Neviem sa vyrovnať s telom po pôrode

16. feb 2022

Ahojte,
Neviem sa vysporiadať s tým ako po pôrode vyzerám. Pracujem na sebe, cvičím. Bruško je však vypuklé a ovisnuté. Koža natiahnutá. Hlavne ten previs mi vadí..😔o prsiach ani nevravím..žiaľ ovisli,koža natiahnutá. Nevinim tehotenstvo,ani pôrod. Ale nemôžem na seba ani pozriet. Muž je v pohode , toto "telo "mu nevadi.. neviem ale kedy sa ja vysporiadam a či vôbec niekedy ešte budem mať rada vlastne telo. Chcela by som nejaké rady, čo pomohlo vám. Rozumiem tomu že je to jediné telo v ktorom môžem žiť a som zaň vďačná,že je zdravé. Ale je to ťažké. Som ešte mladá a už to nieje e ono.

luccija
16. feb 2022

Koľko si po pôrode?čo sa dá napravis a s niečím sa budeš musieť zmieriť.Strie zblednu, schudnes...

diamond007
16. feb 2022

Čo spravíš keď začneš starnúť? Je to prirodzené

zmrzlinka2021
16. feb 2022

Tvoj problem nie je v tele, ale v tvojej hlave. Svoje telo nevnimas ako dar, ale si jeho otrokom. Nachadzas svoju hodnotu v tom, ako vyzera tvoje telo, brucho, prsia... Dolezite je, aby si si to poriesila v hlave, lebo mas zafixovane nespravne vzorce fungovania.
Je spravne a velmi prospesne sa straovat zdravo, cvicit, sportovat, ale stat sa otrokom tela ti moze vziat tvoju vnutornu slboodu a stastie.
Skus sa zamilovat do svojho tela, je tvoje a je jedinecne. Vsetky negativne myslienky, ktore mas pri nom, su prebrate spolocnostou o nejakej nezmyselnej dokonalosti

kuriatkocervene
16. feb 2022

Nie je to pre každého, ale mne pomohla plastika pŕs. Vôbec neľutujem, moje prsia vďaka nej nie sú ovisnuté a vyzerajú mlado. Pokiaľ sa nebrániš takýmto v dnešnej dobe rutinným zákrokom, tak porozmýšlaj 😉.

nevenka
16. feb 2022

Este to tu nezaznelo. Najdi si nieco o diastaze, mne velmi pomohla fyzioterapeutka Monika Srenkelova, co sa brucha tyka. Popozeraj si to. S kozou asi vela nespravis, ale aspon budes mat funkcne brucho.
Ja mam po 3 detoch tesne pred 40-kpu prsia tiez postihnute gravitaciou, su velke a ta vaha spravila svoje. Mozno raz si doprajem plastiku, to nie je nieco, s cim sa neda nic spravit. Takze hlavu hore. Bude to fajn.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banalu
16. feb 2022

Uplne ta chapem, mne tiez neuveritelne vadi ten previs... Pride mi to hnusne.. prsia uz zistujem ako zmensit, lebo ja som ich mala neprimerane velke uz pred tehotenstvom a teraz je to proste hroza 😑
Ono sa to lahko napise, ze mam mat rada svoje telo, ale to sa neda lusknutim prsta a chcem vidiet zenu, ktora uprimne miluje svoje zdevastovane telo, ktore nespolupracuje.. a vacsinou to povedia zeny, ktore problem s telom nemaju, alebo sa po porode relativne rychlo dali dokopy..
Ja som z toho frustrovana, a je mi z toho smutno...

petamich
16. feb 2022

@banalu nie nedala som sa po porode rychlo dokopy, kedze som sa zopar mesiacov nemohla poriadne hybat, sediet - pocas tehotenstva som pribrala 23 kg (a nie zrovna tym, ze som sa prezierala), maly ma 7M, z tehotenskych kil mam este stale viac ako polovicu, brucho a stehna mam mlandrave a celulitidu mam asi aj medzi obocim 🤷‍♀️ a nie zeby ma to netrapilo, kazda zena chce vyzerat dobre ale momentalne sa skor sustredim na dieta a na seba v rovine, zrazu som na materskej a zmenil sa mi zivot, na to, aby mi na materskej bolo dobre a nejako extra aktivne netlacim na to, aby som schudla, v zmysle, ze by som sa stravovala na kralika a vo fitku travila kazdu volnu minutu :D verim tomu, ze skor ci neskor to bude okej a vobec preto nie som frustrovana a kedze to s tym tehotenstvom nebolo jednoduche, porod bol hm nazvime ho zaujimavy, tak som vdacna, ze zijem, ze maly je v poriadku, ze nam je spolu uzasne, mame novych kamosov na prechadzku, kavu a kolacik a to mi teraz staci

