Poraďte diétu bez hladovky

katkamaj
9. mar 2014

Ahojte, potrebujem poradit..mam problem s váhou.snazim sa schudnut ale akosi sa mi to nedari...viete mi poradit nejaku dietu, kde by som nedrzala hladovku, ale by som aj schudla? drzala som uz par krat 13 dnovu bielkovinovu ale cim viac ju drzim, tym menej chudnem...dakujem za kazdý navrh.

leushkka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magic08
9. mar 2014

podla mna to nie je o diete, typu, ze hladujes... cela filozofia chudnutia a jedenia je ta, aby si zjedla menej ako spalis... cize stravovat sa zdravo, obmedzit cukry, tuky a biele pecivo a hybat sa a hybat... jedine takymto sposobom schudnes bez jojoefektu... drzim palce

sissy27
9. mar 2014

@katkamaj 13dňová, 90dňová, 27dňová a neviemkoľkodňová nie je riešenie, resp. je ale krátkodobé... lebo jedna vec je schudnúť, druhá vec je udržať si novú hmotnosť... takže nie diéta, ale celková zmena životného štýlu - stravovania, pohybu, spôsobu života ako takého, to je riešenie...ale treba rátať s tým, že je to navždy a zo začiatku to chce veľa pevnej vôle... inak to vôbec nie je veda 😉

tatiana7777
9. mar 2014

Ahoj. Ja som mala krabickovu dietu, za tyzden -2kg. Urcite treba aj pohyb 🙂

anatalia77
9. mar 2014

@tatiana7777 najlepsie si tie krabicky objednat z vedlajsieho mesta,a ist si po ne peso... 😀

tatiana7777
9. mar 2014

Tak to je uplne najlepsie 🙂
@anatalia77

tabitka337
9. mar 2014

ahoj katkamaj, vrelo odporucam 28-dnovu detoxikacnu kuru od Antonie Macingovej a nasledne zmenit sposob stravovania podla jej rad - ma viacero knih, napr. Najedzte sa do stihlosti. priberame z cukrov a lepku, cize muky a preto ze zle kombinujeme jedlo.. tucny clovek je vlastne hladny, aj ja som bola stale hladna, lebo ako ona pise, hlad je len volanie tela po zivinach. za ten mesiac sa telo vycisti a prijme potrebne ziviny a mineraly v strave, je sa vela zeleniny ale velmi chutne pripravenej, mozes jest uplne kolko len vladzes a za ten jeden mesiac mozes schudnut aj dve konfekcne velkosti. uvidim ako sa to podari mne, zatial mam za sebou prvy tyzden 🙂

lucinocka
9. mar 2014

@katkamaj delena strava

nininka1
9. mar 2014

Ahoj! Hlavne veeeela pohybu, vynechat sladkosti a prilohy k jedlam a jest vela salatov!!! 🙂 🙂

bejbinka
9. mar 2014

@tabitka337 len aby to s tym dexom nebolo ako pri tzv. tukozrutskej dietnej polievke, uvarila som jej kedysi velky hrniec, nabrala plny tanier a potom som uz radsej vobec nic nejedla, len aby som si nemusela dat tu hnusnu polievku znova (a tiez to bolo zalozene na principe, ze cim viac jej zjes, tym viac schudnes) 😀 Inak, ja sa tiez chystam na detox podla Mačingovej, ale ked som dnes pozerala ten jedalnicek, neviem veru ci to dam. 😀
@katkamaj ja idem od zajtra na sacharidove vlny...skusila som pred mesiacom 4 dni a schudla som kilo a doteraz som ho nenabrala naspat, hoci zerem jak o zavod 😎 chcem dat 2 tyzdne a potom Mačingovej detox, len sa desim, okrem ineho, tej cvikle a zeleru, co tam stale treba jest. Inak, ja neverim na chudnutie, pri ktorom vobec nehladujes a schudnes - pri kazdej diete je nejaky zádrheľ. Ked ma clovek dostatocne silnu volu (co ja, bohuzial, nemam), tak zvladne kazdu dietu.

