Potrebujem poradiť ohľadom chudnutia

lubka19
30. jan 2013

milé mamičky,potrebovala by som poradiť s chudnutím už týždeň hľadám jedálničky rôznych druhov na internete ale nič som zatial premňa nenašla..začala som cvičiť a tak som si chcela stanoviť aj diétu,veľmi by som to prosím potrebovala..ak by nejaká mamička mala s chudnutím skúsenosti,prosím o dobrú radu a dobrý jedálníček k tomu..vopred veľká vďaka.

karin1234
30. jan 2013

ahoj, konkretny jedálnicek neviem poradiť, ale mne pomohli zásady, jest každé 4 hodiny, veľa pohybu, piť veľa vody, nepiť sladké napoje, obmedziť sladkosti, poobede neprijimat uz vela sacharidov a osvedcilo sa mi nejesť po 18hod. jedla som normálne jedlá len nie moc mastné a zmenšila som si porcie.

lubka19
autor
30. jan 2013

jee tak to určite vyskúšam Ďakujem pekne 🙂

zamilovanadonej
30. jan 2013

@lubka19 Já bych se taky vykašlala na nějaké spešl jídelníčky. V zásadě jíst zdravé věci s minimem tuku, pohyb, hodně pít. Mně kdysy pomohla i vláknina psylium 😉 Jinak tabletky atd. nepomáhá....hlídat si kalorie. I výrobek co je zdravý může mít hodně kalorií a není vhodný při redukční dietě. 😅

mata95
30. jan 2013

pri chudnuti neprestavať jesť!!!!!!! je to najväčši omyl...jesť treba 5 za den,menšie davky,obmedziť mastne a vypražane,sladkosti,sladke vody a dzusy,ale aspon na obed si treba dať niečo kaloricke čo človeka nasyti,aby sa nespomalil metabolizmus,alebo sa nahodou vdaka chudnutiu nedostavili žaludočne problemy...a ranajky su zaklad.....ani jednu dietu nastavenu všeobecne by som neodporučala,pretože každy človek je iny,ma iny metabolizmus,inu stavbu tela,ine vstrebavanie tukov atd...pri chudnuti veeelmi pomaha lyžica oliv.oleja pred každym jedlom.alebo lyžica jablč.octu každe rano...je to chutovo hnusne ale fakt to pomaha...za diety by som odporučila možno snad len ryžovu,ale určite nie dlhodobo,alebo skor vymeniť kobedu zemiaky,cestoviny za ryžu...a hlavne piť vela tekutin,pretože dehidrovany organizmus ma za dôsledok pribudanie vahy....toto je moj nazor,moje info,a moje rady....držim palce 🙂

lubka19
autor
30. jan 2013

@zamilovanadonej
určite si niečo z toho zoberiem.ďakujem pekne
@mata95
ty si už takéto niečo mala?ak áno tak aspoň aké jedlá alebo všeobecný jedálniček možno nejaký len tak čo si pamätáš nemusí byť presný..čo je dobré si dať na večeru? po šiestej ešte niečo jesť?aj tak pekne ďakujem

dadushe
30. jan 2013

@lubka19 U kamarádky a i u jednoho známého 😕 frčí teď Dukanova dieta. Je fakt, že oba dva díky tomu dost zhubli, kamarádka cca 20 kg a ten můj známý to dal ze 110 kg na 70kg (a už mu to teda nesluší, protože necvičil 😎 ) Nemám ráda diety, spíš jde vážně o změnu životního stylu, ale třeba najdeš inspiraci a dobrou radu, stránky jsou tady http://www.dukanovadieta.com/

elizabethia
30. jan 2013

@lubka19 pozri si stravovanie podla antonie macingovej - nie je to dieta, je to detox a nasledne delena strava - zakladom je stale sa najest do maximalneho nasytenia - zlepsia sa ti vlasy, plet, nechty, organizmus, spalovanie, zdravotny stav, imunita - vedlajsim efektom je samozrejem chudnutie 🙂 ked k tomu pridas pohyb, tak si vies krasne upravit postavu 🙂 http://www.lahkechudnutie.sk/clanok/antonia-mac... - kniha stoji cez martinus cca 12 € aj s DVD

elizabethia
30. jan 2013

@dadushe Dukanova dieta je dost nebezpecna, ked to clovek prezenie, moze si ublizit a po skonceni je cela imunita dost narusena :( veeeeeelky pozor pri jej drzani 🙂

lubka19
autor
30. jan 2013

@dadushe
určite nebudem skúšať už znova dukanovu dietu :( totalne ma to rozhodilo a vobec som neschudla,počula som o nejakej inej metode na dukanovu dietu tak skusim to najsť na nete a možno skusim🙂 i tak ďakujem

@elizabethia
vaau,určite o tom popremýšlam naozaj ďakujeem🙂
skušala si už?

