Potrebujem schudnúť, stratila som ale pevnú vôľu

arianna25
29. jan 2020

Zdravim zienky, potrebovala by som sa nakopnut k chudnutiu a vydrzat ale stale zlyhavam. Pred niekolkymi rokmi ked som mala po dvadsiatke, som nemala problem upravit si stravu a zapojit pohyb, a pekne schudnut. Aj po prvom porode som sa do pol roka dala do formy a vyzerala super. Ale teraz po tridsiatke a niekolko mesiacov po druhom porode mam stale na sebe tych 10-15 kil navyse.
Som uz pohodlna na to aby som si takto strazila stravu, mam menej casu alebo takmer ziaden na cvicenie a problem je aj v tom ze ked pripravujem priatelovi vselijake dobroty hlavne na veceru a aj on je vyborny kuchar tak tazko odolavam. V skratke, priznavam sa ze som maskrtna a pohodlna. Ale lutujem ze uz nie som taka kocka ako predtym. Ako sa mam do toho "zahryznut"?

elisella
29. jan 2020

@arianna25 ak chces schudnut,mne sa podarilo s l carnitinom yo je spalovac tukov.ja som necvicila,brala som to v praci a za mesiac 7 kil dole.akueat som obmedzila chleba a hlavne vecer

lolinko
29. jan 2020

@arianna25
Ahoj
Ja sa sem pridám.
Som po tridsiatke a treťom pôrode.
Nakoľko bol tretí pôrod akútna sekcia, nemala som povolené cvičenie minimálne 6 mesiacov.
No ja som zlenivela, tak isto nemám čas na nič 🙁
Doma máme kúpené činky, gumy na cvicenie, elipticky stepper...
A neviem sa vôbec dokopat aspoň na hodinku za deň na cvičenie 🙁🙁
Ja schudnúť ani nejak nemusím, iba spevniť by som potrebovala a teda to popôrodné bruško...
Nie som sama zo sebou spokojná ale manžel mi vždy pekne povie, že po troch deťoch vyzerám super...
Ale aj tak, leto sa blíži 🤣🤣🤣 budem musieť sa tomu čo najskôr dokopat

arianna25
autor
29. jan 2020

@elisella znie to jednoducho a lakavo. Skusim si to kupit aspon pre zaciatok pre pocit ze nejak zacat treba. Keby som dala dole aspon 5 kil tak by som bola stastna

arianna25
autor
29. jan 2020

@lolinko tiez mam doma orbitrack, svihadlo, gumu, a zavazia a nemam tiez casu. Ved aj teraz pojdem urobit papanicu na veceru a uz sa vidim ako zase zhresim a pozriem telku a spac.

macka9
29. jan 2020

@arianna25 ,ja som schudla rychlo ked som cvicila na trampoline juping .Je to makačka ale oplati sa ,spalis pritom za pol hodinku viac ako za hodinu behu.

jaja20
29. jan 2020

@elisella A ktory konkretne si brala?

lucindav
29. jan 2020

@arianna25 u mna je to jednoduchšie tým že ja milujem šport a snažím sa tomu prispôsobiť svoj deň. Som 3 mesiace po druhom pôrode, zostalo mi 11kg navyše, z nich už som 5 kg schudla. Cvičím 30 minút 4-5x do týždňa ale cvičenie je intenzívne. Tiež nemám veľa času. Robím 9 cvikov každý opakujem 1 minútu koľko vládzem, teda spolu 9 minút a zopakujem tu sériu 3x. Medzitým minúta oddych. Dávam drepy, kliky, výpady, plány, čo mi len napadne.. u mna sú problém sladkosti, no treba len vydržať a trochu sa kontrolovať, nepreháňam to, ale sladké si dám každý deň, napriek tomu chudnem. Najlepšia motivácia je prvý úspech keď sa konečne ukázalo na váhe menej kg. A v mojom prípade plna skriňa oblečenia ktoré teraz nezapnem 😂😂 nechcem kupovať komplet nový šatník, musím sa do toho do leta vpratať!!!!

