Nemôžem nájsť motiváciu

19. aug 2023

Ahojte ja idem z váhy 92 s momentálne na 82 mo cca by som ísť na váhu 62... ale posledné 4meisace mi to stojí snažím sa velmi veľmi držať tu stravu no príde 16.00 - 18.00 toto si moje kritické hodiny a začnem žrať ako nepricetna.... ako sa motivovať? Viem ze vyzerám zle a stále si hovorím ved od zajtra začnem ja už začínam mať depresiu z toho ze to nezvládnem a som neschopná lebo neviem schudnut a každý večer sa nazeriem

jan510
19. aug 2023

Je to len pevna vola
Uvar si caj namiesto jedla

denkabemommy
19. aug 2023

Začni inak. Nedrž stravu, postupne meň životný štýl. Vtedy to naozaj vydržíš. Áno, bude to trvať dlhšie ale návyky ostanú do konca života 🙂. Napríklad pridaj si k bežnej strave misku zeleniny, miesto celej čokolády si daj len polku, postupne to všetko zameníš, zároveň nebudeš cítiť psychický tlak a tým pádom nepríde emočné zajedanie. A brať akýkoľvek krok vpred za posun. Môžeš zmeniť potraviny, miesto bieleho pečiva celozrnné, miesto bielej ryže hnedú,... nájdi si nové veci, ktoré môžeš vyskúšať, a fixuj sa na to, čo nové môžeš zjesť, nie, na to, čo "nemôžeš" 🙂

monillia
20. aug 2023

Čo znamená držať stravu?Koľko prijimas kcal,máš dostatok živín?

autor
20. aug 2023

@monillia príjmam 1500kcal , 120g bielkovin

monillia
20. aug 2023

@autor záleží akú máš výšku a vek ,ale tých 1500 máš možno bazal preto návaly hladu, pripadnecako bolo vyššie spomenuté aj emocne jedenie

dorinka31
21. aug 2023

Schudla som 6kg. Veľakrát som sa snažila rôzne diéty a nejesť po 18:00 atď. Nikdy som to nedodržala a vždy o 20:00 som zjedla všetko možné. Teraz keď som schudla “tak veľa” som zistila, že pokiaľ máš cez deň bohatú stravu a si v kalorickou deficite, strava z ktorej sa naješ, nebudeš chcieť jesť večer - ak áno, daj si uhorky, paradajky - málo posoľ a hneď prejde hlad. Pravdepodobne nemáš “bohatú” stravu. Odporúčam si každý den dať niečo sladké, ale naozaj malo (kocku cokolady, nanuk ktorý má malo kalórií). Cez deň jesť veľa ovocia. A najväčšia porcia na obede by mala byť zelenina a k tomu nejaké kuracie mäso, ja si dávam aj zemiaky. Viem, aké je ťažké chudnutie, ale dôležité sú cm nie váha ☺️ veľa šťastia, pomaly ďalej zájdeš 💪

autor
21. aug 2023

@monillia 169cm , 24r

madeline1
21. aug 2023

Kludne si daj, ak mas chute, ale dojedaj sa zeleninou, ovocim...velmi pomaha, ak nebudes mat doma kaloricke jedla na zahriznutia vobec...ak si nervozna chod v ten kriticky cas von ..

monillia
21. aug 2023

@autor dala som tvoje údaje, mierny režim a presne čo som si myslela ,jes málo, preto máš vlčie hlasy a opätovne zlyhavas