Poraďte mi cvik na zadok a stehná

14. jún 2023

Prosím poraďte mi 3-4 cviky na zadok a stehná. Mám problem s kolenom takže nie, kde budem veľmi zaťažovať koleno. Mala som rada drepy, vyskoky na stupienok ale to sa mi teraz nedá.

n3la
14. jún 2023

Neviem teda či na dom alebo do fitka, ale ak na doma tak napríklad zdvíhanie panvy, krabia chôdza v stoji, unožovanie v kľaku klasicky a na jednej nohe, rumunský mŕtvy ťah na jednej nohe. Vo fitku v podstate to isté len môžeš robiť klasicky mrtvy tah s váhami, abdukciu, addukciu, predkopávanie a zakopávanie na stroji, drepy a zdvíhanie panvy by sa dali po troche tiež len skôr asi na smith machine aby to zaťaženie nebolo až take veľké 🙂

autor
14. jún 2023

@n3la ďakujem pekne. Na doma som myslela. Musím pozrieť tie čo si písala

n3la
14. jún 2023

Tu je to pekne popísané, pozri ak by pomohlo https://gymbeam.sk/blog/10-najlepsich-cvikov-na...

kristiii
15. jún 2023

@n3la tak presne pri týchto cvikoch som ja začala mať problém s kolenami.
Autorka: šetrnejšie sú skôr cviky v polohe na štyroch (na niečom mäkkom) a vzdy jednou nohou zakopavat, unožovať, robiť krúžky a pod. Ale len s vlastnou váhou, nie s odporom.

monkabohdalova
15. jún 2023

Ahoj, ja mám tiež problem s kolenami a doktorka mi odporučila posilniť zadok a stehná, a poradila mi cviky s odporovými gumami , na internete je dosť videii 🙂

simca06022011
15. jún 2023

teraz neviem link, ale vygoogli si cviky ktore mozes robit s bolavymi kolenami... skusim pozriet vecer. Su presne na to urcene, spevnuju nohy, zadok... a teda jedien co si pamatam, je ze sa vsetky robia po leziacky.
Pripadne fyzioterapeut, trener, susedu dal dokopy riadne po problemoch s kolenom, lebo treba tam spevnit svaly a vsetko na nohach...
Nebyt tie kolena podla mna jedny z najlepsich su vypady, drepy ale je ich fakt kopa... 🙂