hore, ze sa ti zvysil objem svalov. Napis o mesiac zase, ako to vyzera.

elam1234
13. jan 2023

@lenuska9999 neváž sa, ale meraj. Svalová hmota je ťažšia ako tuk. Je dosť možné , že si nabrala len svaly.

lenuska9999
autor
13. jan 2023

@kvetinka75 áno štítna žľaza je ok

lenuska9999
autor
13. jan 2023

@livuska124 ďakujem. No je pravda , že spim pomenej. Mam problém zaspať a v noci zasa vstávam k malej

lenuska9999
autor
13. jan 2023

@mimibabybell đakujem. Za akú dobu si schudla 35kg , ak môžem vedieť? A co všetko si pre to robila ?

lenuska9999
autor
13. jan 2023

@simonka_ba neviem ako sa nesprávne vypĺňa tabuľka. Stiahla som si kalorické tabuľky a väčšina jedál je tam už zapísaná. Ak zjem na raňajky napr fitnes žemľu a obložený tanier , kde sú vajíčka, paradajky, uhorka atď, tak tam všetko zadavam zvlášť. Napr 1x fitnes žemľa, 1x vajíčko, 5x cherry paradajka atď

mladena
13. jan 2023

@simonka_ba presne, veď to je logika, že keď viac vydáš ako príjmeš váha ide dole a potvrdzujú to aj napr fitnestréneri, tiež to vidím na sebe.

sense
13. jan 2023

@lenuska9999 pokiaľ si všetko presne neváži a nezapisuj es každé sústo nemôžes vedieť presne koľko zješ takisto napr aj hrsť orechov treba zapísať. Aj olej na varenie, aj to co dojes napr po detoch.... Daj printacreen jedného dvoch dni co si jedla. Lebo prepáč ale 1000 kcal je hladovka... A to by si už bola vychudnutá.... Pretože pri tak razantnom poklese príjmu by si prvý mesiac dala dole min 3-5kg.... Chudnutie by sa zastavilo až neskôr. Pretože aj telo potrebuje čas aby si uvedomil ze hladu je a stoplo chudnutie, ale to sa nestane ani za 1 - 2 dní a ani za týždeň obzvlášť ak má z čoho púšťať
A takisto prírastok ta mesiac 3 kg nebude svalová hmota obzvlášť ak cvičíš len doma...

sense
13. jan 2023

A ešte ak máš 82kg à cvičíš tak tabuľky nemáš nastavene správne. Pri tej váhe by ti dali tabuľky 1700-1800 kcal

mimibabybell
13. jan 2023

@lenuska9999 no zhruba za dva a pol roka, pretože to nejde len tak, že stále človek chudne a stále má veľkú motiváciu. Sú obdobia, keď to ide lepšie a sú také, keď to ide horšie. A robila som veľa z toho, čo ti tu už niektoré baby aj napísali a teda: začala som si sledovať kalórie, ale aj živiny. Jedla som potraviny s nízkym glykemickým indexom, vysokým podielom vlákniny, obmedzila som sladké, pražené, mastné, jedla som tuky, ale zdravé a v norme. Cvičila som, píla dostatok vody, spala som koľko sa dalo. A išla som po malých cieľoch, menila som návyky postupne, aby som nechcela od sebe naraz veľa a aby som si neznechutila chudnutie. A tiež som aktívne hľadala zdravé a chutné recepty. A nemusia byť vždy drahé. Strukoviny spravia veľa osohu za vcelku málo peňazí. Snažila som sa zeleninu dochutiť koreninami, aby som ju mala radšej. A tak... Doslova som sa venovala ziskavaniu nových informácií o chudnutí, zdravom životnom štýle a tak... A jedla som 5x denne, čo sa kalórií týka snažila som sa držať od 1500 do 1800. Podľa toho ako sa mi dalo. Ale to už bolo dosť priškrtené. Tých 1800 bol prijateľný príjem. 1500 som už dosť musela plánovať aby som bola aj sýta aj zdravo jedla a prijímala všetky živiny. 1800 bol optim 🙂 asi takto v skratke..

talia6410
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
22. jan 2023

@talia6410 čítala si si vôbec podmienky modrého koníka? Teraz budeš v každej téme o chudnutí?

talia6410
Odpoveď bola odstránená
Zobraz