Pomáha beh na chudnutie?

fergie1581
28. feb 2013

Ahojte,chcela by som sa spýtať či vám pomáha beh na chudnutie??..začala som behať pred 2 týždňami..mám 19 rokov a chcela by som sa zbaviť tukových vankúšikov hlavne na zadku,stehnách a bruchu....stravu som nejako špeciálne neupravovala,snáď iba tak,že sa snažím piť obyčajnú čistú vodu a žiadne sladené ako coca-cola a podobne,snažím sa po 18.hodine nejesť a jesť cca každé 3 hodiny a večer si dať už iba nejaké ovocie a žiadne sladkosti..ale je to strašne ťažké dodržať,hlavne keď sa blížia "moje dni"..vtedy si dám aj čokoládu,chlebík s nutellou a už to ide :D...takže čo myslíte,podarí sa mi zbaviť sa tých tukových vankúšikov do mája než pôjdem na svadbu,??..alebo aspoň do leta??...cítim na sebe že som pribrala a už neviem ako sa dostať do pôvodnej váhy..meriam nejakých 163 cm čo je strašne málo podla mňa :/...a ešte sa chcem spýtať,že všade sa píše,že by sme mali jesť aj 5 porcíí denne,lenže ako keď vstávam okolo 10 hodiny??..tak to mi nevychádza potom :(..ďakujem

miska743
28. feb 2013

daj sa na takozrucku dietu 😀 😀 😀

jonas17
28. feb 2013

@fergie1581 ked vstávaš o desiatej, tak určite nechodíš spať o osmej 😉 beh je super, pre mna najlepší na zbavenie sa dvoch kíl, len je jasne, že treba upraviť stravu...a ked si dáš čokoládu, zabehnúť pár kolečok viac...večer nejesť ovocie, obsahuje veľa cukru, pri chudnutí možno nejesť vôbec, neviem, na každého platí iné...ja ked som chcela vééľmi schudnúť, behávala som 2x denne, skoro ráno a večer...tak radšej vstať skôr a pobehnúť 🙂

nithy
1. mar 2013

@fergie1581 S tym nejedenim po 18, to je blbost a strasny mytus 🙂 Kludne mozes jest aj po 18, dolezite je, aby si potom bola hore minimalne este 3 hodiny, aby ti pretravilo.. Lebo ked si lahnes, tak sa ti to vsetko ulozi 😝 A urcite sa ti podari schudnut, len musis v tom vytrvat 🙂 Ovocie papaj max. doobeda, ako tu uz pisala @jonas17 - ma vela cukru 🙂 Pokial zhresis, nic take hrozne sa nedeje, ale pridaj si v ten tyzden k behu zumbu alebo tak 🙂 Inac aj ja chudnem, mozeme chudnut spolu 😀

maruska24
1. mar 2013

ja behám kvôli kondičke, nie pre chudnutie, resp. som ani nepočula že z behania schudneš. Na váhu človeka má vplyv nielen samotné jedlo, ale aj stres, rodinné dispozície, branie liekov atď. A diety, nooo, to je krátkodobý efekt, zväčš vyvolá neskôr úplný opak. Tiež meriam cca 163, a tiež trpím komplexom malej žienky 😀 , Ale šport ti spevní postavu, vyvetráš myseľ a podľa mňa nejaké to kilo určite pôjde dole. Ak to nie je tajomstvo, koľko vážiš a koľko by si chcela mať do mája?

vadimka
1. mar 2013

@fergie1581

nuz zalezi aj kolko minut behas...20je malo...

ja som krasne schudla presne na tych partiach co spominas...brucho,stehna,zadok....uuuuuuuplne ze super, kazdy druhy den som behala cca 45minut...bol to joging..uplne pomalicky...ale chudla som hlavne cm a kg malo....no tie centimetre bolo tak krasne vidiet....
ale aj som sa stravovala pravidelne a relativne zdravo..kazde 2,5-3hodiny....ja som kludne jedla aj 2 hod.pred spanim a vobec som sa nevyhybala chlebu alebo pecivu..ale s mierou...ono jest mozes vsetko len vhodne porcie.....okrem chudnutia som mala super naladu, tak len pokracuj a na svadbe budes kocka.