elisella
29. jan 2020

@arianna25 ale herbalife nie to je blbost.ja som to brala este pred tehotenstvom.zaklad pri karnitine je ze trwba naplnit zaludok.ja som to pila v robote popri praci.odporucanu davku som si dala ro vody cistej a to som pila do prestavky

majamat
29. jan 2020

ja som si tento rok snad 1x nedala novorocne predsavzatie, ze schudnem. a teda uz mam dole 2,5kg asi za 2-3t. 😀 najskor mi trochu blbo travilo, tak som si upravila stravu a snazila soms a to tyzden dodrziavat. potom mi kamoska povedala, ze so setrou a jej kamoskou zacali chodit do posilky. tak som sa pridala. navyse som teraz mala hekticke obdobie. no tento tyzden tiez nemam cas. obcas to trosku presvihnem s jedlom, ale nic tragicke, len by som mohla trosku menej. tento tyzden nemozem do posilky, lebo mm ma poobednu a s dcerou by nemal kto byt. no nedari sa mi ani cvicit. a zajtra mam zas program an cely den a vecer do nocnej, takze zas nic. mozno v piatok sa podari konecne, alebo v sobotu, pripadne aj aj.

majamat
29. jan 2020

ozaj a chcela som napisat, ze internista mi podal zaujimavu info. na chudnutie treba mat niekoho, kto ti s tym pomoze. najlepsie je, mat niekoho, kto chudne s tebou. pripadne niekoho, koho to zaujima, s kym sa mozes na tuto temu bavit. vtedy to ide lahsie a lahsie to dodrzis.

saskia_98
29. jan 2020

@macka9 a nebolia ta kolena z toho ? tiez sa na to chystam. 🙂

eliska105
29. jan 2020

skús si povedať, že už nikdy nebudeš taká mladá a pekná ako potom 🙂 "pri sebe" človek vie stále schudnúť a vyzerať dobre, ale starý sa už mladším nestane 🙂
mne pomohla dosť aj vďačnosť za to, že sa môžem hýbať a že vládzem, takže prečo to nevyužiť a neodreagovať sa pohybom? 🙂
čo sa týka stravy, tak to tvorí 80% úspechu... stále si vieš tie "nezdravé" veci pretvoriť na zdravšie a výživné 🙂 keď už ide o nezdravé, skús zmenšiť množstvo na polovicu - podeliť sa s manželom (napr. zjesť len polku horalky), dodržiavať pitný režim a pravidelný spánok, príde jar, bude plno ovocia a zeleniny (ak máte záhradu), bude sa dať chodiť behať.. na prechádzky 🙂 skús začať už teraz maličkými krokmi napr. 10 000 krokmi každý deň.. ísť pešo namiesto MHD (ušetríš prostredie aj peniaze :D ), postupne začať cvičiť s vlastným telom... ale nie kvôli krajšej postave, ale hlavne kvôli lepšiemu pocitu, psychickému a fyzickému zdraviu 🙂

arianna25
autor
30. jan 2020

Dievcata ste super je to velka podpora

elisella
30. jan 2020

@jaja20 brala som 150000 s gem beam stranky to ke naj obchod.ak si to nebrala odporucam minimalne 250000ku

macka9
30. jan 2020

@saskia_98 nie vobec , ani svalovku nemavam.ja som isla par krat na juping aby som sa naucila spravne skakat, a potom som si kupila trampolinu a cvicim 2x do tyzdna

saskia_98
30. jan 2020

@macka9 no super. 🙂 Dakujem 🙂

lujza123
2. feb 2020

@arianna25 hlavne nevyhadzuj peniaze za žiadne spaľovace tukov. Kým nezmeníš seba, svoje myslenie a život budeš mat stále kg navyše. Zo spaľovacím schudnes 2 kg zachviľu ich máš spet.

