Partner mi povedal, že som obézna

nyyka
13. feb 2021

Ahojte žienky, ja sa vlastne chcem len posťažovať možno si prečítať že môj partner je blázon nie ja. Mám 29 rokov, 168 cm a 67 kíl, celý život viac menej bojujem s váhou teda bojujem v zmysle že v 15nástich som mala 90 kíl čo vyzeralo vážne zle, takže som skrátka človek čo priberie s pohára vody, nechcem tým povedať že by som si za svoje kila nemohla sama ale skrátka niekomu sa to lepí jednoducho akosi viac. Už tri roky žijem s partnerom a, ktorý sa síce rád obzrie za peknou ženou ale to skôr považujem za zdravé ako an škodu, lenže nikdy nenarážal na moju postavu. Skrátka ja som ten typ čo má vrch tela pomerne chudý, lenže nohami môžem konkurovať dostihovým koňom. Celý tento môj celoživotný boj avšak dostal celkom zabrať, pozerali sme reláciu v televízore kde bola žena s deťmi a hovorila o stravovaní a tak že potrebuje zmeniť, skrátka aby som to zhrnula povedala že má 140 kíl otočím sa na chlapa a vravím, fuuha to už je asi morbídna obezita a popri tých deťoch nemôže vládať a on že jasné že to je morbídna obezita a potom sa ho opýtam vlastne už som to aj oľutovala, že prídem ti obézna? a on vlastne s kľudom áno si obézna.... po chvíľke ticha a môjho zdeseného pohľadu dodal, tak nebudem ti hovoriť že si chudá keď nie si.... ako vážne chudá niesom, nedovolím si opliesť opasok ako šortky, lenže určite si sama sebe nepripadám obézna, takže teraz máme doma ticho a ja vlastne premýšľam že asi nie je moc správne keď muž s ktorým žijete vám povie že ste obézna, keby to bolo aspoň že mi chce dohovoriť ale baby, ja sa po večeroch dávim bulgurom a pšeom 🙂 teda chcem napísať že sa vážne zdravujem aspoň ako tak v poriadku, snažím sa aj hýbať sa v momentálnej situácií aspoň behám, varím na dvojmo - jemu smotanový perkelt s haluškami a sebe varené kura s ryžou.. a po tom všetkom vám povie si obézna.... takže baby ak aj bojujete s nadváhou preboha budte radi ak je váš partner pri vás a nedočkáte sa len toho že ste obézna..... mám teraz zo seba vlastne hrozný pocit... a pritom si nemyslím že mám na to až taký dôvod.... želám peknú sobotu a prosím napíšte aspoň jedna že magor je on 🙂 ďakujem

pribinak
13. feb 2021

S takouto váhou určite nie si obézna. Je to debil

Daj jeho foto, nech vidíme tu dokonalosť

h2
13. feb 2021

@nyyka Ahoj, vypočítala som Tvoj BMI a máš ho 23.74, čo je ideálna zdravá hmotnosť. Úplne ideálne mi dalo pre Teba 61kg, čiže ak by sme chceli byť presní, máš 6 kg nad ideálnu hmotnosť. Určite NIE SI obézna!
Názor na Tvojho priateľa písať nebudem, ten si si urobila sama.

tncka
13. feb 2021

@nyyka ak ta to potesi ja mam tiez dodrbanu sobotu a vlastne valentinsky vikend v prdeli 🙂

sima338
13. feb 2021

Nie, obézna určite nie si, aj keď nemusíš mať postavu modelky, ale to neznamená, že si tučná alebo obézna. NIE SI! A vôbec, si žena, ktorá sa o seba stará, zdravo ješ, hýbeš sa, záleži ti na sebe, už to je skvelé a každý inteligentný chlap by to ocenil a vážil si to na tebe, že sa snažíš byť zdravá, nemať kilá navyše a byť krásna žena. Nechápem, stále viac tu je tém typu priateľ sa mi smeje kvôli malým prsiam, potom kvôli kilám a podobne, čo nechápem, že ozaj...Ak sú takí naroční s takými požiadavkami, tak nech hľadajú inde, nie a nedajú sa vôbec s danou ženou dokopy...Absurdné, aby ti povedal, že si obézna

sima338
13. feb 2021

@tncka Aj mi bolo dnes smutno, že celý vikend budem sama, lebo dcéra je u otca, ja už bez muža, ale vidím, že inde to tiež nie je ideál. Drž sa, nech zlý víkend prejde. 🙂

lenkavalova
13. feb 2021

@nyyka a on ešte žije? 😠🤮

h2
13. feb 2021

@sima338 Lebo internet je plný bezchybných krások, ktorým bežná žena nemôže konkurovať a chlapi sú z toho zmagorení. 😕

lenkavalova
13. feb 2021

@h2 len keby ich videli naživo 😂

konikkon
13. feb 2021

@nyyka s tvojimi mierami vôbec nie si obezna. Máš normálnu, dobru postavu. Zabudla si napísať, koľko že váži ten tvoj model a ako vyzerá on. Ja by som to takto nenechala a neriešila to tichou domácnosťou ale všetko mu dala vyzrat.

