Prečo mi počas chudnutia stúpla váha?

24. jan 2021

Ahojte. Tie co sa trosku viac vyznate, viete mi poradiť?
Začala som sa zdravšie stravovať (su to ešte len 2 týždne).
Začala som na váhe 80,7kg 😢😢.
Cca po týždni bola váha 79,2kg..
Vyradila som cukor. Do kávy ho nahrádzam erythritolom.
Pijem čistú vodu a občas keď mam chuť si dám napoj Bolero. Ma 0% cukru a tuku.
Vyradila som bielu múku.. cestoviny som mala raz..

Včera som sa skúsila odvážiť a váha je skoro cela naspäť. 80,5kg.. viete mi povedať prečo?
Samozrejme chcem začať cvičiť ale najskôr som sa chcela zoznámiť so zdravou stravou a potom postupne pridať cvičenie.

Nečakám ze kila pôjdu hneď dole.
Len by ma zaujímalo prečo som to kilo naspäť pribrala 😰
Ďakujem za odpoveď

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckalukas_1
24. jan 2021

asi to chce viac casu a pohyb... ale musis vydrzat, nie ako ja :D ja mam 65kg, chcela by som dat dole aspon tych 5kg, ale hned ako zacnem drzat dietu 2-3 dni sa na to vykaslem 🙄 ..lubim papat 😢 😀

veronikaszabova
24. jan 2021

Nemas pred menzesom?

autor
24. jan 2021

@veronikaszabova nie momentálne mi končia plodne dni.

autor
24. jan 2021

@luckalukas_1 veru tiež ľúbim papať ale nemôžem si to dovoliť uz..
Hanbím sa vyzliecť 😰 a navyše plánujeme druhe babo v budúcnosti a teda takáto vyžratá by som nechcela pribrať 10,15kg navyše. Ved to už by bolo pomaly 100😱😩😩

macikovaiveta
24. jan 2021

Neviem aké máte veľké dieťatko ale mne veľmi pomohlo prestať dojednať po deťoch jedlo kilá išli dole

katulastraka
24. jan 2021

Kolko hodin denne spis a kolko vody vypijes za den?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. jan 2021

@bambulienka25 nie nevážim sa každý deň.
Po týždni. Len som chcela zistiť ci sa nejako odrazí na váhe to ze som vysadila cukor atď..

autor
24. jan 2021

@katulastraka uf hodin okolo 10 . podla syna kedy ide spať a kedy vstane. Vody sa snažím vypiť 2,5L denne..
Predtým som v priebehu dna vypila ledva 0.5L

annamarin
24. jan 2021

Ja by som povedala, že to nie je o tom, čo papas, ale koľko kalórií prijmes. Skús stiahnuť aplikáciu kalorické tabuľky. S nimi môžeš papať na čo máš chuť, keď sa zmestis do denneho limitu. Lebo keď aj vyradis potraviny, z ktorých sa viac priberá, ale budes jest viac, ako by mal byť tvoj kaloricky denný príjem, tak neschudnes. Ale tiež to môžu byť len hormóny alebo zavodnenie.

vejapa76
24. jan 2021

Ja odveci...ale prosím ťa kde kupuješ belero? Dlho som ho nikde nevidela, už som myslela že prestali vyrábať🤔

livuska124
24. jan 2021

Nuž. Nevieme skladbu tvojho jedálnička, preto sa ťažko radí. Darmo si vyradila múku, priberať sa dá aj z mäsa a zeleniny, aj zo zdravých potravín, ak je tvoj príjem vyšší než výdaj... Odporúčam nainštalovať kalorické tabuľky (ale pozor - správne ich nastaviť), pridať sa do skupiny Cesta k mojej premene tu na MK a čítať, čítať, čítať...sú tam baby, ktoré vedia ozaj skvelé poradiť a nasmerovať na správnu cestu.

autor
24. jan 2021

@vejapa76 v tescu 🙂

vejapa76
24. jan 2021

Vďaka. Skúsim pozrieť.

