Pocit, že v dnešnej dobe už každý cvičí

3. sep 2024

Ahojte,nemáte pocit že dnes už ako keby každý cvičil ? Ako jasné že je to dobre ,ale nechápem v poslednej dobe stále vidím ženy ktoré sú buď chudé alebo vyšportované,žeby fakt začal nejaký trend ? Či už kúpalisko či bežné dni,normalne ženy také vyšportované a vyfintene ako keby neviem čo až niekedy pozerám a sa cítim ako keby som mala zlú postavu ( ale mám priemernú ,trošku stehná atď..ale okolie mi vraví ze mám akurát dobrú postavu ) necvicim vôbec,ale fakt už je to niečo ako si žena získa chlapa ? Lebo ešte keď som nemala priateľa ,chodila som na vysokú,som komunikatívna,ale aj tak som mala pocit ze skôr si získa chlapca moja kamarátka ,ktorá nemá ani strednú,nič dokopy nevie ale dobre vyzerá,fakt už vzhlad znamená tak veľa v dnešnej dobe ? Veď normálna žena a rozumná možno ani nemá niekedy šancou pred mužom ,keď 80% radšej ide za nejakou štíhlou,to isté keď som bola slobodná,priemerné vyzerajúce dievča napr.sama na kúpalisku,kopu mužov a ani jeden sa neprihovori ,všetko pozeralo po ženách čo hrali volejbal atď...,čím to podľa vás je ,že sa tak doba zmenila a vidíme úplne iné hodnoty ako by sme mali ?

doriiis
3. sep 2024

A ty sa radšej pozrieš na tucka na deke,alebo na chalanov,čo hrajú futbal?

iren88
3. sep 2024

Ja teda postavu nemám vyšportovanú nejaké tie faldíky sa nájdu, aj celulitída. A za seba hovorím že sa radšej tiež pozerám na tých vyšportovaných chlapcov ako na tie mrože na deke 🙂

janai1
3. sep 2024

Tiež radšej pozerám po ženách čo hrajú volejbal 😂 obdivujem, že sa im chce 😁

doriiis
3. sep 2024

A ešte dodám.Kamoska má mozno menšie vzdelanie ako ty,ale jednoducho možno je len lepší a milší človek ako ty.

januska12323
3. sep 2024

Začni cvičiť aj ty a uvidíš či ťa budú chcieť. Keď nie chyba bude inde.

lakebabe
3. sep 2024

Nebudeme sa tváriť , že fyzická príťažlivosť nie je prvoradá. Najskôr si človeka všimneš, až potom ho spoznávas. Neviem o tom,že by sa doba zmenila. Vždy to tak bolo. Tiež sa radšej pozriem na vysportovaneho sexi chlapa co hra volejbal ako na tucka pri pive😂

0silvia0
3. sep 2024

veď pokojne môžeš zbaliť nejakého zakríknutého vyziabnutého/vytučnelého starého mládenca a vytrhnúť ho z pazúrov jeho mamičky.
Nemusíš voľne pohodená na deke čakať kto sa chytí prvý a fňukať, že každý chce len vyšportované krásavice.

h2
3. sep 2024

Lebo chlapi na kúpalisku nemajú odkiaľ poznať tvoje duchovné hodnoty, vzdelanie a všeobecný rozhľad.
Mimochodom, aj krásna štíhla baba s dokonalou postavou môže byť múdra, vzdelaná, duchaplná... Neplatí, že je buď pekná a blbá, alebo múdra, ale škaredá.

bg92
3. sep 2024

z tvojho prispevku ide nespokojnost a zavist
a inak cvicenie je NUTNE pre zdravie takze naozaj kazdy by mal cvicit, nie kazdy to robi preto aby na nejakom kupku kohosi balil :D

lulana79
3. sep 2024

Ja jedine, co som som postrehla za posledne roky, ked sme v lete niekde pri vode, ze zeny mladsie (25-35) su tie s nadvahou, oproti zenam 40+, ktore su vysportovane... Toto vidam naozaj casto. Ale tak je pravda, ze uz na ZS sa tie dievcata vypapaju... Ked som ja chodila na ZS, mala som jednu taku riadne pevnu spoluziacku a dnes ich je v jednej triede hned niekolko

h2
3. sep 2024

@lulana79 Slovo "pevná" má iný význam, než v akom si ho použila. Tučná nie je pevná.

