Po pôrode neviem schudnúť

3. júl 2023

Čaute. Som 5 mesiacov po pôrode a váha sa mi nehýbe tým správnym smerom. Bábätko v kočíku nespí takže nechodíme na dlhé prechádzky. Neviem ako ďalej. Brucho je stále ako tesne po pôrode

beata_k
3. júl 2023

Je mozne, ze mas diastazu.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianka57
3. júl 2023

sleduj si denný príjem cca 2000 kalorii, jedz s kazdym jedlom nejaku zeleninu, nepi sladene napoje, zvys si prijem bielkovin a skus kazdy den urobit 10tisic krokov, to ti pat mesiacov po porode na rozbeh staci, snaz sa to udrzat a pojde to.

lasona
3. júl 2023

Kaloricky deficit..jedine to ..

mamamasama
3. júl 2023

@marianka57 2000kl nie je prave deficit

zuzkapap
3. júl 2023

@jj298 dovolim si tvrdiť opak😂 ja som chodila denne 2-3h s kočíkom svizne tempo a brutálne mi to pomohlo... Keď dcéra prestala spat v kočíku von začala som priberať 😢

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
3. júl 2023

@zuzkapap dvoj-trojhodinová prechádzka veľmi slvizným tempom určite pomôže, len mnohé mamičky si myslía, že vyjdú na pol hodinu von a budú sa ležérne prechádzať a prídu domov o kilo ľahšie. Tak to ani náhodou.

marianka57
3. júl 2023

@mamamasama dobre

mooonika1975
3. júl 2023

@marianka57
@stanulienkat
@zuzkapap
neviem, či nečitate , ale piše, že s kočikom na dlhe prechádzky chodiť nemôže, keďže dieťa v kočiku nespi...

stanulienkat
3. júl 2023

@mooonika1975 ale ja čítam veľmi dobre, len ja som reagovala na inú diskutujúcu. Niektoré baby tu diskutujú o tom, či sa prechádzkou dá, alebo nedá schudnúť.

mooonika1975
3. júl 2023

@stanulienkat tak ja len, že zbytočne o krokovani sa rozprávať, keď zrejme nemá možnosť "lietať" s kočikom.❤

stanulienkat
3. júl 2023

@mooonika1975 to máš pravdu, ale v dnešnej dobe informácii....tak za dve minúty to mám na internete zistené. Je milión spôsobov ako sa dá schudnúť.

mooonika1975
3. júl 2023

@stanulienkat tak to hej, to je vo všetkom tak

alex666
3. júl 2023

Velke brucho moze sposobovat diastaza. Zajdi k fyzioterapeutke, ktora sa na toto specializuje. Ja mam tiez diastazu a brucho som mala vypukle este takmer rok po porode. Casom sa to nejako dostalo do normalu, ale diastazu stale mam.

ivka21
3. júl 2023

Problém môže byť aj ze malo ješ. Cukor výmen za steviu.Kalorické tabuľky si sleduj k tomu pohyb skús ten kočík aj keď nespi. A ďalšia vec diastaza skontroluj si ju na nete je návod ako na to. Mne aj pomáhalo dojčenie tak ak dojcis skus co najdlhšie. Pri druhom som dojcila len 4.m a tie kila šli naozaj zle dolu.

mooonika1975
3. júl 2023

@ivka21 ja som naopak pred pôrodom mala len 6 kil na navyše, dieťa malo 4,5 kila, a ja som pribrala po pôrode, možno nedostatok spánku, dojčila som 3,5 roka, takže to mi vôbec nepomáhalo.

luccija
3. júl 2023

@mooonika1975 aj ja som pribrala po pôrode, lebo nepravidelná strava, dieťa mi vonku spalo dlho nechcela som ju budiť kúpila som si nejakú hlúposť v obchode, čo iné chudli ja som naberala🙂

mooonika1975
3. júl 2023

@luccija presne, ja tiež, málo som spala , dieťa spalo len vonku, ja som , aby som vydržala ten deficit spánkový, musela doplňať energiu, nuž a akú ?? Tú najrýchlejšiu, cukry. Na vymýšľanie nebol čas, lebo dieťa nespalo doma niekedy ani minutu, iba von. 😍 Tak ale je zase neskutočne šikovné dieta, no doteraz potrebuje menej spánku.

luccija
3. júl 2023

@mooonika1975 áno, nikdy som nemala rada sladkosti a vtedy sa mi veľmi žiadali.Stale som bola hladná už ma netlačili brucho 🙂a stále pocit hladu.Po pôrode do pár mesiacov 4 kg hore, pokým som neprestala kojit neslo to dole

alexandra383
3. júl 2023

Ja uz mam druhe dieta, a tiez mam vsetko navyse ako som si doniesla z nemocnice. Uz 5 mesiacov. Ano, jem sladke, lebo inak by som sa pri 2 detoch zblaznila, ale viem, ze aj pri prvej, pokym som kojila, tak neslo ani kilo dolu. Po odstaveni sa to samo rozbehlo.

veronko
3. júl 2023

@zuzkapap tak presne. Aj my sme mali 2 hod prechadzky a islo tk rychlo. Uz je tomu rok co sa snim neda kocikat a pribrala som naspäť.

marianka57
3. júl 2023

@mooonika1975 10000 krokov nie je dlha prechadzka, je to bezny denny pohyb plus beha okolo dietata, ale pravda, konflikt sa da vyrobit z cohokolvek

mooonika1975
3. júl 2023

@marianka57 tak každý na svete vie, že behať okolo dieťaťa nie je to isté ako mať intenzivnu prechádzku s kočikom ... A neviem, kto vyrába nejaký konfklit a kde vlastne ?

enoula
3. júl 2023

Dojcis? Ak ano, tak mozno to s tou vahou nepojde zatial tak lahko. Az potom ked skoncis, ked sa hormony ustalia.. v kazdom pripade ak mas cas a energiu, urcite nic nepokazis, ak budes doma cvicit, hybat sa, mozno pozri fitshaker. A tiez neviem aka je, ale mat pestru, vyvazenu stravu je zaklad stravovania tak ci onak. Hlavne prosim nehladuj. Drzim palce

marianka57
3. júl 2023

@mooonika1975 ja píšem o 10tisic krokoch, môžeš ich urobiť doma, vonku, vždy je to 10tisic krokov. Neviem prečo by mala z nuly vyskočiť hneď na "intenzívnu prechádzku s kočíkom" 🤦 jedine k čomu ju "intenzívna prechádzka s kočíkom" - keď doteraz nič nerobila - prinúti je rýchle dopĺňanie cukrov, to poznáš.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz