Nedarí sa mi schudnúť

petra372016
7. nov 2022

Ahojte. Dlhší čas mám problém. V 18 som pribrala v tehotenstve 25 kg. Dovtedy som bola chudá. Ako sa mi mala narodila prešlo dosť dlhy čas. A vôbec nechudnem. Práve naopak stále priberám. Neviem to zastaviť. Preto sa chcem spýtať či nie je niekto kto by mi vedel poradiť. Podporiť z kamarátskou komunikáciou. Však ja žiadne čaje lieky nechcem. To kúpim radšej niečo pre deti.

viestta
7. nov 2022

Nepomôže nič iné ako znížiť príjem, zvýšiť výdaj.
Na začiatok si vzorne zápisuj co a koľko každý deň zješ. Po dvoch týždňoch si to prejdi a uvidíš, kde robíš chybu.
Potom už len vylucit rýchle a prázdne kalorie, pridať bielkoviny, zaradiť veľa zeleniny, znížiť množstvo príloh na polovicu.

princeznaaa12345
7. nov 2022

Tak skús aspoň napísať ako sa stravuješ

petra372016
autor
7. nov 2022

@princeznaaa12345 ak by vám nevadilo radšej by som to prebrala cez správu ako verejné.

syslik81
7. nov 2022

ono je dobre napisat ci aj daco preto aby si schudla robis.. kila niesu nalepky co same od seba odpadnu .. treba upravit jedalnicek hybat sa .. najdi si vyzivoveho poradcu -poriadneho nech ti poradi s prijmom potravy lebo jedalnicek je zaklad ...

petra372016
autor
7. nov 2022

@syslik81 Každý pýta za to peniaze. Z pár babami som už písala a hneď ponúkali lieky. Čaje.. a hneď pýtali peniaze.

viestta
7. nov 2022

@petra372016 tak začni si písať čo ješ. A ozaj to ukáže kde je chyba. S počítaj si všetky položky, môžeš si dat robotu a spočítaj aj kalorie a budeš úplne v obraze. Potom ti netreba výživového poradcu, tie čísla ta ohromia. (vlastná skúsenosť). Potom už len staci rozmýšľať o tom co kedy a koľko zjem. Co jest a nejesť som ti napísala vyššie. Schudneš bez hladovky, bez čajickov, tabletiek a aj bez výživových poradcov.

syslik81
7. nov 2022

@petra372016 ono poskladat jedalnicek nieje za 5 minut a jasne kto sa s tym zaobera aj daco tomu venuje-cas studium etc -zadarmo to nebude... a prave tioe co predavaju hovadiny niesu tie spravne ... skus fitnes skupiny alebo ak peniaze nemas sadni z akomp vypni kona a zacni si to studovat sama.. mas apky na pocitanie kalorii etc varenie bude zo zaciatku boj ale az sa to naucis uz to pojde lahko

lindusss2016
7. nov 2022

@petra372016 nevyhovaraj sa, ze kazdy pyta peniaze. Nemusis si o tom ani s nikym pisat, proste si stiahni kaloricke tabulky a zacni behat, to mas zadarmo. V tom pripade si budes musiet vystacit s radami z googlu, ale tych je zas pozehnane, takze by to nemal byt taky velky problem. Ak si ale nedas rady sama, budes musiet niekomu zaplatit, minimalne vyzivovemu poradcovi a osobnemu trenerovi, ale sorry, nemozes chciet, aby ti niekto daval rady zadarmo, ti ludia to robia ako profesiu, venovali tomu kopec energie, tak je snad logicke, ze si za to pytaju peniaze. Ale ak platit nechces, zacni uplne jednoducho a zadarmo - beh a vyvazena strava. nech sa uz ale rozhodnes akokolvek, ty si ta, ktora bude musiet zamakat, nikto to za teba nespravi. Bud chces alebo nie, ostatne su vyhovorky.
Len tak mimochodom, kolko si vážila a merala, ked si bola v 18 chuda?