janka_mamka
9. mar 2014

no ak možem poradit , sama som na tom už mesiac, dieta bez hladovky, je jest kazde tri hodiny cca 5 krat denne, čiže človek ma stale pocit sytosti a minimalnu chut na nezdrave veci , moja strava momentalne vyzera takto , vynechal som pečivo a sladkosti samozrejme mastne a vypažane... rano ovsenne vločky, desiata jogurt môže byt s medom alebo aj s orieškami alebo aj ovocie, potom obed, normalne čo sa navarí 🙂 olovrant trebars zeleninka s tuniakom a na večeru dačo lahke, žaiden pocit hladu, skor sytosti je to až zvlaštne kokokrát nie som ani hladna 🙂) plus dva krat do tyždna beh al emusi byt mnimalne 40 minut , vysledok ? schudla som 6 kil

janka_mamka
9. mar 2014

ozaj a mne velmi pomohlo stránka ako som schudol 35 kil ( píše nejaky MIRO Vesely teda zdaa sa mi ) vyguugli si , perfektne rady 🙂

katkamaj
autor
10. mar 2014

dakujem.vam vsetkym za rady...moj problem je tem ze potrebujem mat nejaky jedaknicek ktoreho sa budem drzat...inac sa nekontrolujem a jem co mi pride pod ruky..zacala som pred tyzdnom behat. beham kazdy den ale bojim sa aby mi nezhrubli nohy nenabrali svaly🙂

tabitka337
10. mar 2014

@katkamaj tak si pozri tu Macingovej knihu - Najedzte sa do stihlosti - je to niekde na nete. tam je presne rozpisany jedalnicek na cely mesiac, ranajky, obed, vecera a co mozes si dat pomedzi to, ked pride hlad 🙂 aj mne sa to velmi paci, lebo vecne som zabila cele doobedie tym ze som rozmyslala co vlastne navarim a bolo to cele zleee.. 😕 😀 tu mam vsetko napisane, dopredu si nakupim a potom len kuchtim 😝 dnes som robila prvykrat borsc a na veceru cestoviny s kalerabom, som sa toho bala, ale bolo to veru velmi dobre 😉

@bejbinka nemusis sa bat, jedla su fakt chutovo velmi dobre! tej cvikly som sa tiez bala, ale nakoniec to nebolo az take zle.. az ten treti den co som ju jedla po sebe mi uz nechutila.. ale inak sa da. no a zeler je vy-ni-ka-ju-ci! hlavne ako hranolky osmazeny na oleji, posoleny, mnam, pochutka 🙂 ale 100 ludi 100 chuti, moj manzel napriklad tu vonu nemusi, tak to tiez nechcel jest 😀

a este velmi dôlezite pri detoxe vela vody pit, 3 - 4 litre, ochutenej citronom, medom, alebo len taku cistu prevarenu 🙂

tabitka337
10. mar 2014

podla Macingovej - to nie je dieta, ale zmena stravovacich navykov, dieta je docasna zmena stravy a potom pride jojo efekt, ale ak upravis sposob stravovania, zmeni sa aj tvoj vzhlad a pocity.. nemalo by sa napr. kombinovat maso so zemiakmi alebo ryzou - z toho sa pribera 😉 ale myslim ze stoji za to 😉

bejbinka
10. mar 2014

@tabitka337 dakujem za povzbudenie 🙂 Uz som na detox dnes nahovorila aj mamu, tak snad podrzime jedna druhu, ked bude zle nedobre a nastane kriza 😉 Dufam, ze popri ocisteni organizmu, dam dole aj zo 4 kilecka.

katkamaj
autor
11. mar 2014

len ja sa na tu cviklu nemozem ani pozerat...nieto ju este jest..takze toto som uplne zavrhla...momentalne som si dala na ranajky iba ovocie..obedy mam normalne...okolo piatej chodim behat ale pred behom som este hladna a netusim co by som mohla zjest aby mi nebolo pri behu tazko a hlavne aby sa to na mne neulozilo.

lorela
14. mar 2014

@katkamaj Odzneli tu už dobré rady typu, aby si nedržala diéty a detoxikácie ale rozhodla sa pre zmenu životného štýlu; začala zmenou stravovacích návykov v prospech nízkokalorickej vyváženej stravy.
Zásada číslo 1 znie: Jedávaj 5x denne, zhruba každé 2 - 3 hodiny.
Čo konkrétne jesť? Celozrnný chlieb a pečivo, cestoviny a ryžu tiež celozrnnú, ovsené vločky.
Tvrdý nízkotučný syr, hydinovú šunku, biele jogurty, tvaroh, acidká, zakysanky, cottage syr, tuniak/sardinky vo vlastnej šťave, vajíčka, tofu.
Polievky - vývar so zeleninou bez rezancov, alebo nezahusťované polievky zápražkou/zásmažkou. Na zahustenie môžeš použiť zemiak, ovsené vločky, alebo rozmixovať samotnú zeleninu.
Z mäsa hydinové, zajac, ryba, chudé hoväzdie. Pripravené na prírodno, alebo s minimom tuku (olivový olej, 100% slnečnicový a kokosový olej). Z príloh spomínané celozrnné cestoviny alebo ryžu, varený zemiak.
Veeeľa zeleniny, takmer ku každému jedlu (na obed, večeru a na raňajky alebo olovrant bez debaty 😉). Môže byť v surovom stave, na pare, mrazená, grilovaná s min. zdravého tuku.
Ovocie max 1 - 2 kusy denne. Neodporúča sa jesť samotné, ale najlepšie s nejakou bielkovinou (tvaroh, jogurt).
Zo zdravých tukov spomínané oleje v množstve tak 1 čajová lyžička na prípravu jedla, panenské na šalát z čerstvej zeleniny, ďalej avokádo a orechy a semená nepražené nesolené.
Pitný režim 2 - 3 litre nesladených tekutín (voda, čaje, občas nízkosodíkové minerálky).

Konkrétne k tomu, čo si písala: Ovocko samotné je málo na raňajky, môžeš pridať 2 PL ovsených vločiek a biely jogurt.
Obed normálny nie, keď chceš schudnúť. Medzitým ešte desiatu, napr. krajec chleba so syrom, šunkou a zeleninou (1 paradajka, 1 paprika). Na ten obed napr. vývar so zeleninou bez rezancov, 2 kopčeky celozrnnej ryže + morčacie prsia na prírodno + miešaný šalát (napr. ľadový, nastrúhaná mrkva, reďkovka, paradajka...). Olovrant môže byť jablko + tvaroh + 4 vlašské orechy. Večera zapekaná brokolica + vajíčko + nastrúhaný nízkotučný syr.
A s takýmto jedálničkom môžeš ísť behať kedykoľvek 😉.

kobliha22
25. mar 2014

Zkus si přečíst tento článek http://www.atraktivni.cz/clanek/zhubnete-bezpec... . Píšou tam o tom jak zhubnout a zároveň nehladovět...možná ti pomůže... 🙂

laurika25
26. mar 2014

mne pomohla dukanova dieta...tam nebolo ziadne hladovanie..fakt som nikdy nepocitovala hlad, az na ten stereotyp v jedle, jedla som v podstate dookola to iste, nebavilo ma vymyslat rozne specialitky...ale ako vravis, ked drzis castejsie dietu, tak uz tak nechudnes...mam to iste, dukanku sa snazim drzat asi uz 3.krat, no chudnutie uz nie je take ako po 1.krat. tak drzim palce🙂

helennna
26. mar 2014

Ahoj, pomôže Ti iba správna strava a cvičenie. Neviem, či sem môžem pridať aj link na nejakú stránku, ale skúsim. V prvom rade sa zameraj na tú stravu a rozdeľ si cvičenie na aerobne a anaerobne. Sacharidy sa snaž jesť do obeda a na večer skôr bielkoviny + zelenina. Toto je taká motivácia, popozeraj, študuj. Držím Ti palce. http://www.fitnesstreneri.sk/fitness-motivacia/... Diéta Ti nepomôže žiadna. Iba zmena životného štýlu a to už treba dodržiavať do konca života :D

map0007
26. mar 2014

@lorela presne ako píšete začala som takto jedávať a cítim sa supe r niesom nervózna a nesiaham po cokolade🙂 a -6 kg za mesiac a pol🙂