Pomoc s chudnutím

5. mar 2023

Ahojte, potrebujem schudnúť veľa veľa kíl. Momentálne mám 104kg/172cm čiže minimálne nejakých 30kg potrebujem dat dole. Nikdy som nebola chuda, ale mávala som len pár kíl navyše no po pôrodoch, strese atď som si po večeroch mnamkala sladké aj slané. Chcem sa dat dokopy no nejak neviem ako začať. Poznám kalorické tabuľky, aj som ich chvíľu využívala no nezvládla som vydržať to množstvo kalórií, bolo mi to malo. Dodám ešte, že kojim. Premýšľala som aj nad prerusovanym postom no neviem či by som to počas dojčenia dala. Baby co dojcite prosím vás ako sa vám podarilo schudnúť, aby ste nehladovali a neprišli o mlieko ? Cvičenie zatiaľ nebude prichádzať do úvahy ( 2r a 5m synovia, maly byt, nedostatok času atd). Za celý deň sa nezastavim čiže pohyb je len to nie je cvičenie. V minulosti sa mi darilo schudnúť, keď som sa vyjedla na vyššiu váhu no vždy sa mi to do roka, dvoch vratilo. Chce to celkovú zmenu lebo už ma to nebavi, hnevá ma to a neviem ako nato.

nikha2809
5. mar 2023

A tabuľky si mala dobre nastavené, mala si vypnuté aktivity a nastavený režim o jeden stupeň vyššie keďže kojis?

autor
5. mar 2023

@nikha2809 ani neviem o žiadnom režime a aktivity som vypnuté isto nemala, ďakujem za pomoc, skúsim to prenastavit este

trema
5. mar 2023

Tu si skus vypocitat a v pokrocilej kalkulacke si zaznac, ze kojis
https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka

nikha2809
5. mar 2023

No ak si to nenastavovala verím, že ti to bolo málo, tam vyráta vtedy iba okolo 1100 kcal čo je príjem malého dieťaťa.Treba vypnúť aktivity a žiadne nezapisovat, budeš to mať zohľadnené v režime, máš na výber sedavý, malo aktívny, stredne aktívny atď.ten stredný si dáš kvôli kojeniu aj ty a malo by to to vyjsť na tvoju váhu aj okolo 2000kcal určite, možno plus mínus podľa tvojho veku.Ak si nevieš rady, je tu aktívna skupina cesta k mojej premene, v pripnutom príspevku máš návod ako to nastaviť aj zo screenom a baby čo sa vyznajú ti to kľudne skontrolujú.

makodob
5. mar 2023

No tie kalorické tabuľky sú super vec, ale pokiaľ si nenájdeš chutné recepty- teda jedlo, ktoré ti bude chutiť, tak dlhodobo to to potom nemá zmysel. Potrebuješ si nájsť sama vlastný jedálniček. Čo sa týka kojenia, tak tam nie sú žiadne obmedzenia. Chudnutie je prioritne o strave, cvičenie je bonus. Ak človek neupraví stravu, tak cvičí zbytočne. Doležitý je nižší kalorický príjem ako výdaj. Ja som schudla za pár mesiacov 29kg po porode a úplne v pohode. Ja milujem sladké, takže moj jedálniček bol sladký. Treba vedieť s čím sladiť, dodržiavať odstup medzi jedlami 3-4hodiny a veľkost porcií. Potom zaručene schudneš 🙂

alias313
5. mar 2023

Ahoj ja sa stravujem podľa kalorickych tabuliek od 20.2. Známa mi spravila jedálniček co je fajn na jedenie a podľa toho sa držím a prispôsobujem si to do tabuliek. Normálne sa divím,nie som vôbec hladná ani nejak extra velke chute zatiaľ neprichádzajú a váha zatiaľ o 4kg dole. Nie je to o hladovaní a diéte,nastavila som sa,že takto bude vyzerať môj životný štýl a snáď za rok sa dopracujem k cieľovej váhe. Idem z podobnej váhy ako ty aj výšku mam rovnakú...Len mi je ľúto, že som to nechala zájsť až tak ďaleko.Ale zmena je život a musím niečo zo sebou robiť. Ked viac schudnem pridam aj cvicenie,bicyklovanie a tak. Držím Ti palce a držím ich aj sebe😉

letter
5. mar 2023

@alias313 neporadila by si nám nejaké dobre recepty, pripadne aspoň jeden deň z jedálnička akoby mal vyzerať prosím ?

66simonka66
5. mar 2023

Ahoj, ak chceš napíš mi súkromnú správu, mohli by sme sa pustiť do chudnutia spolu, teda motivovať sa, vymenit si nejaké recepty a písať si ako sme zvládli denne dodržiavať stravu. Tiež potrebujem schudnúť.

maminka940
5. mar 2023

Pozri skupinu schudni s DaVe

alias313
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jostiak
21. mar 2023

Ahoj, veľmi rada Ti s tým pomôžem. 80% úspechu je strava. Musíš mať vyvážený jedálniček, zastúpené všetky živiny , aj makro aj mikro... A nie je to zložité, stačí pochopiť základný princíp a pôjde to...
Ak by si chcela podrobnejšie, nezáväzné vysvetlenie, rada to s Tebou preberiem. Žiaľ, bežne dostupná strava je veľmi nekvalitná a tak som si vybrala cestu prepojenia bežnej stravy s plnohodnotnými a výživovými doplnkami. A naozaj jem hlavne bežné potraviny, len to kombinujem, doplnam tým, čoho je v strave nedostatok. Je to fantastické a veľmi jednoduché.a nepotrebujem žiadne kalorické tabuľky. To ma fakt nebavilo 🤷🏽‍♀️
Kľudne mi napíš súkromné, prejdeme si to

nataliapipi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz