Poraďte, ako schudnúť bez fitka

siska012
20. jún 2019

Ahojte... Posledný rok som strašne pribrala... Mám sedavé zamestnanie. Meriam 161 cm a mám 60 kg, vždy som mávala tak 55 kg a chcela by som ich naspäť, necítim sa takto dobre, všetko sa mi kopí najmä na bruchu a stehnách... Skúšala som už diéty aj cvičiť no nikdy som nevydržala a po diéte sa mi všetko vrátilo naspäť. Čo by ste mi poradili? Keď prídem domov vieme chodievať ma korčule a každý deň chodím von so psami, ale to absolútne nestačí.. Na fitko nemám financie a hlavne tam moc nechcem ísť, radšej doma. Ďakujem za všetky momenty

17juraj17
20. jún 2019

@siska012 Skus fitloptu na doma. A samozrejme dodrziavat pomer prijem - vydaj.

julianadrx
20. jún 2019

Ahoj, v prvom rade si uvedomiť, že platí rovnica, ak je príjem stravy väčší ako pohyb priberáš, ak je rovnaký tak si stále rovnaká a ak prispôsobíš stravu svojej sedavej práci a pohybu číže pohybu bude viac ako kalorii tak chudneš. Diéta nieje riešenie, telo z ničoho nič nedostane jedlo a zlakne sa čím spôsobíš to, že čokolvek dáš do úst si telo ukladá do zásoby pre horšie časy ďalších hladoviek. Raňajky sú najdôležitejšie, jedz veľa bielkovín, ľahké mäso nie vysmážané, obmädz sladké, teraz je v ponuke kopu ovocia v doobedných hodinách a večer môžeš zjesť zeleniny koľko chceš. Obmedz biele pečivo a zemiaky a ked chodíš na prechádzky nechoď ležérnym tempom ale rýchlochôdzou najmenej 30 minút a viac. Korčule sú super tak aj tento šport zapoj vždy ked môžeš. Prípadne aj doma či v práci si daj 30sekundovky behu na mieste 4 opakovania, drepy, ... to všetko sa dá zapojiť v bežnom pracovnom živote.

17juraj17
20. jún 2019

@siska012 Alebo skus napisat @angelika42 Ona ma muza co to chce 4x denne . Ona ina 1x tak by si jej s tym mohla pomoct. Ak si vezmes 3x za den take cvicenie tak urcite uz nikdy nepriberies 😝
(to bol len zly pokus o vtip)

lucka_lucia
20. jún 2019

@siska012 rataj kalorie

bielavlcica
20. jún 2019

@siska012 registruj sa na stranke fitshaker.sk su tam cvicenia na doma plus sa tam mozes prihlasit do vyziev. Ja som zacala s nimi cvicit a krasne som dala kilecka dole ;)

kikulienka94
20. jún 2019

"strašne pribrala" 5 kíl? :D ved to nieje veľa moja zlatá, kebyže je to 20 tak mozeš bedákať. To je uplne normálne, treba začať cvičiť, a bude zase šicko dobre

siska012
autor
20. jún 2019

@kikulienka94 áno aj 5 kíl je veľa, pretože to pôjde len hore a to ja nechcem...

wewe4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wewe4
20. jún 2019

@siska012 A máš problém s tym, že ješ viac ako treba, alebo si myslíš, že sa aj hybes a snažíš dodržať stravu, ale nejde to dole?