nistika
13. feb 2021

sory ale napriek tomu ze obezna niesi, to neznamena ze partner nemoze mat iny pohlad. naco sa ho teda pytas?? je ine keby ti povedal drzo ze si tucna len tak sam od seba, ale v tomto pripade....sa ho nepytaj a budete spokojny v buducnosti. ak si aj mysli ze si obezna, nemusi mu to predsa vadit.

simsalabim
13. feb 2021

@nyyka je to magor. Obezna zena vazi viac. O dost.

mariska1989
13. feb 2021

Tak v tom prípade ja som slon .lebo ja mám 156 CM a 65 kg ..a to môj mi tvrdí že nech nechudnem že všetko mám tak akurát

flavica
13. feb 2021

kasli na taketo reci od chlapa, jednym uchom dnu a druhym von, on ma akoze idealnu vahu??

michu_
13. feb 2021

jj, tiez si myslim, z e moze mat svoj nazor, a aspon ti povedal pravdu,... co tu chces pocut, ze nie si obezna?
ak by si bola spokojna so sebou aka si a prijimala aj svoje telo, nemoze ta nic urazit predsa..ked vies, ze nie si obezna, co ta potom hneva.. ? :P
ten moj mi zas stale komentuje moje vlasy,..a co.mne s pacia , takze mi moze povedat co len chce a budem si ich mat aj tak ake chcem ja a nebudem sa predsa urazat za to , ze ma iny nazor..:D

777januska777
13. feb 2021

Pýtaš sa ho často také otázky? Často narazas na svoju postavu? Lebo ak áno myslím, ze ho to už naštvalo a preto povedal co povedal.

evalin88
13. feb 2021

Tiez si myslim, ze v podstate si mu dala otazku, on odpovedal. Keby ti chcel nieco vycitat tak priklad, ked videl tu relaciu, mohol mat hned narazky na tvoju vahu. Nemal, ale priamo si sa spytala. Nemyslym si, ze by si vazila moc ale napriklad. Ja som pred maturitou dost pribrala a bola velkost XL, cely zivot L. Po rozchode som prestala jest, nechutilo mi a behom cca 2 mesiacov som schudla na XS-S. Potom som zacala jest a cvicit a S mi neaku dobu zostalo. Ked ma spoznal sučasny partner vazila som 53kg. Raz videl video zo stužkovej kde som mala cez 70 kg a opytal sa. Kto je ta baba, čo mi zjedla frajerku? Tak uz nebudeš vyzerať, ze? Atd... proste ako mu huba narastla. Chlap niekedy len tak tresne čo mu pride na jazyk. Proste nerozmyšla o tom čo povie, ani o tom ako sa ťa to dotke a že to sposobi neake dusno. Asi ťa nepoznal, keď si mala tu väčšiu vahu, určite by to vnimal inak.

ave17
13. feb 2021

Typická zena, ooytas sa na názor, a keď ti ho povie, tak sa urazis 🙂 stihla nie si, to určite vieš, ale keď si so sebou spokojná, tak kasína jeho názor 🙂

nyyka
autor
13. feb 2021

Jooj baby ďakujem, klamala by som že sa to celkom dobre nečítalo, takže ďakujem za pekné aj tie vecné komentáre, každopádne áno valentín to asi nebude plný lásky, ale tichá domácnosť a samozrejme si to vyrozprávame ale neskôr teraz sa cítim tak nejak zranene, a čo sa týka toho či má svoj názor a o spokojnosti samej seba. Ja som spokojná, vážne myslím si že som pomerne pekná, rozumná žena - porsím neberte to že som namyslená len že nie som zrovna utiahnutá depresívna, samoneznášacia žena lenže práve preto, že ako mladá som bola vážne veľká mi tieto reči akosi pripomínajú to že ľudia ktorý nemajú konfekčnú veľkosť xs to niekedy predsa len majú ťažšie. Nepýtam sa ho na svoju psotavu, nejako to len hlúpo vyplynulo z danej situácie a nejak asi som čakala že povie nie - si normálna,...normálna... to je celé len to slovo obézna je nejako tak akosi podľa mňa od muža čo milujete trocha kruté. Takže áno nebolo to najšťastnejšie sa to opýtať, lenže stačila hocijaká neutrálna možno odpoveď... ťažko povedať ale ako píšem je fajn vidieť aj ..áno je to magor,...ale aj ...áno nepýtaj sa ho, buď spokojná sama so sebou. A čo sa týka jeho ja ho milujem taký aký je, ako každý chlap s muchami ale takého som si ho predsa vybrala. 🙂

miadi
13. feb 2021

Chlapi maju niekedy malo taktu. Chcela si pocut nie milacik si dokonala. A ten odron zadrel ano si obezna. Mozno podla neho je to krajsie slovo ako tučna. Mohol povedat ze nie si chuda ale ok v norme. Ty mas este pośramotene ego z tych 90kg. Chces sa citit krasna a chces to od neho pocut. No na to aby si sa citila dobre sama zo seba nepotrebujes komplimenty od chlastu staci sa pacit sama sebe ( osobne mam radsej komplimenty od cudzich žien tie su najuprimnejšie nemaju agendu) zajtra mu nevar nech si pan dokonaly urobi jest sam.

