Nedarí sa mi schudnúť pri dojčení

kasandra_g
21. feb 2018

Ahojte, som totálne sklamaná a zároveň bezmocná. Všetci mi vraveli, ako úžasne schudnem, keď budem dojčiť. Že to pôjde samo. Tak šlo to samo asi prvý týždeň a potom nič. Pred tehotenstvom som vážila 51 Kg a teraz?? Mám 61! A tých 10 neviem dať dole už viac ako rok.! Neustále dojčím, snažím sa hýbať, aj keď je pravda, že času na cvičenie nemám vôbec. Skúšala som nejesť sladké, ale mala som také točáky hlavy, že asi bez toho to nepôjde. Tiež som skúšala začať držať diétu, ale to bolo to isté. Tak ako ste to robili vy?? Ďakujem za každú rozumnú radu.

bosoriak
21. feb 2018

@kasandra_g Samo to veru nepojde urcite. V prvom rade, mne sa nepodarilo schudnut pri kojeni NIKDY. Vzdy som musela pockat, kym sa decka odstavia. Nastastie sa moje vzdy odstavili tak +-10 mesiacov.

No a potom klasika - patkrat denne mensie porcie, vyhybat sa sladkostiam a kazdy den pekne videjko Jillian Michaels precvicit. Je to 25 minut denne, mam 3 deti a zvladam to, takze s jednym to das aj keby si nechcela 🙂 Co sa zlozenia stravy tyka, diety su zbytocne. Treba si najst svoj jedalnicek, ktory chuti a je spravne zlozeny a najma, je uz navzdy. Mna inspirovala stranka chudnutie-ako.sk, tam su aj kaloricke tabulky a vies si vyratat, kolko mas zjest denne, aby to silo dolu. Chvilu to trva, kym si clovek zvykne a poprevazuje a vyrata, ale potom to uz ide samo a viem odhadnut napr. aj v restauracii, kolko mam zjest. Viac mi uz ani nechuti.

Schudnut je jednoduche, len si netreba tahat medove motuzy popod nos a pochopit, ze kym budem jest bez obmedzeni a nebudem cielene pracovat s telom, tak to proste nepojde. Netreba hladat dovody preco nie, ale sposob ako ano.

Tiez som napr. teraz po poslednej dcere mala pri odstaveni +- tolko, co ty a schudla som to za tych 5 mesiacov. Zacni teraz a v lete mas postavicku ako lusk.
Vela zdaru!

danusskaaa
21. feb 2018

Niekto taky samozhadzovaci typ popri dojceni nie je! Ja tiez nie... sorry, ale vyhovorky ze nie je na nic čas- su fakt vyhovorky. Ked chces, najdes si sposob ako!!! Nemusíš cvicit dlho .... staci napr. pocas prechadzky s drobcom. Ci cviky... ci trosku pobehnúť ...pridat do kroku ...atd . Najst si nieco co ta bude bavit a nebudes to robit nasilu. Vobec nejde o dlhe "otravne" cviky. Proste musis nastartovat organizmus. A strava tiez spravi vela! Ak ti chuti sladke, dopraj si ho... ale s mierou a skus kombinovať "zdravsie" varianty sladkého.

bosoriak
21. feb 2018

@kasandra_g inak len zo solidarity - pre mna bolo vzdat sa tradicneho riadku cokolady po obede tazsie, nez prestat fajcit. A to myslim smrtelne vazne.
Inak jem sem-tam aj sladkosti, zas to nema byt tyranie - ale povedzme dvakrat za tyzden jednu kocku cokolady.

marseillefan
22. feb 2018

Ja som zhodou okolností nedávno obmedzoval svoj jedálniček a súčasťou toho bolo aj vyhýbanie sa sladkým vodám a sladkostiam (vlastne všetkému, čo obsahuje cukor). Tiež som mal absťáky a tie som najprv riešil tak, že som jedol ovocie (aj keď to nie je úplne ideálne, lebo aj ovocie obsahuje fruktózu, čo je vlastne cukor). Neskôr som si kúpil proteínové tyčinky, ale nie hocijaké... musia mať vysoký obsah bielkovín (nad 50perc, nízky obsah sacharidov (tak ideálne cca do 10perc a skoro žiadne cukry (max 2perc. Užívam toto:
https://www.fitplus.sk/weider-60-protein-bar-45-g
No a namiesto sladených nápojov pijem lidlácky šumivý multivitamín. Ten mi chutí, plus obsahuje vitamíny a minerály. Len mi na ňom vadí sladidlo sacharín. Takže to striedam s ochutenými BCAA, konkrétne užívam tieto (mixed berry and lime):
https://www.namaximum.sk/kategoria/aminokyselin...