0hena0
21. jún 2019

@siska012 Ahoj. Siska, uprimne, mohla by si pre zaciatok skusit toto. Samozrejme, pojde to pomalicky dolu ale chce to cas. Cim rychlejsie by si zhadzovala, tym skor by si nastartovala jojo efekt a telo by sa branilo. Tak tu je moj recept. Poznam to dobre, aj pre mna 5kg uz je vela, hoc mam uz takmer 48rokov ale moja bezna vaha pri kt.som sa vzdy citila dobre, bolo tych 55kg,v zime 57,kedze telo si uklada zasobu a na jaj pekne zhadzuje. Takze. Idem na vec. Ako prve, logicky vynechaj sladkosti,(zakusok, kolac, keksik, cukrik, sladke pokrmy.) dnes vo vsetkom co konzumujeme, je vysoke mnozstvo cukry a sacharidy, takze sladkosti vysat a skus pocit za sladkym nahradit sladkym melonom, banan a pod. Mas teraz vyhodu, le leto, k dispozicii mas nase bezne ovocie. Podvecer si ovocie uz nedavaj, aby nechochadzalo ku kvaciacemu procesu v brusku. Daj si surovu mrkvu alebo, je fajn, 2,3 kysle uhorky. Za tym uz nic. Telo vecer bude odpocivat a pomaly cerpat energiu zo zasob ulozenych na tebe 😊. Ak by, ze vecer cvicis, po cviceni si do 30 minut smies spravit cokolvek, co mas rada ale len kusok, na co najmensi tanierik, jedno varene vajicko napr.alebo kusok vareneho maska ak mas rada. Dusenu rybku. Ja maso nejedavam. Uz 2 roky. Pol hodiny pred spankom ak nejem uhorky, vypijem 250ml.vody zmiesanu s original jablcny ocot a lyzicka medu. Toto robi skutocne zazrak. Rozpusta sa tuk okolo brucha a krizovej oblasti. Ranajky vydatne/zdrave ale nie na silu, kolko sa ti rano ziada, kazdy ma ranne chute rozne. A preto aj ked plny tanier, nech je co najmensi. Ocny klam 😊😂 zabera. Ktomuto vsetkemu pridavaj samozrejme ak mas cas, cvicenia, je ich mnozstvo na internete a v domacom pohodli kedykolvek a tempom aky ti vyhovuje. A nezabudaj, vekom rucicka na vahe ide hore, to nech ta neodradzuje, vsimaj si svoje telo a oblecenie.Ak mas dni, kedy chces byt viac sexi, oblec si nieco mozno aj priliehavejsie, su dni kedy sa chces citit komfortnejsie,tak nieco lahsie, volnejsie. Spominam to preto, lebo ak riesis vahu, je dolezite aj to, ako sa citis v priebehu dna. Nove nohavice kupujem az vtedy, ked na sebe popracujem a nekupujem zakazdym o cislo vecsie. A hlavne tekutiny, cista voda, cajiky. Obcas ale ozaj velmi striedmo na vycistenie crievka a odvodnenie, mozes vypit salku caju zo senny. Prehanacia cajova zmes. Nateraz musim koncit ale ak mas otazky, kludne sa pytaj. Denne by si mala zhodit 20dkg.je to malo ale dost. To dava na tyzden 1kg.(+,-). Nemas sa kam ponahlat. Tych 5kg mozes zhadzovat aj 2,3 mesiace pre lepsi efekt pridaj pri pozerani telky, masirovanie prstami problemove partie stehna, bedrove casti. Vzdy zacinaj odspodu tela smerom hore. Mozes aj cele telo. U mna to je uz ako droga, lacna a ucinna. Prekrvuje a spevnuje pokozku. Nemusim minat peniaze na maserku. Zatim pa.

ina009
21. jún 2019

ahoj ja som mala pred 4 rokmi ten istý problém. Začala som pracovať v kancelárii kde celý deň presedím. Zo 60kg to išlo na 70 a bolo veľmi ťažké dať to dole. Chcelo to pevnú vôľu a teda dosiahla som znovu 60kg a to tak, že som raňajkovala ovocie, ovsené vločky alebo niečo viac sacharidové. Obedovala som polievku a nejaké hlavné jedlo. No keď som prišla domov začal boj a jediné čo som si dala bol cottage s uhorkou alebo max so šunkou. Niečo na zasýtenie ale málinko. A teda jedla som naposledy max do 19 hodiny večer. Bolo to ťažké vydržať ale veľmi mi to pomohlo. Po čase som si na takúto stravu zvykla. Okrem toho cvičím doma večer a pri cvičení na jedlo nemyslím. Cviky na doma mám z youtube. Najdeš tam efektívne cviky 5-10 minútové videa pri ktorých sa spotiš jak hovado. Čiže 5 min na brucho, 5 min na stehná a zadok, 5 min na ruky plus mínus 20 minút cvičíš efektívne spevňuješ telo a pri tom spaluješ. Kludne kukni videa z youtube ja mám takéto cvičenie radšej ako v posilke. No a dalšia podstatná vec, nepijem sladené nápoje, ani do kávy si nedávam cukor, čokoládu som vyradila aj keď toto mi robilo najväčší problém. No a pečivo tak tiež kedysi som jedla rožky aj s hranolkami. Pečivo zbožňujem. No asi mesiac mi trvalo kym som si od týchto troch jedál odvykla teda hlavne čokoláda, pečivo a sladené nápoje. Podľa mňa je hlavne základ strava a potom pohyb.

0hena0
21. jún 2019

@ina009 Super 👍 držím prsty. Pri cvičeniach krátkych a efektívnych sledovať správne postavenie tela. Ruky, nohy bruško a zadok. Spotenie a energetický výdaj zaručený 🙂

caray
21. jún 2019

@ina009 toto je super, podľa mňa sacharidové raňajky sú to najlepšie, pretože človeka nakopnú, ja keď si dám takéto raňajky tak potom celý deň už nemám chuť na nič sladké, čo je super 🙂