Nerozumiem kalorickým tabuľkám

18. apr 2021

Význame sa v tom? Ja som asi totálny debil, ale už hodinu sa snažím prísť a princíp. Aký ma byť môj denný príjem? Ako zistím, ze uz som prekročila denný príjem?
Viete mi niekto prosím vyčítať z fotky co to znamená? Mam jest ešte tuky aj sacharidy atd kým to nebude mať 100%?
Prosím, bez urážok. Vidim to prvý krát, nevyznám sa v tom jednoducho a nemá mi kto poradiť
Ďakujem

autor
18. apr 2021

Ospravedlňujem sa, vynecháva mi obcas písmenko na klávesnici, preto tie chybičky

patusikk
18. apr 2021

ak som tomu správne pochopila tak máš denne prijať 5 391 KJ??
Alebo 4 641 KJ?

autor
18. apr 2021

@patusikk a kde si došla k tomu číslu 5391? 😂ja to nikde nevidim

autor
18. apr 2021

@patusikk 4641 som uz dnes prijala 🙄🙈🙈🙈

autor
18. apr 2021

@patusikk ja tomu totiž vôbec nechapem

patusikk
18. apr 2021

No ved tam dole máš že celkom 1 693KJ z 5 000 kj tam čo su kruhove diagramy
Neviem ani ja sa v tom nevyznám

autor
18. apr 2021

@patusikk ahááá vidim to! Dakujem
Takže asi ano, presne ako píšeš. Akurát mam tak zle zvolene potraviny, ze KJ dosiahnem skor, ako stihnem prijať dôležité bielkoviny a vlákninu?

autor
18. apr 2021

Nerozumiem
Preco mi hore pise 4641 a dole v tom krúžku len 1693???

sense
18. apr 2021

Chod na stránku www.kaloricke tabuľky. CZ a tam to máš všetko presne vysvetlene inkl Video ako to správne nastavit

lindous
18. apr 2021

4641kJ si prijala, 2948 kJ si vydala ... tvoj príjem za dnes je rozdielom týchto dvoch čísiel, teda tá hodnota celkom 1693kJ z 5391kJ čo je tvoj vypočítaný odporúčaný príjem 🙂 a potom tam máš rozpočítané makroživiny čiže prijala si 39,8g bielkovín z odporúčaných 123g atď

zuzap33
18. apr 2021

Trocha pohni z tými tekutinami 😏

sense
18. apr 2021

Daj printscreen ako si to nastavila a co si nastavila, aký režim si dala, koľko krát cvičíš ako dlho a co...

adik64
18. apr 2021

Pridaj sa do skupiny Cesta k mojej premene, tam ti baby poradia. Mas to zle nastavene, preto ti to nesedi.

autor
18. apr 2021

@sense skusim
@lindous ved som dnes nic okrem raňajok ešte neurobila. Pochybujem ze som toľko vydala energie
@zuzap33 tekutiny pijem, len nezapisujem

autor
18. apr 2021

@adik64 ďakujem

sense
18. apr 2021

Výdaj nezapisuj, ak máš synchronizované a hodinkami alebo tak... Tak synchronizáciu zruš.... Aktivity nezapisuj ak cvičíš podľa toho si zadaj režim, Ddd daj preč nech ti nenavysuje....

lindous
18. apr 2021

No sama vidíš, že ti to tam tých -2948kJ ukazuje, nenastavila si si tam nejakú pravidelnú aktivitu a teraz ju tam máš zarátanú aj pred tým, než si ju vlastne spravila ??

autor
18. apr 2021

@lindous aaano nastavila, teraz som to opravila
Plávanie 😒

autor
18. apr 2021
autor
18. apr 2021

@adik64 ta skupina je tu na MK alebo fb?

autor
18. apr 2021

Takže teoreticky, ked si odmyslíme tu dnes,,aktivity", môžem prijat ešte nejakých 1000kj?

adik64
18. apr 2021
alikal
18. apr 2021

prepni si v nastaveniach na kalorie (kcal) su omnoho prehladnejsie, a vypni zapisovanie a ratanie aktivit. casto su nadhodnotene a vyvolava to v cloveku pocit ze moze viac zjest aj ked realne si nevybehala tolko ako ti napisala. vacsinou nie. ak si nastavis v tej aplikacii svoju vysku a vahu a rezim (ako casto sa asi hybes) tak by ti mali ukazovat max co mas zjest za den a po prihadzovani sa ti bude plnit to kolecko. a bacha - treba nahadzovat uplne vsetko - lyzivku cukruu v kave, dve lyzice tatarky k obedu a podobne, velmi to skresluje 😉

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. apr 2021

@alikal dakujem veeeelmi pekne, vsetko som nastavila
Super
Veľmi si mi pomohla

autor
18. apr 2021

@adik64 ďakujem

autor
18. apr 2021

@tayla aký mensi ciel? Kcal uz
Dakujem

jazula
18. apr 2021

Odporúčam na FB skupinu “Hubneme a jime zdravě s kalorickými tabulkami”, je tam dosť skúsených ľudí, ktorí radi pomôžu s nastavením, plus tam veľa ľudí rieši opakujúce sa otázky, bežní užívatelia zdieľajú recepty a jedálničky, tak veľa info sa nájde aj v histórii. S KT fungujem s prestávkami už pár rokov a podľa mna je to výborná pomôcka (po pôrode sa chystám vrátiť, len teraz to nejako nedávam 🙈). Súhlasím s prispevkom nado mnou, že najmä na začiatok je lepšie vypnúť si zohľadnenie aktivít a nastaviť si priemerný režim - sedavy, mierny - podľa životného štýlu. Zapisovanie podľa reálnych aktivít daného dňa je vcelku náročné - treba zachytiť naozaj všetko a potom by mal človek tie aktivity nárazovo dojedat... A neriešila by som iné kalkulačky, nastavila by som priamo profil v KT a aspoň mesiac isla podľa toho. Človek vie toľko prerátavať, až sa z toho sám dopletie...priveľa zdrojov je k dispozícii 😂.

jazula
18. apr 2021

Inak ešte čo sa týka kcal verzus kJ, je to o pocite, s čím sa ti lepšie ráta, je to len jednotka, ktorá ráta to iste ;) mne osobne sa lepšie orientuje v KJ, viem, že mnoho báb uprednostňuje kcal, lebo vizuálne je to menšie číslo 😉

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz