Namiesto chudnutia som pribrala

majkafer
10. mar 2015

Som už z toho zúfalá, viem, že by som nemusela, lebo vraj vyzerám super. No ja sa tak necítim, brucho mam stále nafúknuté, ešte pred týždňom som mala 58 kíl pri výške 168 a dnes o kilo viac. Nechápem, prestala som jesť pečivo, sladkosti skoro vôbec. Ranajkujem vločky jogurt orechy hrozienka a lanové semiačka, potom dám kávu, desiata je buď jogurt alebo banán, obed je zelenina ryža, ci trosku zemiakov, nejaké mäso, Káva, olovrant je syr, šunka, zelenina, večera tiež plus vajíčko, namiesto masa. Veľa pijem biely zelený bylinkový čaj a vody stále. Cvičím skoro denne, hlavne posilňovacie cviky, telo vyzerá pevnejšie, ale nemám ani o milimeter menej. Moje miery:
Pas 71pod pasom 84, boky 95, stehno 53-54,, prsia nerátam, hore som chudá. Mam liečeniu štítnu žľazu, keď som jedla vsetko a veľa sladkosti, bolo to tak isto, tak tomu nerozumiem, neviem čo robiť, už to asi vzdám a nech aj stucniem😢

maminecka2
10. mar 2015

Ahoj, píšeš že cvičíš aj telo lepšie vyzerá, tak si zrejme nabrala svalovú hmotu a preto to kilo navyše. Určite to nevzdávaj, hlavne v tom cvičení, to jedlo máš podľa mňa trochu prísne a dlhodobo neudržateľné takto pokračovať. Ale máš moj obdiv, aj ja potrebujem schudnúť, miery ani písať nejdem, bo dostanem total depku 😢 . Ja teraz ešte mam aj problémy s vyhorením, tak požieram všetko odkraja, ale to už je iný príbeh.
Drž sa a vydrž 😵

cajova_lienka
10. mar 2015

ked si zacala jest viacej bielkovin a viacej cvicit tak menis tuk na svalsrvo - a to je tazsie aji tuk.... objem ma mensi - po tyzdni takehoto rezimu nemozes vidiet zazracny vysledok. ak v podstate nemas z coho chudnut ide to pomalsie.... a pocit nafuknutia - by som skor riesila co mi nerobi dobre v strave - u mna je to napr. biela muka. drzim palec 😀

majkafer
autor
10. mar 2015

Takto sa stravujem už tri týždne, a tri dni som mala , že som aj zhrešila, dva týždne som bola na tej váhe 58 a teraz sup. Neviem čo mi v tej strave vadí, tiež som myslela, že biela múka, no zjavne je to niečo iné. Ja viem byt na seba prísna, aj keňskom tiež vo veľkom strese, viem si povedať, že si nedám maškrtu, ale myslela som že uvidím výsledok, keď všetci vravia, že po vynechaní muky schodné, nádejala som sa tiež. Teraz zvažujem, že sa inej vráti, no budem striedma a budem deliť stravu, vecer pečivo vynechám. Pôjdem na endokrinológiu a popýtam sa, viem však , že sa bude smiať, však mam tučných rodičov a tiež som bývala silnejšia a hlavne v tehotenstvách som mala vždy o 20 kíl viac. Chcela som sa do leta zmestiť do nohavíc, čo som minuly rok zapla, kojila som až do októbra a vtedy som sa mohla napchávať a keď som prestala kojiť tak sa stalo, že som hneď pribrala dve kilá a nejedla som viac.

cajova_lienka
10. mar 2015

@majkafer skus Dukanovu dietu - ,mne zabrala - ja som schudla 20kg a zatial si vahu drzim aj ked uz niesom taka prisna
mne upravenie stravy tak ako si pisala vobec nepomohlo - mam problem s stitnou zlazoua a nemam zlcnika ked som dokojila tak som sa vysplhala na 80kg co je pri 164cm strasne vela - teraz mam 62 a snad sa mi podari ist este 4kg dole

