Po pôrode sa mi zmenila postava. Cítim sa trápne

2. júl 2024

Ahojte Mamky🙂
No mam taký problém že….rodila som v novembri. Už ani pred tehotenstvom som nebola nejak extra vyšportovaná ALE mala som normálne prsia (väčšia B) aj taký zadok (akurát do ruky jak priateľ hovoril) a teraz to je cele zle ….jedno prso mam väčšie jak druhé ľavé je jak lentilka pod kobercom práve zas jak žltý melón …zadok mi úplne splacol nohy mam jak vychudnutá vyžla…snažím sa športovať aj jem dosť proste neviem si dať telo doporiadku ..(snažím sa civict doma ) do fitka neviem ísť nemám komu dať dcéru …priateľ robi mimo a rodina je daleko ..pozriem sa do zrkadla a je mi do plaču strašne ma to deprimuje..prosím poraďte mi niečo ? Bol niekto v podobnej situácii ? Alebo len ja to preháňam a nemám byť fajnová? :(((

jajanka31
2. júl 2024

Ja som nad tym rozmyslala dnes. Co vsetko spravi s telom tehotenstvo. A ci vobec je mozne to dat do poriadku. Rozmyslam ze si pojdem dat upravit prsia a vlastne vsetko..

ukgirls
2. júl 2024

eset nieje tak dlho od porodu .. este sa telo moze dat dokopy .. ja som kojila len s jednym prsom ..a su rovnake ..cca po roku a pol - rok som kojila... cvicit sa da aj s dietatom a kocikom .. je pekne dlhe rychlochodze ,upravit jedalnicek .. mozno si dat spravit na mieru aby si mala aj dost energie na dieta ... nezufaj .. hlavne ze ste obe zdrave- zvysok uz doladis-len to chce cas a silnu volu

autor
2. júl 2024

@jajanka31 tak prsia ešte nechcem lebo by som chcela ešte jedno dieťa 🙂 ale potom si dam bomby:D ale okrem toho…chcela by som si dať šaty alebo kraťasy legíny bez toho aby som sa cítila úplne trápne ze som jak doska…:||

veselo_neveselo
2. júl 2024

Telo sa tehotenstvom menilo 9 mesiacov, potom rekonvalescencia niekolko mesiacov...daj si cas.
Nehovorim ze sa mas s tym zmierit, ale daj si cas.

Domace cvicenia spravia vela, nejaka jednoducha joga, pilates, drepy, kliky, proste zakladne cviky pomozu spevnit svalstvo, a nemusis na to chodit do fitka. Aj trochu doma spravi rozdiel, ale chce to cas.

autor
2. júl 2024

@veselo_neveselo doma cvičím aj keď nie každý deň ale niečo urobím ale stále nič a to už 6mesicov :( nič iné ma netrápi som zdravá aj malá úplne je úžasná ..len z tochto sa cítim proste zle..

ahhola
2. júl 2024

Nohy ako vyzla... Odfot🤣vies kolkym babam ostanu krcove zily, ze na kratase nepomyslia, strie, ze 2 dielne plavky papa... Navecer naloz babo do koca a orechadzaj sa 2 hod., ked sa aj postava nezlepsi, ukludnis sa🌷

pe_mi
2. júl 2024

Ahoj,niekomu to trvá dlhšie,je to obdobie,aj keď to znašaš zle.ja by som si napr. prsia dala pred pôrodom, myslím druhým,nakoľko trošku viac sadnú a sú prirodzenejšie.teda taká je moja teória,prax neviem 😁

autor
2. júl 2024

@ahhola ani byť jak doska neni žiadna vyhrá 🥲 a malou som vonku skoro celý deň a to ju nosím aj v nosiči dokonca bývame na 2 poschodí a výťah nemáme ..a ani to sa nepočúva dobre jak každý hovorí “Ježiš jaka si chudá mala by si začať jesť …..” hocico zjem od polievky po rezne až po mekač všetko a predsa 🤷🏻‍♀️

pralinka86
2. júl 2024

Kojis? Vela zavisi aj od toho.. hormony sa musia este dat do normalu a to trva aj po dojceni este chvíľu...
a mozno tiez zacni o sebe trochu inac rozmyslat... Nikto si nevsima tvoje nohy, kazdy ma problém s niecim inym, nad nim rozmysla. A ked ti niekto nieco hovori, sam ma tiez nejaky problem. Minimalne s taktnostou. Proste si oblec co chces a chod. Aj tak sa nosi kadeco a ludia si oblečení tiez vo vsetkom moznom.

denkabemommy
2. júl 2024

Do fitka môžeš ísť aj s malým dieťaťom, doobeda tam budeš pravdepodobne sama v celom fitku (ak bývaš v menšom meste), tam nehľadaj problém, je to normálne.
Prsia sa ti dajú do poriadku, tiež som chodila so šialeným rozdielom medzi prsiami (dojčila som len z 1 prsníka) 😅..

