Poraďte mi ako schudnúť

7. nov 2019

Ahojte baby, hľadám rýchlu radu ako schudnúť. Nechcem jesť žiadne tabletky na chudnutie. Ale všimla som si že mi na váhe začínajú pribúdať kilá. Chcela by som schudnúť aspoň 5 kilo. Ako to mám spraviť? D
Ďakujem za každú radu

marhel
7. nov 2019

Ahoj, určite nepotrebuješ žiadne tabletky. Chudne sa len a len z kalorického deficitu, čiže buď menej jesť, alebo viac sa hýbať, najlepšia kombinácia. Najlepšie je začať si sledovať, koľko kalórii denne bežne príjmeš, napr. cez kalorické tabuľky (aplikácia) - denne si nahodíš všetko, čo si zjedla a vypila (okrem čistej vody, tú nemusíš) a potom znížiť príjem. Na chudnutie potrebuješ vytvoriť deficit minimálne 500 kalórii denne, čiže o 500 kalórii prijať menej ako vydáš.

marhel
7. nov 2019

Teda keď chceš čo najrýchlejšie schudnúť, je potrebné vytvoriť väčší kalorický deficit, hýbať sa a príjmať dosť bielkovín, aby si schudla skôr tuk a nie iba svaly.

marus23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulinkah77
7. nov 2019

Ahoj, ja som schudla uz vyse 20 kg od zaciatku roka. Vsetky pravidla som davno vedela, ale aj tak to neslo, tak som si nasla trenera, ktory mi zostavil komplet jedalnicek, poradil ako s nim narabat a zacala som s nim chodit cvicit. Proste som asi potrebovala odborny dohlad. Navyse je to mlady pohladny muz, tak sa clovek aj viac snazil 🙂 Ak chces dam ti kontakt 🙂 Zostavuje aj treningove plany, ak nechces cvicit s nim, ale zo skusenosti viem, ze clovek to flaka ak na neho dakto nedava pozor.

gumkac19
7. nov 2019

nazri do skupiny “cesta k mojej premene” vela typov co jest, cvicit a tak

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majjjjjka
8. nov 2019

Ja cvičím Fittshaker.drzim sa jednej múdrej vety ,,každý hľadá recept ako schudnúť s pritom to je také jednoduché - nezrat a cvičiť" 😉

erika1594
9. nov 2019

@marhel súhlasím, až na mylnú informáciu o 500 kcal deficite. Neexistuje presné číslo, pri ktorom si telo povie "ooo, teraz mi chýba viac, než 500 kcal, tak musím začať chudnúť".
Iba bude chudnutie rýchlejšie, čo ale nie je optimálne pre všetkých a takto od buka ho hodiť do diskusie môže byť kontraproduktívne 🙂
Samozrejme, keď vytvorím deficit 500 kcal, pôjdu kilá dole rýchlejšie, môžeto časom ale nabrať opačný smer, návaly hladu, prejedanie, demotivácia atď. Takže kalorický deficit je nevyhnutný, no jeho veľkosť závisí na xy ďalších faktoroch

erika1594
9. nov 2019

už tu odznelo, že na chudnutie treba vytvoriť kalorický deficit. To sa ľahšie povie, než vykoná. Zjednodušene, máš dve možnosti - ubrať z prijatých kalórií, alebo navýšiť pohyb. Ideálna je kombinácia.

Nedávno som založila skupinu https://www.modrykonik.sk/group/11678/ kde sa bavíme o chudnutí, cvičení, snažím sa prispievať mojimi postrehmi, článkami atď (mám vyštudovanú výživu, takže verím, že to nie sú info "jedna pani povedala", ale niečo, čo má naozaj reálny základ vo fyziológii atď. 🙂
Pozri a možno tam nájdeš nejaké tipy, triky.
Ak by ťa to zaujímalo viac alebo by si chcela poradiť s niečím konkrétnym, pokojne mi napíš, môžeme sa pobaviť aj súkromne, ak nechceš zdieľať detaily tu 🙂

A držím palce! 🙂

erika1594
9. nov 2019

Ešte mi napadlo - áno, počítať a mať prehľad o prijatých kalóriách je super .No človek to musí robiť x mesiacov (ak nie rokov), aby to bolo presné, malo to reálnu výpovednú hodnotu a zároveň ho to neobťažovalo.
Ak človek s chudnutím začína a má minimálne skúsenosti so stravou, chudnutím a vecami, čo s tým súvisia, bude pre neho náročné, aby si počítal kalórie. Ak chce človek dlhodobú zmenu, potrebuje trochu porozumieť základom výživy, fyziológie tela - a to treba postupne. Malými zmenami v dennom správaní a príprave jedla môže urobiť obrovský pokrok bez toho, aby si spočítal čo i len kalóriu.

(to neznamená, že som proti počítaniu, len závisí od konkrétneho prípadu - a u väčšina žien, ktoré okrem svojej stravy majú aj ďalšie hladné krky na starosť, prácu, domácnosť.... to môže byť fakt natoľko zložité a zdĺhavé, že nadobudnú pocit, že chudnutie je náročné a komplikované a vyprdnú sa na to. 🙂 )

miriam_s
9. nov 2019

@erika1594 ahoj, môžem ti napísať správu ? potrebujem sa poradiť 🙂

erika1594
9. nov 2019

@miriam_s kľudne. Uvidím, či budem vedieť poradiť 🙂

all_shall_fall
9. nov 2019

Ahoj napiš mi do správy a urobím ti deficit i tréningový plán 😎

autor
10. nov 2019

Čo by ste mi doporučovali jesť?

all_shall_fall
10. nov 2019

No ono si treba určiť koľko za deň zjete kalórií a grami bielkovín sacharidov tukov obmedziť sladké vody a sladkosti a mierne kardio cviky

teerezika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. nov 2019

Ďakujem baby, ste úžasné. Každé rano idem behať aspoň tie 3 km. Stravu sa snažím ustriehnuť. Max. 400 kalórií zjem za deň. Takže poviem vám schudla som 5kg

gaaspi
27. jan 2020

Rýchly a zaručený spôsob je nemať peniaze! Fakt to funguje. Mám zamestnanie kde nieje možnosť záloh takže týždeň pred výplatou tých 5kg zhodím behom pár dní. Aj ja som skúšal behať, bicyklovať, tabletky na spalovanie tukov, ale kým mám peniaze tak sa stravujem vo fastfoodoch, cukrárniach, pizzérke, bufetoch... takže tam pohyb nepomohol. Jakmile som nemal za čo jesť vo fastfoode ale bol som odkázaný na vodu z vodovodu behom 8-10 dní som dal dole 5-6 kíl.

simonetak
20. jún 2020

Za týždeň si dala tých 5kil ?

somooa
6. máj 2022

Ahojte, verím Vám pretože pred 3 mesiacmi som sa rozhodol, že musím konešne zmeniť ako vyzeram a tak som začal chudnuť.
Spočiatku to nebolo také lahke si na to zvyknuť, držať sa diéty a cvičiť.
Ale postupom času si zvyknete.
Za 3 Mesiace sa mi podarilo schudnut 20 kg.
Pre mna to bol velky šok, že sa mi to podarilo.
Ale bez tohto by sa mi nikdy nepodarilo schudnut.
https://docs.google.com/document/d/1TC3svcFEcs4...

katica78
8. júl 2024

Najlepsie pre mna a aj je prerusovani post a to jem vsetko na co mam chut a dole 21 kg uz pomali😁🙏a idem.dalej.dajte.si to do google a.tam vsetko mate!drzim palce nech to date