Od pôrodu neviem schudnúť

6. jún 2024

Ahojte chcem vás poprosiť o nejaké rady, tipy ako sa dostať na svoju váhu. Môj syn už bude mať 2 roky a ja mam stale 8 kg naviac a už som zúfalá lebo všetky tie kg mám asi len na bruchu mám tenké nohy a veľké brucho vyzerám strašne 😭😭😭. Najhoršie je ked sa ma niekto opýta či som tehotná a to sa mi už viac krát stalo. Nevadí mi to koľko vážim teraz mám 72kg len aspoň nech sa to brucho trošku splasne. Už som skúšala asi vsetko cvičenie diety dokonca aj tu keto diétu za ktorú som dala nemalé peniaze a nič. Snažím sa zdravo jesť a nič už mám pocit že budem piť asi iba vodu. Ďakujem

candii
6. jún 2024

No a pritom je to také jednoduché. Kaloricky deficit. Proste viac energie vydať ako prijať. Celá veda a nemusíš sa ani extrémne potiť vo fitku .. stačí denne zo 10 000 krokov. To máš cca 20 minútovú prechádzku a keď pôjdeš rychlou chôdzou bude to top 👍. Stačí sa naučiť stravovať.. na internete nájdes plno typov alebo oslov nejakého fitness trénera, ktorý ti po lopate vysvetlí čo a ako

marth16
6. jún 2024

Skús si dať vyšetriť aj diastazu. Váha je jedna vec, ale vypuklé brucho môže byť aj z toho

dasus
6. jún 2024

Skúste program schudni s dave, odporúčam..

autor
6. jún 2024

@candii ahoj a ako si mám vypocitat že koľko môžem prijať kalórií lebo som to všade už pozerala ale nejak tomu nechápem. Dokonca som už aj tie tabuľky mala stiahnuté ale som stoho jeleň

laurita285
6. jún 2024

Cca 1400-1600, záleží ako sa hýbeš počas dňa

dixitka
6. jún 2024

@candii ja len že 10000 krokov isto nie je 20 min prechádzka, skôr tak 1,5 h (7,5 km), prípadne cca hodina behu 🙂

egonsk
6. jún 2024

@candii ked som deti odprevadzal do skoly, slapal som s nimi 2x denne 40 minut, ale neubudlo mi ani kilo, ale zacalo mi pukat v kolene (jablcku) 😁 ... takze s tym kalorickym deficitom a krokmi to asi nefunguje celkom ako by sme predpokladali 😉

candii
6. jún 2024

@egonsk keď si v kalorickom deficite chudnes aj bez krokov 🤷🏼‍♀️ potom si nebol v deficite

egonsk
6. jún 2024

@candii len keby som vedel, kde som tu energiu potom dostaval 😁 ... asi so ziarenia techniky s ktorou som pracoval 😋 ... lebo jedol som odost menej ako roky predtym. Ale ani mi to nevadi, dokial nebudem mat nad 100kg, aby mi brali OP.

candii
6. jún 2024

@egonsk no aj to je problem ak papas malo. Potom si telo ukladá "na horšie časy". Treba mať pravidelnú stravu

egonsk
6. jún 2024

@candii viem, ale musim najprv obmedzit stres, ten mi zagulatel brucho. 🤔 Aktualne mam v plane do konca roka zhodit 7-10kg preformovanim aj do svalstva 😁 ... uz sa len ostava mi k tomu dokopat, lebo zatial cviciacu lavicu iba oprasujem, iked ju mam pri posteli 😁😁😁

candii
6. jún 2024

@egonsk treba sa len pustiť do toho a začať 💪 potom to už pôjde a uvidíš ako súper sa potom budeš cítiť. Držím palce

katka533
6. jún 2024

@candii no 10000 krokov isto nespravi za 20 minut