Prípadne nejaký izolát protein (vysoký obsah bielkovín nad 90perc sladený sukralózou resp. stéviou. Možností je veľmi veľa...

Na moje prekvapenie to zatiaľ celkom statočne zvládam. Občas ma to síce láka na sladkoti, ale poviem si, že keď som už vydržal doteraz, tak by bolo dosť úbohé prestať a Zničiť na čo som sa podujal.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zenaajmama
22. feb 2018

Pri prvej som si este tiež myslela že to pôjde "samé", no rychlo som prišla na to že to tak nebude..zostalo mi po pôrode 20 kg do plusu.Viem že to tu nie je popularne, ale moje odporucanie:
Vynechat bielu muku, nahradit ßpaldovou, celozrnnou, na biely cukor zabudnúť celkom, aj na sladkosti.Keď sa vám točí hlava, dajte si pohar vody a pol jablka.(Samozrejme najesť sa 3 krat denne treba zdravo) Občas jedna kocka kvalitnej čokolady nezabije samozrejme.( obcas nie je kazdy den )Jesť 3krat denne.+vela tekutín-voda, nesladené čaj.
Tiež kojím teraz druhú 2 ročnú dcéru, s váhou problem uz nemam, ale už pár rokov sa stravujem zdravo takže to bude asi tym.
Nabehnut na novy system je tazke, ale len prvý mesiac.Držím palce 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andy241
22. feb 2018

@danusskaaa suhlas! Su to vyhovorky. Ja som mesiac po porode, kojim, vobec neprikrmujem ale kazdy den si najdem pol hodku na cvicenie alebo ak ma kto na hodku postrazit (napriklad muz) tak si idem zabehat. Milujem tieto typy co by chceli vysledky bez prace...

kasandra_g
autor
22. feb 2018

Mám to ťažšie, na malú som úplne sama, ale možno aj to je výhovorka. Namiesto chvíľky oddychu, by som mala fakt cvičiť. Diky za každú radu, treba mat plán a nezist z cesty ;)

angelyana
22. feb 2018

Ja som po prvom porode mala same vyhovorky, nemam cas a energiu a pod. Zo 65kg som zastala na 80 az do druheho porodu. Po druhom mi vaha ukazovala 87kg, vyzerala som ako velryba, nemam ziadne fotky s drobcami, hanbila som sa za seba. Povedala som si dost a isla na krabickovu stravu. Ked som videla tie porcie, skoro ma slahlo, ved budem hladna! A cuduj sa svete, nebola som. Do toho kazdy den cvicenie 30min (na youtube som nasla dance workouts, to bola pecka), ked som rano uspala malu, a poobede kocikovanie rychlou chodzou. Takze odrazu som si nasla cas aj pri dvoch detoch (mala je este dost narocne decko). Za 1a pol tyzdna som dala dole 4kg, to bola motivacia! A kojim, kojenim som nedala dole ani deko, na porazenie.
Takze ked je pevna vola, vsetko sa da. Ja mam v mobile fotku seba v spodnom pradle s 87kilami a to je riadna motivacia riadne na sebe makat.
Takze 5x denne MALE porcie, vela vody a pohyb. Tri veci, ktore sa stale omielaju, no o to tazsie sa plnia. Dolezite je, aby si nasla pohyb, ktory ta bavi, inak to bude nuda.
Vela stastia

siska53
22. feb 2018

@kasandra_g ako casto a kolko jedavas? Aj to je dolezite. Ja som.naor.cvicit nemohla,lebo som bola vzdy po sekcii..takze zakaz pol roka a pri druhom dokocna kvoli zlcniku a pruhu -po operacii opat zakaz..cize som zavala az po 2.dietati,ked malo rok.. Lenze mne to nejak sko samo bez diet a cvicenia.. No podstatne pre mna bolo vzdy to,ze som.jedla pravidelne aj 5x denne, ale neprejedala som sa. A jedla.som aj sladkosti, smotanove jogurty a pod. Je fakt,ze po malej som sa dostala na povodnu vahu az po vyse roku,najskor to dlho stalo a zrazu ani neviem ako to zbehlo na moju povodnu.. Aj ked zas mne ta vaha,ktoru som mala,neprekazala,kedze som dot chuda,cize tir kila ma netankovali,skor som sa tesila.. .. Pocula som aj o pripadoch,ked schudli az po odstaveni..