ivetlo
10. mar 2015

@majkafer Tvoje telo prechádza ešte stále zmeniami po kojení. Je to dlhšie čo si prestala kojiť, ale ja tvoje hormóny sa menia. Musíš nájsť rovnováhu. Možno si mohla začať pravidelne cvičiť a postupne meniť jedálniče. Čo sa týka nafukovania, tak ja s tým žijem a budem musieť žiť - gastroenteorolog mi to povedal. A stret - tak možno je to tvoj problém. Ľahko sa povie nestresuj sa, a ťažšie sa hovorí. Keď nájdeš vnútorný kľud, aj kilká pôjdu lepšie dole. Všetko robíš dobre, tak skús vydržať ešte. Veď do leta ďaleko.
Ja tiež chudnem a konečne vidím úspech - malý ale vidím. A to chudnem do januára. Keď to chceš na trvalo, tak to bude aj dlhšie trvať. 😉
Držím palce

adeli79
10. mar 2015

168 cm a 58 kg. akoze co riesis?

elenita
10. mar 2015

@majkafer, na to nafúknutie...skús užívať probiotiká 😉
Alebo degasin...ale ten by som dlhodobo určite nebrala...

xevulax
10. mar 2015

Mat tvoju vahu skacem 3 metre vysoko

xevulax
10. mar 2015

Kilo nie je taka tragedia, vaha kolise to je normalne (ja napriklad pred ms vzd vazim viac), zalezi aj ako si zavodnena.

simca06022011
10. mar 2015

tvoje trapenie na moju hlavu, preco sa neporadis vo fitku alebo pri trenerovi?? Ved svaly su tazsie ako tuk, cize je uplne jasne, ze ak cvicis tak na vahe mozes pribrat. Ale nebude to ani trvale ani tragicke.. viac svalov, lepsie pracuje metabolizmus, menej tuku, pevnejsie telo ;)

sunshineka
10. mar 2015

@majkafer stravujem sa podobne ako ty uz niekolko tyzdnov a pribrala som.skoro ma slahlo.oddnes nejem uz ani vlocky a skusim prestat jest jogurt,ale neviem ako prezijem bez jogurtu 😀 ked budu teplejsie vecery budem behavat a ak ani potom neschudnem,tak uz neviem.mam 60kg a chcem schudnut 5-8 kg

opicaskorica
10. mar 2015

pribrala si na svaloch... jedz trosku viac, nech sa ti rozbehne metabolizmus, svaly ti spaluju teraz viac... a skus nahradit cast posilovacich cvikov aerobnou cinnostou (beh, rychla chôdza, plavanie) ale len na 70% maximalneho vykonu... ako si to vypocitas najdes na nete..

reisi
10. mar 2015

Mam podobnu vysku i vahu ako ty. Presne takto to bolo i u mna. Po mesiaci a pol mi slavnostne zislo prve kilo, po dalsom druhe...nastastie lebo uz som bola demotivovana. Cvicim 4 az 5 krat tyzdenne a to svalstvo sa trosku inak chova ako tuk. Skus vydrzat a nepolav. Predtym som cvicila sicepravidelne ale iba 2 krat tyzdenne, teraz ked dam tych 5 krat do tyzdna to je uz ine kafe.

xevulax
10. mar 2015

Ak ti mozem este poradit, pri takej vahe ako mas ty by som sa radsej merala ako vazila. To ti povie viac a ak aj cvicis nie je o com, ako pisali baby, sval su tazsie, mozes mat na vahe viac ale centimetre ti povedia viac

vejula
10. mar 2015

ta prvá veta je super 😀

majkafer
autor
10. mar 2015

@reisi Ja sa meriam a preto ma to tak hnevá, nič, ani len milimetrik, váha by mi nevadila, keby sa centimeter pohol, no už začnem opäť behať a keď to nepojde nikde, vrátim stravu spať ale cvičiť zostanem, to ma baví. Ako som písala, pred tým som jedla vsetko a bola som na Tom rovnako, myslela som si, že mi to pomôže na trávenie,s tým mam problém. Teraz mam aj dobre , niekedy i dvakrát denne vyprázdnenie a pred tým som mala slabé a aj zápachu a vážila som od 57 do 59

ivkadracova
10. mar 2015

@majkafer ak cvicis, tak kila navyse su svalova hmota, a ked pozeram co jes, neviem aka si krvna skupina, ale je mozne, ze potrebujes skor maso ako vlocky a ryzu .. skus obmenit, a uvidis ci sa nieco zmeni. Ja napr. chudnem ked nejem vlocky, ale sunku a stejky, zeleninu atd., olivovy olej aj na kila mozem. a brucho .. no ci sa ti tie cukry tam nenafukuju.. a este je otazka ci pijes primerane mnozstvo tekutin
V dobrom - zavidim Ti vahu 🙂 Ja som pri 170 od isteho veku pod 65 neklesla.

