Môžem pár týždňov po pôrode začať na sebe makať?

myawilkinson
6. júl 2014

Ahoj baby. Sice smo este len v 17tt ale chcem vediet ci sa moze alebo nemoze po porode este pocaskojenia zacat cvicit normalne vo fitku ? niektore tvrdia , ze nie a niektore normalne cvicili.... moze to niecomu uskodit? teda samozrejme ak nebue treba cisarskym ale normalnou cestou.... ja to nevydrzim dlho pozerat sa na seba ked budem rozkysnuta budem mat potrebu zacat nieco zo sebou robit.... chcem vediet nazory skusenosti od vás 🙂)) dakovala

nicolle21
7. júl 2014

@myawilkinson a musis byt nevyhnutne rozkysnuta? ja som pribrala pocas celeho tehotenstva 6kg a v porodnici som nechala 11kg.. ak priberies do 15kg, tak rozkysnuta nebudes urcite, vacsinu nechas v porodnici a ten zvysok pojde dole kojenim 😉
ale v cviceni ti asi nic branit nebude, pokial to bude v rozumnych hraniciach a nebudes sa zatazovat prilis, ty uz sa poznas urcite lepsie .-)

nenullienka
7. júl 2014

@myawilkinson Ahoj ja som pribrala 18 kg, v pôrodnici som nechala 14 kg a doma do mesiaca ešte schudla ďalších 6 kg. Cvičiť som začala až po 4 mesiacov lebo som mala sekciu. Ale asi by som počkala aspoň tých 6 týždňou kým sa čistíš, maternica sa sťahuje a potom by som začala aspoň mierne nie hneď naraz z hurta. Teraz tiež tak plánujem ak nebude znova sekcia. Ak bude budem musieť vydržať necvičiť dlhšie lebo ma bolievala jazva a podbruško. Ale a to počasie dovolí aspoň po mesiaci by som chcela začať behávať .

jul11
7. júl 2014

@myawilkinson presne ako hovoria baby,nevies kolko priberies a kolko stratis. niekto pri kojeni priberie,ale vacsina velmi chudne.inak na nete najdes aj cvicenia s babatkom na doma. ze ho drzis,robis drepy a podobne.nemusis ist babtka prec a zacvicis si. inak kojenie a 3hodinove kocikovania su na kondicku dost dobre 🙂

horana
7. júl 2014

Podla toho ci budes kojit, ked ano,nejake extra makanie by mohlo mat za nasledok problemy s mliecnou produkciou a aj chutou mliecka. Ked ale je chut a vola jemnejsie formy cvicenia su dobre zaradit! Plus dlhsie prechadzky s kocikom a je to...
Ja zas nie som privrzenec rychlo rychlo, len aby nebolo na mne poznat za par mesiacov ze som bola tehu, ako je moda medzi hviezdami a hviezdickami, akoby sa tym merala uspesnost modernej matky. Akoby som sa mala za com hanbit, akoby som mala skryvat svoj stav a vyzerat "akoby som ani nerodila" - trapneee, ja som hrda ze som rodila. Samozrejme nie som ani za druhy extrem nestaranie sa o seba a rozkysnutie.
Len ze to tak pomaly zacat naspat nabiehat, ako sme boli v inom stave 9 mes. je min. tolko isto casu sa pomaly spamatavat, ziadne hrrr. Aj na telo to tak posobi najlepsie. Takze do roka a pol po porode som mala menej nez pred tehu, ale dovolila som si ten luxus venovat sa hlavne babetku a dopriat mu v zaciatkoch maksiu maminu krv a mliecko (ozaj len par kg) a skutocne sa nebolo kam ponahlat. Ked zena zije a holduje zdravemu zivotnemu stylu, tak sa jendnoducho neopusti, tomu verim.

lennicka
7. júl 2014

nemusis byt "rozkysnuta", ja som teda pribrala 10 kil, ale po porode som schudla az 15, a teda uz pred tehotenstvom som bola stihlunka, teraz som uz chuda. Ja milujem behanie, avsak momentalne proste na to nemam energiu. ALe aby som odpovedala na tvoju otazku - 7 tyzdnov po porode som zacala cvicit poporodnu jogu, na ktoru som chodila a stale chodim aj s babatkom, takze moznosti su. Takisto dlhe prechadzky s kocikom, pripadne my sme aj lyzovali v zime a uz spominany beh, ale to dam iba par kilometrov, kondicne som sa este stale nedostala do stavu pred tehu. Vsetko robim spolu s malou, mam kocik na behanie, akurat pri lyzovani sme sa striedali s manzelom 🙂 a na mlieko to vplyv nema - aspon v mojom pripade 🙂

yukaya
7. júl 2014

@myawilkinson na predporodnom kurze nam povedala ta porodna asistentka, ze cvicit po porode sa moze ale ak budes dojcit tak nemozes posilnovat prsne svaly, mala by si problemy s tvorbou mlieka...

tanickaskorokubikova
7. júl 2014

Cvičiť môžeš kľudne hneď keď sa na to budeš cítiť ale postupne pomaly treba začínať, počas kojenia nesmieš mať svalovicu.

myawilkinson
autor
7. júl 2014

@nicolle21 tak ano tie kila pojdu dole.. ale nepisala osm tucna to viem , ze pojde dole teda aspon vacsine islo 🙂)) aleeeee rozkysnuta si myslim , ze budem kedze nc nerobim a som zvyknuta chodit do posilovne ... mam taku tendenciu priberat aj z vody :D... ja mam postavu po tatkovy taku pevnu siroke boky ja ked priberem nejde mi to nejak extra , ze do brucha ani teraz nemam njak velke brusko... len proste do sirky.. :/ ma to sere nechcem vyzerat jak hulk :D

myawilkinson
autor
7. júl 2014

@jul11 na mna tieto domace cvicenia niky nefungovaly 🙂 a jasne , ze od babetka by som sla prec az ked si vsetko splnim a pekne zaspinka... ma mi tu kto pomoct kedze byvam ZATIAL s frajerom jeho bratmi maminou dokonca babkou... urcite by mi pomohli na tu hodinku apol dat pozor 🙂 ale pohyb mi bude chybat... no tak to skusim asi tak jak ste pisali 6tyzdov prestavka a potom zacnem ak nebudem po cisarskom co dufam, ze nie

myawilkinson
autor
7. júl 2014

Dakujem vam za rady 🙂