dadushe
30. jan 2013

@elizabethia Ano??? Jéj, to jsem nevěděla 😕 Tak to potom je asi populární kvůli rychlému efektu nebo co...to oznámím kamarádce, díky 🙂

elizabethia
31. jan 2013

@lubka19 no ja sa prave nachadzam v polovici toho detoxu, este dva tyzdne a idem na delenu stravu 🙂 ma to dobry efekt, ja som sa zatial nevazila, chcem sa az po skonceni detoxu (ale vidim na brusku a stehnach, ze nieco islo dole a lepsie sa citim). Manzel dal dole uz sedem kil, jeho kilogramy idu dole len sa tak sype a to ani nedodrziava celkom jedalnicek - na obed musi mat maso :D :D

lubka19
autor
31. jan 2013

@elizabethia
vou,tak o tomto sa naozaj nič nikdy nepočula,podľa hodnotení to musím teda určite vyskúšať 🙂 ďakujem

mata95
31. jan 2013

jesť treba normalne všetko,len menej,samozrejme obmedziť tuky a pridať ovocie,lebo obsahuje vlakninu a tieš pridať zeleninu....samozrejme že kto chce schuduť,nemože sa večer napchavať,ale myslim že dotej 7ej je to vpoho,potom snad ešte nejake to jablko tieš neubliži...presny jedalniček???čoja viem,každy ma rad niečo ine,nema zmysel jesť mesiac vkuse iba ryby,alebo ryžu ked potom znova človek začne jesť normalne...to spôsobuje jojo efekt...delenu stravu som skušala,ale absolutne neodporučam,človek je sprosty ztoho čo ma kedy zjesť...snad ten olej alebo aj ocot...to mam najviac osvečene.....je tu vela rad,je len na tebe čo si vyberieš...len pozor,aby si si dietami neuškodila,stym mam skusenosti,odkedy som schudla mam take problemy so žaludkom a pankreasom že dovi dopo...ale držim palce🙂)) 🙂 a hlavne,chce to čas

kamilkak
31. jan 2013

@lubka19 -ahoj,ja zajtra končím detox,mám -6kíl,v páse -5cm 🙂

lubka19
autor
31. jan 2013

@mata95
ďakujem určite za radu,musim ešte popremýšlať ale pozerala som teda naozaj veľa článkov s chudnutím a každý ma iný názor takže určite budem uvažovať.vďakaa🙂)

kamilkak
31. jan 2013

@lubka19 -končím Mačingovú -detox ,idem aj ďalej

kamilkak
31. jan 2013

@lubka19 -držím ti palce,nech sa správne rozhodneš 😉

lubka19
autor
31. jan 2013

@kamilkak
ďakujeeeeem 🙂

kamilkak
31. jan 2013

@lubka19 🙂

monikajaco
31. jan 2013

@lubka19 ja som schudla 36 kg za cca 5 mesiacov ... prve pravidlo : Nezer cica ... druhe ..ziadne pecivo .. tretie biele maso len na prirodno a ryza, zelenina ,ovocie , ryba ..a nejedla som po 4 hod ... pohyb a mas to .... ziadne sladkosti samozrejme ... po porode idem na to znova ...

kacenka255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka300
31. jan 2013

@monikajaco
Ahoj, mohla by si mi napisat ako vyzeral tvoj jedálniček? Ešte by ma zujímalo to cvičenie, ako a koľko si cvičila, dakujem

lubka19
autor
31. jan 2013

@monikajaco tak to je skvelé 🙂 veľa šťastia

@kacenka255 a ako mám zistiť svoju IP adresu?

@janka300 mysliš pri tej dukanovej diete?

lubka19
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikajaco
31. jan 2013

@janka300 jedla som naco som mala chut z toho co som tu napisala ...jedalnicek som nemala .. vsetko varene na minimum oleja a myslim si ze kazdy vie co moze a co nie ak chce schudnut ... ja som nechcela ziadne extra diety aby som potom ak sa vratim k normalnej strave nemala jojo efekt ...vela salatov som jedla a hlavne mi pomohlo ze som prestala jest to pecivo akekolvek ... zemiaky a cestoviny to prvych 15 kg zomna spadlo ani som nevedela ako ..a tym ze som makala 6 dni v tyzdni a nemam sedave zamestnanie tak som uz len pridala peso chodit domov a z domu a vynechala vytah na 7 poschodie ... plus svihadlo kazde rano na 10 minut .....nic strasne a da sa ....len treba chciet a nevyhovarat sa ...

ewca
31. jan 2013

@lubka19 no ja som pracovala v istitute redukcie a prevencie nadvahy, tak ak by si mala zaujem, tak ti pomozem...napis mi kludne ip nejake blizsie info

rolla20
31. jan 2013

skus si najst tabulku kyselinotvornych a zasadotvornych potravin a tych kyselych sa co najviac vyhybat. Na ranajky a do obeda jest skor ovocie, na veceru zeleninu, nie opacne, zamen bielu muku a vyrobky z nej za celozrnnu alebo vyskusaj ocistnu kuru, ktora teraz dost fici javorovy sirup, cayanske korenie a citron - ja s tym skusenost nemam, ale dost je to vychvalene. O sladkostiach tu uz bolo spominane - same kyseliny, sama energia, same kalorie 😅 takze tie z daleka obchadzat, do jedalnicka zarad skor naturalnu ryzu, to mas tiez sacharidy a prijatelne, prajem vela stastia

kacenka255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka19
autor
31. jan 2013

@kacenka255 jaaj:D uplne mi to nedoplo,veľká vďaka

lubka19
autor
31. jan 2013

@rolla20 určite ďakujem za radu,ďakujem🙂

@ewca uvidim čo mi z tohto všetkého výnde a potom sa možno ozvem,aj tak ďakujem za záujem🙂