Podarilo sa vám schudnúť po vysadení kortikosteroidov?

29. jan 2021

Dobrý večer podarilo sa Vám úplne schudnúť po výsadeni týchto liekov? Ako sa Vám podarilo schudnúť?

kaki3
29. jan 2021

Ked ich vysadis uplne tak to ide pomaly aj same, kamaratka to tak mala. Ale ak beries aj nizke davky, tak nejake tie kila dolu zidu, ale nejake ostanu :/

hivanik
29. jan 2021

Poznám pani čo pi vyradení prednisonu zhodila 8kg...bolo to odvodnenym zadržiavanej vody v tele

lilyianka
29. jan 2021

Ja som mala šťastie, že po vysadeni Medrolu som "schudla " co som nabrala. Čiže som na váhe ako predtým, avšak sú ženy, ktorým sa to vraj nepodarí

lucik90
30. jan 2021

Na moju normálnu hmotnosť som sa dostala po pár mesiacoch a to som ani nedržala žiadnu diétu. Jednoducho mi nechutilo jesť tak, ako keď som užívala prednison. Ale z tváre to bolo horšie, asi po roku som vyzerala znova tak ako predtým. Ale ja som mala silnú dávku 60 mg prednisonu denne.

veronikatiki
26. apr 2021

@lucik90 dobry den...rok mi uz vysdzaju prednison a furt sa nedari zacali z 60mg napuchla som jak balon podarilo sa znizit na5mg no zakrvacali mi pluca dali naspat na 40 mg pomaly sme zisli na15 mg a chytila som covid a zapal pluc dali mi az 100mg polka solumedrol v infuziach a polka prednison v tabletkach....napuchla som extre odvtedy sme zisli na 12,5 mg ale brutal nepusta z puchbutia a to mam este intoleranciu na solumedrol...liecia ma aj biochemickou liecbou podavane spolu zo solumedrolom...este len od toho puchnem niekedy nevydim na oci uz mam 17kg navyse jetoto normalne preboha?a tedaak mi ho nebudu moct vysadit tak uz navzdy ostanem takato ze? dakujem

lucik90
26. apr 2021

@veronikatiki ja som začala chudnúť hneď ako sa mi znižovala dávka, ale postupne, nie naraz. Držím palce, aby sa vám polepšilo. Je to strašné na psychiku, keď sa človek pozrie do zrkadla a nespoznáva svoju tvár. Ja mám ulceróznu kolitídu a prednison mi vtedy veľmi pomohol. Predtým ako mi ho nasadili, tak som mala krvavé hnačky aj 20x denne. Takže vyplatí sa pretrpieť tie vedľajšie účinky prednisonu... Teraz som uz niekoľko rokov takmer bez príznakov 🙂

lucik90
26. apr 2021

@veronikatiki A zbytočne sa teraz budete trápiť kilami navyše. Treba sa zamerať na svoje zdravie, samozrejme dávať pozor na ďalšie priberanie... a potom, keď sa vám zlepší zdravotný stav a budú vám znižovať dávku, určite schudnete 😉

tanika
19. jún 2021

@veronikatiki
@lucik90 môžem sa vás spýtať súvislosti covid mierny zapal pluc . Nasadené atb fromilif UNI raz denne a k tomu 2o mg prednisonu ráno o týždeň bil kontrolný rtg pluc videla zlepšenie tak na 5 dni na 15 mg a potom už mám dať 10 mg do 28.6.
Idem na Kont.rtg a že sa uvidí ako budem a vo rtg len ja som teraz na 15 mg a som zadychana . No a cítim že sa mi neda z plných pluc nadýchnuť . A ešte kašlem trocha . Je to normálne . Ako ste sa z toho dostala po covid ? Koľko to trvala však mám obavu ako bude ? Ďakujem

veronikatiki
20. jún 2021

@tanika urcite u kazdeho individualne ja som bola na viac miligramoch ale ja mam autoimunitne ochorenie pluc a to mi stazilo priebeh covidu hlavne tie pluca ja som nevedela prejst na vc co bolo par metrov zadychala som sa z uplne jednoduchych veci a verte mi je to 5 mesiacov ale stalesa zadychavam aj kaslem vraveli ze ono to bude mat nasledky dlhodobo a viacery mi potvrdili ze po covide sa este furt zadychavaju aj po viac ako pol roku a niekto zase nie ale ono to ked bolo spolu zo zapalom pluc myslim si ze bude aj uvas nejaky ten cas trvat dychcavitnost....covid sam o sebe napafa hlavne pluca a ktomu este zapal pluc ja mam uz vysledky v poriadku aj denziometria aj rtg no vraveli ze na plucach je vidno stopy....najdite si na netealebo odlekarov ja som dostala cviky na dychanie pomaha po civide plucam proti zadychavaniu ....vela vetrajte nech maju pluca cim viac kysliku po case budete citit ze je to lepsie no vsetko bohuzial trva.....skore uzdravenie prajem

tanika
20. jún 2021

@veronikatiki juj to ste má nepotešili , ale hovoria to ozaj že to tak aj pol toka a nikedy aj ďalšie .bože ako Praca fungovanie všetko . Akú ste mali liečbu atb ? Kortik? A ozaj po akom čase ukázal rtg pluc zlepšenie po zápale pluc . ? Bola ste na tom plucnom tam videli už je to v poriadku . ? Ďakujem za info na prednisone ste ešte stále ako dlho boli atb a ake ?