banalu
16. feb 2022

@petamich tak ti tu pohodu tisko a uprimne zavidim. Ja som od porodu 4 mesiace, prvy mesiac som skoro cely prelezala.. tiez "zaujimavy" prirodzeny porod.. a aj ked som rada, ze som tu ziva, a ze mala nema ziadne trvale nasledky, no frustracia a smutok tu je a nejdem sa teraz presviedcat, ze je to v poriadku.. nepotrebujem sa za kazdu cenu nutit do chudnutia a robit veci proti srsti, no niekedy mam pocit, ze ani nahodou sa nemozem posťažovať, lebo ved to sa nerobi..
Je ale pravda, ze pokial clovek nie je v kozi toho druheho, je jednoduchsie veci zlahcovat 🤷🏻‍♀️

petamich
16. feb 2022

@banalu moj manzel by ti povedal ako "malo" sa stazujem 😂 ale asi skor teraz riesim biologicke potreby ako prve, malo spanku, malo kavy a vela cokolady, aby som dohnala to malo spanku a jasne o rok, ked stale budem mat to brucho a stehna sumo zapasnika stastna nebudem alebo pred prvou dovolenkou v plavkach ale aktualne asi nemam kapacitu alebo chut riesit to a sustredim sa na to, aby mi bolo dobre v novej roli a novom setupe (ja extrovert, v kuse v zahranici, lebo charakter prace, v kontakte s ludmi atd. som zrazu na materskej - to len na vysvetlenie, preco) a potom zamakam aj na tom tele, tym nechcem povedat, ze chodim po byte v pyzame a s mastnymi vlasmi resp. ze uplne by som sa o seba nestarala (samozrejme kazda co zvladame, aby som sa nedotkla nikoho)

a je uplne v poriadku, ze sa necitime v poriadku a okej v tom verim docasnom tele - ono to da zabrat, ked sa zrazu staras o maleho cloveka, nevies kde je sever, si unavena, hormony a pozries sa na seba do zrkadla a sok

ailiba
16. feb 2022

@banalu ono sa dá aj upraviť kožu plastikou. Nemusia sa spraviť priamo silikóny...uprimne, po 1.porode som bola v pohode a teraz po druhom uvidím. Každá žena sa chce páčiť sama sebe.

zun
16. feb 2022

Kuknem do zrkadla: nepoznám Ťa ale umyjem Ťa

barborachors
16. feb 2022

Ahoj, nepíšes po kolkatom porode si a ci planujes este rodit. Pytas sa na rady, co pomohlo, ale ono je to individuálne, co pomohlo jednej, nemusí pomoct druhej... S tou diastazou moc neporadim, lebo nie som na to odborník a ani s nou nemam realne skúsenosti, ale skus fyzio najprv, ak nezaberie fyzio, tak asi konzultácia s plastickym chirurgom. Je tu o tom aj niekolko tém. Prsia detto, tu uz cvicenie moc nepomoze, ale ked uz neplanujete, tak ako baby písali, úprava pozdvihnutim alebo silikony, ja by som si silikony nedala, mne sa hnusi predstava mat kusy plastu v tele. Skor by som porozmyslala nad tou modulaciou, ked už, ale zasa, to je moj nazor, nemusí sa zhodovať s inymi 😉 Ono, ked sa vnutri svojho tela necítis dobre, je to ok, ze o rom otvorene hovoríš a treba to asi zmeniť. Možno popracovať resp porozmyslat ako ďalej a je len dobre, ze to riesis a že sa nehrás na hrdinku, vsak ja som porodila a je mi jedno. Moje telo = chrám mojej duše. Takisto je ok ak niekto nesplna modelkovske miery, a dobre sa cíti vo svojom tele. Takže ak si dac cieľ ze to ides riesit, tak fyzio je dobra cesta, minimalne na upravu tej diastazy a ten odbornik ti sam povie, ci bude treba plastiku alebo nie. To ostatné je uz na tebe a tvojom nazore, je to len tvoje telo a rozhodovať budeš ty. Inak je sympaticke ze tvoj muz neriesi, ale nech ta aj podporuje, nech ma krasnu a spokojnu ženu doma ☺️