ivanizna
24. jan 2021

To je pravda, že nevieme zloženie tvojej stravy a ako často papáš 🙂 takže je to ťažko súdiť. Ale mohol by to byť pre tvoje telo zrazu veľký šok, že zo dňa na deň nedostáva cukry s sacharidy v takých množstvách, ako bolo zvyknuté, a drží zásoby pre prípad ďalšej núdze. Alebo môžeš zrazu jesť až príliš málo, to tiež nie je dobré. Ja osobne by som odporúčila nie zbaviť sa sacharidov úplne, iba tvoj mozog denne potrebuje myslím 50g na normálne fungovanie, ale len by som obmedzila. Cukry jasné, to ti netreba, ale je tiež dobré raz za čas telu dopriať, telo potrebuje všetko, a urobiť si stravovanie dlhodobo udržateľné. Potom ak si dáš raz chlieb, raz cestovinu, a to sa na teba bude lepiť, čiže radšej pomalšie a postupne 🙂

miriam_s
24. jan 2021

Autorka - ripjedalnicek.sk - výpočet aký máš mať príjem, nahodiť do appky Kalorické tabuľky, počítadlo v appke nie je take presne, a podľa toho jesť. Uprednostniť potraviny bohaté na bielkoviny. Váha je dosť vágna na kontrolu - je spoľahlivejšie sa merať - pod prsiami, pás, boky - tu uvidíš či chudnes tam kde máš. Počas rôznej fázy cyklu ti môže váha trošku kolísať 1-2 kg hore dole napr. Keď ti telo zadržiava vodu a pod. Môžeš sa aj vážiť ale tak cca v polke nie pred menštruáciou ani tesne po nej, vtedy to nemusí byť spoľahlivé . Ale stačí sa kontrolovať raz za dva týždne , častejšie to nemá zmysel...

miriam_s
24. jan 2021

A problém sú jednoduché cukry , tie zložitejšie sacharidy napr. V ovsených vločkách, alebo trochu dusenej ryže je ok.

livuska124
24. jan 2021

@ivanizna súhlasím, sacharidov sa netreba báť. Ja práve tiež chudnem, denne jem chlieb, aj prílohy (cestoviny, ryžu, zemiaky, pšeno, bulgur,....) a ide to pekne dole (za cca mesiac -2kg). Samozrejme všetko v rozumných množstvách, tak aby sa mi to vošlo do príjmu. A keďže som čokoholik, doprajem si sem tam aj čokoládu 😁

nelka0601
24. jan 2021

@bambulienka25 wau to sa ti ako podarilo? Daj mi tip👌

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelka0601
24. jan 2021

@bambulienka25 prestala si jesť aj pečivo a sladké? Či si to niečím zdravším len nahradila?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanizna
24. jan 2021

@livuska124 Presne tak, tiež zjem úplne všetko, len s rozumom, dávam bacha hlavne večer a celkovo na sladkosti, lebo tiež som závisláčka na čokoške 😀 Ale už som tak predtým schudla 20 kíl. Je to smutný fakt, ale treba jesť všetko po menej, v malým porciách 🙄😁

luciannka83
26. jan 2021

Treba sa vaxit raz mesacne jak ti skonci ms. To by si mala mat najnizsiu vahu. Vaha sa odvija od toho kde v cykle si, co konzumujes, ci si vyprazdnena. Ak zjes pocas dna viac sacharidov, automaticky naviaze telo na seba vodu a uz je vaha zkreslena. Ak necvicis, tak cakaj ubytok na vahe 6ak 1az 2kg za mesiac.

maca_123
26. jan 2021

To je normalne uplne 🙂 ja to tak mam stale. Napriklad jeden den mam 61,4 potom 61,5 potom zase 61,4 to mi drzi aj 3 dni a zrazu dalsi den hup a kilo je dole. Hlavne treba vydrzat.