1.Začni postupne. Nájdi si šport ktorý ťa bude baviť. Beh, plávanie, bicykel. Prihlás sa na zumbu, jogu, fitness, trampoliny... Aspoň 2 krát do týždňa. Jasne že máš na to čas. Obetujes tomu to varenie dobrot a TV co mas v plane. 2 - 3 hodky za týždeň ten čas proste mas. Nezačínaj cvičením doma, to až neskôr keď budeš na pohyb zvyknutá a mat ako takú cvicebnu morálku. Pre začiatok treba ísť von. Ideálne kúpiť si permanentku. To je bič na lenivcov.

2.pravidelne jedz. Raňajky, obed, večera o presnom čase, žiadne maškrty vecer k telke, žiadne večerné vyzieranie. O 18.00 - 19.00 večera a nič viac. Keď sa fakt neovladnes tak pokrájaný kaleráb, mrkvicku, zopár susenych ci čerstvých jabĺk...

Zo začiatku budú tieto dve veci najťažšie, ale uvidíš pri pravidelnom jedle nebudeš mať návaly hladu a na pravidelný šport sa budeš tešiť. Keď toto zvládneš príde posledný krok. Úprava stravy. Nie dieta, len úprava. Zdravšie potraviny. Menej cukru a blbosti.

Do leta mas 5 - 10 kg dole. Len treba ísť na to pomaly, nie hrrr od pondelka všetko obmedziť, cvičiť ako drak a za týždeň zajedst smútok palacinkami že si to nezvládla

lucinka2900
5. feb 2020

@elisella dali by ste mi link kde sa dá kúpiť, lebo l karnitinov je strašne veľa, rada by som vyskúšala ten co pomohol vám

elisella
5. feb 2020

@lucinka2900 www.gymbeam.sk je tam vela na vyber a ked to objednavate a beriete prvy krat tak odporucam minimalne 250000 kym si na yo telo zvykne a potom uz mozte silnejsi

arianna25
autor
6. feb 2020

@lujza123 to by sa dalo zvladnut ale vsimla som si na sebe ze ked sa ni blizia jahodove dni tak vsetka moja snaha zlyhava a neviem sa v maskrteni ovladat a stale sa to toci dookola

majamat
6. feb 2020

@arianna25 s tým mám aj ja problém, ale tentokrát dom ako tak odolala. No dalo sa, že som niečo zjedla, ale nebol o taký extrém ako kedysi. Musí sa stále ovládať hovoriť si,že nemôžem. No úplne sladkosti nevylučujem. Občas si niečo dám.

lujza123
7. feb 2020

@arianna25 to tak mame všetky. Kúp si horkú 80 % čokoládu, sušené ovocie, urob si banánové lievance ci banánový koláč... Možnosti je veľa, dá sa aj zdravo maskrtit keď uz musis. Je tu skupina fit recepty nájdeš tam toho vela.
Uvidíš ze keď úplne vyradís cukor zmenia sa ti chute a aj jablko ti potom príde supersladke.

baru2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baru2
20. feb 2020

Ahojte mám problém s chudnutim a pevnou vôľou... A tak som sa aj kamarátkou rozhodla že založime instagram kde si budeme navzajom pomáhať.... budeme veľmi rady ak by ste sa pripojili. Skúsenosti rady aj podporu s pevnou vôľou a vytrvalosťou skúsme prekonať spolu 🙂 na instagrame pod @chudneme_zas_a_znovu 🙂 budem velmi rada ak sa pridate,,,, zacnete sledovat a spolu sa tam budeme deliť o uspechy

arianna25
autor
14. mar 2020

Ako vam to ide dievcata? Ja sa snazim nevecerat po tej 17tej cca, iba ak si dam jedno susto syra alebo niecoho maleho. Ledva som dala dole 3 kg od novembra. Odvtedy sa snazim aj s obcasnymi zachvatmi papania, a predsa len po tridsiatke to neide tak jednoducho ako pred 10 rokmi napriklad. Neobmadzujem sa v jedle, papam tak normalne. Ale vecer velmi nepaoam. Cvicim sporadicky ako stiham, kedze potom nemam bud vyzehlene alebo nieco ine ked sa povenujrm cviceniu kym drobec spi poobede. Utesujem sa tym, ze to je dobre ze chudnem pomalsie, aspon dlhsie vydrzim takto sa stravovat.