lulana79
3. sep 2024

@h2 Slovo tučná som nepoužila zámerne

h2
3. sep 2024

@lulana79 Ja viem, tučná nie je práve príjemné slovo. Ale nemali by sa tučné (alebo teda osoby s nadváhou) označovať, ako pevné. To je úplne mimo.

januska12323
3. sep 2024

@h2 mne sa páči pomenovanie priestorovo výraznejšia 😁 tučná sa dá napísať všelijakými kvetovanými výrazmi

sashabb
3. sep 2024

Podobná diskusia tu bola nedávno. Neviem kde sa teda pohybuješ, no ja vidím skôr opak. Čo sme boli na dovolenke ani nehovorím, to bolo jedno dievča tučné za druhým. Dokonca obezita ako vyšitá. Vyšportované vidím akurát baby vo fitku 👍

ivik4
3. sep 2024

Fu no ty niesi tiez asi velmi dobry clovek ked tu pises o kamoske bez vzdelania ..

mamickalisticka
3. sep 2024

Ja ti poviem len tak, že v dobrom závidím tým cvičiacim ľuďom. Ja som človek, ktorý sa hanbí ísť do posilky, ale nie za to že som tučná, lebo mam normálnu postavu, ale som introvert, ktorý by to fakt nedal. A už rok sa dokopavam cvičiť, takže sem tam bicykel, sem tam beh, švihadlo, plávanie. Posúvam sa vpred z komfortnej zóny a mega sa budem tešiť sama zo seba, keď sa nebudem hanbiť si ísť zabehať po ceste a hlavne keď budem mať kondičku. Držím si palce a dúfam, že raz budem tá vyšportovaná aj ja 🫠

ns994
3. sep 2024

Krasa nie je vsetko. Ale ani vzdelanie (jasne, je dolezite a super, ked je niekto vzdelany ale nezaručuje to uspech). Mozno z kamosky vyzaruje charizma. Neplati, ze pekna ale tupa,skareda ale mudra. Mala by si vidiet dr nasu. Krasna zena a neurochirurgicka. A nevidím nic zle natom, ked ludia cvicia. Mozno sa doba zmenila, ze si ludia viac uvedomuju zdravy zivotny styl ale to co popisujes, to obzeranie. To bolo vzdy 😃

jesenzima
3. sep 2024

Som chudá a nikdy som necvicila 😃 a našťastie sa nepohybujem v takých "plytkých vodách", kde sa muži prihovárajú ženám na základe vzhľadu 😉
Ale áno,máš pravdu v tom,že časy sa zmenili a ľudia viac riešia svoj zovňajšok ...

dixitka
3. sep 2024

Ja teda cvičím, no pre mňa cvičenie nikdy nebolo primárne o vzhľade a už vôbec nie o tom, aby som tým robila dojem na chlapov. Cvičenie je veľmi dôležité pre zdravie - fyzické i psychické. A ja mám práve pocit, že pravidelne cvičí len máličko ľudí a nechápem to. Že ľuďom, najmä mladým, nevadí, že vyjdú pár schodov a fučia ako mrož, že majú úplne zlé držanie tela, lebo sa nevládzu ani poriadne vystrieť a keď náhodou pobehnú na autobus, tak idú skolabovať. V staršom veku sa to už len stupňuje…

mamutka
3. sep 2024

Myslím že ľudia športujú hlavne pre zdravie. Nie všetci, niekto naozaj kvôli figúre vyslovene, ale ľudom už dochádza, že sa im bude ľahšie žiť, keď nebudú obalovat všetky orgány hrubou vrstvou tuku,keď nebudú vláčiť nadváhu a pod. Daj si 10-15 kg batoh na chrbát. Človek keď to skúsi, hned mu je jasne, že radšej da dole tie kila co posledné roky nahromadil svojou lenivosťou. A hlavne ženy už nie sú len na robotu, nie sú sluzky, že v práci jedna sichta a doma druha. Normálne majú kamošky a chodia spolu cvičiť a behať, lebo už je jasne, že spokojna mama, šťastný domov. Nie ako kedysi, chlap po robote len krčma, noviny, nohy na stôl deti videl len keď ich potreboval vyfliaskat.