paskolinka
10. mar 2015

@majkafer ak sa necitis dobre a mas stale nafuknute brucho, nieco nie je v poriadku, akokolvek je tvoja strava ukazkova a cvicenie tiez. byt tebou, tak skumam, co mi vadi v strave (ked tak kukam na tvoj jedalnicek, tak mozno fruktoza alebo mlieko). nie kazdemu vyhovuje stravovat sa podla toho, co je vseobecne uznane za "zdrave" 😉 ak vies po anglicky, odporucala by som ti vyskusat FODMAP dietu (na zahranicnych strankach je o tom vela, po slovensky takmer nic). pises, ze vies byt na seba prisna, tak by nemal byt problem, aj ked toto je dost brutal. ale je to fajn vec a vela ludom pomohla. a mimochodom, ak nemas v poriadku brucho a travenie, castokrat prilisne cvicenie skor skodi ako pomaha...

maminecka2
10. mar 2015

Ahoj, ešte mi napadlo, Bukovský teraz vydal novú knihu o chudnutí, ja som ju začala čítať, vyzerá veľmi rozumne, možno by Ti pomohol takýto aj medicínsky podložený pohľad a spôsob. Skús v kníhkupectve polistovať. Ja zatiaľ nie som schopná ani len začať kvôli tej depke ako som písala. A pridávam sa k babám že závidím Tvoju krásnu váhu 😀 , ja by som 2 metre skákala, no keby sa mi aspoň hmotnosť nezačínala 8-mičkou, ach joj. Tak sa maj a hlavu hore. Idem si dať niečo na nervy 😁

majkafer
autor
10. mar 2015

Tak som si bola zabehať, konečne po zime, no zvládla som to dobre, nebehala som 3 mesiace, ale keď cvičím, tak kondička nejaká je. Cítila som sa prijemne, dúfam, že pri Tom zostanem, chcem len to malo zhodiť kilo- dve a dať dole nejaké 3cm. Toto som riešila pred 4 rokmi, keď sa mi narodil syn, nešlo po pôrode dole, a potom som začala jesť pravidelne, vsetko s mierou a cvičila som hlavne brucho a za tri mesiace som zhodila 7 kíl, lenže som kojila. Teraz nebojím, som aj staršia a mam zníženú f štítnej. Možno by bolo dobre vrátiť sa k všetkému s mierou, 5 krát denne . Neviem, asi skontaktujem vyzivoveho poradcu

katarinamarkova
11. mar 2015

@majkafer ja stale nepochopim preco si ludia mysli, ze ked vylucia nieco len tak hop-sup zo stravy a nahradia to inymi blbostami vysledok bude strata hmotnosti.........
- jogurty - uvadzas ich dost - ake???
- vlocky 🙂 - to len v reklame sa mozno z nich chudne - ake vlocky? hadam nie tie ochutene sladke.....a keby aj cisto ovsene vlocky bez prichuti, pridaneho cukru atd.....tak obsahuju straaaasne vela skrobu, vit. B - super na prieberanie.....asi ako jogurty plne bielkovin 🙂
- pohyb je kde???
- preco vajicko miesto masa- dovod?
- orechy - fajn, plne zdravych tukov......ale stale su to len tuky 🙂....ake orechy? ciste? hadam nie este aj solene.....sol ti bude drzat vodu v tele

tie sladkosti - ano obmedzit - nevylucit uplne, obcas si nejaku dobrotu kludne dopraj.....pecivo zredukuj ale nevylucuj.....maso - jednoznacne ano - samozrejme nie dennodenne slaninu, bocik atd....🙂 vajicka - super, ked sa neprehanaju.......pri tych vlockach sa zamysli a rataj ich skor medzi sladkosti ako medzi jedla z kt. sa chudne.....ovocie, zelenia.....mliecne vyrobky - ano, ale v norme.....oriesky? - trosililinku - hlavne nesolene, neprazene......plus vsetko na co dostanes chut - s mierou.
plus - pohyb, pohyb, pohyb, pohyb atd atd atd xxxxxxx krat pohyb

a hlavne: ziadne diety - z brucha vytiahnute, lebo si akurat tak totalne rozhadzes a spomalis metabolizmus.

