Nedarí sa mi schudnúť

devilka1
23. nov 2022

Žienky tema ktora trapi mnoho zien a tym je chudnutie :D uz som zufala fakt, snazim sa neviem jak a nejde vaha dole ba naopak ide hore...mam 166cm a 65kil, moj ciel je aspon na tych 60 do dalsieho leta ale to uz sa snazim dlllho predlho..stravujem sa myslim ze normalne..rano ranajky vzdy bylinkovy caj s medom a nejaky oblizeny chlebik so zeleninou, desiata jedno ovocie vacsinou banan alebo jablko..obed co maju na denne menu v praci. Ked pridem z prace tak si dam nejake cestoviny alebo aj pizzu sem tam alebo opat nejaky chlebik so slzeleninou..takto cca dookola ..trraz som mala aj 2 mesiace pracu kde som fakt makala od 8 do 17.00 dvihala veci chodila hore dole a vaha stale nic..neviem ci sa mam objednat na nejake vysetrenie alebo fakt robim nieco zle..niekto nejake rady kto mal tiez taky problem?? Za nejaky stravovaci jedalnicek nemam chut ani moznosti dat 300€

zmrzlinka2021
23. nov 2022

@devilka1 váhu nemáš zlú, podstatne je, aby si mala svaly a postava bude nádherná. Čiže silové cviky, vyššie váhy. Formuj postavu a budeš vyzerát úplne inak.

sanssa
23. nov 2022

moze byt, ze malo jes, ze by bolo treba potrebne viac jest, pravidelne ozaj aby si telo neukladalo a fungovalo ako hodinky. U mna toto bol velky problem. Ze som mala ozaj nizky prijem a telo si zacalo ukladat vsetko, co som zjedla potom.

vler
23. nov 2022

@devilka1 neurobila si zakladnu vec-co je vediet presne aky mas denny prijem kalorii. Pizza, cestoviny, obedove menu to moze byt par sto ale aj tisic kalorii

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuska9999
23. nov 2022

@elizabet173 aké kalorické tabuľky používaš ty?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
konikkon
23. nov 2022

@devilka1 tak chlebík, pizzu a cestoviny by s nahradila potravinami s vyšším podielom bielkovín. Jogurty, tvaroh, ryba, kuracie. Tu vidim zásadný problém tvojho stravovania a nechudnutia. Väčšinou ženy s takýmto jedálničkom ako si popísala nie sú štíhle, ak to teda nevydru v posilke.

t1nusa
23. nov 2022

@devilka1 jedna rada odomňa aby si nemusela platiť 300€ za jedálniček - nauč sa zostaviť si ho... z vlastnej skúsenosti odproucam Fitshaker, platí sa len mesačné členstvo, v ktorom máš jednak tréningy + rady pre stravovanie, okrem toho na ich blogu nájdeš xy článkov s radami ohľadom jedálnička, recepty a pod... skôr si myslím, že tvoj denný príjem nespĺňa minimum, ktoré tvoje telo vyžaduje a preto si robí zásoby... nie som odborník, ale Fitshaker by ti mohol v tomto na začiatok pomôcť 😊

devilka1
autor
23. nov 2022

Dakujeme zeničky za takuto odozvu 🙂 mlieko nemozem mliecnu bielkovinu tiez masko papam len kuracie cize so mnou to je tazsie :D vločkam som tiez na chut velmi neprisla ako si ich pripravujete kedze ja na dano som skor zvyknuta na slane ranajky ako na sladke, sladke ako napr ovocie si davam radsej az na desiatu🙂

devilka1
autor
23. nov 2022

@t1nusa prosim ta a tam je aj nejaky navod ako sa stravovat alebo je to skor o cviceni??🙂

biibiana
23. nov 2022

Tuto tu nikto komplexne neporadi. Najdi si kvalitneho trenera, vyzivoveho poradcu, nutricneho poradcu. Ak chces mat zaruceny uspech bez jojoefektu alebo zdravot.problemov tak naspor tie eura a porad sa s odbornikom 🙂 Problemov tam moze byt hned viac, malo vlakniny, vela sacharidov al. tukov, nizky kcal prijem za den, alebo aj vysoky. Pohyb ? Cestovina ani pizza na veceru sa nepapa ak chces naozaj schudnut 🙂 Dolezity je spanok, pitny rezim, stres a vela ineho. Ja sa uz sice poradenstvo nevenujem, ale keby si mala naozaj veeelmi zaujem a nevadilo by ti, ze som casovo vytazena ( praca deti skola domacnost) .. Tak mi napis a mozeme sa na to pozriet.

t1nusa
23. nov 2022

@devilka1 ako som napísala - sú aj tréningy aj stravovacie videá vo všeobecnosti tzn. ako si nastaviť jedálniček, čo je potrebné aby váha išla dole, na čo sa zamerať a pod. + na blogu sú recepty, tie sú bezplatné 😊 základ je naučiť sa tvoriť si stravu počas dňa samostatne, dá sa to, len si o tom treba čosi naštudovať a pozrieť si videá 😊 čo sa týka tréningov - cvičenia na 25-30 min, závisí aký program si zvoliš (po novom roku je vždy novoročná výzva, v lete plavková, okrem toho tam nájdeš množstvo tréningových programov napr. HIIT, Tabata, cviky na bruško atď atď) a nepotrebuješ k tomu nejaké extra pomôcky, vystačiš si s tým čo máš doma 😊 ak sa na to necítiš, potom už len osobný tréner a poradca pre stravu, toto je ale najjednoduchší spôsob ako sa dostať k informáciám

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela2202
24. nov 2022

@devilka1 cestoviny, pizza, chlebík = cukry, sacharidy = preč, v podstate máš dobrú váhu, hýbať sa a piť

katarinaba
24. nov 2022

@devilka1 prave si popisala svoj problem - chces schudnut, no nic pre to neurobit. Len sa tvaris, ze chces a hladas vyhovorky - mlieko nie (ok, nemozes, to akceptujem), ale potom - maso len take, ranajky len slane, vlocky nechutia, za jedalnicek na mieru peniaze nie (su rozne sposoby, nie len vyhodit 300 EUR) - presne, je to s tebou tazke. Ale nie pre nas, sama sebe to robis tazke. A este citim aj nechut cvicit.
Schudnut bud chces a nieco pre to urobis, obetujes, alebo hladas vyhovorky.
Kaloricke tabulky, zmena jedalnicka, osobny vyzivny poradca, trener - alebo aj rozne treningy na YT - v dnesnej dobe je tolko moznosti - ale treba v prvom rade naozaj chciet.
Tak prestan snivat a nakopni sa. Nieco pre to musis obetovat. Drzim palec.