Mozno by som ti skor odporucila obmedzit vyrobky z bielej muky a zamerat sa na tie,ktore obsahuju skor muku spaldovu a ine.. Niekedy totiz prave lepok v psenici,kedze je tam.ho prilis vela,moze toto sposobovat.. Nie je vsetko len o cviceni,lebo predsa sval je tazi ako tuk.. Aj ked cvicenienje fajn na dodanie energie (mne to dost pomahalo),ale kedze som.neposilovala v posilke,tak som ani neschudla,ani nepribrala. Skor mala.trosku pevnejsie svaly a viac energie oddychla som.si..

bosoriak
22. feb 2018

@kasandra_g Ja som sama na 3 deti, zijeme v zahranici bez rodiny, muz od rana do vecera v praci. Vsetko sa da, ak chces. Som si ista, ze to das, len sa treba odhodlat na ten prvy krok, to je cele.

Inak naozaj treba vydrzat prvy tyzden tu rutinu - malo jest a najst si cas na cvicenie. Akonahle uvidis prvy vysledok, uz nebudes potrebovat nic viac, to staci pre motivaciu. A este si treba predstavit, ako si pojdes kupit plavky v lete, to pomahalo mne 😀

Vela zdaru!!

danusskaaa
22. feb 2018

@kasandra_g verim ze je to tazke... oddych je tiez dolezity! Ale ked si najdes pre teba vyhovujuci sport budes to brat ako oddych a nie cvicenie. Ja mam dve deti, jedno dam rano do skpljy, nabalim druheho do kocika a beham. Maly spi, ja si športujem a hlavne nastartujem telo na cely den. Nie som potom unavena a ver ze ovela viac oddychnuta ako ked sa doma povalujem. Popri behu cvicim - nohy, brucho a ramena. Nech to vsade nevisi... podarilo sa mi schudnut uz 20kg za 10 mesiacov. Stravu neovmedzujem, jem vsetko avsak nie maxi porcie. Radsej menej na viackrát. A pit, pit pit - zaklad. Potom clovek nevyjeda tolko somariniek. Drzim palce...

danusskaaa
22. feb 2018

@kasandra_g a taktiez mi nikto s detmi nepomaha. Muz odchadza o osmej do prace a pride o siedmej vecer. Ziadnu svoju rodinu pri sebe nemam a tak sa musim zariadit aby som zila aj svoj zivot. Najst si nieco. Myslim, ze je vela mamičiek same na deti, kedze vacsinou ti muži musia zarabat a nie sediet s nimi doma. Inak som pocas behu stale kojila bez obmedzeni, nic sa s mliekom nestalo. A aj po 3 mesiacoch co uz nedojcim, mlieko mam 🤔 takze strata mlieka urcite nie je zo spravneho cvicenia. Ak sa zena citi dobre, vsetko je dobre

michellem
22. feb 2018

Ak mas peniaze, tak ketodieta, absolutne vylucit sacharidy, budes chudnut rychlo, ALE,pozor, musis sa aj potom trocha kontrolovat, ja aj moja kamoska sme schudli bohovsky,ale dodrziavali sme to na 110 percent, teraz jem vsetko ale s mierou a robime 3-4x rychlu chodzu za tyzden za kazdeho pocasia, muzi musia strazit deti, ked sme si chceli ukradnut nejaku tu chvilu pre seba, bez pohybu je to o nicom.

martag20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lily09
22. feb 2018

@kasandra_g ahoj.chce to trpezlivost,nejak velmi to chudnutie nesil aby ti nevypadlo mlieko. Ako to napriek lepsej zivotosprave nejde tak to nechaj kym neodstavis.hlavne pri chudnuti nikdy nehladuj 🙂 ja stale kojim a tiez mam o10 kg viac. Zas rataj s tym ze nieco vazi aj to mlieko aj zvacsena prsna zlaza, mozno maternica.ja vahu zatial neriesim,nohavice si kupujem o 2 velkosti vacsie, niektore tricka o jedno.to bude sranda v lete 😄😷muzovi sa pacim ako som. Tak nezufaj a nechudni este.drz sa

zenaajmama
22. feb 2018

Len žiadne zázračné a detoxikačné kúry neskúšajte prosiiiim 😀
To je zaručená cesta k jojo efektu.

jarmilafilova
22. feb 2018

Detox funguje od je kvalitný ako C9 ale dojčia matka by nemala robit detox ani ziadne diety.

