Nadváha u 15-ročnej

28. júl 2024

Dobrý deň. Mam 15 rokov som hrozne tučná a chcela by som schudnúť no neviem ako. Neznášam svoje tučné stehná, strie , bradu hanbím sa chodiť kúpať aj robiť aktivity s kamoškami. Neviete mi poradiť ako začat?

autor
28. júl 2024

Robí sa mi už aj dost celulitída. Proste neznášam svoje telo. Chodím aj na futbal už asi 3 roky no neviem a neviem schudnuť idem len hore

lianka123
28. júl 2024

Chyba rodicov, obrat sa na rodicov. Zdrava strava plus pohyb

andrejka999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamamasama
28. júl 2024

Hlavne žiadne bezhlavé diéty. Zaraď beh, alebo plavanie. Menší príjem. Skús kalorické tabuľky.

earlgrey
28. júl 2024

Celulitúdu majú aj chudé ženy, to len pomimo.

di1234
28. júl 2024

Skús poprosiť rodičov či by neboli ochotní ti zaplatiť trénera, aby ťa naučil aspoň základné cviky vo fitku a potom vieš chodiť aj sama. Plus skús sa stravovať racionálne aj keď viem, že počas školy to môže byť zložitejšie. Pripravuj si jedlo do krabičiek dopredu 🙂 už si veľká, určite to zmákneš (minimálne nejaké taňajky, desiata, olovrant)

earlgrey
28. júl 2024

@di1234 K tomu trénerovi, neviem ako inde, ale u nás v meste je každý tréner ochotný poradiť aj zadarmo. Tú jednu hodinu venuje aj takým, ktorí si zaplatiť trénera nemôžu.

gubcikova
28. júl 2024

Čo znamená že sa cítiš tučná? Koľko meriaš a koľko vážiš?
Baby zase nepište jej hneď že menej jesť. Neviete ako to je v puberte aj tá chudá sa vidí tučná.

di1234
28. júl 2024

@earlgrey to je perfektné. Ja som sa s tým ešte nestretla. Každopádne hodina nestačí. Aj vzhľadom na jej vek potrebuje určite tých hodín viac aby sa naučila správnu techniku a neublížila si. Ak by sa našiel niekto ochotný sa jej venovať zadarmo tak super, klobúk dole.

kacena4
28. júl 2024

byť tucna a citit s tucna je velky rozdiel. aj anorekticky a bulimicky sa citia tucne a preto dietuju ☹ treba vediet aku mas vysku a vahu aky mas index BMI a az potom hodnotit postavu. v kazdom pripade ak je to o pocitoch je to na psychologa aby ta naucil ako zit so svojim telom ktore mas na cely zivot a prijat sa taka aka si

betulinka1
28. júl 2024

Nemozes byt tučná ak hráš futbal. Tomu neverim

earlgrey
28. júl 2024

@di1234 Neviem ako inde, ale napr. môj tréner trénoval aj študentov a povedal mi, že berie pár hodín im dal zadarmo, na skúšku a aj aby videl, že niečo so sebou spraviť chcú a potom od nich bral smiešných 5€ na hodinu, 3 x do týždňa. Ja som mu za hodinu platila viac ako dvojnásobok. Takže určite sa nájdu takí, síce je ich asi málo, ale nie všetci to berú ako "prácu" a chcú zarobiť čo najviac, niekto to berie ako koníček a popritom si zarobí 😀

mimka1402
28. júl 2024

@betulinka1 Mám v rodine dve príklady futbalistu a futbalistky cca 5 rokov sú a majú ťažké tréningy a aj tak váha ide stále hore ale tam je problém v stravovaní a životný štýl... Tiež tomu na prvý pohľad nerozumiem.

rozculena
28. júl 2024

výška váha?

larena
28. júl 2024

Ja som presne v tomto veku (15 rokov) schudla z nejakých 68kg na 50kg..teraz mám 26 a od vtedy mám stále tých 50kg a za tých 11 rokov som si tú váhu stále držala nikdy som nepribrala..trebalo uplne zmeniť životný štýl..nejaké diéty na to uplne zabudni..neviem ako sa stravuješ ale napr v mojom prípade som sa naozaj stravovala otrasne a sama sebe som klamala že veď až tak veľa a nezdravo nejem..treba si hlavne naliať čistého vina a povedať si pravdu a zmeniť to..ak hovoríš že sa hýbeš a hrávaš futbal tak asi naozaj bude problém v strave..Uplne viem ako sa cítiš ja som sa tiež hanbila chodiť s kamoškami von citila som sa otrasne a už NIKDY by som sa do toho obdobia nechcela vrátiť a kazdy deň sama sebe dakujem že som to vtedy zmenila