divosko
1. mar 2013

vstávam o 10tej? Tíško závidim....ja som behala pred tehotenstvom len tak pre radost....musi ta to bavit, inak sa budes trapit...treba mat dobru motivaciu, k tomu v usiach dobru hudbu a budes behat ako srnka a kilecka pojdu dolu same uvidis!!! Hlavne treba mat hlavu hore a pozitivne mysliet!!!! drzim palce

sense
1. mar 2013

@fergie1581 nejest po 18.hod je velka kravina teda ak nechodis spavat o 20.00 ako tu bolo spominane.....s behu sa ti spevni telo a vycisti mysel, ale bez upravy stravy to nepojde a este jeden tip po obede uz ziadne sladkosti ale ani ovocie, nakolko ovocie tiez obsahuje vela cukru, sice je to ovocny cukor ale je to cukor....ak ta vecer chyta chut na sladke tak si daj skor mrkvu al. kalerab surovy.... ak chces schudnut tak skus trosku zmenit jedalnicek, to znamena sacharidy do obeda a poobede uz len bielkoviny a zelenina....nakolko za uspechom chudnutia je 70% zmena stravy a 30% sport, aby telo nezmlandravelo....jest treba pravidelne male davky kazde 2.5-3hod, vela tekutin....a sport 4-5x do tyzdna viac nie, aby malo telo cas aj na regeneraciu a pri behu dodrziavat tepovu frekvenciu, ....a co som praktizovala ja bol intervalovy beh, ze som behala 45sek, na maxim. a potom min a 15 sek. jogging a takto som to oopakovala a po case intervaly zvysovala....a samozrejme trenink min. 45min.....20min je malo nakolko to sa ti telo este len zahreje....

ekinkala
1. mar 2013

@fergie1581 ahoj tak to je jedno kedy vstavas prve co rano sprav je beh alebo byciklivanie potom vlocky s bananom mixovane vo vode a kazde 2/3hod jedlo co jest kuracie maso,ryza,tuniak,cootege syr ,zelenina

amouramour
1. mar 2013

@sense asi tak a ja by som nacas aj vypustila klasicke prilohy a chleba

sense
1. mar 2013

@amouramour ja by som ich uplne nevypustala lebo kohlenhydraty potrebuje ale nahradit celozrnnymi, viaczrnnymi, ziadne rozky, zemle, a rano skor ovsene vlocky s jogurtom ako chlieb al. cerealie kt. su plne skrytych cukrov....a dolezite je nebrat zmenu stravy ako dietu ale zmenu stravovacieho stylu kt. by mal ostat aj po lete..... ale obcas ale ozaj iba obcas sa zhresit moze...ale to by som tiez volila skor susene ovocie, kocku horkej cokolady popr. dva tri zelatinove cukriky...

oskvarka
1. mar 2013

nejedz sladkosti - ani si ich nekupuj - vypekat kolace sa ti nebude chciet a ked ich nebudes mat tak si nedas ;) a spolu s tym behom to podla mna zaberie ;)
jeden chleba z nutelov ta nemoze zabit za mesiac neboj.. ani ti to pokazit...
jedz vela zeleniny a mliecnych vyrobkov ... len nie tavene syri to nieje moc zdrave (nie ze by to sposobovalo priberanie to nie ale taviace soly su humac a odvapnuju) najlepsi kamarat je mlieko a malo tucne mesove vyrobky a jogurty vlocky vela vlakniny.. ;) a vecer by sa prave ze ovocie nemalo lebo kvasi v bruchu .. daj si radsej zeleninu alebo pohar mlieka alebo omeletu .. aj vajicka a rybi su velmi zdrave a nepribera sa z nich .. ale hlavne nehladuj.... nejedenie priloh a chleba a inych obylninovych nesladkzch vyrobkov mozo sposoby ze schudnes ale tak raz sa k nim aj tak vratis (a bude tu jojo efekt) a je to velmi zdrave skorej by si sa mohla preorientovat na celozrnny chlieb pololupanu ryzu cestoviny doma spravene razne alebo tak... ale kludne aj zemiaky a ryza su velmi zdrave a ich nejedenim len sposobis ze budes hladna a budes vyjedat....
a ziadne chypsy a ine vyjedacky... ;) a pojde to neboj
a nezacni behat razom vela lebo si to zhnusis zacni postupne kym naberes kondick a urob si z toho zabavu napr zvyk na kazdy den ja som chodila kazdy vecer behat s muzom a zo psom pred svadbou 🙂 .. tedaz behat nemoze ako tehula ale mozem s nim zajst aspon rychlou chvodzou na prechadzku

hanulienka82
1. mar 2013

Moja sestra chodí odborníčke - dietologičke. Keď som videla koľko veľa musí jesť, bola som v šoku 😀 S tým ovocím poobede je to pravda, obsahuje cukor, vylúčila jej zo stravy chlieb, pečivo, cestoviny, ryžu, zemiaky (na začiatok). Spolu s tým v prvý mesiac nemohla jesť ani banány, a čo ma prekvapilo (kukurica,mrkva) max. 200g týždenne iba na doplnenie šalátov. Po každom hlavnom jedle si ešte musela dať nízkotučný jogurt, aj keď išla prasknúť. Druhý mesiac už si mohla dopriať 1x týždenne buď pečivo, cestoviny alebo inú príluhu, po ďalších dvoch týždňoch 2x týždenne. To je iba takých pár rád. A pohyyyyyyyyyyyyyyb akýkoľvek ti tvoje chudnutie len urýchli. 2,5 l tekutín je nutnosť, nemali by sa piť perlivé vody. Po dvoch mesiacoch mala dole 9kíl 🙂 pre niekoho málo, pre niekoho veľa ale dôležité že nenastal jojo efekt

fergie1581
autor
3. mar 2013

Noo vážim 55 kg a chcela by som mať takých 50...a čo mám podla vás teda večer jesť??..keď ovocie je plné cukru?? 🙂

sense
3. mar 2013

@fergie1581 dusenu rybu al. kuracie maso, cerstvu zeleninu....papriku, mrkva, kalerab, uhorky.....popr. dusenu zeleniu, zeleninove polievky bez zasmazky, neochuteny tvaroh, cottage cheese, neochuteny jogurt .....ja si nakrajam na pasiky papriku uhorky, fenikel a ochutim si trochou cesnaku a horcice biely jogurt (to mam taky dip) a do toho si tu cerstvu zeleninu namacam....napr mozarelu s rajcinami troska oleja, balsamicovy ocot....

libka1
3. mar 2013

beh bolo to jedine co mne pomahalo schudnut celotelovo a aj som sa po nom dobre citila... ale nie je moc vhodny pre mna kvoli klbom zial 😝
a to co pise hanulienka som tiez odskusala a funogalo to na 100% 😉

nikusha181
23. mar 2015

ahoj,ja som zacala behat pred 3tyzdnamy, a som velmi spokojna,musim prezradit,ze mi v tom pomahaju aj tabletky clarinol kupila som si ho v lekarni tu v it... velmi mi pomaha je to skor pre tych co maju pomaly metabolizmus,cize opre tych co spaluju tuky velmi pomalo aj keby behaly kazdy den od rana do vecera 🙂 😒 Na vàhe som schudla len 2 kil,ale na cm je to dost vidno,co som velmi prekvapena... a samozrejme stastna 🙂 🙂 Obedujem cokolvek cestoviny,maso,ryby,syry dokonca,aj chleba!!ALE porcie normalne nie ako kedysi,ze som jedla jedla a nevedela som prestat :( Porcie normalne su teraz pre mna cestoviny len 60gramov po cestovinach ovocie(ovocie vzdy len jablko,jahody,maliny,ananas,banany nie!!!ked nie ovocie po hlavnom jedle tak jogurt samozrejme 0,01%tuku....takze to skratim hlavne ked obedujes neprehanat to podla mna mozes jest hocico len to neprehanat...mne velmi pomohlo aj to,ze ked idem behat a potom mi je velmi luto zjest nieco sladke alebo dat si cipsy!!Ale boly dni ked som si sladke dala ale behala som o pol hodinu viac ako inohedy 🙂

darmord
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina84mm
20. apr 2018

Jeden typek radi a vysvetluje ako behat podla toho co chces dosiahnut. Tu ma stranku www.behajspravne.sk, staci mu vyplnit formular a on sa ti ozve. Robi to zadarmo a u mna to funguje. Schudla som uz 4 kila a nechodim domov znicena ako predtym.

ada309
20. apr 2018

nečítala som všetky príspevky,ale z tvojho úvodného som postrehli hneď niekoľko chýb 1. ovocie večer - ovocie obsahuje veľa cukru,na večer si daj radšej zeleninu a ovocie skôr doobeda. 2. strava je základ - ak neupravuje stravu,môžeš behať hoc aj každý deň a váha sa nemusí pohnúť. strava je 80% úspechu. 3. ak potrebuješ rýchlo schudnúť, žiaľ naozaj je nutné sa vyhnúť aj pečivu aj cukru a podobným zbytočným sacharidom.(chlebík s nutelou). 4. pravidelnosť v stravovaní má tiež väčší význam ako si možno myslíš - nepravidelne stravovanie vedie k spomaleniu metabolizmu a to nepriaznivo vplývajú na chudnutie. snaž sa aspoň tých 5 primeraných porcií denne.

prajem veľa síl a nech uspesne dorazis do ciela 😉

jajanka31
18. okt 2022

@fergie1581 ja som z behania už schudla raz 15kg a druhýkrát o 5 rokov neskôr 10 kg a teraz opäť začínam s behanie ale neviem koľko schudnem a za aký čas keďže sú to popredné kg..určite treba upraviť aj stravu.. ale nevzdávaj...ja som prvých 20 dní neschudla nič a zrazu buch 2 kg a ďalší mesiac už 4...