veronikatiki
20. jún 2021

@tanika naprednisonesom uz rokaj pol pre chorobu, moju a nato som dostala covid ja som zmenena z kortikoidov uplne pribrata 15kg tvar mesiacikovita z hustych vlasov ledva mi nejake ostali a vsetky vedl.ucinky mam....mala som 60mg zisli sme na5mg zakrvacali mi pluca zas nasadili 60mg zisli sme na 15zas zakrvacali potom covid dala 80mg v infuzkach a 20 v tabletkach odvtedy som zisla teraz som na 10 mg ale davaju ni aj biologicku liecbu co ma dopomoct ale uz sa mi robia modriny tak uvifime.....
pluca sa vam daju do poriadku len potrebuje cas..... vyhybajte sa miestam ktoresu zamorene zadymene pluca si nezatazujye tazkymi cvikmi ci namahou.... iba pomaly vsetko a fychove cvicenia denziometriu by ste mali absolvovat zistia vam presne v akom stave su pluca......

veronikatiki
20. jún 2021

@veronikatiki
@tanika rtg ukazalo celkom skoro ze su v poriadku ale citit pocitujem dlhsie

tanika
20. jún 2021

@veronikatiki ďakujem moc za rady a hlavne to zadychavsnie mna ste , aj keď ďalšie rozprávam cítim že mám nestíham s dychom na to mi povedala obvodná že to všetko chce čas že som ešte na začiatku len si neviem predstaviť ako robota deti domácnosť 😏a ozaj denziometriu ? To dá robí Na kosti predda či rednú . Aj to treba ? Ja len že plucne bude treba . .ďakujem moc cením rady 😘

veronikatiki
20. jún 2021

@tanika denziometria je koli tomu ak clovek dlhodobo uziva prednison tak rednu kosti ale vam boli nasadene asi koli covidu iba a to oni znizia postupne a vylucia v takom pripade netreba ja ho uz berem rokaj pol vtedy ano....... oco mal tiez nasadene pri covidovom zapale pluc a kazdy tyzden znizovali on tiez obycajne veci nevedel robit aj pri rozpravani ako hovorite nestihal uuz bol stoho nervozny a ani nevieme kedy a ako no casom vzdy postupne sa mu to zlepsovalo uz pekne stiha aj dycha rizprava v pohide len cas....len si kontrolujte ak mozte saturaciu ...ten pristroj na prst si zakupite meria vam kolko kysliku mate v krvi pod 80 uz je varovne....oco tez si ho kontroloval vzdy mal 97 najmenej mal 95 a zrazu po tyzdnoch zacal mavat 84 ..80....no necitil nic a o pardni dostal mozgovu prihodu chytilo ho to za kamionom v praci chvalabohu sa ztoho dostal aj ked prava strana mierne ochrnula usta ,,rozpravanie....kontrolujte si tlak a ten kyslik po covide ma mnoho ludi postcovidovy syndrom ja odvtedy tlak rizny raz vysoky hlavne zo zaciatku teraz extra nizke krvinky sa mi zhorsili....videnie....bušenie srdca...aj tabletky mam a v xivote stym problem nebol...zo zaciatku sa skoro unavite nebola som jak predtym no casom sa to vracia do normalu aj ked zadychavam sa aj tetaz no uz miernejsie...drzte sa

tanika
20. jún 2021

@veronikatiki Ďakujem Vám za radu manžel berie lieky na tlak aj on má covid mierny zapal pluc . Máme doma ozimezer len teraz berieme oba ten prednison saturacia je o k , tiež dá bojim že ako budeme on sa mi zdá že mal lepší priebeh ako ja aj tak mal zsosl na rtg po 10 dňoch od príznakov .
A ocino dostal mozg.prih. Po covidde takto z nico nič mu klesla saturacia ? Bože to je hrudné čo nás ešte čaká po prekonaní covidu.!

@veronikatiki

veronikatiki
21. jún 2021

@tanika
@tanika nie kazdy to ma moj priatel rovnako prekonal a nebolo mu nic nema ani postcovidovy syndrom nic ja som bola az na kysliku 10 dni v nemocnici mamina to dala z horuckami doma sestra iba mierne svagor uz ledva iba pokasliaval...... ale da sa to do poriadku tazsie to znesu ludia ktiry uz v sebe dlhodobo maju nejaku chorobu covid totiz udrie tam kde ste najslabsi mne okamzite pluca tie mam chore ...... vsetko bude ok 🙂 len čas a zapal pluc niektory ludia mi vraveli ze aj roky este citia tie pluca ja som pol roka po covide no stava sa ze silnejsie zyvam a pískaju mi cele pluca

marta233
5. máj 2024

@lucik90 Dobry den,pri akych nizsich davkach vam kila isli dole?

autor
6. máj 2024

@marta233 Z Prednisonu sa nepriberá! Prednisonu len zvyšuje chuť do jedla. Ďalej Prednison zadržiava vodu v tele, čím viac soli budete konzumovať tým viac zadržanej vody budete mať.