zmrzlinka2021
3. sep 2024

To že má žena muža neznamená, že je ak kvalitnejšia. Okrem toho cvičenie a pohyb nie je len o výzore, ale najmä o zdraví, životnom štýle.

zmrzlinka2021
3. sep 2024

@mamutka bodaj by si mala pravdu

maryetta
3. sep 2024

Ja mam domace fitko. Vzdy nejaky pohyb a hlavne strava. Kazdopadne neviem kde sa pohybujes ty ale ja stretavam ozaj aj chude aj tucnejsie osoby.
@mamutka ano to je jeden z dovodov preco sa snazim. Hlavne zdravie. Ale ked si spomeniem ze som pred poslednym porodom mala cez 80 kg. Teda mam teraz takmer 20kg menej. Resp vtedy som mala o tolko viac. Som absolutne nevladala. To akoby som mala gulu na nohe. Teraz mi dcerka robi 10kg zavazie 😂😂😂

tehulka2011
3. sep 2024

Namiesto toho rozjimania by bolo fajn naucit sa, ako sa spravne pisu ciarky.

blanblan
3. sep 2024

Podľa mňa je to trend ktorý príde a odíde. Keby neboli sociálne siete a nebolo by sa kde pochváliť fotkami a videami som presvedčená že by toľko ľudí necvicilo. Nevravím že cvičia len pre to aby sa ukazovali, ale to že za to získajú nejakú pozornosť je samo o sebe veľká motivácia. A nie je to vždy také super zdravé ako to vyzerá. Pohyb je zdravý ale vie to prerásť do závislosti. Zdravá strava to isté. Sociálne siete detto. Čo priťahuje ľudí je ale zdravé sebavedomie a charizma. Hocijaká žena či už tučná alebo chudá ak sa správa sebavedomo a má charizmu priťahuje. A šport je super aj na budovanie sebavedomia, ide to ruka v ruke.

lucia13022023
3. sep 2024

@bg92 raz som išla do fitka a stretla som jednu známu, a ona ze kam idem. Tak som jej povedala ze do fitka potom za malým atď. A ona ze a načo? Ved muža už mám a aj dieťa, načo sa ďalej trápiť vo fitku 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 lebo to robím pre nich a pre ľudí na kupku, vôbec nie pre mňa a pre zdravie.

lakebabe
3. sep 2024

@blanblan mne sa zdá ze to je trend iba na ig medzi mladými. Fitka boli plné vždy, aj keď som začala chodiť pred vyše 15 rokmi. Len neboli instagramy ani Facebook tak nikto o tom nevedel😄 nikto neriešil co ma kto tam na sebe, každý si dal tepláky ale ludi bolo dosť aj vtedy

biglovemom
3. sep 2024

Ja osobne cvicim nielen koli postave, ale aj koli zdraviu.

nominativ
3. sep 2024

Nechápem tomu nastaveniu, že všetko v živote sa robí kôli nejakému chlapovi. Nenapadá ti, že zdravý životný štýl, cvičenie a športovanie robí danú osobu šťastnou, spokojnou? Že sú to endorfíny, že je to nakopávač, že deň je miliónkrát lepší, keď si zasportujes?

Ja teda nie som žiadna miss, obyčajná žena po dvoch deťoch, s bruchom a prdelou. A behávam KÔLI SEBE. Ak si ty spokojná a šťastná a naplnená bez športu, vďaka niečomu inému, tak skvelé, niet čo riešiť! Ak si umrnčaná, nespokojná, v nepohode a ešte ti aj vadí, že niekto je na tom inak, tak to je horšia možnosť. 🙂

P.s. jasné, že sa človek pozrie na to, čo je vizuálne pekné. Iné priority sú už pri výbere partnera.