peha22
11. mar 2015

@katarinamarkova Tak jogurty az zas tak vela bielkovin nemaju. A ze by sa z nich priberalo kvoli obsahu bielkovin???

katarinamarkova
11. mar 2015

@peha22 🙂 myslis, ze jednou zo zakladnych zloziek mliecnych vyrobkov nie su bielkoviny? 🙂 ok necham ta v tom......ak si myslis, ze sa pribera len z tukov, necham ta aj v tom......
pani radim, lebo viem o com hovorim.

peha22
12. mar 2015

@katarinamarkova Tak o zlozeni jogurtu ma nemusis informovat. Velmi dobre viem ake ma nutricne hodnoty. V jogurte tych bielkovin nie je zas az tak vela ako napr. v mase. Ja sa stravujem ketopaleo, co je v podstate tukovy sposob stravovania.
Ak by sme jogurt brali ako nieco z coho sa pribera, tak je to obsah laktozy a kazeinu. Pri kontrolovanom (predpokladam, ze majkafer nezje na posedenie 1 kg jogurt, ale len 250g) Ti pribratie z jogurtu a jeho bielkovin vobec nehrozi.
Co sa tyka mnozstva bielkovin v strave a priberania z nich, mam celkom prehlad v tejto teme, tak ma nemusis poucovat. Z toho ako majkafer popisala svoj jedalnicek (sice nespomina gramaz), tak sa v pohode zmesti do 1 g bielkoviny na 1 kg telesnej hmotnosti (a kedze aj cvici, tak si moze dopriat 1,5 g na kilo).

majkafer
autor
12. mar 2015

😄

majkafer
autor
12. mar 2015

Dakujem, že sa k tomu vyjadrujete, vločky si dávam ovsené, a zredukovala som už na dve lyžicu a lem malilinko vlašských orechov, pred tým som si dala 7 poloviciek a 4 lyžice vločiek, no čítala som , že dve stačia, vačšinou si dám jogurt biely, niekedy ovocný Je to sladšie, preto zjem už omnoho menej sladkosti. Jedávali som aj dva keksy za deň, kúsok čokoládu a iné, no ani vtedy som nepribrala tak, napr, cez Vianoce som sladkého mala až až a neprbrala som, akurát som mala ťažbou a nafúknuté brucho, preto som chela zmeniť stravovanie a cvičiť. Mala som steper3 krát v týždni a posilňovacie cviky hlavne na brucho a stehná a zadok. Teraz v Tom pokračujem a konečne som sa vrátila k behu. Ovocie si dám, no nie tak veľa, radšej zeleninu, ryžu hlavne naturální a ostatne prílohy len malinko, mäso jem, ale vsetko tak akurát. SYr sa snažím trochu menej, lebo toho som zjedla veľa, naučená pri kojení a tak som si radšej cotage a mozzarelu a tvrdého len trosku, lebo ten milujem. Ja som aj pred tým jedla tak, že nezdravé len málokedy, no doma pri deťoch a stretoch som často zobrala. A slaninky jem minimálne, bôčikové vôbec, kupujeme kuracie , bravčové a ryby😊 Musím to vsetko prehodnotiť a posledovat, čo ma nafukuje , možno budem deliť stravu, uvidím

majkafer
autor
16. mar 2015

Dnes moja váha ukázala. 57,5, a v pase a na bedrách o cm menej, jupi😄 3 krát t som bola behať a veru, pridala som aj pečivo aj maškrtu, to ma povzbudilo, idem ďalej a hádam do mája budem vyzerať lepšie. Budem mat síce pauzu s cvičením, bo mam operáciu kolena, mam tam vodu, veľká hrča. Dakujem vsetky

kapokapo
16. mar 2015

Ahojte dievcata, pozyvam vas do mojej novej skupinky:
Chudneme s KetoDiet - rýchlo, zaručene a bez veľkej námahy...
Budeme si vzajomne vymeniat skusensti, rady a podporovat sa pri spolocnom cieli 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/7235/