Nechcem schudnúť, ale chcem nabrať svaly

mima1722
4. mar 2014

Viete mi poradit neake videa alebo clanky?? Najlepsie linky kde si to mozem stiahnut a cvicit doma. Nakolko cele doobedie (niekedy aj poobede) pracujem a poobede som s malou takze do fitka nemam kedy chodit. Nepotrebujem chudnut, mam 57 kil ale chcela by som pevnejsie telo. Cvicila som s Jilian Michaels 30days shred vsetky tri levely a momentalne koncim 6weeks6pack ale stale mam pocit ze je mi to malo 😒 viete o niecom inom? o niecom tvrdsom? pocula som aj o cviceni insanity ale neviem najst niake videa a co su aj tu o tom diskusie tak vsetky videa su odstranene. najviac by som chcela spevnit brucho, to je pre mna zaklad a potom aj zadok a celkovo ruky, stehna a tak 🙂 pridavam aj fotku ako ukazku 😝 . za kazdu radu budem vdacna 🙂

maria1989
4. mar 2014

myslím, že žienka na obrázku už nemá takmer žiaden podkožný tuk, čiže asi sa treba i na to zamerať 😉

j_ank_a
4. mar 2014

tak tato baba ma za sebou vela vela rokov, zdraznujem ROKOV driny... keby cvicis tolko rokov hoc len tak menej ako doteraz, tiez sa vyformujes... teraz vsade na nete najdes clanky a linky na cvicenia ake len chces..na co sa mas zamera, ked chces svaly, ako a kolko cvicit a jest.... treba len troska pohladat... ujo google robi zazraky... daj si hladat cvicenia na brucho, na bicepsy, nohy, atd... tak isto je fajn chlapik ujo youtube, ktory ti najde asi dva miliony videi.... len treba hladat, pretoze kto hlada......... ???? jasne, najde... sama si musis pohladat co ti bude vyhovovat... tu ti kazda moze napisat aj 100 linkov, ja som ich teraz na pockanie nasla na youtube asi 20 pri zadani cviky na brucho.. ked budeś cvicenia kombinovat, urcite sa dockach vysledkov.. ale nie o rok, ani dva.... hladaj,hladaj, hladaj, a citaj... je toho na nete milion

mima1722
autor
4. mar 2014

@j_ank_a akoze ja som hladala a presne ako si napisala nasla som ich milion. Preto som chcela neake konkretne cvicenie aby som to necvicila vsetko, niektore su zbytocne. Tak ci neaka zienka ktora si uz rysuje svalstvo a cvici nieco konkretne by mi poradila 🙂

sirinka
4. mar 2014

@mima1722 skus pozriet posilka.tv

mima1722
autor
4. mar 2014

@mirka183
@sirinka
dakujem idem to vsetko pozriet 🙂

emanka
4. mar 2014

@mima1722 ak chceš cvičiť doma a nemáš činky a veci podobné, tak určite cvič s vlastnou váhou.

mima1722
autor
4. mar 2014

@emanka presne tak aj chcem, ale neviem presne co, nechcem cvicit vsetko co najdem na nete ale nieco overene a ucinne

emanka
4. mar 2014

@mima1722 môžeš aj insanity, ale je to riadna drina. A môžeš normálne, bežné cviky - kliky, brušáky, výpady, kúp si jednorúčky a môžeš precvičiť celé telo. Nemusíš cvičiť všetko, treba si nájsť na nete a čítať si aj fóra, aby si zistila, čo je naozaj účinné. Ťažko je napísať čo a ako máš cvičiť. Ja napríklad cvičím doma, ale urobili sme si takú posilovňu, takže moje cvičenie vyzerá takto: Na zahriatie si dáme ping - pong (s manželom) a potom už jednotlivé partie, s činkami, na lavičke, na posilovacej veži, brušáky, drepy, výpady, na zemi stehná precvičujem a pod. Alebo idem po ping - pongu na orbitrek.
Ak chceš cvičiť s vlastnou váhou, tak je dôležité presne sa naučiť tie cviky, ako dýchať, ako, kedy a či stiahnúť určité svaly. Ak budeš posilovať hirnix - birnix, tak to bude neúčinné.

mima1722
autor
4. mar 2014

@emanka dakujem za rady. Ja mam doma steper a snazim sa na nom civict ale ked sa mi to zda take o nicom, neviem 🙂 cinky mam doma take trojkilove, skusim nieco najst, dobre rady hlavne od trenerov a uvidime

emanka
4. mar 2014

@mima1722 steper mám aj ja a tiež sa mi to moc nepozdávalo, tak som prešla na orbitrek. Trojkilové činky sú asi moc, stačia 1 - 2 kilové, ale záleží od tvojich svalov. Na niektoré cviky stačí mať kilové a na niektoré aj trojkilové.
Ja som si na začiatku tiež veľa informácií našla na nete, ale chodila som aj do fitka a platila si osobného trénera, ktorý ma naučil veľa vecí - hlavne to dýchanie a ako správne cvičiť.
Želám veľa šťastia a odhodlania 🙂

riamim
5. mar 2014

@mima1722 Veľmi dobrý je bodyrock, neviem, či si o tom počula, z neho vychádza aj Zuzka Light - pridaj sa do skupiny cvičenie so Zuzkou Light, je tam kopec odkazov na stránky, videá, a pod. Výhoda je, že jedno cvičenie trvá krátko - cca 15 min., ale drina je to riadna, spevníš celé telo, zrýchliš metabolizmus. Sú tam cvičenia, pri ktorých nepotrebuješ žiadne náčinie, príp. maximálne jednoručky.

@j_ank_a Never tomu, že roky driny, videla som neskutočné premeny za pár mesiacov. Ak má zakladateľka témy 57 kg a k tomu primeranú výšku, do roka môže mať takúto postavu - ale musí makať a správne sa stravovať. 🙂

nwind
5. mar 2014

Daj si vyhľadať do google meno Vlado Zlatoš, na jeho stránke je množstvo dobrých článkov, ktoré ti pomôžu 🙂

mima1722
autor
5. mar 2014

@riamim bodyrock??nie nepocula som o tom, pozriem tu Zuzku, dakujem za tip 🙂 A mam 164cm k 57 kilam, je to take primerane podla mna 🙂