h2
13. feb 2021

@nyyka A on vie, že si mala predtým toľko? Že si schudla vyše 30kg? Poznal Ťa už predtým, alebo až takúto, aká si teraz?

syslik81
13. feb 2021

tak na kazdom tie iste kila vyzeraju inak .. takze tazko povedat ako vyzeras .. partner nepovedal ze mu vadi ako vyzeras ale pytala si sa ho na nazor - povedal ho ... mal ti klamat? mozno v jeho pohlade pri tele si a obezitu vnima inak ako ty ... nebudem ti tu lahodit ze si chuda alebo karhat ze si tucna-neviem nevidim nekomentujem ... ale pouc sa-nepytaj sa na daco na co nechces pocut odpoved ... a uz vobec nie od chlapa

michu_
13. feb 2021

@nyyka vies, pre nho mozno slovo "obezna nema taky negativny vyznam...

michu_
13. feb 2021

zeny, ale ved viete aj sami, ze ste vsetky dokonale, nie? to vam nemusi nikto hovorit,.. :P

erickatt
13. feb 2021

@nyyka zlatko ja vazim o kusok viac..a moj drahy povie, nevadi, bude viac na lubenie. Vaz si samu seba

tramtada31
13. feb 2021

@nyyka ja som sa dnes pýtala muza, či mu chutilo maso(niečo na štýl španielskeho vtacika, kde isli uhorky a horčica). On mi povedal, že ani nie, lebo to bolo kyslé, čo z povahy receptu aj vyplýva. Takze tiež som bola nasrata, lebo to podľa mna bolo veľmi dobre a neocenil má. Ja varim veľmi dobre a nie som zvyknutá, na takúto kritiku. Rovnaku odpoved si aj dostala na svoju otázky ty, aj keď možno tá nechcel urazit, len ti dal spätnú väzbu nie príliš vhodným spôsobom. Je podľa mna velky rozdiel, keby začal on a nebodaj ti chcel cielene ublížiť a povedal by napr., že si tucna ako prasa. Tak chod za ním a povedz mu, že sa tá to dotklo, lebo robis preto všetko, aby si schudla a prajes si, aby sa spraval viac empaticky. Ticha domacnost velky zmysel nema

majkeel
13. feb 2021

:D Nikdy sa nepytaj chlapa nieco, na co skutocne nechces pocut realnu odpoved. 🙂

0silvia0
13. feb 2021

@nyyka blbo polozena otazka... Mozno mu taketo otazky lezu na nervy preto takto zareagoval. Mas komplexy z vahy a nie si stihla. Nemusi byt kazdy stihly, ale nemusis riesit pred chlapom vahu. Ved sa vidis v zrkadle ako vyzeras, nie? To akoby som hodila chlapovi otazku: myslis, ze mam male prsia? Akoze ocakavam nejaku romanticku odpoved ze mas ich akurat, ale on mi povie: ano, mas ich male. Teraz sa mam akoze urazit? Sak vidim sama, nie? 😆

hettinka
13. feb 2021

@nyyka magor je on. Určite je hotový Adonis, keď sa takto vyjadruje...

h2
13. feb 2021

Baby, ktoré tu radíte, že sa nemá pýtať, ak nechce počuť odpoveď: autorka zrejme nepočula ešte od nikoho pochvalu na svoju postavu, vzhľadom k tomu, koľko v minulosti vážila. Prešla však úžasnou premenou, schudla vyše 30kg. Ani si nechcem predstaviť, koľko ju to stálo úsilia a námahy. Keď sa opýtala priateľa, či ju vníma, ako obéznu, nechcela počuť jeho reálny názor. Chcela počuť, že nie je obézna, že vyzerá dobre. Prípadne aspoň, že vyzerá normálne. A určite chcela počuť, že ju ľúbi, či už je štíhla, alebo nie.
Je to také ťažké pochopiť? Chlapi neustále potrebujú obdiv a uznanie. A my, ženy, čo?

h2
13. feb 2021

@0silvia0 Ak máš naozaj malé prsia, tak jasné, že sa nemáš pre čo uraziť. Keby autorka bola obézna, tak sa tiež nemá prečo uraziť. Ale ona obézna nie je. Len nie je superštíhla modelečka. Chlap mal použiť iný výraz. Obézna žena určite neváži pri výške 168cm 67 kíl.