Netreba sa na seba pozerať tak kriticky, normálne zhodnoť veci ako sú ale nehovoriť o sebe v zlom svetle ani sama pred sebou. premysli, čo môžeš urobiť lepšie pre seba - postupne, nie naraz, aj keby ťa to lákalo do toho ísť hneď na 300%, začni len s 30% a potom postupne pridávaj viac.. keď začneš meniť svoje nastavenie v hlave, zmení sa aj tvoja postava 🙂.

mandzula
2. júl 2024

@denkabemommy neviem si celkom predstavit, ake by to muselo byt male mesto, aby bola vo fitku sama a este ked si predstavim, ako vo vacsine mlati hudba, ledva tam vydrzim ja, nieto este take male dieta.🙂

denkabemommy
2. júl 2024

@mandzula u nás cca 20k mesto, doobeda tam bývam často sama, hudba tam síce hrá ale nehučí nijak extra nahlas, funguje tu tak väčšina fitiek, čiže ja som s dieťaťom normálne šla, neraz 🙃, ak bola hudba na môj vkus hlasno, tak som poprosila pracovníkov, či môže byť na ten čas, čo tam budem trochu tichšie, nikdy nik mi nepovedal, že by nemohli dať tichšie.. buď človek nájde problém alebo riešenie 🙂

gejb
3. júl 2024

Ahoj, mam to rovnako, zadok mi odišiel úplne niekam na dovolenku 😆 a prsia a brucho su katastrofa...
Ja keď som teraz začala chodiť cvičiť tak som zistila ze som doteraz nikdy necvicila správne. Odporúčam ísť na jednu individuálnu hodinu k trénerovi ...fakt. mne to veľmi pomohlo lebo mi vysvetlil ako sa majú robiť napriklad drepy alebo plank aby to malo efekt a pomaličky cítim už výsledky...lebo spravit drep doma a pod dohľadom trénera je teda ina káva ti poviem 😁 takže ty makáš doma ale ozno nezapajas tie správne svaly a preto to nemá ten správny efekt 🍑

mandzula
3. júl 2024

@denkabemommy u mna presne 20k mesto, presla som v nom 4 fitka a sama s trenerom som v nich bola jedine rano od 6 do 7, potom sa to vzdy zacalo plnit, hudba sa potom, samozrejme, prisposobovala vacsine, nie mne. Teraz som v BA a akurat minule som sa cudovala trenerke, ze tam naklusala s dojcatom, ze z toho hluku ho musi porazit.

gejb
3. júl 2024

@mandzula podľa mňa je to naopak. V BA je veľa fitiek tak sa ti ľudia rozptylia..mne sa často stáva ze som tam sama s trénerom...alebo max dvaja/traja tréneri a ich klienti. Ale oni nemajú "open gym" , teda robia len skupinovky alebo individuálne tréningy. Chodí tam dokonca jedna mamička s dvomi dcérami 😁 tie sa tam zatial šalia na fitloptach alebo zinenkach ...alebo minule aj muz s malým synom..vtedy tréner skúšal aj jeho unavit rôznymi cvikmi 😁

mandzula
3. júl 2024

@gejb ano, su aj take, no fakt je ten, ze ja take nevyhladavam, ja vo fitku potrebujem zivot, takze chodim skor do tych, kde sa hybe vela ludi a hlavne nula malych deti🙂. Ale urcite mas pravdu v tom, ze cim vacsie mesto, tym je viac aj takychto alternativnych moznosti.

stikomluc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
4. júl 2024

Ja som si vzala trenerku online a bolo, zacinala som s par cinkami. Dnes mam doma fitko. Postavu lepsiu ako pred porodom. Nikdy som take telo predtym nemala. Takze ide to, len to chce profi pomoc a pevnu volu. Dieta som mala cely cas pri sebe, kde som ho mala dat… pekne vzala aj dieta a robila s nim drepy, aj kojila do toho pocas treningu. Vzdy sa to nejako da dat dokopy.

kiki68
4. júl 2024

@gejb ked je to povolene, tu okolo mna zial nie je nikde dieta dovolene ( chapem ze ide o bezpecnost)