Nedarí sa mi schudnúť

devilka1
3. mar 2024

Ahojte žienky, často omieľana tema..chudnutie..vyskušala som už milion moznosti a ked stupim na vahu tak o 2 kila viac ide ma porazit...od noveho roka som zaradila viac pohybu sladke skoro malo velmi, skusila som aj prerušovany pôst..v septembri idem na svadbu chcela som schudnuť a ja este priberam...;/ heeeelp

hipuska
3. mar 2024

@devilka1 do septembra času dosť. Nevadí, že.si obmedzila sladke. Neplatí.nic.ine ako výdaj musí byť nižši ako.prijem. Takže prijem musi byt tále vysoký (alebo naopak veľmi nizky)

3petka
3. mar 2024

@devilka1 mohla si nabrať svalovú hmotu. Vtedy sa buď priberie alebo nič nechudnes. Skús si skôr napisat na papierik miery a tie si kontroluj.

sissy27
3. mar 2024

@devilka1 chyba je v prvom rade tych “milion moznosti”. Telo je z teba na nervy, nevie ake pokusy kedy zacnes, tak pre istotu uklada. Ziadna dieta nie je dobra, pretoze nie je dlhodobo udrzatelna a teda ma len kratkodoby efekt. Ty ale potrebujes zmenit svoj zivotny styl. “Sladke skoro malo velmi” neviem co je, ale vzdaj sa sladkosti (sladene napoje, cukriky, keksiky, cokolada, prestan sladit kavu a caj atd) uplne, bude to jednoduchsie. Dostatok cukru prijimame denne v beznej strave. Najdi si naozaj dobreho vyzivoveho poradcu, ktory ti nastavi jedalnicek tak, aby ti nechybali ziviny a neboli tam zbytocnosti. No a samozrejme sport, pohyb.
Nepises ako na tom si, aky je tvoj ciel, ale do septembra sa uz nieco vycarovat da.
A este jedna rada - prestan sa vazit. To je uplne nepodstatny udaj, hlavne u zeny, kde je to kazdu chvilu ine v zavislosti od cyklu 🤷‍♀️ je to zbytocne demotivujuce, 70kg vyzera inak na babe, pre ktoru je vylet do chladnicky ako vystup na gerlach, a inak to vyzera na babe, ktora plava, beha, bicykluje…

domkakvet
3. mar 2024

@devilka1 asi zjes ineho viacej, mozno si sladkosti vynechala, ale inde si pridala.

thereisabear
3. mar 2024

@devilka1 kalorické tabuľky

biglovemom
3. mar 2024

Ja jem vsetko ako predtym ale obmedzila som mnozstvo.
Namieto 5 chleba vo vajci vcera som si dala 2.
Namiesto 3kl cukru do kavy davam 2.

Cvicim kazdy druhy den doma a chudnem🤷🏼‍♀️

mabenn
3. mar 2024

ja ked pocujem "prerusovany post" v ramci chudnutia, dviha sa mi tlak...co je v mojom pripade zdrave, kedze ho mam nizky

milanemila
3. mar 2024

@devilka1 kaloricke tabulky, nizsi prijem ako vydaj. Matematika je ten “zazrak”, kt pomaha pri chudnuti a samozrejme pevna vola.

milanemila
3. mar 2024

@mabenn suzniem s tebou v tomto, prerusovany post ma ine benefity a ano ludia niektori chudnu, lebo “nestihnu” vramci okna prijat tolko kalorii akoby jedli cele dni, ale su aj taki co si myslia, ze vramci okna zjedia vsetko a neobmedzene a teda schudnu 🙈

mabenn
3. mar 2024

@milanemila jasne ze sa postom chudne a da chudnut, pre tych, ktori vedia co a ako robia...ale kedze uz nazov temy je "nedari sa mi schudnut", autorka okrem "vyskusania milion moznosti" bud nema nastudovanu zdravu stravu a pravidla chudnutia, alebo je chuda a chce ist podvahu...v kazdom pripade, zadanych bolo malo informacii, hlavne ze sa spomenul oblubeny a moderny "post"...ak ma niekto nadvahu, tzn ze mal zle stravovacie navyky, ma sa dostat na uroven zdravnej stravy, nie vysadit stravu uplne, sokovat telo a cakat zazraky okamzite

mimirka32
3. mar 2024

@devilka1 ja tiez chudnem, teda uz som schudla, len udrziavam a snazim sa zlepsovat. Cvicim iba doma a k tomu vela, vela chodim, vsade kde sa da, idem peso. Kaloricke tabulky vobec nemam, ale snazim sa jest zdravsie. Jem skoro vsetko, ale maso mensie porcie ako predtym, radsej zeleninove jedla a ovocie. Namiesto snackov jem oriesky. Sladkosti z obchodu nejem uz vobec, radsej si doma peciem zdravsie verzie kolacov. V obchode viac citam zlozenie surovin. Sladke vody nepijem vobec, iba vodu, caj a kavu bez cukru. Alkohol nepijem. Neviem kolko kg som schudla, ale na postave vidim rozdiel, aj okolie si vsimlo, ze som chudsia. Chcem takto vydrzat co najdlhsie, idealne uz stale, nemam pocit,ze by mi nieco chybalo

lujza123
4. mar 2024

@devilka1 no stacilo ti vydržať pri tom prerusovanom pôste, žiadnych sladkostiach (iba ovocie a v nedelu nejaký fitness koláčik) zdravej strave (aspoň sem tam skontrolovanej podľa kalorickych tabuliek či ješ správne, správne množstva) a pohybe …
Od nového roka sú to už dva mesiace, keby naozaj poctivo dodržiavaš všetko vyššie spomenuté už by si bola o pár kg ľahšia

Neskúšaj milión možnosti a rôznych diét, radšej pomaly a vytrvalo. Nema zmysel sa dva - tri tyzdne tryzdnit hladom a potom to všetko dožrat ďalší mesiac