gleep1
16. feb 2022

Počas tehotenstva +18kg z 52 na 70. rok a pol po tehotenstve vyzerám lepšie než pred ním. Mám 59kg, teda viac než pred tehotenstvom ale väčšina z toho sú svaly. Vyzerám dobre lebo makam v posilke a nie na bežiacom pase ale drepy s 80kg, mŕtvy tah s 50kg, hip thrusts so 120kg. Proste ťažké váhy. Za zle telo po tehotenstve nemôže samotné tehotenstvo ale životný štýl ženy, prepáč mi za toto, ale je to tak.
https://www.instagram.com/amandafinniee/ Tato baba rodila približne v tom case ako ja s tiež vyzerá brutalisticky pokojne aj 30 by som ti tu takých hodila aby si videla že tehotenstvo za to nemôže.. Aj keby si nerodila, tak by si zachvíľku vyzerala podobne ako následok starnutia. Buď sa budeš ľutovať a nenávidieť slebo sa neseries a zaplatíš si trénera a budeš poriadne makať. Na tu kozu a prsia asi pomôže už len plastika

nwnw
16. feb 2022

Vitaj v klube. Prevys nemam, ale otrasnu jazvu po sekcii a stale problem s hormonami. A ked schudnem, prsa pojdu dole prve. Tie ma obmedzuju neskutocne 🤢.

banalu
16. feb 2022

@ailiba ano, ano.. ja chcem len zmensit bez silkonov. Take plnsie Becka - Cecka to je moj sen.. teraz mam 80K 🤦‍♀️😑

kiki68
16. feb 2022

Jedine cvicit s trenerom cielene na tieto problemy, alebo fyzioterapeutom. Inak sa toho nezbavis

autor
16. feb 2022

@luccija už je to rok

autor
16. feb 2022

@kuriatkocervene zvládli ste to aj pri malom dieťati?

autor
16. feb 2022

@kiki68 podľa videí vám to nešlo?

yoxinka
16. feb 2022

Ja som takmer tri roky po treťom pôrode. Moja pôvodná váha je 60kg, momentálne mám 70kg. Ja mám 10rokov problémy s chrbticou, ale po treťom pôrode sa to radikálne zhoršilo. MR potvrdilo poškodené platničky … to je jedno, nejdem to tu rozpisovať dopodrobna, dostala som sa k fyzioterapeutovi a ten prvé, čo riešil bolo brucho. Totálne nefunkčné brucho po pôrodoch, učila som sa dýchať, sedieť, zacvičili sme diastázu … Ja som furt mala nervy na svoje telo a ten chalan, 24ročný, vymakaný, tehličky na bruchu, mi úplne s kľudom angličana oznámil, nech sa pozrem do zrkadla, lebo na to, že som porodila tri deti, vyzerám super. Teraz cvičím rok s fyzioterapeutom, už iným, ja som ich tak podľa stavu obmieňala a pomaly začíname cvičiť silovo a naberať svaly. Povedal mi, že do roka bude zo mňa iný človek, ale proste musím makať. Mne ani tak nejde o postavu, ja tie kilá chcem schudnúť, lebo chrbtica zmačne poškodená, bude mať o xy kg menšiu záťaž a cvičiť chcem, aby tam boli hlavne FUKČNÉ svaly. To že to bude super vyzerať, to je len príjemný bonus. Ale súhlasím, že celé je to hlavne o nastavení hlavy, ako sa žena stavia k sebe a ako sama seba príjima.