majamat
15. mar 2020

ja som teraz polavila a navyse sa mi uz rozbeha PMS, cize neviem zisti spravnu hmotnost, koli zadrziavaniu tekutin. mne sa celkovo dost zadrziavaju a teda aj normalne sa vazim tak, ze rano vstanem, dam si kavu, idem s dcerou do skoly ( teda teraz nie ) potom do obchodu a pridem domov a uz neviem vydrzat na wc. rano musim ist aj 3x, lebo po noci mam zadrzanych vela tekutin v tele. preto sa musim vazit az neskor, ked sa mi vsetko z tela uvolni. a teda medzitym sa nemozem najest. a toto je tiez niekedy komplikovane, lebo ked niekam idem, tak sa nemozem odvazit. a cez den uz fungujem normalne a nemusim behat takto hladat wc.
a a k veci, od januara,a si za 2m som schudla 7kg. a jedla som aj o 22hod, ked bolo treba. napr, ked som prisla z fitka tak neskoro. snazila som sa jest viackrat za den, hlavne vtedy, ked som vedela, e uz by som sa mala najest a pripadne ked uz som bola hladna, niekedy som si len hodila do ust haslerku. mam ich rada, osviezuje mi to hrdlo a aj pomaha pri traveni. no snazim sa ich nejest vela.
teraz pred mesiacom som este cvisila doma. bola som s dcerou na ocr, tak som nemohla do fitka. bola som aj nachladnuta -trochu kasel,a le dalo sa to zvladnut, dalsi tyzden tiez este kasel a este v pohode, ale potom zacala nadcha, asi zapalene dutiny, to uz som necvicila. bola som uz utahana, hlava ma stale poboievala, tak so neskor isla k dr. mala som ATB. potom sa mi polepsilo, tak som doma zacvicila,a le do fitka som nemohla, lebo mm mal poobednua musela som byt s dcerou. a teraz to opat nepojde. neviem teda ci je fitko zavrete,a le nechcem riskovat.

arianna25
autor
16. mar 2020

@majamat Veru ze to mas rano komplikovane takto na vsetko mysliet. Ja sa vazim tak dva krat do mesiaca, uz nemam taku maniu ako kedysi ze skoro kazde rano, aj tak by som vysledky nevidela. Raz zabmesiac si vysledok zapisem a tesim sa ked aspon pol kila zislo. V novemri hned dve kilka, december som pribrala kilo a v januari som bola tam kde v novembri takze na velku joc si dam pozor aby som sa znovu nevratila akoby jeden krok dozadu.
Ked som bola mladsia tak som si prisnymi dietami soomalila metabolizmus a poskodila zaludok lebo rychlo ryvhlo som chcela schudnut ked som nabrala a nezodpovedne som sa stravovala. Neodporucam nalacno kavu a energetaky ani pri velkej unave. Treba zjest aspon piskotu lebo travenie si to odnesie. Uz teraz si davsm pozor na extremy.

arianna25
autor
16. mar 2020

Potom ked drobec podrastie tak pojdem tiez do fitka s radostou 😊

arianna25
autor
16. mar 2020

@majamat este k tomu cviceniu - dobre si utobila ze si si dals pauzu ked si citila ze nie si ok a treba pidla mna trpezlivo pockat tyzden dva a potom opat cvicit aby si nebola oslabena. Tiez by som to tak urobila

majamat
16. mar 2020

@arianna25 ja mam tiez problem s travenim., ale je to v zavislosti od ostatnej stravy, kava mi niekedy nerobi dobre, ale velakrat s nou problem nemam. a ked si ju dam aj rano, ak mam zle obdobie, tak pijem caro, sladim steviou a davam do nej sojove mlieko. pokial nemam problem s travenim, tak pijem nesku a to ostatne je rovnake. pripadne dam caro,a le pre chut tam hodim par zrniecok nesky. a teda nesku pijem len gold.