lenuska9999
7. nov 2022

@petra372016 tak základ je strava a pohyb. Už keď prestaneš napríklad piť sladké vody, tak to samotné už robí veľa. Ďalej sa treba hýbať. Nie len napríklad ísť na ihrisko s detmi, ale skôr prechádzky do lesa, na hrady atď. My chodíme aj v zime po prístupných cestách na rôzne vrcholy, kyslíková cesty atď. Všade s kočíkom. Plus ak nemáš čas chodiť do fitka na youtube existuje množstvo videí ako správne cvičiť. Kúp si odporové gumičky a cvic. Odporúčam kardio v kombinácii so silovým tréningom. Ale naozaj pozor na tu stravu. Lebo môžeš cvičiť aj každý deň vo fitku, nič z toho nebude ak prídeš domov a zješ celé prasa. To bolo obrazne povedané samozrejme. Internet je zdroj nekonečných informácií, čiže ak nechceš platiť za jedálniček výživovému poradcovi, skus si niečo naštudovať sama

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra372016
autor
7. nov 2022

@lindusss2016 ja sa na nič nevyhováram. To, že nejaký poradca si za to pýta peniaze je tiež normálne. však chodiť behať to už pre mňa nie je možné. Ako vstanem nezastavím sa, Tak, že niet možnosť chodiť behať.

petra372016
autor
7. nov 2022

@lindusss2016 no pred pôrodom som mala okolo 155 výška a váha okolo 60

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra372016
autor
7. nov 2022

@mamula20 to je samozrejme

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra372016
autor
7. nov 2022

@mamula20 ked to je pre mňa najväčší problém. Moja trpezlivosť je nulová.

viestta
7. nov 2022

@petra372016 chudnúť sa začína v hlave. Kým si to sama v hlave neusporiadas, tak každá rada je zbytocna

jeanne14
7. nov 2022

@petra372016 schudla som od maja 10kg, bez liekov, bez čajov a kadečoho. Dokonca zjem aj burger, aj pizzu, aj hranolky. A aj sladké si dám. Kávu naďalej sladim.
Prvý mesiac som skúsila kalorické tabuľky, ale nič pre mna. Necvicim.
Dôležitý je príjem a vydaj. Nič zložité. Je tu super skupina Cesta mojou premenou, skús sa pridať.

princeznaaa12345
7. nov 2022

@petra372016 no keď máš nejaké tajnosti, tak nech sa páči 🤷‍♀️

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
7. nov 2022

Odporúčam sledovať profily tomax a fitkoucing... Veľmi rozumné príspevky, myslím že ti pomôžu

hefo
7. nov 2022

Ani mne, a to som ani tehotný nebol...

diaszoky
7. nov 2022

@petra372016 prerusovsny post

fialova36
7. nov 2022

Zadrziavanie vody v tele.. Napríklad môže sposobit rýchle priberanie..

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
googwife
7. nov 2022

Schudla som cca 35kg. Začala som "žrať" menej, alebo skôr začala som jest jedlo ktoré je pre moje telo prospešnejšie. Jednoduché kalorické tabuľky a tam človek vidí čoho a koľko môže zjesť 😉

sprituska
13. nov 2022

@petra372016 ziaden certifikovany vyzivovy poradca to nebude robit zadarmo. Ved je to ich praca. Som takisto vyzivovou poradkynou a ano ponukam aj doplnky vyzivy, lebo to mojim klientom velmi pomaha. Klientka mi bez diet od augusta uz schudla 16kg😉

santiago_segura
14. jan 2023

Civilizačná choroba. Pribrať je aké lahučké. Netreba preto robiť nič. A schudnúť hotové umenie, priam nemožné, a kolko je s tým námahy... Len som sa tak zamyslel nad tým ako čítam témy o nedariacom sa chudnutí. Som na tom rovnako. Na internom mi raz povedali že mám schudnúť do ďalšej kontroly a ja som dovtedy ešte aj pribral. Je to ako kliatba, ani dole váha nejde, ani nestagnuje, len hore a hore a hore...