kuriatkocervene
17. feb 2022

Áno, ale treba mať určite pomoc aspoň 2 týždne. Človek musí ležať a nemôže zdvíhať ťažké predmety, takže ani dieťa. Ja som išla v období sviatkov, priateľ mal 3 týždne voľno, tak sa staral on aj o mňa aj o dieťa. 🙂

pipistrel13
17. feb 2022

@banalu pred nedavnom som citala clanok od jednej fyzioterapeutky,ze problemom na svk je,ze po porode sa vobec neriesi zena,vsetko sa toci len okolo dietata,ale nikto sa nezaujima o zdravie zeny a takto nejako to ozaj je...
ja mam tiez obrovsky problem s vypuklym otrasnym bruchom a po porode som uz takmer 4roky (dva cisarske),hoc som stihla v pase aj nohach,brucho mam nechutne a moze mi niekto vraviet miluk svoje telo a pod.nie je vsak pravda,ze svoje telo nenavidim,ale brucho mi prekaza,dost mi pomohla fyzioterapeutka,stiahlo sa asi o polovicu,ale ja mam aj dost velky pupocny prch,cize musim absolvovat aj operaciu,aby sa to stiahlo trocha (uz tento rok planujem) a o tom sa tiez nikto neunuval oboznamit ma,az fyzioterapeutka a po tom mi to potvrdil chirurg...takze je to tak,ze zdravie zeny nikoho nezaujima a nie je to v poriadku...
to,ze mam diastazu som sa dozvedela az po 2,5roku

yoxinka
17. feb 2022

@pipistrel13
Presne tak! Každá žena by mala byť po pôrode skontrolovaná fyzioterapeutom, ktorý sa na to špecializuje, skontrolovať panvové dno, plus brucho (diastázu) a podľa stavu ukázať cviky atď. Ja som šla z tehotenstva do tehotenstva bez toho, aby sa niekto zaoberal mojím bruchom, ja som cvičila aj pilates aj hocičo, stále som bola aktívna, ale keď mi po treťom pôrode praskla platnička, zase som len hľadala sama fyzioterapeuta, ktorý by to dal dokopy a až tam mi začali riešiť diastázu, brucho. Lebo brucho to nie je len estetický problém, to je v prvom rade funkčný problém a v mojom prípade pri prasknutej platničke a hneď nad ňou vysunutej v segmente L4, L5, S1, čo je drieková chrbtica, to bola priam katastrofa.

ailiba
17. feb 2022

@banalu chápem, ja by som do toho tiež išla....je to aj menej invazivne, ako silikony a bude to prirodzené.

banalu
17. feb 2022

@pipistrel13 uplne suhlasim, na zenu kazdy kasle.. ani len preventivne odbery par mesiacov po porode sa nespravia, ci vsetko ok, nieto este nedajboze riesit panvu ci chrbticu 😢 a ked sa na nieco stazujem, tak - no po porode to je normalne - a pomoz si clovek sam..🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ja napr. nerozumiem preco ma neposlali preventivne k psychologicke po velmi zlom porode. Ja sa idem teraz prosit mojej gyn/porodnicke nech ma posle, lebo sa este stale rozrevem ked si na to cele spomeniem 😑 ved take veci by mali byt automatika 😢

zuzzuzi909
17. feb 2022

Pracujes na sebe, to je zaklad a teda ak vydrzis tak aj zmeny pridu, ale musis byt trpezliva. Podstatne je vydrzat a nepolavit!

kiki68
17. feb 2022

Nebudem cvicit podla videa, co ma nebude korigovat. Potrebujem presnu korekciu, ci drzim lakte Ako mam, ci mam dobre chytenu tyc, ci mi nejdu zle kolena atd. Toto video neporiesi. A ten vysledok je potom mozno iny

kiki68
17. feb 2022

@yoxinka presne, brusko nie je iba esteticky problem, ale je to core nasho tela a co nedrzi, tak potom to ma vplyv na cely aparat.

luccija
17. feb 2022

@banalu presne vôbec sa tieto zdr.problemy žien po pôrode neriešia.Ci oslabené panvové dno, či chrbtica, brucho....chyba mi taký komplexný pohľad na ženu po pôrode.Ked človek chce nieco poriadne, tak 30 eur súkromný fyzio, ak ide na stredisko úroveň o ničom
Autorka tak previs sa dá odsať, odcvicit...daj si cieľ čo potrebuješ zmeniť a pracovať na tom.