Poraďte mi, ako schudnúť

paulisko
2. feb 2020

Ahojte chcela by som veľmi schudnúť na svoju pôvodnú váhu, no už som zúfalá kedže som musela skončiť kvôli zdr. problémom v práci nemám financie na odborné poradenstvo a tak hľadám pomoc u Vás. Ako začali zdravotné problémy PCO vaječníky, LSIL- predrakovinové štádium krčka maternice, začala som priberať, dostala som sa na 69kg momentálne mám 64kg, cvičím skoro každý deň - občas deň pauza takže preto- skoro. Kilá však nejdú dole a to sa vôbec neprejedám ani sladké veľmi nejem . Prosím viete mi nejak poradiť napr. ohľadom stravy? Užívam duphaston inofolic mala som 2 očkovanie Gardasil 9. Mám 20 rokov.

brita7777
2. feb 2020

a kolko merias, to mi pride v pohode vaha...idealne asi delena strava plus beh..ale s mierou. niekto ti povedal, ze mas schudnut ?

evelka81
2. feb 2020

vyhod sladkosti a pecivo, zmensit porcie , znizit prijem sacharidov zemiaky, ryza, chleba ....zvysit bielkoviny tie sa neukladaju do tukov

c_est_la_vie
2. feb 2020

@paulisko ja tiez tolko vazim a pritom mam tehlicky na bruchu. Ale pokial nie si velmi malinka, skor sa rad ako eliminovat priznaky pco- obezna nie si, takze ide skor o kozmeticky problem. Ale ked budes mat o 5-10r viac, budes planovat deti, uvidis to inymi ocami.

paulisko
autor
2. feb 2020

@brita7777 ďakujem za odpoveď mám cca 163/164cm

paulisko
autor
2. feb 2020

@evelka81 ďakujem za odpoveď držala som aj stravu kur. mäso ryza zelenina mozzarella miesto chleba ryžové chlebíčky žiadne sladkosti par mesiacov a iba som pribrala a nie len svaly ale aj tuk

paulisko
autor
2. feb 2020

@c_est_la_vie ďakujem za odpoveď malá som no tak " v norme" ...a mám dosť tučné nohy hlavne stehná veľké a dosť aj tuku na bruchu BMI mám tuk 33% a svalstvo 29,7% ...a dieťatko by som chcela kedže vzhľadom na moje zdr. problémy mi odporúčajú čo najskôr kedže môže sa stať že to prejde do rakoviny alebo bude potrebná operácia vybrať vaječníky atď atď... to sú tie najhoršie príklady ...len musím počkať kým mi dajú poslednú vakcínu (je to vakcína proti HPV vírusu laicky povedané proti rakovine) mám HPV 16 pozit.

c_est_la_vie
3. feb 2020

@paulisko rozumiem. Ja som pomerne vysoka, preto mam na tu vahu tuk cca 21-22% a svaly okolo 40%. Priberat mozes napr aj z inofolicu alebo inej liecby a s tym sa velmi tazko nejak pracuje . S lekarom si to konzultovala?
Ako dlho cvicis? Co? Co strava?

evelka81
3. feb 2020

@paulisko ahoj a stitnu mas vysetrenu aj ta robi take problemy

acrobaleno
3. feb 2020

Možno ten duphaston. Aj mne z neho viac chutilo. A možno ťa zavodňuje.

luccija
3. feb 2020

@paulisko kde si si dala merat tuk, svaly?
Jedz pravidelne nie tucne smotanové jogurty, skús namiesto sacharidových príloh dusenú zeleninu, šalát.Menej banánov skôr kyslejšie ovocie, veľa vody.Postupne to pôjde teraz je dôležité mať dobrú imunitu kvôli chorobe.Vahu máš dobrú na výšku možno si príliš kritická vekom to môže kolisat

paulisko
autor
3. feb 2020

@c_est_la_vie och to sú krasa take cisla 😄 ...naposledy keď mi nasadili liečbu som to konzultovala s doktorkou a tá mi dala vyšetriť štítnu tú som mala v poriadku @evelka81 ...potom mi nasadila ten duphaston lebo som chodila každý mesiac aj na vyvolávačky a váha sa vyšplhala aj popri inofolicu ktorý som už brala pred tým cca dva mesiace postupne na 69kg teraz sa mi to drží okolo 63 64 65 stále mi váha behá v týchto číslach...cvičím 2 roky 1rok pravidelne skoro každý deň občas sa stane že mám deň max dva pauzu iba keď som bola chorá som mala max pauzu týždeň ale to sa stalo asi 2x ...keď som začínala mala som tých 58 max jasné že aj svaly môžu za väčšiu váhu ale ja vidím sama na sebe že som atále rovnaká len väčšia a väčšia lebo svaly trochu rastú no neubúda tuk vôbec... ja som rada cvičila s váhami ťažšími no nie zas žiaden extrém tak seria z 10tich opakovani potom sme s priateľom skusali nechat vahu ale opakovania min 15-20 potom sme skušali male vahy vela opakovani tak 20 30 50 potom nejaku tu normalnu vahu 15 opakovani ....moj problem je ze rada cvicim nohy a casto ich cvicim chodila som na HIIT teda cardio 2xdo tyzdna v ten den velakrat plus posilka ostatne dni tiez posilka teraz cca max mesiac som nebola ale do posilky chodim stale ked sa mi to umozni zacinam zas chodit aj tam

paulisko
autor
3. feb 2020

@acrobaleno dakujem za odpoved ...aj ja si myslím predsa sú to umelo vytvorene hormony ...a praveze chut do jedla ani velmi nemam

paulisko
autor
3. feb 2020

@luccija dakyjem za odpoved ...tam kde chodim cvicit tak jedna pani sa tomu venuje tak doniesla vahu a spravila nam to vsetkym babam ...ovocie nejem skoro vobec ak tak jablko ....ano ano s tou imunitou to viem 🙂 ....nooo ani nie kriticka len ma mrzi ze stale nevidim vysledky akor si pridem ze je to este horsie ako ked som zacala cvicit

lauraa107
Odpoveď bola odstránená
Zobraz