Potrebujem schudnúť 10 - 12 kg

17. sep 2024

Žienky ktoré ste schudli bez fitka poprosím rady.
Potrebujem dat dole 10 až 12kg. Denne spravím 13 tisíc krokov a zjem iba obed. Som stále v pohybe ale ani kilo dole. Stále sa držím na 67kg pri 152cm

silvia2909
17. sep 2024

Rada je jedna: nejesť iba obed

lucia13022023
17. sep 2024

Malo ješ.

papaya1234
17. sep 2024

Keď málo jete, jedlo si ukladá zásoby, lebo sa bojí, že nedostane čoskoro jedlo. Tým, že jete len obed, vytrénovali ste si telo, aby si robilo zásoby. Skúste sa viac sústrediť na to, čo jete. Preferovať bielkoviny. Začnite v malom - môžete vymeniť ranné pečivo za ryžové chlebíčky, lidl má aj ochutené, ktoré nechutia ako plast v ústach. Neodopierajte si sladkosti, ale skúste napríklad hľadať tie, ktoré majú málo kalórii, napr nesquik tyčinka, kinder pingui atď. Napríklad si dajte pravidlo, že budete kupovať len sladkosti do 150 kcal. (uvidíte, je ich veľa) Zásobte sa potravinami, ktoré sú pre vás "bezpečné" a nemáte z nich výčitky. Napríklad tieto sladkosti s málo kalóriami, ktoré si môžete dať bez výčitiek aj dve za deň a nič sa nestane 🙂 Pite veľa vody, ale nie naraz. Nezabúdajte na oddychové dni. Človek sa nemôže namáhať 7 dní v týždni. Aj ľudia, čo dvíhajú činky majú aspoň 1 alebo 2 dni oddych. Uistite sa tiež či máte dostatok spánku, to tiež dosť zaváži.

dzulli1980
17. sep 2024

To sú načo dobré takéto extrémy? Jesť jedenkrát denne? ... Tvoje telo si to jednoducho ukladá, lebo vie, že viac nedostane ... preto nechudneš ... treba jesť normálne, len proste ísť z toho veľa kalorického na menej ... ja napr. ľúbim salámu, klobásu, tlačenku, bôčik, proste tučné mäso a pečivo ... tučné mäso som vymenila za hydinu, salámu za šunku, pečivo za tortilly ... v priebehu roka som schudla 10 kg ... bez trápenia ... proste som postupne preorganizovala svoje telo na menej kalorickú stravu ... a cvičím len doma, pár cvikov, cca 10 minút.

sabina_pekar
17. sep 2024
Používateľ sabina_pekar je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sabina_pekar.

nie som odborník ale určite odporúčam jesť viac nie iba obed.

danyelia
17. sep 2024

Určite jesť v menších dávkach, ale častejšie - že zješ iba jeden obed...noo, keď je to pol litra fazuľového gulášu ako polievka a 3 rezne s hranolkami ako druhý chod, plus dezert tak sa nečuduj 😄 Ale nie, základom je, aby bol výdaj vyšší ako príjem. Nemusíš hneď chodiť do fitka, no možno nejaké skupinové cvičenie pre ženy, zumba, tanec doma...? Na prechádzky si asi organizmus ,,zvykol,, a to, že urobíš toľko krokov denne Ti nepomôže. Skúsila by som niečo viac aérobne, na začiatok ľahký beh (hoci len okolo bloku) na striedačku s chôdzou. Piť dostatok čistej vody, veľa spánku, robiť malé kroky ku vysnívanej postave...

barka1
17. sep 2024

Zapis si všetko, co zjes (všetko!, aj zobanie pocas dna) do kalorickych tabuliek a zistis, ze jes omnoho viac, než si myslíš.
Nie, neješ málo. Ak by si jedla málo = bola v kalorickom deficite, tak chudnes. Ješ zle.

autor
17. sep 2024

@barka1 tabuľky mám no skúsim už zajtra

katka700
17. sep 2024

Ješ malo a spomalil sa ti metabolizmus. Vráť sa na 3 jedlá denne, radšej menšie porcie. Kalorické tabuľky sú tiež dobra pomôcka.

barborachors
18. sep 2024

Aky obed jes? Knedlo, vepro, zelo? Na obed si daj salat bez oleja a dressingu a na veceru dusenú zeleninu s rybou. A ziadne sladke pomedzi to. A vydrž aspon tri mesiace takto a potom napis.

simsalabim
18. sep 2024

Kaloricke tabulky, vazit vsetko a dodrziavat kaloricky deficit. Ak toto dodrzis, v pdstate mozes jest vsetko, aj maskrtit sem tam. Jest raz denne nie je dobre.

janai1
18. sep 2024

To je taka hlúposť, že ješ málo preto si telo ukladá a bla bla ... normálne niektoré na koňovi vyriešili svetový hladomor 🤦🏽‍♀️

Nechudneš lebo nie si v deficite.

naja94
Včera o 07:23

@janai1
Mne sa tiež teória "priberáš, lebo málo ješ" zdá pritiahnutá za vlasy... odkiaľ by telo bralo energiu na bežné fungovanie, ak by aj ten nedostatočný príjem kalórií ukladalo do zásoby? To mi nejako nevychádza...

autor
Včera o 08:13

@janai1 Ako že nie som ? Však stále som v práci na nohách denne spalim 700kalorii a zjem iba obed a aj tak váha sa drzi

zuzubb007
Včera o 08:16

No váha sa drží kvôli tomu, že ješ len jeden obed za celý deň, telo je v strese a ukladá aj to málo čo zjes, alebo ješ popri počas dňa kraviny a tam je problém? treba 5 x denne a pravidelne jesť ináč neschudnes nic, napíš čo teda zjes na ten obed a kolko, a akože celý deň nič? Však by som odpadla ani jablko ani nič si nedat

janai1
Včera o 08:21

A čo zješ na ten obed? Koľko týždňov neješ nič iné?
Z čoho máš energiu? Nepiješ sladké, kávu s cukrom, energeťaky? Nezobeš oriešky, chrumky atď. ?

Keby si každý deň spálila 700 kcal + bazal a na obed si dáš jedlo za povedzme 500 kcal tak už by si bola mŕtva alebo min. hospitalizovaná.. ak teda tento tvoj spôsob stravovania netrva týždeň

sense
Včera o 08:22

Zjem iba obed je čo ? Čoho? Koľko? Piješ čo počas dňa koľko čoho? Každý deň ješ len obed a nič viac?
Prikláňam sa k názoru @janai1 keby je to tak že telo ukladá lebo človek je málo neumierali by ľudia od hladu a ani anorekticky by neboli

zuzuliennka1
Včera o 08:22

paradox, ale -> musis viac jest.
viac - vyvazene. ale viac. idealne aby ti to niekto nastavil a vysvetlil, kaloricke tabulky a co a ako jest.