mata223
22. feb 2018

@zenaajmama nie vždy 😆

mata223
22. feb 2018

@jarmilafilova ja som si c9 robila keď som dojčila a nič dieťatu nechýbalo je tam všetko

jarmilafilova
23. feb 2018

@mata223 ano je tam všetko, robim s forever takze produkty mam naštudované. Ide skor o to že toxiny ktoré sa vyplavujú z tela sa dostávajú do mlieka. Druha vec je ze by sa zisla studia že v akom množstve sa tam dostávajú. Ja osobne do polroka veku dieťaťa neodporúčam robit detox. Su aj ine výrobky z Forever ktoré su šetrnejšie pocas kojenia. A keď už mamicka prestane kojit a nie je znovu tehu je detox c9 super ocista aj ako príprava na dalsie tehu 😍

martag20
23. feb 2018

@zenaajmama Skusala si CLEAN 9, nie. Zato ze ty mas s niecim zlu skesenost, tak nehovor negativne nato, co si nevyskusala.
CLEAN 9 funguje.

jeemima
23. feb 2018

a ja som bola ten pripad, ale ked som dokojila 10 kg odislo do 3 mesiacov....na mna to kojenie tiez nemalo chudnuci efekt a to som kojila dvojicky

zenaajmama
24. feb 2018

@martag20 Hádam svôj názor povedať môžem aj ja 😉Myslím že to môžme všetky.

zenaajmama
24. feb 2018

Niečo takéto určite môže pomôcť naštartovať metabolizmus, no bez toho aby si človek upravil stravu trvalý efekt sa nedá dosiahnuť. Toto je môj názor.Ale samozrejme prajem kazdej aby sa to podarilo.Či už tak, alebo tak.

angelyana
24. feb 2018

@martag20 tvoj prispevok je uz nahlaseny ako reklama, zaujimave ze registracia februar 2018.

@kasandra_g prosim ta, len nevyhadzuj peniaze za nejake pofiderne cleany a pod. Za A: detox pocas dojcenia NIE, z tela sa vyplavuju toxiny a prejdu do mlieka a za B: ked uz detox, tak napr podla Macingovej a mas to zadara. A to tiez az ked dokojis.

Hlavne treba zdravy rozum, co podla prispevkov mas-nikdy neschudnes pomocou zazraznych tabliet a kur “len za 107€“ a pod. Treba upravit stravu a zaradit pohyb, nic ine. Dnes je net plny zdravych receptov, ktore chutoa skvele, takze vsetko ostatne je len vyhovorka.

marcelatje
24. feb 2018

@kasandra_g ja som dojcenim neschudla nikdy. Tie reci ze cvicit sa da aj popri dietati, no da..... ked spi......moje nespalo nikdy, pol roka po pat minut, plakalo mi den noc. Nevyspata, vystresovana, hormony..... bolo to pre mna hrozne obdobie. Prve dva roky boli utrpenie. Nevedela som ako sa dozit dalsieho dna, nie to este kedy cvicit. Pocas dna nebol cas na jedlo, vecer ma to dobehlo. Priberala som. Clovek musi byt v prvom rade v psychicej pohode. Neboj sa, zvladnes to. Mozno neskor ale zvladnes.

bosoriak
24. feb 2018

@marcelatje No ja som teda nikdy necvicila, ked dieta spalo, ked dieta spi, tak programovo sedim na zadku, lebo inokedy nemozem. Stale existuju ohradky, hracky, treba pozatvarat dvere, aby dieta neodislo prec, nalozit tonu hraciek, pustit notebook a ides.. a zas ako som aj ja pisala, u mna najskor v 10 mesiacoch, ved dovtedy aj moje susne boli take prisosky v nosici cely den. 🙂

A zas skutocne po takej kvalitnej noci, ked sa vsetky tri budili kazdu polhodinu a rano som sa citila jak prejdena parnym valcom, je jasne, ze cvicit nebudem. Cele to chudnutie je len o tom, aby clovek pouzil zdravy rozum - ked citim, ze nie, tak nie. Ked citim, ze teraz je cas na kocku cokolady o desiatej vecer, tak je na nu cas. Dolezite je, aby to clovek nerobil pravidelne.

A pochopitelne, ta psychika robi vela. Pre mna bol vzdy ten klucovy moment ten, co si prave zazila autorka - jezismarja, zas mam o 10 kil viac. Zazila som si trikrat, trikrat som schudla na povodnu vahu.

Inak este cosi - vek. Vek je len cislo, ale cim je zena starsia, tym horsie sa chudne, tym viac namahy a discipliny treba vynalozit. Da sa vsetko, ale teda toto posledne chudnutie bolo najhorsie. Ale vysledok mi stal za to.

marcelatje
24. feb 2018

@bosoriak suhlasim. Ale su aj extremne narocne deti. Moze sa to javit ako vyhovorka ale nie je. Kazdopadne ta psychicka pohoda je No. 1 bez toho to nejde, ja som to nevedela.